» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
36 / 36
»
»»

next3steps ::

krneki0001 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Raje poglej video in ga šele nato komentiraj. Tip ti dopove nekatere osnove dirkanja. Razni vaški dirkači tega ne znate, sorči.


Koliko je tvoj čas na grobniku, vaški drekač?

Brez sklopke že znava menjavati brzine?

krneki0001 ::

Že od časov fičotov in stoenk, ker ko ti je zajla sklopke šla, si se moral do mehanika vseeno pripeljat. :))

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Že od časov fičotov in stoenk, ker ko ti je zajla sklopke šla, si se moral do mehanika vseeno pripeljat. :))



Top. :))

negotiator ::

Danes pa čakam bočno parkiran v avtu, pa se mimo pripelje ena ženica tako blizu, da sem se ustrašil, da ne bo v ogledalo butnila, pa je na srečo šlo mimo mene, ne pa tudi mimo naslednjega, ki ga je zadela direktno v ogledalo, pa je šla čisto počasi - je*iga, počasni vozniki - premalo skoncentrirani na vožnjo. Potem pa še en, ki se je vlekel čez celo naselje 35.
All easy problems have already been solved.

negotiator ::

next3steps je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Raje poglej video in ga šele nato komentiraj. Tip ti dopove nekatere osnove dirkanja. Razni vaški dirkači tega ne znate, sorči.


Koliko je tvoj čas na grobniku, vaški drekač?

Brez sklopke že znava menjavati brzine?


In, kaj ti to sploh pomaga pri dirkanju?
All easy problems have already been solved.

sheeshkar ::

negotiator je izjavil:

Danes pa čakam bočno parkiran v avtu, pa se mimo pripelje ena ženica tako blizu, da sem se ustrašil, da ne bo v ogledalo butnila, pa je na srečo šlo mimo mene, ne pa tudi mimo naslednjega, ki ga je zadela direktno v ogledalo, pa je šla čisto počasi - je*iga, počasni vozniki - premalo skoncentrirani na vožnjo. Potem pa še en, ki se je vlekel čez celo naselje 35.

Ta ženica bi se lahko vozila tudi hitro in rezultat bi lahko bil povsem enak. Njen problem ni bil v počasnosti, temveč v koncentraciji na vožnjo. Kako točno pa je njena počasna vožnja kriva za njen prekršek, pa je lahko jasno samo tistim, ki radi vozite po pločnikih ter prehitevate po desni.

AndrejO ::

Še dobro, da je vozila počasi. Koliko ogledal bi potem šele odletelo v njenem reakcijskem času, če bi vozila nekoliko hitreje?

Pač ... slabi vozniki so slabi vozniki. Ampak tisti slabi vozniki, ki hkrati tudi vozijo počasi, so že zaradi fizike manj nevarni, ker razpolagajo z manj kinetične energije.

No ... razen, če se sredi križišča spremenijo v nepremičnino, potem pa jih bočno nasadi nek drug slab in hitrejši voznik, ki je pozabil pogledati na cesto, preden se je vsedel za mobitel.

negotiator ::

Njen problem ni bil v počasnosti, temveč v koncentraciji na vožnjo.


Seveda - tako, kot pri vsakem počasnem vozniku.

AndrejO je izjavil:

Še dobro, da je vozila počasi. Koliko ogledal bi potem šele odletelo v njenem reakcijskem času, če bi vozila nekoliko hitreje?

Pač ... slabi vozniki so slabi vozniki. Ampak tisti slabi vozniki, ki hkrati tudi vozijo počasi, so že zaradi fizike manj nevarni, ker razpolagajo z manj kinetične energije.

No ... razen, če se sredi križišča spremenijo v nepremičnino, potem pa jih bočno nasadi nek drug slab in hitrejši voznik, ki je pozabil pogledati na cesto, preden se je vsedel za mobitel.


Kar se mene tiče, sploh ne bi smela vozit, če takole vozi. Sposoben voznik bi lahko peljal 200km/h tam čez, če bi bila cesta dovolj dolga, brez da bi zadel kakšen avto. Kako je pa njej to ratalo pri 10km/h, pa ne vem. Potem pa seveda še "hit & run" - sicer je verjetno ona imela več škode ampak vseeno.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

AndrejO ::

Sposoben != dober.

Dober voznik zna še kaj drugega in ne samo hitro voziti.

Za začetek dober ve, da ni superman in sprotno prilagaja vožnjo vsem okoliščinam in spoštuje vse predpise.

Seveda bi lahko bilo do sedaj tudi vsem že kristalno jasno, da ni dobrih voznikov, smo samo slabi in povprečni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

St235 ::

negotiator je izjavil:

Njen problem ni bil v počasnosti, temveč v koncentraciji na vožnjo.


Seveda - tako, kot pri vsakem počasnem vozniku.


Si hotel reč kot pri vsakem nesposobnem vozniku? Recimo tistih, ki ne znajo držat varnostne razdalje ali vozijo po pločnikih ali prehitevajo po desni?

St235 ::

Pri vseh bedakih na cesti je vedno en skupni imenovalec: Njihovo kršenje predpisov ni nevarno. Vsi ostali, ki kršijo predpise pa jih je treba odstanit z ceste.

Soalatko tako vozi prehitro in s tem ni nič narobe, ker obvlada in je to varno. Pa fejka menjavanje pasov, da idiot, ki hoče prehitevat po desni brezglavo bremza, ampak to ni nevarno, ker to dela solatko.
negotiator prehteva po desni, ker on to dela varno. Pa po pločniku tudi varno vozi.
Grim prehiteva na nepreglednem delu, ampak varno.
...
...

Tako kot "varno" prometne predpise krši preostalo kardelo voznikov, vsak pač svoje. In par promilom to ne znese in so v časopisu. Ostali pa kot konji s plačnicami terajo dalje, ker če so še živi, potem je pa ja varno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

negotiator ::

In spet smo tam... Kup izmišljenih trditev.
All easy problems have already been solved.

LeQuack ::

Lakotnik29 ima kar prav.
Quack !

negotiator ::

LeQuack je izjavil:

Lakotnik29 ima kar prav.


Sicer ne vem, kaj on v pravu dela ampak s svojim slabim spremljanjem pogovorov in nepremišljenim odgovarjanjem hitro nekaj iz riti potegne - če tako dela tudi v službi, potem je verjetno nekdo na slabem - mogoče celo nekdo, ki ga plačuje.
All easy problems have already been solved.

solatko ::

Lakotnik29 - Po načelu slabih pravnikov, na vprašanje, kako bo rešil promet z odstranitvijo tistih, ki v počasni koloni znorijo, je potegnil ven feik, ki bi lahko bil tudi resnična zgodba o težki prometni nesreči, zaradi bedaka, ki se je verjetno naučil, da se po desni ne prehiteva na hitri cesti.

Ti raje napiši, kako boš iz prometa odstranil nestrpneže, ki ne zdržijo vožnje v počasnih kolonah, namesto tega, da se začen odstranjevat vzrok za kolone.
Če pa nimaš argumentiranega odgovora, pa bodi raje tiho, ker kdor se z ognjem igra, se po navadi opeče. Tvoj način podcenjevanja, nesramnosti in zmerjanj, se ti lahko vrnejo in to v dosti hujši obliki.
Delo krepa človeka

cleanac ::

Ko se usedeš v avtu takoj postaneš nevaren za ostale udeležence, kljub upoštevanju predpisov. S kršenjem le teh se ta nevarnost le še stopnjuje.
Tudi sam sem že koga prehitel po desni; po dveh minutah vožnje za počasnim voznikom na prehitevalnem pasu, čeprav je desni prost, pač tudi meni zakuha. Mi pa je jasno, da tak manever niti slučajno ni varen ali, da sem kaj manjši bedak od prehitevanega voznika. Ko si enkrat mimo je lahko biti "pameten" kako takšno početje ni nevarno, v resnici pa je bilo veliko spremenljivk, ki so vse imele slučajno pravo vrednost.

solatko ::

cleanac - Vidiš, jaz pa peljem tako, kot veleva zakon - za zadnjim vozilom na prehitevalnem pasu in čakam, da se spomnijo zakaj je ta pas in nehajo prehitevat sami sebe. Vmes nekaj idiotov prehiti mene po odstavnem pasu, če ga pa ni, sem deležen dolgih luči in koncerta.
Po desni se pač ne prehiteva, če ni cesta tako polna, da sta v bistvu oba pasova zasedena.
In ja fantje - v prometu je potrebno ohranit živce in prilagodit vožnjo razmeram na cesti, vse drugo je utopija, ki jo širijo varni vozniki, ki pred vsako prometno nesrečo vozijo preko svojih zmožnosti obvladovanju vozila.
Delo krepa človeka

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

premalo skoncentrirani na vožnjo. Potem pa še en, ki se je vlekel čez celo naselje 35.
Spet tvoja logika. Oziroma nelogika. Torej: ko se hiter voznik zabije, ni bil skoncentriran. Saj smo vedeli. Končno si potrdil. Hitri vozniki ste psihično nestabilni vozniki. Hvala, ker si potrdil. BTW, napovedana je poledica. Veliko hitrih voznikov vas bo končalo v jarkih. Dajte rahlo zmanjšat, pa predpisane tablete vzamite, pa če je možno, v jarek, ne pa v počasnega voznika. Hvala.

Aja, ko se boš spet vlekel ven in boš napisal, da nisi napisal, da se počasni vozniki zabijejo, me ne briga.

solatko je izjavil:

če ga pa ni, sem deležen dolgih luči in koncerta.
Kako to voziš, ker meni se mi to tako redko dogaja, da se še spomnim ne. Sem pa v oni grupi, ta divji, po forumskih merilih.

cleanac je izjavil:

Ko se usedeš v avtu takoj postaneš nevaren za ostale udeležence, kljub upoštevanju predpisov.
Si vidu, negotiator?

LeQuack je izjavil:

Lakotnik29 ima kar prav.
Ko se lakotnik zmoti, ima še vedno bolj prav, kot negotiator, ko ima najbolj prav. Izhajajmo iz tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

solatko ::

Aston_11 - Tako kot veleva zakon, ko na voznem pasu dohitiš kolono, ki je parkirana (med 100-120) na prehitevalnem pasu in prehiteva lastne sence. Tisti za menoj bi to šibal po voznem pasu, kar pa zakon prepoveduje. Dokler je prehitevalni pas zaseden, se moraš voziti za zadnjim, z njegovo hitrostjo in počakat, da se spomni umaknit na prosti vozni pas.
Tako zakon, kako pa ti in tisti zadaj, ki začnejo blendat in hupat ali pa prehitijo po odstavnem pasu, če je.

Drugače si pa v grupi, za katero ne vemo ali ima sploh vozniško dovoljenje.
Delo krepa človeka

šernk ::

Ti raje napiši, kako boš iz prometa odstranil nestrpneže, ki ne zdržijo vožnje v počasnih kolonah, namesto tega, da se začen odstranjevat vzrok za kolone.


ta odgovor mene zanima že od kar ta tema obstaja, pa še vedno ga nimam. torej kako med 10 vozili v koloni pravočasno izločit norca, ki se mu je strgalo? Pravočasno pomeni: preden se loti z nevarnimi prehitevanji.

v takšnih kolonah so ponavadi:
- takšni, ki se s kolono sprijaznijo in vozijo umirjeno zadaj
- takšni, ki se s kolono sprijaznijo in iz dolgčasa se začnejo ukvarjat z vsem ostalim razen z vožnjo (možnost naleta se za moje pojme potroji)
- takšni, ki jih kolona razpizdi in zavijejo v prvo gostilno na pivo
- takšni, ki jih kolona razpizdi in se lotijo prehitevat z glavo skozi zid.

če štejemo da je vsakih 25%, to pomeni da je samo 25% tistih v koloni skoncentriranih na vožnjo (tist, ko se ustavi na pivu pride pač domov pijan).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sheeshkar ::

šernk je izjavil:

Ti raje napiši, kako boš iz prometa odstranil nestrpneže, ki ne zdržijo vožnje v počasnih kolonah, namesto tega, da se začen odstranjevat vzrok za kolone.


ta odgovor mene zanima že od kar ta tema obstaja, pa še vedno ga nimam.

Seveda ga nimate, če ste funkcionalno nepismeni ali pa odgovore tistih s katerimi se ne strinjate, v resnici sploh ne preberete, temveč v njih najdete en stavek, ki ga nato vzamete iz konteksta ter ga kot opice skupinsko naskakujete v neskončnost. Nihče ne nasprotuje temu, da se prične bolj strogo nadzorovati ter izločevati prekrškarje, ki ovirajo promet ter ustvarjajo kolone (vas pa vse pozivam, da najdete citat kogarkoli v tej in podobinh temah, ki je takšnim ukrepom nasprotoval). Torej so solatkova vprašanja v tem smislu tako neumna, da v resnici ne potrebujejo odgovorov, ker dileme tukaj sploh ni (oziroma je samo v solatkovih pravljicah). Debata v resnici teče predvsem med tistimi, ki zagovarjamo spoštovanje vseh pravil (torej tudi tega, da ne smeš ovirati prometa) in med tistimi kreteni, ki so se samovoljno odločili, da nekatera pravila lahko kršijo. Do prerekanja pa ponavadi pride takrat, ko slednji pričnejo podtikati ter zavajati in hkrati relativizirati ali celo zagovarjati svoja nevarna dejanja. V resnici pa je odgovor na vse povsem preprost - na cestah spoštuj vsa pravila, tudi če se ti zdijo povsem neumna. Kršenje pravil NI tvoja pravica, ker na cesti imaš samo DOLŽNOSTI. Torej so razni solatkoti, negotiatorji in podobni patroni, ki se bodo v neskončnost pritoževali nad kršenjem nekaterih pravil, a nato v naslednji vožnji že zavestno kršili neka druga pravila ter to potem še zagovarjali na forumih, navadni hinavci.

negotiator ::

Hitri vozniki ste psihično nestabilni vozniki. Hvala, ker si potrdil.


Ne drži.

BTW, napovedana je poledica. Veliko hitrih voznikov vas bo končalo v jarkih.


Nas, hitrih ne. Počasnih, ki pa izven naselja po nespluženi cesti tiščijo 70km/h - kar jih postavi v kategorijo prehitrih oz. norcev (tako, kot to delajo ob lepem vremenu in ovirajo promet), pa verjetno res kar nekaj. Veš, obstaja razlika med hitrim in prehitrim. Mi hitri prispemo na cilj varno in hitro, ter pri tem ne oviramo prometa. Za prehitre (počasnele na zasneženi regionalki) pa tega ne morem trditi.

PS: za lažjo razlago: počasnele pač niso seznanjene s fizikalnimi zakoni, zato ne glede na to, a vozijo po suhi ali zasneženi cesti, hitrosti ne prilagodijo - vedno se, kot pijanec plota držijo 70km/h na cestah izven naselja.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Vidiš, jaz pa peljem tako, kot veleva zakon


My ass.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

negotiator je izjavil:

Hitri vozniki ste psihično nestabilni vozniki. Hvala, ker si potrdil.


Ne drži.

BTW, napovedana je poledica. Veliko hitrih voznikov vas bo končalo v jarkih.


Nas, hitrih ne. Počasnih, ki pa izven naselja po nespluženi cesti tiščijo 70km/h - kar jih postavi v kategorijo prehitrih oz. norcev (tako, kot to delajo ob lepem vremenu in ovirajo promet), pa verjetno res kar nekaj. Veš, obstaja razlika med hitrim in prehitrim. Mi hitri prispemo na cilj varno in hitro, ter pri tem ne oviramo prometa. Za prehitre (počasnele na zasneženi regionalki) pa tega ne morem trditi.

PS: za lažjo razlago: počasnele pač niso seznanjene s fizikalnimi zakoni, zato ne glede na to, a vozijo po suhi ali zasneženi cesti, hitrosti ne prilagodijo - vedno se, kot pijanec plota držijo 70km/h na cestah izven naselja.


no vidiš, pa si napisal novo neumnost. Empirični dokazi že na tem forumu govorijo ravno nasprotno. Z razumevanje fizikalnih zakonov imajo velike težave pametnjakoviči, ki selektivno kršijo prometne predpise in varno vozijo nad omejitvijo. Tako na primer imamo pacijenta, ki trdi, da voda ni primerna za uporabo v hidravličnih sistemih (kot so zavore) zato, ker ni stisljiva. ali pa super voznika, ki v gumah uporablja plin, za katerega ne veljajo plinske enačbe in uspe z uporabo tretje prestave hitreje zavirati kot zgolj z uporabo zavor.

Tako, da poznavanje fizike žal ni lastnost samooklicanih hitrih in varnih voznikov.

Invictus ::

St235 je izjavil:


no vidiš, pa si napisal novo neumnost. Empirični dokazi že na tem forumu govorijo ravno nasprotno. Z razumevanje fizikalnih zakonov imajo velike težave pametnjakoviči, ki selektivno kršijo prometne predpise in varno vozijo nad omejitvijo. Tako na primer imamo pacijenta, ki trdi, da voda ni primerna za uporabo v hidravličnih sistemih (kot so zavore) zato, ker ni stisljiva. ali pa super voznika, ki v gumah uporablja plin, za katerega ne veljajo plinske enačbe in uspe z uporabo tretje prestave hitreje zavirati kot zgolj z uporabo zavor.

Tako, da poznavanje fizike žal ni lastnost samooklicanih hitrih in varnih voznikov.

Še večji problem so pravniki, ki se kao spoznajo na naravoslovje ;).

Čeprav so samo črkobralci...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Al pa izbeglice, ki nabijajo poste.

dzinks63 ::

Odločili ste se, da imate te teme dovolj, zadnjih par strani nič pametnega, tema se je toliko izrodila, da ni več vredna nadaljevanja na SloTech forumu.
««
36 / 36
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332537 (30289) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114012 (91034) solatko

Več podobnih tem