» »

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P

Termometer na USB vodilu (načrt, vezja, izkušnje in slike) :P

1 2 3
4
5

VolkD ::

Napačno obrnjen tantalov elektrolit običajno pomeni "kaaabuum". Pri tem proizvede zanimive ognjene efekte. Tudi opekline in to resne se lahko pripetijo. Ne priporočam niti preizkušanje teh efektov v zaprtem prostoru. Če zaradi drugega ne pa zaradi smradu, ki pri tem nastane.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

korenje_ver2 ::

hmm cudn ker kle nc ne vidm da bi blo zazgan... :P

sicer pa kako vem na keri strani mora biti + in na keri - ?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

VolkD ::

Saj na tantalu piše kje je plus.
Če ni bili velikega toka skozenj potem ga seveda ne bo zažgalo z plamenom in pokom, a tantal vseeno utegne biti poškodovan.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

Azrael ::

@korenje_ver2:

Mogoče bo ta povezava v pomoč.

Obstaja seveda možnost, da je pri napačnem priklopu kondi šel v kratek stik in sedaj vezje ne dela. Ker je tok iz COM porta omejen, je možnost za specialne efektihe skoraj nična.

Pomeni napetost na kondenzatorju in boš vedel pri čem si. Če je napetost 0V potem je v kratkem stiku D5 ali C1. Če je napetost le okoli 0.6V je narobe obrnjena D5. Če je napetost ~5.6V, na tem mestu ni napake.
Nekoč je bil Slo-tech.

korenje_ver2 ::

hmm nimam voltmetra...

ej kva pa ce probam zamenjat D5 z 3.6V zener diodo? je mozno da se kodenzator sploh ne napolne zaradi te diode? :p

Azrael ::

Ne, Zener dioda omeji samo najvišjo možno napetost, to pomeni v tem primeru, da napetost na kondenzatorju ne more čez 5.6V. 3.6V ne bo v redu, saj bo potem napetost premajhna za delovanje senzorja.

Za voltmeter, ne ostane ti drugega, kot, da enega kupiš. Ni treba zanj zapraviti malega premoženja, za meriteve s katerimi se boš srečal pri gradnji takih napravic, bo več kot zadostoval digitalni multimeter, ki se v hipermarketih prodajajo za ceno pod 10€.
Nekoč je bil Slo-tech.

StricGeZza ::

evo tle je ena verzija vezja ki ni še zvrtano in brez elementov ker jih moram nabavit

je moja 1 platica tako da je bolj boga. vezje sem pa narisal sam

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

Zelo lepo narejeno. Komaj čakam, da vidim zadevo z vstavljenimi komponentami.
http://www.google.si

TheHijacker ::

Pilim program. Sestavil sem še eno vezje. Elementov mam doma še za dva dodatna >:D. Res škoda, da se ne da senzorjev paralelno vezat. Če bi se dalo, bi bila zadeva popolnoma enakovredna varianti na COM vodilu. No. Dokler tega nekdo ne pogrunta sem v programu dodal podporo neomejenemu številu priklopljenih naprav na PC. Omejitev je seveda le število prostih USB priključkov. Seveda pa lahko nabavim USB hub :D.

Vem, da je ideja glupa ampak sam sem čisto zadovoljen. Današnje vezje sem vezal na 5m USB kabla in ga bom nesel v službo, ter tako meril temperaturo v pisarni. Da vidim če klima, ki jo imamo tam, res vzdržuje enakomerno temperaturo.

Program do sedaj izgleda takole:



Lahko se izbira katere dva senzorja se bosta videla povečano. Ostali priklopjeni pa se dajo razbrat iz tabele. Dodal bom pa še možnost, da se tabela čisto skrije, tako da ne moti glavnega okna. Ja. Tole je res ratal en orenk projekt, ki ga bom pilil, dokler ne bom čisto zadovoljen. :))
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

blank3 ::

Ajo ljudje... okej problem, da mi ni prepoznala ena kista senzorja je bil zgleda na kisti, ker moja, mi je zaznala sprve. Imam pa en drug problem. Ko vstekam termometer v kisto in zalaufam hijackerjev program mi pri sobni temperaturi pokaze 3 stopinje?! :) Kje bi lahko bila napaka?

Se eno vprasanje... a je komu uspelo s senzorja pod Linuxom kaj razbrat? Meni z cat /dev/usb/hiddev0 cca. vsake pol sekunde izpise dva ASCII znaka kar ustreza 16-im bitom, ki jih uporablja termometer za prikazovanje temperature (primer: F6 je priblizno sobna temp - pomni zgornji problem :\).

Ampak kako to zadevo zdaj lepo preberem v en C program recimo? Na hitro sem pogledal libhid ampak v bistvu za tak simpel program ne rabim nekaj kunstnega. V bistvu bi bil dober ze predelan cat program... :)

Torej vse, ki imate kakrsnekoli izkusnje pod Linuxom, bi prosu za kak nasvet, v katero smer posnofat :) Danke!

Lp, Blaz.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blank3 ()

PPG78 ::

Tudi meni se pojavlja ista napaka kot blank3 članu. Po priklopu vezja na PC mi zadeve prepozna, vendar pa mi prikazuje le 3 stopinje. Vpisal sem zadnji hex, ki je bil tu objavljen.
Ali ima kdo podoben problem oz. rešitev?

LP, Peter

TheHijacker ::

Napačna vezava. Dobro premeri vse pozave iz senzorja. Pazi na povezavo med PIN 13 in PIN 6.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

StricGeZza ::

ej Hijacker, kaj pa če so mu poslali napačne senzorje(DS1820) objavi un tanovejši program.

TheHijacker ::

OK. Poskusite s tem. Nastavite preciznost senzorja pod nastavitvami:

USBTemp 0.99s

*** Popravil link.
http://www.google.si

Zgodovina sprememb…

blank3 ::

Jou, lahko preveris link?
Lp, Blaz.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

blank3 ::

Jou Hijacker... deluje... mislim, sedaj kaze neko normalno temperaturo, potem ko sem spremenil senzor na DS18S20. Kaj se spremeni, ko to prestavim? Ali je samo drugacna formula za pretvorbo temperature?

Danke!

Lp, Blaz.
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

blank3 ::

Ceprav se vedno :))) Za temp. koze, ko primes sondo kaze cca. 33 stopinj, kar je kul. V sobi v kateri je cca. 20 stopinj pa kaze prevec npr. 25 stopinj.

Kako tebi zdaj odcitava PPG78?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezcasje... vsaj za nekaj casa.

TheHijacker ::

Kako veš da naj bi bilo 20 stopinj? Senzor tudi rabi nekaj časa da se tabilizira na pravo temperaturo. Za primer daj senzor v skrinjo in boš videl da temperatura postopoma pada in ne pade takoj direktno na nulo.

Je pa malce drugačna formula. Saj pri enem je precizno 0.0625 pri drugem pa 0.5.
http://www.google.si

PPG78 ::

Takole, zadeva dela. Hvala Hijacker za novo verzijo SW. Res je, senzorji so DS1820. Hm, temperatura ... mogoče se mi je na prvi pogled zdela visoka, ampak je nekaj takega kazal tudi sobni termometer. Je pa res kazal okrog 25 stopinj.
Bom poskusil zadeve še malo preveriti.
Sedaj pa še slike:


LP, Peter

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

zcetrt ::

Eno neumestno... Zakaj si senzor prilotal na žensko letvico, le-to pa vstavil v moško, prispajkano na tiskanino? Če bi prispajkal žensko letvico na tiskanino, bi le vtaknil senzor v njo.
4.

link_up ::

hehe ta je res posrecena ja :D mogoce je pa threesome :D :D

drugace pa lepo izdelano...bravo !
In and Out

Misko987 ::

Super. Vse dela, kot je treba. No ja, če imaš blazno majhno stanovanje, ali pa če te žice ne motijo. A je že kdo poskusil oz. zna to narediti na čez LAN ali pa WIRELESS ? Bi blo kar zanimivo?

dëych ::

Kako zgleda programotor, kje ga lahko kupim oziroma kako ga naredim, da bi sprogramiral ta ATT, ker teh zadev še nism počel pa mi ni jasno čist kako to poteka? Hvala za pomoč.
Lp

dëych ::

Programator:
Enako kot pri IR sprejemniku sem naredil najbolj enostaven programator. Na linije čipa gredo sledeče LPT žičke:

vcc = 2, 3, 4, 5
reset = 7
sck = 8
mosi = 9
miso = 10

kje si dobil Vcc napetost za atmela? iz usb oz game porta?

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

StricGeZza ::

pa sej je 2,3,4,5 pin na lpt-ju vcc

dëych ::

My mistake. :D

Gledal sm tole tabelo http://www.bsdhome.com/avrdude/ in mi ni blo jasn. :8)

dëych ::

Vceraj sem zadevco skup sestavil, racunalnik mi je zaznal napravo kot USB Thermometer, ampak v programu piše da ne najde nobenega senzorja. Če pa zazenem program od Denisa pa prikazuje temperaturo 4°C. Kaj bi to blo?

AVRDUDE : http://www.openwii.org/forums/download....

HEX datoteko sem dobil tukaj http://hamradio.online.ru/ftp3/dw.php?u...

Ukaz avrdude.exe -p t2313 -c bsd -U flash:w:usbthermb.hex:i -U lfuse:w:0xcf:m

Je pa res da sem probal naprej na enem starejsem racunalniku, ampak tam ni deloval LPT port. Potem se priklopil na svojega in je šlo skozi. Pa še nek install_giveio.bat sem prej pognal v bin folderju.

StricGeZza ::

če si senzor kupil v ICelektroniki so ti verjetno dali DS1820 kot meni(svinje)
katero verzijo USB HID Termometer(program od Hijackerja) imaš

dëych ::

Kupil sem ga v HTE (preko poste), je pa res da na njem pise gor DS1820 brez crk, medtem ko mi na racunu pise DS18B20.

Verzijo od Hijacker-ja imam pa zadnjo (0.99s).

dëych ::

Kaj pomeni to:

avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e910a
avrdude.exe: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be perfo
rmed
To disable this feature, specify the -D option.
avrdude.exe: erasing chip
avrdude.exe: reading input file "usbtherm_01.hex"
avrdude.exe: writing flash (2024 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 0.88s

avrdude.exe: 2024 bytes of flash written
avrdude.exe: verifying flash memory against usbtherm_01.hex:
avrdude.exe: load data flash data from input file usbtherm_01.hex:
avrdude.exe: input file usbtherm_01.hex contains 2024 bytes
avrdude.exe: reading on-chip flash data:

Reading | ################################################## | 100% 0.53s

avrdude.exe: verifying ...
avrdude.exe: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0x01 != 0xff
avrdude.exe: verification error; content mismatch

avrdude.exe: safemode: lfuse changed! Was 64, and is now ff
Would you like this fuse to be changed back? [y/n]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

dëych ::

A mi pošlje kdo prosim zadnji oziroma tapravi firmware, ker linki od Hijacker-ja v tem topicu ne delujejo več. Hvala.

phantomd2@gmail.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dëych ()

AGENT007 ::

A lahko kdo, če ima še enkrat objavi ta rar (USBTemp 0.99j + firmware 1-8 + SQL), ker link od Hijacker-ja ne deluje več, jaz pa nimam tistih firmwareov od 1-8.:O

Hvala

dëych ::

AGENT007 ::

Najnovejši program že imam, nimam pa tistih firmwarov, k jih je od 1 do 8, se pravi je 8 različnih firmwarov, da ima vsak senzor svoj firmware in tako svoj ID. (če prav razumem)
Lahko kdo te pošlje?

StricGeZza ::

AGENT007 povej mail

TheHijacker ::

Malce sem zašel iz tega projekta.

To je osem verzija firmwara:

firmware 1-8

Tule pa zadnja verzija programa:

zadnja verzija programa 0.99s

Sem dodal en kup stvari posledično tudi kup bugov... Preveč sem zadevo zakompliciral, tako da se bom lotil ponovno pisat program od začetka. Nič pa ne obljubim kdaj, ker imam trenutno druge projekte, oktobra grem pa na faks.

Če je kdo tu vsaj malce programerja, mu ne bo težko napisat program, ki bi bral temperaturo iz napravic. Če kdo rabi pomoč naj mi pošlje privat.

Lp
http://www.google.si

Cuoresportivo ::

Eno stran nazaj je objavljen seznam materiala. Ta je dokončen ali je še kaj potrebno? sam imam namen naredit tole , pa bi šel v nabavko. Imam pa še eno vprašanje tako v zvezi z USB kot z RS232 verzijo vezja. Koliko je limit pri dolžini kabla za senzor? Je lahko na poljubno dolgen kablu(UTP se omenja). Glede software-a , pa kolikor sem razumel, lahko tudi za USB verzijo uporabiš RRDtools. se motim?

Hvala za vaše odgovore.
lep pozdrav(best regards)

TheHijacker ::

Seznam je dokončen. Presnemi si dol zadnjo verzijo programa. V njemu imaš čisto zadnjo verzijo načrta na kateri lahko vidiš tudi elemente.

Sam imam najdlje senzor en meter od vezja, ker mi gre skozi steno zunaj na zrak, kjer beležim zunanjo temperaturo. Verjetno bi šlo lahko veliko dlje s UTP/FTP kabli, da preprečiš motnje. RS232 vezja nimam, to ti bodo drugi povedal.

Za RRDTool pa mislim, da ne bi blo problemov. Direktno iz programa nimam podpore zanj ampak lahko si spišeš PHP skripto, ki bere podatke iz MySQL tabel, ki jih moj program pridno polni in iz njih izvoziš podatke za RRDTool bazo. Če pa znaš programirat malce več lahko dam tudi izvorno kodo programa ali pa vsaj del kjer se bere iz USB-ja in preračunava v celzije pa si sam spišeš kaj bolj enostavnega.

Sam nekoč bom spisal program čisto na novo... Je prekompliciran in pol stvari sploh ne potrebujem v njem.
http://www.google.si

Cuoresportivo ::

Hvala. Zakaj sploh sprašujem za dolžino. Vse skupaj bi priklopil na strežnik, ki pa ni ravno blizu okna. Tak da, če računam USB + nekaj metrov kabla, na katerem bo senzor, bi te moglo delat. Vse skupaj bi potem spremljal tud preko neta. Kar se tiče programiranje, nisem ravno v tem. Za začetek bom prvo naredil tole skupaj. Tvoj program pa se mi zdi super, kaže vse kar rabiš. Pohvale okrog tega.


edit: hotel sem stegnit dol program, pa ni na no voljo. Vsaj na tisti strani ne.
lep pozdrav(best regards)

Zgodovina sprememb…

TheHijacker ::

http://www.google.si

kulSMS ::

za rs232 poglej tu http://martybugs.net/electronics/tempse...
dolžina kabla ni problem. jaz imam vsaj 10 m.
(mogoče moreš povečat čas branja pri daljšem kablu -->piše v navodilih)

Cuoresportivo ::

Hvala. Material sem naročil, čez par dni ko dobim, pa bom poročal o delovanju.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

Ve kdo mogoče , če je tole podobno, z že omenjenim RS232 modulom? Preko katerega programa deluje, RRD?

LINK
lep pozdrav(best regards)

TheHijacker ::

In... Kako je šlo? Ti deluje?
http://www.google.si

_pobesneli_ ::

Končno mi je uspelo nabavit elemente,tako da sm se tudi jst lotil dela.sm pa naletel
že takoj na težavo.Takoj pri programiranju mi je napisalo to.sedaj pa se čip ne odziva.verjetno sm ga že zjebu ne?

C:\bin>avrdude.exe -p t2313 -c bsd -U flash:w:usbtherm.hex:i -U lfuse:w:0xcf:m

avrdude.exe: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: Device signature = 0x1e910a
avrdude.exe: NOTE: FLASH memory has been specified, an erase cycle will be perfo
rmed
To disable this feature, specify the -D option.
avrdude.exe: erasing chip
avrdude.exe: reading input file "usbtherm.hex"
avrdude.exe: writing flash (2032 bytes):

Writing | ################################################## | 100% 1.05s

avrdude.exe: 2032 bytes of flash written
avrdude.exe: verifying flash memory against usbtherm.hex:
avrdude.exe: load data flash data from input file usbtherm.hex:
avrdude.exe: input file usbtherm.hex contains 2032 bytes
avrdude.exe: reading on-chip flash data:

Reading | ################################################## | 100% 0.74s

avrdude.exe: verifying ...
avrdude.exe: 2032 bytes of flash verified
avrdude.exe: reading input file "0xcf"
avrdude.exe: writing lfuse (1 bytes):

Writing | | 0% 0.00s ***faile
d;
Writing | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: 1 bytes of lfuse written
avrdude.exe: verifying lfuse memory against 0xcf:
avrdude.exe: load data lfuse data from input file 0xcf:
avrdude.exe: input file 0xcf contains 1 bytes
avrdude.exe: reading on-chip lfuse data:

Reading | ################################################## | 100% 0.00s

avrdude.exe: verifying ...
avrdude.exe: verification error, first mismatch at byte 0x0000
0xcf != 0xff
avrdude.exe: verification error; content mismatch

avrdude.exe: safemode: Fuses OK

avrdude.exe done. Thank you.
Gregor

TheHijacker ::

Živjo.

Preveri kako imaš LPT nastavljen v BIOS-u. Če se še prav spomnim mora biti na SPP. Drugače pa poskusi zagnati še enkrat programiranje takoj ko prideš v windowse in v ozadju izklopi nepotrebne programe (MSN, Firefox, itd...). Meni je od ene desetih čipov uspelo uničit samo enega in še to s nepravilnimi fuse nastavitvami. Da se ga rešit ampak rabiš kakšen boljši programator. V privat sporočilih si me spraševal za zadnjo verzijo programa. Je 0.99s ampak je precej hroščata. Če potrebuješ povej pa ti nekam naložim.
http://www.google.si

_pobesneli_ ::

Živjo.
Sm najdu kaj je bilo narobe..precej neumna napakica...kristal je bil slabo zacinjen na programatorju in enkrat je prijel enkrat ne..pa je dajal čudne rezultate.
sm pa najdu napako po 4 urah,ko sm mislu že obupat :D PA čipi niso uničeni,se jih da preprogramirat še enkrat.zdej ko je bolje zacinjeno :D

Uglavnem,potrebujem firmware in program(ni važno da je ravno najnovejši,sam da dela.če ne pa daj zadnjih par pa bom vidu kateri je najboljsi)....moj mail imas v PM ki sm ti ga poslal.Drugače pa lahko das na kak strežnik pa bi pobral dol.

Rabil bi pa tudi navodila kako določis tisti ID ker bi naredu več različnih.
Drugače pa bom ta teden verjetno zjedkal vezja in poskusu sestavit.

zaenkrat bi blo to vse ;)
Gregor

Zgodovina sprememb…

dëych ::

V kateri trgovini si kupil senzor?

Lp

TheHijacker ::

Evo:

0.99s
firmware

Preveri parametre v bat datoteki predno flešaš ali pa sam napiši vrstico za avrdude.exe.
http://www.google.si

_pobesneli_ ::

Vse elemente sm nakupu v HTE,senzor pa je DS1820.Sem pa v soboto pobral vse jaz..tako da če bos kupoval bolje da pokličes.če jih imajo :)
Gregor
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD-TERMOMETER

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
243848 (3389) Voluharr
»

USB IR Sprejemnik za amaterje (IgorPlug-USB) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
12127552 (10796) eVro
»

temp data logger

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
323192 (2612) maticm
»

Merjetnje zunanje temperature in prikaz na PCju

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142829 (2352) Cuoresportivo

Več podobnih tem