» »

Neupravicen padec na izpitu

Neupravicen padec na izpitu

«
1
2

pescjnkar ::

Živjo, včeraj sem imel glavno vožnjo. Odvozil sem praktično brezhibno z izjemo tega, da sem na avtocesti enkrat za trenutek zapeljal prevec proti ograji (ampak nisem niti približno zapeljal na črto!). Skratka, po koncu vožnje mi tip reče, da sem vozil po črti, kar je seveda sprožilo buren odziv mene, predvsem pa inštruktorja. Zanima me, če je to zadosten razlog za padec?

Lp

MasterTade ::

Komisija te loh fukne zarad raznoraznih traparij ki jim pridejo na pamet, naredit pa pomoje ne moreš prav veliko, morda se lahko pritožiš..Mogoče se kruto sliši ampak komisija tud nekako dela selekcijo in vem za primere ko je folk padu pri prevoženih 0m. :8)
Mors omnia aequat

pescjnkar ::

No saj ta izpitnik je sicer znan, da večino kandidatov, ki na vožnjo pridejo s 20 opravljenimi urami pogrne tudi če vozijo dobro in s minimalnimi napakami. Očitno mu je to edino veselje v lajfu ?

shadeX ::

Očitno mu je to edino veselje v lajfu ?


Move on. Če si vozil super, boš naslednjič zagotovo naredil.

Tilen ::

Plus tega pet dodatnih ur ne bo škodovalo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Unknown_001 ::

Če ti je kaj v tolažbo, mene so prvič ruknli z glupim izgovorom da se v enem križišču pri zavijanju levo nisem dovolj v sredino križišča postavil, po nejgovi strokovni oceni bi moral it naprej vsaj še za en meter not. Tist dan je bil tud čuden promet, 4x bi lahko prišlo do hujšega trčenja po tuji krivdi, pa sem sfolgal defenzivno odvozit, da ni prišlo do pizdarije pa kljub temu in ostalemu ni baje mogel čez tisto malenkost...

Vem kak ti je, za eno bedarijo te rukne in gre vn. Počutiš se kot bedak na koncu. Jaz sem imel pred tem že vsaj ene 7.500km prevoženih v spremstvu in kaj sem lahk? Še inštruktor ni imel nobene besede ko je zagovoril vse skup in mi na konc direkt on sam povedal da je bil padec neupravičen.

Tko kot ti nč drugega kot požret pa še enkrat plačat izpitno. Nema prava glasovanja žal... Drugi šefe me je pa gladko spustil skozi. Največji vic je bil da mi je un ki me je vrgel, potem v pisarni (naključno smo se srečal) kjer so mi potrdilo naštamfali še čestital in hotel še neki zmutit... češ da takrat žal ni blo ... bla bla ...sem si mislil svoje.

Stvar je taka da tisti mit o kvotah, koliko jih morajo vržt sploh ni daleč od resnice. Še večji vic pa je ko v prvo naredijo taki, katerim se ne upam niti v avto vsest. Mnogi ki jih poznam da so v prvo naredil so imeli že vsaj eno prometno nesrečo zaradi njihove velepametnosti. Od tega da so letel s ceste v potok, pa da jim je skor rattal avto na glavo obrnit, eno poznam ki je že totalko naredila...


V glavnem, welcome to the club ;) pa drugič ne pisari po forumu za te zadeve. Škoda cajta. Itak boš pa po odzivih videl zakaj.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Machete ::

A lahko eno smešno nepovezano prilimam vmes? OK, hvala.
Kolegica je ca 15 let nazaj naredila izpit neprivezana in ni nihče porajtal.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

theBill ::

Znanec je tudi cca. 15 let nazaj padel brez kakršnekoli napake, ker je po mnenju komisije predolgo stal na sklopki oziroma jo na speljevanjioh prepočasi spuščal. Nič ne moreš v takem primeru, upaš lahko le da boš naslednjič kakšno boljšo, manj zafrustrirano komisijo dobil.

koyotee ::

Če pogledaš kakšni pacienti vozijo po cesti, enim tut 200ur ne bi pomagalo.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

lonz ::

Jap, tudi mene je na 1. vožnji izpita za motor ruknil za brezveze po skoraj 45 minutah vožnje; inštuktor je protestiral kolikor je lahko, ampak to je bilo to. Hotel sem se pritožiti in zahtevati komisijo, pa mi je bilo namignjeno naj neham "srat", če sploh hočem kdaj naredit izpit. Kasneje sem zvedel, da ta tip iz komisije v 90% 1.izpita za motor kandidata rukne.
V drugem poizkusu sem naredil po 15. minutah b.p.
...arrrrrr, shiver me timbers...

dj_uro ::

včeraj je imel kolega izpit za motor, katerega na žalost ni naredil... izpitnik ga je vrgel zaradi prižganega smerokaza na AC, ko je prehiteval tovornjak.
ne vem no...

@lonz... izpita za motor ne moreš narediti v 15min...
vw-klub.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dj_uro ()

tikitoki ::

Tilen je izjavil:

Plus tega pet dodatnih ur ne bo škodovalo.


Zakaj bi metal denar in cas proc zaradi takih stvari. Ce slabo vozis ok, ce ne je pa metanje casa in denarja proc. Kreteni bodo kreteni na cesti in to je pravi problem, ki ga par dodatnih ur ali izpit varne voznje ne bodo resili, ever.

jest10 ::

Zato bi morala biti na izpitni vožnji 2 v komisiji.
Ne pa da si obsojen na enega kretena, ki je tečen, ker prejšnji dan doma ni dobil.

lonz ::

dj_uro je izjavil:

včeraj je imel kolega izpit za motor, katerega na žalost ni naredil... izpitnik ga je vrgel zaradi prižganega smerokaza na AC, ko je prehiteval tovornjak.
ne vem no...

@lonz... izpita za motor ne moreš narediti v 15min...



Prav imaš. Naredil sem v 22 minutah in 13 km proge z 1 semaforjem. Sem šel prav gledat pot na via michelin.
...arrrrrr, shiver me timbers...

PandaFlow2 ::

Jaz sem prvič padel, ker me je nekdo med bočnim parkiranjem v 30 coni obvozil s 70 km/h+ (in ga po pravici povedano nisem niti videl), ostalo je bilo pa perfektno.

Drugič vozil bistveno slabše in naredil.

zee ::

A je treba tolko travmirat zaradi padca na izpitu? Pac, ponovi vajo cez par tednov in gremo naprej.

ga po pravici povedano nisem niti videl


In se cudis, da si padel? :O
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Furbo ::

pescjnkar je izjavil:

Živjo, včeraj sem imel glavno vožnjo. Odvozil sem praktično brezhibno z izjemo tega, da sem na avtocesti enkrat za trenutek zapeljal prevec proti ograji (ampak nisem niti približno zapeljal na črto!). Skratka, po koncu vožnje mi tip reče, da sem vozil po črti, kar je seveda sprožilo buren odziv mene, predvsem pa inštruktorja. Zanima me, če je to zadosten razlog za padec?

Lp

To tko je, to je 5 min slave v življenju teh tipov, mene so tudi prvič za bv, ampak to imajo prav tak sistem pač, da kasirajo.

Pa morda bi te še spustil, če ne bi imel ti 'burnega odziva'. To tudi kaže na to, kakšen voznik boš potem. Če mu nisi mogel mirno, z mirnim tonom pojasniti, da si tudi sam opazil, da si se približal črti, nisi je pa prevozil je to slab signal za naprej...
Lahko se pa tudi motim. :D
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mare2 ::

pescjnkar je izjavil:

Zanima me, če je to zadosten razlog za padec?

Lp



Praviloma se vozi po sredini voznega pasu. :)

Ti si pa že začel delati "reševalni pas", pa ni bilo zastoja na cesti.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

K0K0 ::

Verjetno vidijo da je kandidat nesiguren al pa je prepotenten in ga zato potem vržejo, da jih malo prizemljijo. Za razlog pa navedejo eno banalnost, ker tehnično ni blo z vožnjo nič narobe. Jaz sem delal izpit ko sem imel 20 ur. Na koncu sem ene 10 minut poslušal kaj vse sem zajebal. Vem da sem falil 1 izvoz in sem moral potem obrnit in nazaj. Pa malo preveč po desni... Na koncu sem vseno naredil.
Večina kolegov k so naredil z 20-25ur je po desetih letih brez nesreče. Kolegi k so bli full boljši vozniki (včasih smo se dost fural brez izpita) so padli in imeli čez 40ur imajo zdej po 2-3 nesreče zaradi divjanja.

Mehmed ::

tikitoki je izjavil:


ce ne je pa metanje casa in denarja proc.


Da je drago se verjetno lahko vsi strinjamo.
Da en brez izpita rece da je stran vrzen cajt, ker je do zdej posrkal vse znanje sveta pa ni vec nicesar kar bi lahko izboljsal v par urah je pa neumnost.
In enga s tako miselnostjo ni problem ruknit, tudi ce vozi dobro. Ker je treba njegov ego mal prizemljit preden gre sam v promet.

Folk ki skusa na izpit z minimalno urami si pa mislim da je vecinoma tak.

harvey ::

Znanec je padel, ker na delu avtoceste (en izvoz je peljal, itak je bil precejšen promet) ni prešaltal v 5, utemeljitev komisije je bila, da kje je pa ekologija 8-O. Tako da si ne ženi k srcu, v drugo bo šlo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: harvey ()

koyotee ::

Če smo čisto pošteni, je tut 30ur zelo malo za tako odgovornost, ki jo nosiš kot voznik avtomobila. V teh šolskih urah vidiš ene 20% dogajanja na cesti, vse ostale situacije pa spoznaš šele z leti.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Grey ::

Če pelješ kot prestrašena stara mama te bo prej spustil čez, kot pa če voziš s suverenostjo.

Markus386 ::

Meni je še pred leti rekel inštruktor, da na AC obvezno čimprej v peto (če ni ravno kaka izredna situacija), da komisija vidi da znaš dat v peto :)) Je pa res, da naj bi bilo to bolj zaradi povratnikov (ki so izgubili izpit) tipa "jaz sem se naucil vozit na ficotu, vozim ze 30 let, kaj me bojo oni zdej zaje*avali".

hojnikb ::

kaj pa če ma avto 6 prestav ? :)
#brezpodpisa

koyotee ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa če ma avto 6 prestav ? :)


Daš pa v šesto ane?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Aston_11 ::

Pa preskakuješ prestave, da vidijo, da si ekonomičen in ekološki in da obvladaš sceno, ter da te oni že ne bojo zajebavali.

Markus386 ::

hojnikb je izjavil:

kaj pa če ma avto 6 prestav ? :)


Jaz se leta in leta vozim, kaj bos ti mene ucil kako se vozi?! /s

PINki ::

Sem v avtošoli vozil avto s 6 prestavami in inštruktor ni zahteval, da prestavljaš v 6. prestavo je pa bilo lepo, če si dal.

69charger ::

Meni je na koncu izpita ženska iz komisije rekla, da jo je zmotilo da nisem opazil pešcev na prehodu, čeprav sem ustavil pred prehodom? Whatever, sem naredil v prvo, malo bi bilo treba naredit nadzora nad temi komisijami. Sploh pa razni inštruktorji ki nabijajo ure, dokler foter ne pokliče in jih napizdi.
How many guys from a tech forum does it take to change a lightbulb?

The Player ::

pescjnkar je izjavil:

Odvozil sem praktično brezhibno z izjemo tega, da sem na avtocesti enkrat za trenutek zapeljal prevec proti ograji (ampak nisem niti približno zapeljal na črto!)

Lp


kakšen avto si pa peljal?

Se mi je podobno zgodilo, isto na glavni. Sicer sem naredil brez večjih napak, mi je pa inštruktor opomnil, da me je med prehitevanjem na AC preveč neslo v ograjo.

Namreč sem vozil Opel Corso, ki je zelo lahek avto. Recimo prej ko sem vozil mazdo 3 v prejšnji avtošoli, problemov z zanašanjem nisem imel.

sem pa naredil v 1. z 55 urami.

next3steps ::

PINki je izjavil:

Sem v avtošoli vozil avto s 6 prestavami in inštruktor ni zahteval, da prestavljaš v 6. prestavo je pa bilo lepo, če si dal.

Tudi jaz sem v šoli vožnje prestavil v šesto. Ponavadi takrat, ko sem šel nad omejitvijo :))

D3m ::

koyotee je izjavil:

Če smo čisto pošteni, je tut 30ur zelo malo za tako odgovornost, ki jo nosiš kot voznik avtomobila. V teh šolskih urah vidiš ene 20% dogajanja na cesti, vse ostale situacije pa spoznaš šele z leti.


Zame je bilo dovolj.
|HP EliteBook|R5 6650U|

koyotee ::

D3m je izjavil:

koyotee je izjavil:

Če smo čisto pošteni, je tut 30ur zelo malo za tako odgovornost, ki jo nosiš kot voznik avtomobila. V teh šolskih urah vidiš ene 20% dogajanja na cesti, vse ostale situacije pa spoznaš šele z leti.


Zame je bilo dovolj.


Ja dovolj da si znal peljati, vec pa verjetno ne.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

D3m ::

Sure thing Wile E. koyotee.

Anyway zame je bilo 30 ur dovolj. Kolega je naredil pri 22 ur, bratranec je pa rabil 70 ur.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

PINki ::

Kot zanimivost...

Poznam tipa s 120+ urami. Zamenjal tri avtošole. Bremza na polno zadnjih nekaj metrov pred semaforjem, v krizisce prispe s preveliko hitrostjo, da vse potnike nalima na šipo. Se pripelje v center Lj in takoj vrne domov, ko ugotovi, da ne zna bočno parkirati Citroena C3. Imel že prometno nesrečo v prvem letu.

negotiator ::

Imel že prometno nesrečo v prvem letu.


Tudi meni se je zgodilo, pa bi se označil za dobrega voznika (sploh v primerjavi s tem, kar danes vidim na cesti). Zimske razmere, krsta na kolesih s 15 let starimi gumami, pa sem hotel samo postajo na radiu zamenjat in se je zgodilo. Poskušal sem se ustavit ampak ni šlo - priletel sem pa z ene 10-15kmh v tistega pred mano.
All easy problems have already been solved.

Zgodovina sprememb…

BRBR ::

Daš pa v šesto ane?

Kaj pa vem, občasmno se peljem z megane/dizel zadnjo verzijo, pa tudi na avtocesti ne slišim mašine da bi bilo treba dat v 6. Vozim se do 140 km/h.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

jalovec09 ::

Mene so 3 vrgli, v četrto naredil, po 13 letih vozniškega in 250.000 prevoženih (brez avtoceste) nimam za seboj niti enga prekrška in niti ene nesreče. Edina kazen je bila od redarstva na modri coni nisem označil čas prihoda.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

BRBR je izjavil:

Daš pa v šesto ane?

Kaj pa vem, občasmno se peljem z megane/dizel zadnjo verzijo, pa tudi na avtocesti ne slišim mašine da bi bilo treba dat v 6. Vozim se do 140 km/h.


Zdej ne vem al je to sarkazem al ne.. ampak, če ni. A se vi to hecate, da avte s 6. prestavami vozite v 5?

jalovec09 je izjavil:

Mene so 3 vrgli, v čterto naredil, po 13 letih vozniškega in 250.000 prevoženih (brez avtoceste) nimam za seboj niti enga prekrška in niti ene nesreče. Edina kazen je bila od redrstva na modri coni nisem označil čas prihoda.


250k km je malo. Starejši slo-techovci, se bojo na ta post samo nasmehnili :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jalovec09 ::

Govorim o regionalni ne avtocesti, ker vinjete ne kupim. Zadnjih 5 let bistveno manj vozim.

Zgodovina sprememb…

Mare2 ::

jalovec09 je izjavil:

Govorim o regionalni ne avtocesti, ker vinjete ne kupim. Zadnjih 5 let bistveno manj vozim.


Manj voziš, manj prekrškov se naredi, statistično. Moj fotr ima tudi (skoraj) skoz avto v graži. Je dobil nagrado "vzoren voznik". :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mare2 ()

D3m ::

Jaz sem pri cca. 400k km.

Ene 4 prehitre, 1 rdeča.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

MTB ::

Vsak zase misli, da vozi odlično. In večina nas znori, ko vidimo paciente na cesti. Tako to je.

Heavy ::

PINki je izjavil:

Se pripelje v center Lj in takoj vrne domov, ko ugotovi, da ne zna bočno parkirati Citroena C3.


Poznam enega, ki ni znal po opravljenem vozniškem (z dizlom) speljevati z bencinarjem. Je prevozil vsako rdečo luč ker se je bal da mu bo mašina crknila v križišču. Na srečo se je to dogajalo v malo večji vasi kjer ni veliko prometa.
#TeamFelix

Thuban ::

pescjnkar je izjavil:

Živjo, včeraj sem imel glavno vožnjo. Odvozil sem praktično brezhibno z izjemo tega, da sem na avtocesti enkrat za trenutek zapeljal prevec proti ograji (ampak nisem niti približno zapeljal na črto!). Skratka, po koncu vožnje mi tip reče, da sem vozil po črti, kar je seveda sprožilo buren odziv mene, predvsem pa inštruktorja. Zanima me, če je to zadosten razlog za padec?

Lp


je pač ocenil da si vozil nevarno. prav je tako! Par dodatnih ur ti ne bo škodilo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Furbo ::

BRBR je izjavil:

Daš pa v šesto ane?

Kaj pa vem, občasmno se peljem z megane/dizel zadnjo verzijo, pa tudi na avtocesti ne slišim mašine da bi bilo treba dat v 6. Vozim se do 140 km/h.

Probaj enkrat za foro vseeno prestaviti, boš videl, ne bo crknil. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

;-) ::

V bistvu si naredo prekrsek.

harmony ::

Naredil v prvo. Nikoli ne bom pozabil glupega instruktorja, ki mi je rekel, da se nisem pripravljen na glavno voznjo, ter da bom padel po dolgem in po cez. Hotel je seveda kes.

Komisija mi je rekla samo, da sem na avtocesti malo bil nemiren. Kot, da je lahko s Corso lahko biti miren. Ze en manjsi veter in ves avtomobil se trese.

Poznam pa osebo, ki je glavno voznjo opravljala 16tic. Ur pa cez 200.

mailer ::

sem pa naredil v 1. z 55 urami.
:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Padec pri izpitu? Zadosten razlog? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16336210 (28792) dj_uro
»

Napake pri izpitni vožnji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15248181 (28127) gddr85

Več podobnih tem