» »

Počasni vozniki

Počasni vozniki

««
5 / 36
»»

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Ja, saj to je problem, "da noče vozit hitreje", pa čeprav bi bilo prav tako.

Ti pravis da bi bilo prav.
Jst pa se kdo drug bomo pa rekli vozi kot se pocutis sposobnega, ne kot si nekdo drug zeli da bi bil sposoben.


Ja, zelo slab primer razloga. Ne spomnim se, kje sem omenjal strah (razen tega, da ga je omenjala pithlit). Ja, kaj pa dela z nalito kokakolo v kozarcu, da se boji, da mu ne bo pljusknila v obraz? Je morda ni mogel spiti, ko je bil še v mcdonaldsu? V slednjem primeru si je pač sam kriv, če se mu polije. Ceste pač niso za afnanje in za oviranja prometa zaradi ene kokakole.

Sori ce sm kako izjavo iz tvojga tabora pripisu direkt tebi, mal prehitro gre debata.
Po drug stran si pa tud ti men neke kozarce pa nalite cocacole podtaknu pa si ne zenem k srcu.

negotiator ::

Tam itak vozim hitreje kot avtomobili, podobno kot v mestu:


Da, voziš nad 90km/h? Mogoče samomorilsko, za tovornjakom?


Definitivno naredite več mrtvih na kilometer, sploh tisti, ta nervozni, ki radi vozite "po instrumentih". Če je na znaku 90, mora bit tudi na števcu vsaj toliko!


Pri tem pa delamo še kaj? Mogoče prevozimo več milijard ton gradbenega in ostalega materiala, ter nešteto oseb. Kaj pa vi, s kolesom? Nekaj flašk, s pijačo, da sami sebe odžejate. Poleg tega koristite samo sebi in nikomur drugemu (pa nimam nič proti kolesarjenju, mimogrede). Glede "nervoznih" se pa spet motiš.


Tisti, ki ne znate prilagoditi hitrosti razmeram na cesti, pa zelo pogosto.


Popravek; tisti, ki ne ZNAJO, se pravi počasnele/nesposobneži.
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Ja, saj to je problem, "da noče vozit hitreje", pa čeprav bi bilo prav tako.

Ti pravis da bi bilo prav.
Jst pa se kdo drug bomo pa rekli vozi kot se pocutis sposobnega, ne kot si nekdo drug zeli da bi bil sposoben.

nujen edit: do omejitve kakopak.
Ja, zelo slab primer razloga. Ne spomnim se, kje sem omenjal strah (razen tega, da ga je omenjala pithlit). Ja, kaj pa dela z nalito kokakolo v kozarcu, da se boji, da mu ne bo pljusknila v obraz? Je morda ni mogel spiti, ko je bil še v mcdonaldsu? V slednjem primeru si je pač sam kriv, če se mu polije. Ceste pač niso za afnanje in za oviranja prometa zaradi ene kokakole.

Sori ce sm kako izjavo iz tvojga tabora pripisu direkt tebi, mal prehitro gre debata.
Po drug stran si pa tud ti men neke kozarce pa nalite cocacole podtaknu pa si ne zenem k srcu.

jype ::

negotiator> Da, voziš nad 90km/h? Mogoče samomorilsko, za tovornjakom?

Ne, vozim s hitrostjo 35-40km/h, medtem ko avtomobili praviloma vozijo s hitrostjo 10-20 km/h.

negotiator> Mogoče prevozimo več milijard ton gradbenega in ostalega materiala, ter nešteto oseb.

Kar visoka cena za take smrtne žrtve.

negotiator> Kaj pa vi, s kolesom? Nekaj flašk, s pijačo, da sami sebe odžejate.



negotiator> Popravek; tisti, ki ne ZNAJO, se pravi počasnele/nesposobneži.

Ti ne znaš. Počasnele imajo pravico do uporabe cest, tisti, ki izgubite živce, ko vozite za njimi, ste pa resnično nevarni.

Mehmed ::

fakin edit

Do omejitve sm hotu prej dodat. Da ne bi kdo, ki se pocuti sposoben vzel kot spodbudo it 300.

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Ja, saj to je problem, "da noče vozit hitreje", pa čeprav bi bilo prav tako.

Ti pravis da bi bilo prav.
Jst pa se kdo drug bomo pa rekli vozi kot se pocutis sposobnega, ne kot si nekdo drug zeli da bi bil sposoben.


Ja, zelo slab primer razloga. Ne spomnim se, kje sem omenjal strah (razen tega, da ga je omenjala pithlit). Ja, kaj pa dela z nalito kokakolo v kozarcu, da se boji, da mu ne bo pljusknila v obraz? Je morda ni mogel spiti, ko je bil še v mcdonaldsu? V slednjem primeru si je pač sam kriv, če se mu polije. Ceste pač niso za afnanje in za oviranja prometa zaradi ene kokakole.

Sori ce sm kako izjavo iz tvojga tabora pripisu direkt tebi, mal prehitro gre debata.
Po drug stran si pa tud ti men neke kozarce pa nalite cocacole podtaknu pa si ne zenem k srcu.



Nisi ti tisti, ki je omenjal pljuskanje kokakole v obraz?

"kot se pocutis sposobnega"

Ja, če pa nisi sposoben vozit 90, pa bolje, da doma ostaneš.
All easy problems have already been solved.

jype ::

negotiator> Ja, če pa nisi sposoben vozit 90, pa bolje, da doma ostaneš.

Če nisi sposoben 30 vozit pa še toliko bolj.

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> @jipe: biciklisti so včasih prave perle. Vozijo po magistralni cesti, čeprav je zraven kolesarska steza. Vozijo v dveh kolonah in se igrajo kolesarsko tekmo in se za njimi vsi morajo ustavljati. Kaj bi bilo, če bi se 10 mandeljcev zmenilo, da bodo tekli po cesti v dveh kolonah? Že vem, biciklisti bi pizdili, ker bi jih ovirali. >:D

Vozniki pa pobijete več kot sto ljudi vsako leto, zato imam veliko raje tiste "perle".


Morda bi preveril slovnično pravilnost napisanega, bojim se da ima to vpliv že na pomen. Jaz nisem ubil še nikogar, čeprav si me prištel zraven.
Po drugi strani, se tudi ti rad igraš tekmovalce s kolesi na cesti?

jype ::

zmaugy> Jaz nisem ubil še nikogar, čeprav si me prištel zraven.

Kako da ne, a nisi voznik?

zmaugy> Po drugi strani, se tudi ti rad igraš tekmovalce s kolesi na cesti?

Do zdaj sem bil samo na eni tekmi (zelo počasni, z najvišjo hitrostjo okoli 20km/h), pa tudi sicer ne tekmujem.

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Nisi ti tisti, ki je omenjal pljuskanje kokakole v obraz?

Ja, reku sem, da ce nocem pretrest cocacole je to dovolj dober razlog, da spustim gas.
Kar je se vedno res.

Ti s v tem svojem podtikanju slabih lastnosti iz te cocacole naredu kozarec, ki ga pijem med voznjo.
Nikoli ni bila kozarec, skoz je bila ena piksna varno pripeta na sopotnikovem sedezu, ki se bo spila nepretresena doma.

negotiator ::

jype je izjavil:

negotiator> Da, voziš nad 90km/h? Mogoče samomorilsko, za tovornjakom?

Ne, vozim s hitrostjo 35-40km/h, medtem ko avtomobili praviloma vozijo s hitrostjo 10-20 km/h.

negotiator> Mogoče prevozimo več milijard ton gradbenega in ostalega materiala, ter nešteto oseb.

Kar visoka cena za take smrtne žrtve.

negotiator> Kaj pa vi, s kolesom? Nekaj flašk, s pijačo, da sami sebe odžejate.



negotiator> Popravek; tisti, ki ne ZNAJO, se pravi počasnele/nesposobneži.

Ti ne znaš. Počasnele imajo pravico do uporabe cest, tisti, ki izgubite živce, ko vozite za njimi, ste pa resnično nevarni.


Da, kdo pa povzroča hitrost 10-20km/h? Tisti, o katerih ti že cel dan govorim, poleg neurejenih cest/križišč, na nekaterih delih.

"kar visoka cena..." In v kolikih primerih je dejansko voznik kriv, če odštejemo pijance in nesposobneže, ki itak niso vozniki?

No, zdaj pa še pokaži tistega s hladilnikom, kako se pelje 130km/h, pa še 4 osebe zraven, potem bom pa rekel "svaka čast", na tisti sliki pa ni nič posebnega.

Ne, počasnele so nevarne, saj je treba za normalno vožnjo zaradi njih prehitevati ali pa močno zavirati.

jype je izjavil:

negotiator> Ja, če pa nisi sposoben vozit 90, pa bolje, da doma ostaneš.

Če nisi sposoben 30 vozit pa še toliko bolj.


Pa še kako drži tole.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Nisi ti tisti, ki je omenjal pljuskanje kokakole v obraz?

Ja, reku sem, da ce nocem pretrest cocacole je to dovolj dober razlog, da spustim gas.
Kar je se vedno res.


Tale tvoja izjava iz tretje strani pravi drugače:

Strah me je da mi cocacola pljuskne v obraz.


Ti s v tem svojem podtikanju slabih lastnosti iz te cocacole naredu kozarec, ki ga pijem med voznjo.
Nikoli ni bila kozarec, skoz je bila ena piksna varno pripeta na sopotnikovem sedezu, ki se bo spila nepretresena doma.


Rad bi videl, kako pripneš piksno na sopotnikov sedež, kaj šele to, da tam ostane med vožnjo.

Saj ne bo pretresena, če boš izbral temu primerno starost ceste.
All easy problems have already been solved.

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy> Jaz nisem ubil še nikogar, čeprav si me prištel zraven.

Kako da ne, a nisi voznik?
.


Se mi zdi da te slovnica res muči, ker glede na to, da si tudi ti voznik, potem bi po tvoji logiki moral uporabiti prvo osebo množine.
Morda najprej skuhaš in šele nato pišeš (si nekje napisal da ravno kuhaš)? Da ne bo tudi skuhano zanič...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Tale tvoja izjava iz tretje strani pravi drugače:

Strah me je da mi cocacola pljuskne v obraz.



Ja, doma. Pretresena zna spricnit, odprta niti ni problem.

Rad bi videl, kako pripneš piksno na sopotnikov sedež, kaj šele to, da tam ostane med vožnjo.

Tezko. Zato je previdna voznja tok bolj vazna.

St235 ::

negotiator je izjavil:


"kar visoka cena..." In v kolikih primerih je dejansko voznik kriv, če odštejemo pijance in nesposobneže, ki itak niso vozniki?


http://www.policija.si/baza/tab10.html

V veliki večini primerov. Je pa res, da ta statistika upošteva tudi pijance in nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zmaugy ::

@mehmed: Coca Cola ni zdrava, zakaj bi morali vsi plačevati za posledice tvojih slabih navad?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Tale tvoja izjava iz tretje strani pravi drugače:

Strah me je da mi cocacola pljuskne v obraz.



Ja, doma. Pretresena zna spricnit, odprta niti ni problem.

Rad bi videl, kako pripneš piksno na sopotnikov sedež, kaj šele to, da tam ostane med vožnjo.

Tezko. Zato je previdna voznja tok bolj vazna.


Imaš dve možnosti;

-odpreš počasi
-počakaš nekaj časa, preden odpreš

Normalna vožnja pa nima čisto nič veze s tem, razen, če voziš preko grbin, v tem primeru se pa strinjam, da marsikdaj niso prilagojene hitrosti na tistem območju.

"zato je previdna voznja..."

Ja, afnaj se na privat cesti, če jo imaš, ne pa na javni.
All easy problems have already been solved.

zmaugy ::

jype je izjavil:


zmaugy> Po drugi strani, se tudi ti rad igraš tekmovalce s kolesi na cesti?

Do zdaj sem bil samo na eni tekmi (zelo počasni, z najvišjo hitrostjo okoli 20km/h), pa tudi sicer ne tekmujem.


Vprašal sem če se igrate tekmovalce na cesti...

negotiator ::

nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.


Se pravi počasnele - no, ko to odšteješ, boš videl, da ni tako hudo.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

negotiator je izjavil:

nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.


Se pravi počasnele - no, ko to odšteješ, boš videl, da ni tako hudo.


zanimivo http://www.policija.si/images/stories/S...
niti besede o počasnih, pa kar nekaj o prehitrih.

jype ::

Lakotnik29> niti besede o počasnih, pa kar nekaj o prehitrih.

Videti je, da smo pravilno sklepali o negotiatorju.

zmaugy> Vprašal sem če se igrate tekmovalce na cesti...

Ne, moje edino vodilo je v resnici to, da se nikomur ni treba prilagajati meni. No, saj se mi itak ne morejo, ker me sploh ne opazijo. Takšni pač so vozniki - kar je zunaj avtomobila, se jih ne tiče.

zmaugy> Se mi zdi da te slovnica res muči, ker glede na to, da si tudi ti voznik, potem bi po tvoji logiki moral uporabiti prvo osebo množine.

Po tvoji logiki, ne po moji. Po moji logiki ne moreš lastnosti enega v naključni skupini posplošiti na vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

In ravno to si naredil. klap klap.

edit: to v bistvu počneš zelo pogosto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

negotiator ::

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.


Se pravi počasnele - no, ko to odšteješ, boš videl, da ni tako hudo.


zanimivo http://www.policija.si/images/stories/S...
niti besede o počasnih, pa kar nekaj o prehitrih.


Lol, saj pri kateri nesreči pa ni kriva previsoka hitrost, po besedah policije? Drugega itak ne spravijo skupaj. Kljub temu, da dostikrat sploh sploh ne vedo pravega razloga, nekaj pa pač morajo zapisat.

Poleg tega v tistem pdf-ju nikjer ne omenjajo prehitrih voznikov, samo take, z neprilagojeno hitrostjo, med katere sodijo tudi počasnele.

Pa naj še dodam, da hitrost, s katero se vozimo normalni vozniki, ni niti neprilagojena, niti prehitra...

Videti je, da smo pravilno sklepali o negotiatorju.


A tako? Lahko prosim argumentiraš?
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Ja, afnaj se na privat cesti, če jo imaš, ne pa na javni.


Sori, ne sprejemam ukazov od folka, ki ne loci piksne od kozarca.

negotiator ::

No, saj se mi itak ne morejo, ker me sploh ne opazijo. Takšni pač so vozniki - kar je zunaj avtomobila, se jih ne tiče.


Da, predvsem počasnele ali drugi nesposobneži. Mene in ostalih normalnih v to ne moreš šteti.
All easy problems have already been solved.

tomy5 ::

5 strani pacientov - pejte se rajš vozit, ne pa sam tipkat ;-)

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Ja, afnaj se na privat cesti, če jo imaš, ne pa na javni.


Sori, ne sprejemam ukazov od folka, ki ne loci piksne od kozarca.


Tisto o kozarcu je prišlo od tega, da te je strah, da ti ne bi pljusknilo v obraz, kar se nanaša bolj na kozarec, kot na piksno, ki je takrat sploh še omenil nisi. Če ne ločiš med "pljuskniti" in "špricniti", pa se ne rabiš pritoževati, da sem si izmislil kozarec, iz katerega lahko kokakola samo pljuskne, ne pa tudi špricne.

Saj to ni bil ukaz, bil je samo predlog, jaz nisem policaj, da bi ti lahko kaj ukazal, lahko samo upam, da res ne boš počel takih neumnosti na cesti.
All easy problems have already been solved.

St235 ::

negotiator je izjavil:

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.


Se pravi počasnele - no, ko to odšteješ, boš videl, da ni tako hudo.


zanimivo http://www.policija.si/images/stories/S...
niti besede o počasnih, pa kar nekaj o prehitrih.


Lol, saj pri kateri nesreči pa ni kriva previsoka hitrost, po besedah policije? Drugega itak ne spravijo skupaj. Kljub temu, da dostikrat sploh sploh ne vedo pravega razloga, nekaj pa pač morajo zapisat.

Poleg tega v tistem pdf-ju nikjer ne omenjajo prehitrih voznikov, samo take, z neprilagojeno hitrostjo, med katere sodijo tudi počasnele.

Pa naj še dodam, da hitrost, s katero se vozimo normalni vozniki, ni niti neprilagojena, niti prehitra...

Videti je, da smo pravilno sklepali o negotiatorju.


A tako? Lahko prosim argumentiraš?


Kako točno je počasnejši voznik kriv za nesrečo? Prbiližno tako kot posiljena ženska za posilstvo?

Zakon določa:
Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

Kako točno s počasnejšo vožnjo prideš v situacijo kjer ne more obvladovat ali ustaviti vozila? To je namreč definicija neprilagojene hitrosti.

negotiator ::

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

St235 je izjavil:

negotiator je izjavil:

nesposobneže, ki ne znajo prilagoditi svoje vožnje ostalim udeležencem v prometu.


Se pravi počasnele - no, ko to odšteješ, boš videl, da ni tako hudo.


zanimivo http://www.policija.si/images/stories/S...
niti besede o počasnih, pa kar nekaj o prehitrih.


Lol, saj pri kateri nesreči pa ni kriva previsoka hitrost, po besedah policije? Drugega itak ne spravijo skupaj. Kljub temu, da dostikrat sploh sploh ne vedo pravega razloga, nekaj pa pač morajo zapisat.

Poleg tega v tistem pdf-ju nikjer ne omenjajo prehitrih voznikov, samo take, z neprilagojeno hitrostjo, med katere sodijo tudi počasnele.

Pa naj še dodam, da hitrost, s katero se vozimo normalni vozniki, ni niti neprilagojena, niti prehitra...

Videti je, da smo pravilno sklepali o negotiatorju.


A tako? Lahko prosim argumentiraš?


Kako točno je počasnejši voznik kriv za nesrečo? Prbiližno tako kot posiljena ženska za posilstvo?

Zakon določa:
Voznik mora hitrost in način vožnje prilagoditi poteku, tehničnim in drugim lastnostim ceste, stanju vozišča, preglednosti, vidljivosti, prometnim in vremenskim razmeram, stanju vozila in tovora ter svojim vozniškim sposobnostim tako, da ves čas vožnje obvladuje vozilo oziroma, da ga lahko ustavi pred oviro, ki jo, glede na okoliščine, lahko pričakuje.

Kako točno s počasnejšo vožnjo prideš v situacijo kjer ne more obvladovat ali ustaviti vozila? To je namreč definicija neprilagojene hitrosti.


Približno tako, da ogroža ostale, ki vozijo z normalno hitrostjo in se morajo zaradi takega voznika močno prilagajat - zaviranje, prehitevanja in po možnosti še pospeševanje počasnele ob prehitevanju le te.

Poleg tega so počasni vozniki dostikrat zmedeni in ne znajo pravilno odreagirat. Primer tega je bila starejša gospa, za katero sem stal v križišču, da bi zavil levo. Ne samo da se je obotavljala, pač pa, ko se je končno odločila speljati, sem speljal za njo, nakar se je pred koncem izpeljanega ovinka brez razloga ustavila, jaz pa sem ostal v križišču, nastavljen nasproti se bližajočim. Če je ne bi prehitel po levi (tam, kjer tisti, ki gredo nasproti, zavijajo levo), bi me lahko tisti, ki se je bližal, nasadil. Poleg tega sem imel srečo, da sem jo tam lahko prehitel, če bi kdo čakal tam, za levo, bi lahko samo upal, da bo pravočasno pognala svojo kočijo.

"zakon določa..."

Določa, ja, in neštetokrat sem že povedal, pa bom očitno še neštetokrat moral povedat, da večina teh voznikov nima nobenega od teh pogojev za počasno vožnjo.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Glej imam znak za počasna vozila in kjer ne bo zadost placa, da se umaknem iz cest se ne bom pa klič policijo. Al panustavno sodišče. Nevaren si ti. Ki ne poznaš predpisov. In če nekdo išče ulico izvoz ali kar koli, ni dolžan naredit tvoji histeriji placa.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Tisto o kozarcu je prišlo od tega, da te je strah, da ti ne bi pljusknilo v obraz, kar se nanaša bolj na kozarec, kot na piksno, ki je takrat sploh še omenil nisi. Če ne ločiš med "pljuskniti" in "špricniti", pa se ne rabiš pritoževati, da sem si izmislil kozarec, iz katerega lahko kokakola samo pljuskne, ne pa tudi špricne.


Lej tle sm, lahko bi razblinil dvom, ce bi zelel. Ti si si raje izmislil cel scenarij, ki ti odgovarja in mene kaze v slabi luci.


negotiator je izjavil:



Približno tako, da ogroža ostale, ki vozijo z normalno hitrostjo in se morajo zaradi takega voznika močno prilagajat - zaviranje, prehitevanja in po možnosti še pospeševanje počasnele ob prehitevanju le te.

Zaviranje je ce si ravno zmisljujes stvari pa te preseneti, drugac bi naceloma imel dovolj casa opazit pocasneza in spustit gas.
Je le pocasen ane.
Prehitevanje je povsem tvoj lasten izbor v katerega te nihce ne sili, tko da ga ne uporabljaj kot ocitek drugim.
Pospesevanje je pa spet en ocitek, ki sploh ni nujno, da bi se zgodil. Samo te to ne zmoti, da ga ne bi uporabil.

Moras bit orenk neprilagojen, ce ti tko naravna stvar kot zaviranja plus dva podtikanja pomenijo mocno prilagajanje.

Mare2 ::

negotiator je izjavil:

Ne samo da se je obotavljala, pač pa, ko se je končno odločila speljati, sem speljal za njo, nakar se je pred koncem izpeljanega ovinka brez razloga ustavila, jaz pa sem ostal v križišču, nastavljen nasproti se bližajočim. Če je ne bi prehitel po levi (tam, kjer tisti, ki gredo nasproti, zavijajo levo), bi me lahko tisti, ki se je bližal, nasadil. Poleg tega sem imel srečo, da sem jo tam lahko prehitel, če bi kdo čakal tam, za levo, bi lahko samo upal, da bo pravočasno pognala svojo kočijo.


Ta dogodek je pa res zelo zanimiv.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

negotiator ::

noraguta je izjavil:

Glej imam znak za počasna vozila in kjer ne bo zadost placa, da se umaknem iz cest se ne bom pa klič policijo. Al panustavno sodišče. Nevaren si ti. Ki ne poznaš predpisov. In če nekdo išče ulico izvoz ali kar koli, ni dolžan naredit tvoji histeriji placa.



Ja, če bi bilo takih le nekaj na teden, npr., ne bi bilo hudega, kot sem že omenil, ker je pa "takih" ogromno, je pa to čisto druga zgodba.

Vsekakor išče ulico s 50km/h, na regionalki :))

Če ti je zdaj kaj bolj jasno, kaj hočem povedat. Večina NIMA dobrega oz. vsaj dovolj dobrega razloga, da se vozi počasneje. Za manjšino pa me ne skrbi, pa čeprav tega očitno še nisi dojel.
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

negotiator je izjavil:

Večina NIMA dobrega oz. vsaj dovolj dobrega razloga, da se vozi počasneje.


In ti ves to kako ze?

zmaugy ::

noraguta je izjavil:

Glej imam znak za počasna vozila in kjer ne bo zadost placa, da se umaknem iz cest se ne bom pa klič policijo. Al panustavno sodišče. Nevaren si ti. Ki ne poznaš predpisov. In če nekdo išče ulico izvoz ali kar koli, ni dolžan naredit tvoji histeriji placa.

Dokler ne kršiš CPP je vse ok.

noraguta ::

Ja in za mano se bo nabrala kolona, so what?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

negotiator ::

Lej tle sm, lahko bi razblinil dvom, ce bi zelel. Ti si si raje izmislil cel scenarij, ki ti odgovarja in mene kaze v slabi luci.


Kakšen dvom? Kaže te ravno v taki luči, kot se kažeš sam. Scenarij je bil izmišljen glede na informacije, ki si jih podal, ker iz piksne bolj težko pljuskne, zaradi mehurčkov - lahko pa špricne.

Zaviranje je ce si ravno zmisljujes stvari pa te preseneti, drugac bi naceloma imel dovolj casa opazit pocasneza in spustit gas.
Je le pocasen ane.
Prehitevanje je povsem tvoj lasten izbor v katerega te nihce ne sili, tko da ga ne uporabljaj kot ocitek drugim.
Pospesevanje je pa spet en ocitek, ki sploh ni nujno, da bi se zgodil. Samo te to ne zmoti, da ga ne bi uporabil.

Moras bit orenk neprilagojen, ce ti tko naravna stvar kot zaviranja plus dva podtikanja pomenijo mocno prilagajanje.


Da, zamišljam se, vsakič ko mi počasnela iz stranske ceste, sredi polja zapelje tik pred havbo, ko jaz peljem 90 (kolikor je omejitev). In nato bremzam, ko budala zaradi njega - ampak saj sem jaz kriv, ane - jaz bi se moral njemu prilagodit, pa čeprav nima prednosti, right? Ne vem, kaj si mislijo taki, ko te vidijo, da se jim bližaš z 90km/h, pa ti še kar zapeljejo z 20km/h, praktično pod kolesa - nobenega občutka za hitrost in varnost... Ali morda mislijo, da sem eden takih, kot so oni in, da se peljem 60km/h po regionalki?

Ja, lasten izbor, počasnele se pa zavedajo, da jih bodo ostali vozniki prehitevali, pa jih B.K.

"Ni nujno, da bi se zgodil"

Oh, sem si kar oddahnil...

"naravna stvar kot zaviranje"

Da vidimo tebe, kako z lahkoto boš zavrl iz 90, ko zapeljem na cesto, 50m pred tabo.

"podtikanja"

?

Mare2 je izjavil:

negotiator je izjavil:

Ne samo da se je obotavljala, pač pa, ko se je končno odločila speljati, sem speljal za njo, nakar se je pred koncem izpeljanega ovinka brez razloga ustavila, jaz pa sem ostal v križišču, nastavljen nasproti se bližajočim. Če je ne bi prehitel po levi (tam, kjer tisti, ki gredo nasproti, zavijajo levo), bi me lahko tisti, ki se je bližal, nasadil. Poleg tega sem imel srečo, da sem jo tam lahko prehitel, če bi kdo čakal tam, za levo, bi lahko samo upal, da bo pravočasno pognala svojo kočijo.


Ta dogodek je pa res zelo zanimiv.


Me veseli.

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:

Večina NIMA dobrega oz. vsaj dovolj dobrega razloga, da se vozi počasneje.


In ti ves to kako ze?


Zato, ker vem, da večina voznikov nima težav z avtomobilom, ne prevažajo česa občutljivega, ne vozijo tujega avta, itd.

Pa kljub temu vozijo počasi.

noraguta je izjavil:

Ja in za mano se bo nabrala kolona, so what?


Če imaš dober razlog - tako pač je, imaš pravico. Če ga pa nimaš, potem si pa pač egoist.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

negotiator je izjavil:



Zato, ker vem


Aja my bad.

Pozabu sm na jst vem argument.

Nc pol, zmagu je debato. A je se kera zanimiva tema danes?

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:



Zato, ker vem


Aja my bad.

Pozabu sm na jst vem argument.

Nc pol, zmagu je debato. A je se kera zanimiva tema danes?


Lej, to je, kot da bi rekel, da vem, da večina ljudi ni morilcev, je zdaj kaj bolj jasno?
All easy problems have already been solved.

Mehmed ::

negotiator je izjavil:


Lej, to je, kot da bi rekel, da vem, da večina ljudi ni morilcev, je zdaj kaj bolj jasno?

Ne sej mi je pocas jasno, da se tvoj logicni del mozganov ne ogreva ampak je to kr to.
Loh pa socustvujem s tabo; zdej vem kako je brezveze cakat.

negotiator ::

Mehmed je izjavil:

negotiator je izjavil:


Lej, to je, kot da bi rekel, da vem, da večina ljudi ni morilcev, je zdaj kaj bolj jasno?

Ne sej mi je pocas jasno, da se tvoj logicni del mozganov ne ogreva ampak je to kr to.
Loh pa socustvujem s tabo; zdej vem kako je brezveze cakat.


Res se ne ogreva in vesel sem, da se ne, saj bi bilo v tem primeru nekaj hudo narobe. Temperatura človeškega telesa se giblje okoli 37°C, kar je pa več, je pa lahko že nevarno.

Čakat? Na kaj pa?
All easy problems have already been solved.

donvito ::

Primer tega je bila starejša gospa, za katero sem stal v križišču, da bi zavil levo. Ne samo da se je obotavljala, pač pa, ko se je končno odločila speljati, sem speljal za njo, nakar se je pred koncem izpeljanega ovinka brez razloga ustavila, jaz pa sem ostal v križišču, nastavljen nasproti se bližajočim. Če je ne bi prehitel po levi (tam, kjer tisti, ki gredo nasproti, zavijajo levo), bi me lahko tisti, ki se je bližal, nasadil. Poleg tega sem imel srečo, da sem jo tam lahko prehitel, če bi kdo čakal tam, za levo, bi lahko samo upal, da bo pravočasno pognala svojo kočijo.

Tudi ti boš enkrat star in ne več tako okreten in moli boga, da ne bo za tabo takrat tak kot si ti sedaj.
Si pomislil, da je mogoče bil na prehodu pri zavijanju pešec in je zato počakala, samo ti brihta si najbrž ocenu, da jo pa kamot prehitiš po levi in s tem spravljaš v nevarnost njo in še koga.
Ker vsak normalen, ki pelje v križišču naravnost in vidi nekoga stati, ki zavija levo(ker ne more "še" speljati) bo pač počakal, le ti bi ga najbrž nasadil, ker imaš seveda prednost.

negotiator ::

Mimogrede, zdajle sem se peljal en krog. Po regionalki je šlo 90, dokler nisem naletel na kolono, ki je šla med 70 in 80, na srečo je bilo to že bolj pri koncu regionalke. V naselju je bila hitrost slabih 40 (konstantno, razen nazaj, ko ni bilo nikogar pred mano). Potem pa spet ena smešna - zavijam levo (spet levo, kakšno naključje), pred mano pa en starejši peugeot, ki je očitno falil ovinek (je šel preveč naprej in je moral dobesedno nazaj obrnit, da je zapeljal v tisto ulico), potem se pa še vleče 20km/h po naselju. Notri je bil pa kdo? -Stara gospa, ki je čvekala po telefonu. Dajte, Mehmed in klapa, podprite ubogo gospo, saj je vozila čisto zgledno, po predpisih, jaz sem pa norec.

In to je za vas normalno...
All easy problems have already been solved.

Aston_11 ::

negotiator je izjavil:

jaz sem pa norec.
Kaj jočeš? Si kaj naredil? Nisi. Joči dalje.

noraguta ::

negotiator je izjavil:

Mimogrede, zdajle sem se peljal en krog. Po regionalki je šlo 90, dokler nisem naletel na kolono, ki je šla med 70 in 80, na srečo je bilo to že bolj pri koncu regionalke. V naselju je bila hitrost slabih 40 (konstantno, razen nazaj, ko ni bilo nikogar pred mano). Potem pa spet ena smešna - zavijam levo (spet levo, kakšno naključje), pred mano pa en starejši peugeot, ki je očitno falil ovinek (je šel preveč naprej in je moral dobesedno nazaj obrnit, da je zapeljal v tisto ulico), potem se pa še vleče 20km/h po naselju. Notri je bil pa kdo? -Stara gospa, ki je čvekala po telefonu. Dajte, Mehmed in klapa, podprite ubogo gospo, saj je vozila čisto zgledno, po predpisih, jaz sem pa norec.

In to je za vas normalno...

Kjer so uvozi izvozi se hitrost vedno zmanjša. Pač pravila tokov. Razen če imaš večpasovnice.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

zmaugy ::

noraguta je izjavil:

Ja in za mano se bo nabrala kolona, so what?

Zagotovo upoštevaš cpp, right?

negotiator ::

donvito je izjavil:

Primer tega je bila starejša gospa, za katero sem stal v križišču, da bi zavil levo. Ne samo da se je obotavljala, pač pa, ko se je končno odločila speljati, sem speljal za njo, nakar se je pred koncem izpeljanega ovinka brez razloga ustavila, jaz pa sem ostal v križišču, nastavljen nasproti se bližajočim. Če je ne bi prehitel po levi (tam, kjer tisti, ki gredo nasproti, zavijajo levo), bi me lahko tisti, ki se je bližal, nasadil. Poleg tega sem imel srečo, da sem jo tam lahko prehitel, če bi kdo čakal tam, za levo, bi lahko samo upal, da bo pravočasno pognala svojo kočijo.

Tudi ti boš enkrat star in ne več tako okreten in moli boga, da ne bo za tabo takrat tak kot si ti sedaj.
Si pomislil, da je mogoče bil na prehodu pri zavijanju pešec in je zato počakala, samo ti brihta si najbrž ocenu, da jo pa kamot prehitiš po levi in s tem spravljaš v nevarnost njo in še koga.
Ker vsak normalen, ki pelje v križišču naravnost in vidi nekoga stati, ki zavija levo(ker ne more "še" speljati) bo pač počakal, le ti bi ga najbrž nasadil, ker imaš seveda prednost.


Spet duhovitost na vrhuncu :))

Če nekdo ni sposoben vozit, naj preda vozniškega. Pa naj še odpustijo tistega zdravnika, ki je sprejel podkupnino in takega spustil naprej - češ, saj je še dober za na cesto.

Če bom jaz kdaj premalo okreten, bom nehal vozit in ogrožat ostale.

Ne, nisem pomislil - nisem rabil, ker imam oči, zato da opazujem situacijo in takrat ni bilo na prehodu, niti na pločniku žive duše - mogoče je pa uboga gospa vozila na LSD-ju ali pa gobicah, pa se ji je nek pešec prikazal in je zato ustavila...

In kako natanko sem jaz njo spravil v nevarnost? In nikogar drugega, saj je bila cesta prazna, če ne bi bila, tega pač ne bi naredil in bi moral počakat tam, kamor me je ta uboga gospa spravila - v nevarnost - ne pa jaz nje.

Ja, veliko sem jih že nasadil, dobra ugotovitev, res... Če vidiš, da nekdo prečka, sploh nimaš kaj peljat, počakaš v križišču, da se tisti, ki gredo na sproti lahko peljejo mimo.

Poleg tega, zakaj se je pa ustavila tako, da je njen avto prekrižal celoten prehod za pešce? A je morda čakala, da halucinacija prečka cesto tam, kjer ni prehoda? Ker, če bi bilo tako, da bi se ustavila pred prehodom, bi bila izpostavljena ona, jaz pa sploh še ne bi mogel štartat. Dobri ste tukaj, da kar ugibate o situacijah, ki jih ne poznate in po nepotrebnem obtožujete in žalite nekoga.

Aston_11 je izjavil:

negotiator je izjavil:

jaz sem pa norec.
Kaj jočeš? Si kaj naredil? Nisi. Joči dalje.


Prav nič ne jočem. Vem, da nisem nič naredil, jokati pa ne morem dalje, ker sploh še začel nisem. :)

noraguta je izjavil:

negotiator je izjavil:

Mimogrede, zdajle sem se peljal en krog. Po regionalki je šlo 90, dokler nisem naletel na kolono, ki je šla med 70 in 80, na srečo je bilo to že bolj pri koncu regionalke. V naselju je bila hitrost slabih 40 (konstantno, razen nazaj, ko ni bilo nikogar pred mano). Potem pa spet ena smešna - zavijam levo (spet levo, kakšno naključje), pred mano pa en starejši peugeot, ki je očitno falil ovinek (je šel preveč naprej in je moral dobesedno nazaj obrnit, da je zapeljal v tisto ulico), potem se pa še vleče 20km/h po naselju. Notri je bil pa kdo? -Stara gospa, ki je čvekala po telefonu. Dajte, Mehmed in klapa, podprite ubogo gospo, saj je vozila čisto zgledno, po predpisih, jaz sem pa norec.

In to je za vas normalno...

Kjer so uvozi izvozi se hitrost vedno zmanjša. Pač pravila tokov. Razen če imaš večpasovnice.



Kaj od tega misliš s tem?

Če misliš regionalko, tam je skoraj vedno taka hitrost, redkokdaj se 90 doseže. Vozili smo pa v tem primeru eni štirje, se pravi, da je prvi očitno štrajkal :)
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

Mehmed ::

negotiator je izjavil:

Dajte, Mehmed in klapa, podprite ubogo gospo, saj je vozila čisto zgledno, po predpisih, jaz sem pa norec.

In to je za vas normalno...


Uspesno te je ovirala pa ni dobila kazni. Ne zadost sicer, ker si ze nazaj, ampak bolje kot nic.

MasterTade ::

Nesreče se dogajajo zaradi neprilagojene hitrosti, ne prehitre/prepočasne...Kaj ti bo 90 po regionalki + megla, kaj ti bo 90 na cesti ki je naluknjana kot švicarski sir, zdej bo zima, boste po poledici 90 fural >:D..Po nekaterih regionalkah se pa da tam 100 vozit, odvisno od posameznika. Če oviraš promet, se umakneš, vožnjo prilagodi razmeram na cesti + svojim sposobnostim, kar ne pomeni da brezglavo divjaš ali se bojiš ceste..
Mors omnia aequat

negotiator ::

Kaj ti bo 90 po regionalki + megla, kaj ti bo 90 na cesti ki je naluknjana kot švicarski sir, zdej bo zima, boste po poledici 90 fural


No, taki me pa tudi motijo, ko npr. po nespluženih cestah vozijo z neprilagojeno hitrostjo - ker again, nimajo občutka, kaj je varno in kaj ne. Možno je celo, da so to točno tile, ki prepočasi vozijo pri normalnih razmerah.
All easy problems have already been solved.
««
5 / 36
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16334999 (32751) Heavy
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528121770 (98792) solatko

Več podobnih tem