» »

Optična vlakna

Optična vlakna

Ribič ::

Živjo,

Ali kdo ve kje bi se dala dobiti optična vlakna? Govorim o tistih pravih optičnih vlaknih, ki se uporabljajo za prenos podatkov npr. za optični internet in ne kakšna PMMA vlakna za razsvetljavo. Na eBay-u je polno teh PMMA vlaken debeline 0,5mm, jaz pa iščem kaj tanjšega npr. premera 0,25mm in manj. Zadeva je ponavadi tudi prevlečena z zaščitno plastjo, kabel pa ni debelejši od 1mm.

Mar kdo ve kje bi se jih dalo dobiti?

lp

eko_2k4 ::

Highlag ::

Najhitreje tam, kjer vlečejo optiko. Če ne rabiš ravno 100m
Never trust a computer you can't throw out a window

tomy5 ::

Tist 10m ti šenkajo pri tvojem ISP-ju, vsaj meni telekom je ko sem menjal pohištvo in rabu vse na novo.
Brez vprašanj.

Ribič ::

Aha!
Torej "FTTH" je ključna beseda, pod katero bi moral iskati zadevo. Sedaj pa tudi na eBay-u najdem prave izdelke. Hvala za nasvet, bom še malo prebrskal.
tomy5: Moj ISP je žal kabelski, ne optika. Morda mi bodo šenkali 10m koaksialca, vendar optiko dvomim, da jo imajo.

lp

Daniel ::

Zgolj iz radovednosti, kaj nameravaš s tem. Jaz sicer imam nekaj Telekomove priključne vrvice s konektorji na eni strani.

Ribič ::

Izdelujem nek alarmni sistem, kjer se sproži alarm, ko se optični vodnik prekine. Vodnik se oa lahko ovije okrog marsikaterega predmeta, tako, da je edini način, da ga osvobodijo, prekinitev kabla. Takšen sistem so uporabljali američani za varovanje jedrskih konic.

lp

Daniel ::

Zanimiva ideja :)

tony1 ::

Hudo, ni kaj :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom začenja z FTTH (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Omrežja in internet
52962035 (9419) morosito
»

Merjenje napetosti akumulatorja z Arduinom

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
449132 (7860) Red_Mamba
»

Optika napeljava

Oddelek: Pomoč in nasveti
258699 (7337) bhocevar2000
»

Najhitrejsa interneta povezava- kako se ji rece?

Oddelek: Omrežja in internet
162349 (1437) Spc
»

Podrt hitrostni rekord

Oddelek: Novice / Diski
395612 (3645) shock

Več podobnih tem