» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
9 / 10
»»

sbor ::

In si prejel obvestilo po sms-ju da ti je odobreno odklepanje? V nasprotnem primeru oddaš zahtevek še 1x?

Zico44 ::

sbor je izjavil:

In si prejel obvestilo po sms-ju da ti je odobreno odklepanje? V nasprotnem primeru oddaš zahtevek še 1x?


Ne, nobenega SMS-ja nisem dobil. Sicer pa na samem Mi Mix 2 mobilcu težko karkoli naredim, saj so povsod kitajske pismenke, nikjer ni Google Play-a. Vse, kar mi je uspelo, je prijava na WiFi.

Aja, na mobilcu sem prijavljen v Xiaomi Account, a so povsod samo pismenke!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zico44 ()

MrStein ::

China ROM ima tazen kitajščine podprto tudi angleščino. Vsaj na večini.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

roberto1 ::

Kot pravi MrStein, tudi če imaš totalni shit od reseller roma, angleščina je skoraj 100% not.
Ko si prijavljen 1x v mi account je na kompu malo tricky priti spet do strani za odklep.
Ampak, kot gledam je za Mimix2 official Global Stable rom, kar pomeni da ga lahko flašneš bp brez odklepanja bl z Miflash.
Someday never comes!

Zico44 ::

roberto1 je izjavil:

Kot pravi MrStein, tudi če imaš totalni shit od reseller roma, angleščina je skoraj 100% not.
Ko si prijavljen 1x v mi account je na kompu malo tricky priti spet do strani za odklep.
Ampak, kot gledam je za Mimix2 official Global Stable rom, kar pomeni da ga lahko flašneš bp brez odklepanja bl z Miflash.

Jaz imam na žalost Mi Mix 2 China ROM: http://en.miui.com/download-334.html#492

A ima kdo kakšno pamentno idejo? Nov Mi Mix 2 telefon imam že par tednov, pa ga ne morem uporabljati.

broken/link ::

ravno to ti hočejo povedati, da china rom ima tudi načeloma angleščino med jeziki. China rom samo pomeni, da je prilagojena za vzhodni trg, brez google play-a in ima par china appov.

Zico44 ::

broken/link je izjavil:

ravno to ti hočejo povedati, da china rom ima tudi načeloma angleščino med jeziki. China rom samo pomeni, da je prilagojena za vzhodni trg, brez google play-a in ima par china appov.


Načelnost mi žal nič ne pomaga. V angleščini so samo meniji nastavitev. Vse ostalo, vsi programi, so kitajski.
Povrhu zraven ni niti prave English tipkovnice. Edina opcija za uporabo tega telefona je da zamenjam China ROM za Global.
Za začetek, bi rad oddal zahtevo za odklep bootloaderja. Kako naj to izvedem?

Kaj_ti_mar ::

Zico44 je izjavil:


Jaz imam na žalost Mi Mix 2 China ROM: http://en.miui.com/download-334.html#492


Če gre za orig. "China ROM", ni težav. Sam sem tako različico uporabljal več let tako, da sem preklopil na angleški jezik, namestil google apps in google keyboard ter odstranil kitajske aplikacije. Nekaj se jih ni dalo odstraniti, zato sem jih združil v eno mapo na namizju in nanje pozabil.

"China ROM" lahko z "Global" zamenjaš tudi tako, da slediš navodilu iz povezave v citatu ("Flashing guide"). Bi moralo iti tudi brez odklepanja boot loaderja. Če ROM preneseš neposredno na tel., lahko vse narediš kar na njem in preskočiš uporabo PC (2. korak).
Ko imaš enkrat na tel. prenešeno 1.5GB veliko datoteko, potrebuješ samo še nekaj dodatnih min. po postopku iz zg. povezave.

MrStein ::

Ja, to mi ni jasno, zakaj težijo v navodilih z PC-jem, če pa lahko spraviš fajl(e) na telefon na 100 in en način in od tam nadgradiš.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zico44 ::

Vse sem zrihtal s pomočjo te aplikacije: http://www.xiaomitool.com/
Brez unlocka sem naložil global ROM (MIUI), zdaj pa že uspešno končan OTA na MIUI9.
Vse je šlo brez najmanjše težave!

Avtor Francesco je dobil zasluženo donacijo!

matobeli ::

Ni ravno telefon ali sesalec ampak je vseeno Xiaomi.

Ima kdo xiaomi Wiha set držala in nastavkov za vijake?

https://m.gearbest.com/screwdriver-scre...

Se mi zdi da bi to bilo tako lepo božično darilo (zame) :)

matobeli ::

matobeli je izjavil:

Ni ravno telefon ali sesalec ampak je vseeno Xiaomi.

Ima kdo xiaomi Wiha set držala in nastavkov za vijake?

https://m.gearbest.com/screwdriver-scre...

Se mi zdi da bi to bilo tako lepo božično darilo (zame) :)


Je bilo seveda mišljeno za v temo o xiaomi napravah in ne o flashanju...

Bellzmet ::

Imam Redmi 4 Pro z vendor ROM 8.0.5.0.0. kupljen letno dni nazaj pri Top One.

Ali lahko posodobim na Global ROM preko telih navodil System Update?
http://en.miui.com/a-232.html

tebodi ::

Jaojao.

Če si dovolim tukaj vprašat, preden grem spet skozi vse možne teme in probleme...

Imamo v družini xiaomi telefon (Mi4c), ki je bil nazadnje updatan na MIUI EU rom (bootloader unlockan), pred kakšnim letom (android lolipop).
Nisem želel komplicirati (z rednimi updateji), ampak potem enkrat, ko bo MIUI EU poštiman, naredit upgrade.

Se spravim zraven:
1. Pred dnevi preverim račun, če ima pravice (MiUnlock), ima.
2. Zalaufam fastboot, da preverim in (po možnosti še 1x) unlockam bootloader, gre od 0-100%, preveri pravice, preveri telefon (pravi, da je bil zaklenjen), ga unlocka... done.
3. Instaliram novejši TWRP (z zadnjim njihovim UI-jem, prej je bil še starejši UI, za vsak primer sem pred tem šel v recovery)
4. V novem TWRP instaliram zadnjo MIUI EU verzijo, brez napak, mislim, da je šlo normalno skozi (na koncu sicer javi nekaj "not visible", če se ne motim običajno).
5. Bootloop.

Izgleda je bootloader locked, MiUnlock pa gre sedaj do 99%, da na koncu reče od "some error" do "this account does not have rights to unlock". V tem smislu...

Zdaj pa ne vem. Moram spet iti preveriti vsa možna reševanja...

No, v fastboot in v twrp (3.1.1.-0) se da priti.

Kaj sem kaj očitnega spregledal ali zmotil?

tebodi ::

Sem še 1x natančno preveril, instaliran ROM je (bil):
xiaomi.eu_multi_MI4c_6.10.27_v8-5.1.zip

Dejansko je uspelo instalirati nov TWRP, v katerega se da priti, in tudi instalirati EU ROM.
Prompt (seveda) vrača:

>fastboot oem unlock
argc is 2

>fastboot oem device-info
...
(bootloader) Device tampered: false
(bootloader) Device unlocked: false
(bootloader) Device critical unlocked: false
(bootloader) Charger screen enabled: false
(bootloader) Display panel:
OKAY [ 0.059s]
finished. total time: 0.060s

To mi res ni jasno...
Nisem pa naredil (posebej) backupa, Micloud pa sem mislim da izklopil, ker je na Kitajsko tako počasi uploadalo, in žrlo baterijo.

Vidim, da obstaja "XiaoMiTool 0.5.0", ampak glede na začetna opozorila, izgleda zelo verjetno, da bo izbrisalo vse podatke na telefonu, kar bi bilo res neugodno.

Če lahko kdo kaj pomaga, prosim. :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tebodi ()

tebodi ::

Jaoooo.

Če bi (slučajno) kdo imel kaj podobnega:

Izkazalo se je, da je bilo dejansko potrebno po updatanju še 1x odkleniti bootloader (zato izgleda bootloop), čeprav je twrp pred tem šlo updatati, priti v recovery, tudi v windowsih je bil takrat telefon (kot disk) viden (kolikor vem, to omogoča novejša verzija twrp-ja).

Tudi včeraj izveden update MIUI EU ROM-a je dejansko bil uspešno izveden (če se ne bo kaj na novo pokazalo), ampak je (edina domneva) bootloader lock preprečil zagon telefona (in dokončanje postopka rom updatanja).

Torej zaključna čudna ugotovitev glede BL unlockanja:
-včeraj je najprej miunlock šel skozi 100%, in dopustil update twrp-ja in MIUI EU ROM-a,
-ob rebootu prišlo do bootloopa,
-nato na noben način MiUnlock ni prišel dalje od 99% (in "current account can not unlock this device")
-naslednji dan (danes) sem se še 1x prijavil v MiCloud, ki je zahteval (splošno) SMS potrditev, nato sem še 1x poskusil v MiUnlock z istim MiCloud računom, v katerega sem ravno bil prijavljen na istem računalniku, in sedaj je ČUDEŽNO šlo do 100%, BREZ VSTAVLJENE SIM KARTICE (bila v drugem telefonu, kjer sem ravnokar potrdil tel.št.), BL unlockalo telefon, ob naslednjem zagonu pa je zbootalo novo verzijo MIUI EU ROM-a.

Ne vem, mogoče sem kaj očitnega spregledal, ampak to se mi zdi res ČUDNO, če pa ima kdo kak podoben problem, pa naj poskusi zgornji postopek.

Lp!

buttcrack ::

imam (skor predpotopni) R3, ki ja danes začel čudežno laggati... ker nimam druge ideje kot počistiti cache in dalvik v twrp, sem se lotil tega. žal mi je po zadnjem updateu (global dev) spet povozilo recovery, ko pa sem telefon danes dal v fastboot da bi naložil twrp, se mi je po parih sekundah kar bootnil v sistem.

se komu sanja kako to rešiti oz. kako drugače še naložit recovery?

nofaith ::

Si kdo lasti xiaomi mi5. Kaj kej laufate gor kar ni miui.
LineageOS in pixel experience masta nek battery drain trenutno in nista lihk uporabna.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Excavator ::

Kaj laufate na RN4X? Sem ravno preklopil iz stock kernel+Lineage 14.1 na franco kernel+ResurrectionRemix Oreo 6.0.0

Battery life je malo boljsi, tak nek standard usage mi drzi ene 2-3 dni(wifi+bt+lokacija skozi on, podatki obcasno)

BivšiUser2 ::

Zaradi debakla s tripped Safety net, ki je posledica uradnega upgradea na 8.1 (mi a1) me zanima če je official way za rollback
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

MxxW5 ::

Na RN4 (mido, Global 3GB) preizkušam različne Oreo rome. Probal sem Ressurection Remix, sedaj pa imam na telefonu Pixel Experience. Čeprav neposredne primerjave nimam in se zanašam le na občutek, se mi zdi, da oba delata občutno počasneje kot MIUI 9.5 (xiaomi.eu). Sam vmesnik niti ni problem, ampak aplikacije se počasneje zaganjajo in počasneje laufajo, prisotnega je precej zatikanja. Poleg tega se telefon bistveno počasneje zbudi z bralnikom prstnega odtisa.

Kakšne izkušnje? Kateri je najhitrejši stock rom za mido (ni nujno, da je Oreo, lahko je Nougat)? Ali bom moral iti nazaj na MIUI, če bom hotel imeti nezatikajoč OS?

bosslipxx ::

Je uspelo komu, ki je odklepal bootloader na xioamiju, odkleniti z mi računom vezanim na email?

Eni (skoraj večina) priporočajo na xda, da uporabiš Mi račun sestavljen iz tel. št. tega telefona, ki se ga odklepa.

Mi je od 360 ur čakanja na dovoljenje za odklep, ostalo še cca. 5 ur...
slo-fishing.si

nofaith ::

Jst mam povezan mi račun z telefonsko in mailom pa sem za dva odklepa v zadnjih 3eh mesecih imel obakrat 72 ur za čakat
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

bosslipxx ::

Ok, hvala.

Sam imam RN5 (mislim da AI dual camera varianto). Mi je uspelo po 360 urah (14 dni!!!, fu*k off xiaomi) odklenit bootloader z MI računom ki vsebuje moj email.
slo-fishing.si

nofaith ::

ja js sm odklepal redmi 3 pro in redmi note 4 (Snapdragon) nevem a je ta 360 urni unlock vezan na novejše modele al to ali imaš mail ali številko.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

bosslipxx ::

360 uro čakanje so uvedli pred kratkim, menda z Redmi note 5
slo-fishing.si

tebodi ::

bosslipxx je izjavil:

Je uspelo komu, ki je odklepal bootloader na xioamiju, odkleniti z mi računom vezanim na email?
Eni (skoraj večina) priporočajo na xda, da uporabiš Mi račun sestavljen iz tel. št. tega telefona, ki se ga odklepa.
Mi je od 360 ur čakanja na dovoljenje za odklep, ostalo še cca. 5 ur...


Bom rahlo aktiviral to temo, ker so izgleda spet spreminjali postopek: sedaj je 720 ur = 30 dni = kar je totalna norost.

Komot bi lahko dovolili 1 odklep v npr. 72 urah (če že ne takoj), pa potem dodatne odklepe lahko nabijejo na 1000 ur zaradi mene.

Če bi kdo imel še kakšno izkušnjo za nas, ki smo "v čakanju", bi prišlo prav.

Jaz sem nazadnje odklepal pred 1-2 leti nazaj in takrat je bilo polno "trikov", ali se moraš prijaviti prek tel.št. ali emaila, ali moraš izklopiti-vklopiti "find my phone" itn. Sedaj je po moji izkušnji prvi del postopka tekoč, sam sem se prijavil v xiaomi account z emailom in brez vstavljene SIM kartice in je "unlock tool" šel skozi normalno do 99%, potem pa izpisal "počakati 720 ur poskusiti".

tebodi ::

bosslipxx je izjavil:

Ok, hvala.
Sam imam RN5 (mislim da AI dual camera varianto). Mi je uspelo po 360 urah (14 dni!!!, fu*k off xiaomi) odklenit bootloader z MI računom ki vsebuje moj email.


Dodajam še tole, ker sem ravno zasledil in nimam predstave, kaj to sploh je, sam bi moral odklenit Redmi 6 Pro zaradi Xiaomi.EU ROM-a:

Redmi 6 Pro toolkit: unlock Bootloader using unlock tools [inbuild]
https://xiaomi.eu/community/threads/red...

Kolikor sem preletel, bi tole naj uredilo vse v najkrajšem času? (Domnevam, da gre za šalo ali kak malware.)

Tile 2 točki sta rahlo nenavadni:
6. unbrick via Fastboot
7. Bypass MI account [ up to 3 Method included]

Če kdo ve za kakšne izkušnje s tem, sam si zaenkrat ne bi mogel privoščiti testiranja na slepo (telefon niti ni zame).

bosslipxx ::

tebodi je izjavil:

bosslipxx je izjavil:

Ok, hvala.
Sam imam RN5 (mislim da AI dual camera varianto). Mi je uspelo po 360 urah (14 dni!!!, fu*k off xiaomi) odklenit bootloader z MI računom ki vsebuje moj email.


Dodajam še tole, ker sem ravno zasledil in nimam predstave, kaj to sploh je, sam bi moral odklenit Redmi 6 Pro zaradi Xiaomi.EU ROM-a:

Redmi 6 Pro toolkit: unlock Bootloader using unlock tools [inbuild]
https://xiaomi.eu/community/threads/red...

Kolikor sem preletel, bi tole naj uredilo vse v najkrajšem času? (Domnevam, da gre za šalo ali kak malware.)

Tile 2 točki sta rahlo nenavadni:
6. unbrick via Fastboot
7. Bypass MI account [ up to 3 Method included]

Če kdo ve za kakšne izkušnje s tem, sam si zaenkrat ne bi mogel privoščiti testiranja na slepo (telefon niti ni zame).


Koliko vidim je Redmi 6 pro = Xiaomi Mi A2 Lite, ki nima MIUI roma ampak Android One rom (stock android). Kako je z zaklepom/odklepom bootloaderja pri teh napravah nimam pojma, žal..

Tako da možno da ta Redmi 6 Pro toolkit deluje, ker gre za to, da je avtor adb/fastboot ukaze zapakiral v program, za lažjo uporabo.

lp
slo-fishing.si

tebodi ::

bosslipxx je izjavil:


Koliko vidim je Redmi 6 pro = Xiaomi Mi A2 Lite, ki nima MIUI roma ampak Android One rom (stock android). Kako je z zaklepom/odklepom bootloaderja pri teh napravah nimam pojma, žal..
Tako da možno da ta Redmi 6 Pro toolkit deluje, ker gre za to, da je avtor adb/fastboot ukaze zapakiral v program, za lažjo uporabo.

Ja, A2 Lite je z Android One (dodan ima še tisti 4G/B20 band).
Nisem podrobno preučil, ampak težava pri teh novejših modelih mislim da je, da imajo tudi zašifrirano particijo, tako da te "vprašajo za geslo", če nimaš pravega postopka.
Potem pa še "anti-rollback", ki preprečuje uspešno flashanje s starejšo verzijo MIUI-ja, kar se lahko zgodi v primeru Xiaomi.EU ROM-a. Mislim, da dobiš "brickanje" in v tem primeru moraš prositi za poseben odklep s strani Xiaomi-ja.

Takšni toolkit-i so lahko super, če delujejo - pa ne samo tisti dan ali teden, ampak tudi kasneje, ko lahko pride do kakšnih sprememb.
Problem je tudi, da običajnim uporabnikom, ki na to naletimo prek spleta, ni razvidno, kaj se dejansko dogaja, in je lahko vmes "dodan" kak poseben npr. "malware" dodatek.

predi ::

Sam sicer nimam Xiaomi telefona, sem pa slučajno prebral tole novico, ki opozarja na "anti-rollback" zaščito na novejših MIUI buildih. Pazite kaj flashate vglavnem, da ne boste končali s hard brickom. https://www.xda-developers.com/xiaomi-a....

Sem šele zdaj opazil, da tole omenja prejšnji post. Oh, well..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: predi ()

facepalm ::

Afaik je situacija taka:
Za odklep BLja se caka 1 mesec (nekateri porocajo tudi o dvomesecnem cakanju), razen pri pocophonu (3dni) in pri A1,A2,A2lite kjer je odklep instanten (fastboot oem unlock).

Anti rollback imajo do sedaj le redki Xiaomiji (rn5, mi mix2s, mi8..). V kolikor imas namen flashat novejsi miui (global, china, eu) ali katerikoli custom rom (aosp, los itd..) ne bo problemov.
Do bricka pride le, ce se odlocis flashat starejsi miui rom. Zato je pametno imeti autoupdate na "off":)

bosslipxx ::

Kandidat za brick zaradi anti rollbacka je tudi redmi note 5 pro - whyred
slo-fishing.si

BivšiUser2 ::

Vidim, da se da enablati Camera2 api pri A1, a ne brez roota in oem unlocka. Se pravi, da je garancija potem void?

Z magiskom pa temi zadevami še nimam izkušenj, za razliko od Super Su.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

Miami_T ::

Da se tudi brez roota. Imaš vse opisano na Google Camera without root/magisk. To se je enostavno dalo pred popravki v maju 2018. Če pa imaš morda eno zadnjih verzijo popravkov, potem je potrebno prej narediti downgrade.

facepalm ::

Z odklepom bl-ja in rootom se pri Mi A1 garancija ohrani.
Zato je tudi odklep preprost (fastboot oem unlock).

BivšiUser2 ::

Miami_T je izjavil:

Da se tudi brez roota. Imaš vse opisano na Google Camera without root/magisk. To se je enostavno dalo pred popravki v maju 2018. Če pa imaš morda eno zadnjih verzijo popravkov, potem je potrebno prej narediti downgrade.
Ja to sem že gledal, drugače uporabljam Open Camera, ki trdi, da ima že po defaultu enablan kamera 2. Kar je čudno je issue, kjer je identičen problem s Xiaomi mi5s (https://sourceforge.net/p/opencamera/di..., kjer tudi kao ne detektira Camera2 api. Zanimiv je članek, kjer piše, da Xiaomi ne izkoriščuje hardwerskega potenciala, kot je bila zgodba s fast charging. FM radio ista zgodba. Na konc.u bomo še NFC znotraj čipovja odkrili. lol. Bom sicer po rollbacku možna nadgradnja na 8.1 oz. 9, brez da bi overridala te nastavitve, kot mi je včeraj WinX?

facepalm je izjavil:

Z odklepom bl-ja in rootom se pri Mi A1 garancija ohrani.
Zato je tudi odklep preprost (fastboot oem unlock).
Se pravi, če Mishopu pošljem fon z odklenjenim (ne custom, kot twrp) bootloaderjem in rootanim fonom mi ga bodo vzeli v garancijo (če z rootom nisem kaj kritičnega spreminjal seveda)?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Miami_T ::

Jaz sem uporabil Google Camera without root/magisk še pred aprilom 2018. Potem sem normalno opravil vse posodobitve, ki so sledile in še vedno mi dela Camera2Api.

BivšiUser2 ::

Okey, sedaj sem si nekaj zbrkal in resetiral fon. Twrp še ni sistem wide nameščen se pravi, da garancija še je?
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

BivšiUser2 ::

Ja nič bom danes brez vsega, jutri pa z mi flash na 8.0.0 grrrr
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

tebodi ::

Mimogrede potrdim, da nisem imel težav pri Xiaomi.EU instalaciji na Redmi 6 Pro (po 720 h čakanja na BL unlock). Izognil sem se raznim hitrim rešitvam, bi pa še enkrat opozoril koga, ki ima namen flashati ROM, da:
1. prepreči update obstoječe verzije (china ali global) zaradi morebitnega antirollbacka.
2. poskusi s spodnjimi simple koraki.

Imam pa čuden problem:
Po MIUI 10 instalaciji ne najdem ROM datoteke, da bi jo izbrisal.
Izgleda da teh 1,4 GB nekje zaseda prostor, saj je ob praznem telefonu skoraj 10 GB zasedenih (a vsak primer sem preveril celo v recovery, nisem našel).


2. Preverjena navodila za Xiaomi.EU instalacijo:

https://xiaomi.eu/community/threads/new...

before , so I knew a little bit what to expect. Last week I've downloaded the newer TWRP (3.2.2-1: twrp-3.2.2-1-sakura.zip).
Also, there is a new MIUI 10 stable version out now, and, I was able to install it with the simple instructions provided by the xiaomi.eu team.

Let me be exact, you do need a unlocked bootloader, so, make sure you've unlocked it (yes you have to wait for 240 hours.. ((()
Then, using the newer TWRP and the MIUI 10 stable rom from here:
https://sourceforge.net/projects/xi...HM6Pro_V10.0.1.0.ODICNFH_v10-8.1.zip/download
(from: MIUI 10 STABLE ROMS)

Use the guide they made:
Installation via TWRP:
- Download zip to internal storage
- Updater - Menu (...) - Reboot to Recovery
- Install - Select zip
- Reboot
- Done

Now, if you're like me and haven't done this in a while or at all, let me help you a little bit:

(THIS IS ASSUMING you've allready unlocked the bootloader, you cannot proceed without it!!)

1. Start up your Redmi 6 Pro with the Volume down and the Power button pressed.
2. Let it enter fastboot mode and release buttons.
3. Connect the usb cable from the phone to the pc
4. Open the boot_twrp.bat
5. Follow the instructions in the command window (just press enter once or twice)
6. Phone will reboot and start TWRP, this may take a minute or two.
7. You don't have a password, so just accept that and go to wipe.
8. Go to Wipe and wipe the Cache and the Data partitions.
9. Go to Mount and mount cache and data partition.
10. When the partitions are mounted, windows beeps and you'll find the Internal Storage located in the Explorer window in the Redmi 6 Pro device item (just go to This PC in explorer)
11. Copy the zip completely (don't unzip!!) into the internal storage.
12. MAKE SURE COPYING IS DONE OR SAFELY REMOVE THE DEVICE FROM WINDOWS before hitting unmount in TWRP!!!
13. Go to Install, navigate to /data/media.
14. Select the zip file you copied.
15. Press install
16. Wait. This can take up to 5min, if you get an error really fast, probably error 7, try wiping the cache with the button on the bottom and try again.
17. If the install was successful, reboot your phone.
18. Long wait here, booting the new firmware can take up to 10min at first. As long as you see the dots in the bottom move, you're good!
19. Phone booted, all set!!

BivšiUser2 ::

nice guide. mogoče veš kje dobiti navodila in rom za internacionalno verzijo (32gb) Mi A1? Na YT samo indijci kažejo tutoriale, pa me je strah, da ga bricknem. Rad bi downgradal iz 8.1 na 8.0 pred majevski updejtom, enablal camera2api in updejtal nazaj na 8.1 (navodila, za enablanje camre2api že imam).
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

buttcrack ::

BivšiUser2 ::

Ne, pa saj rootat ga nočem, samo downgrade mi folga. Skrbi me ker je več modelov fona (indijski oz. azijska verzija, nima določenih lte bandov). Če dobro vidim, na zadnji strani piše MDG2 kot ime modela.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

pumaxx ::

V oci mi je padel ta xiaomi mi 8 pro:

https://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-...

Pise da je kitajska verzija brez Google Playa. Kaksne tezave lahko pricakujem in ali se da nalozit global rom in Google Play.

BivšiUser2 ::

Čakal boš za odklep bootloaderja.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

pumaxx ::

Rabim odklep bootloaderja? Se da naložit Google Play tudi brez odklepa?

svecka ::

Rabim pomoč....flashnil sem redmi 2 z miui 9 (upgrade miui 7 preko miflash). Od takrat dalje ne deluje več fastboot, ko kliknem nanj se ne zgodi nič.

Sedaj po več poskusis vstopa v fastboot pa se je sesul še miui 9 , ker je nastala decription error napaka. Telefon je kaput, vsaka pomoč dobrodošla kako nanovo namestiti MUIU, saj telefon več ne prepozna računalnik, flashanje ne deluje itd.

gddr85 ::

pumaxx je izjavil:

Rabim odklep bootloaderja? Se da naložit Google Play tudi brez odklepa?

pogledaš lahko na stock app store od telefona, če je gor GMS installer..

BivšiUser2 ::

Ok, zdaj sem uspel razbrati navodila:
1. https://forum.xda-developers.com/mi-a1/... "root" in patched_boot_img (kje najdem?)
2. in potem to https://forum.xda-developers.com/mi-a1/...

Evo, končno uspelo
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Zgodovina sprememb…

««
9 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186513170385 (458) Skyfall
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19827979 (10688) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899161566 (70803) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419038 (5454) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335113 (18165) BOCo.

Več podobnih tem