» »

LCD display od Acer G520 (mobi kosec)

LCD display od Acer G520 (mobi kosec)

iskra ::

V omari sem med odpadnimi zadevami našel tega Acerja (se pravi prvega kosca), ki še vedno deluje. Kar pa me niti pod razno ne zanima. Bolj me matra LCD zaslonček.

Ali bi znal kdo sestavit iz tega nekaj, kar bi recimo prikazovalo temperaturo procesorja in ohišja v računalniku?

Telefon imam še kompleten (vse v enem kosu, skupaj z vezjem)

S kolegico elektroniko se ne razumeva preveč ;)
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

Azrael ::

Nima smisla, bolje da telefon prodaš in kupiš narejen termometer za avto. Izdelava vezja termometra ni težava, problem je prilagoditev elektronike na zaslon telefona, ki je lahko zelo komplicirana (priključki) ali pa sploh neizvedljiva - odvisno od izvedbe zaslona. Drugače pa če želiš dobiti nove izkušnje o elektroniki pa je bolje da za začetek sestaviš kakšen kit komplet npr. digitalni temometer.

Lp, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

iskra ::

hmmm ... ok

kje pa dobim takšne komplete in koliko stanejo? (v Lj ali Novi Gorici)

Sicer spajkanje ni ravno moja vrlina, .. bi se pa lahko priučil zadeve čez poletje

Zaslon je pa grafični

iskra ::

Pa še to: našel sem čisto poceni termometer (velikost zaslona pustimo ob strani). Ali se komu sanja, kako zadeva zgleda od znotraj? Če ima zadeva tisto bimetalno tipalo na dveh žicah notr, da ga bi potegnu malo dlje od zaslona?

iskra ::

Tole sem še izbrskal. Najbolj mi je zanimiv tisti čisto zadnji in oni beli malo više. Ima kdo izkušnje kako je s toplotnimi členi v takšnih zadevah?

Na oba telefona, ki sta navedena sem poklical vendar se javi nihče.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iskra ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
23034458 (22634) SloMusty
»

LCD termometer (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
697453 (6441) julah
»

Antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111744 (1461) francka45
»

rušenje metelkove !?!?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
916432 (4600) Dr Evil
»

Kako narediti LCD prikazovalnik - da prikazuje CPU temperaturo?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121683 (1456) HyperKiller

Več podobnih tem