» »

Flashanje Xiaomi naprav

Flashanje Xiaomi naprav

««
4 / 10
»»

fopi ::

Po nekaj mukah mi je končno uspelo flashnit stable eu rom na Mi5s.

Zanima me ali lahko sedaj nadaljnje stable in weekly rome flasham kar z updaterjem v MIUI, tam ko izbereš kateri paket želiš flashnit? Ali lahko tako dam nazaj gor tudi original global/chinese ROM? Ali moram preko TWRP?

Tinaamalaa ::

Ce imas zdaj EU weekly, lahko flashas EU weekly preko TWRP (gre verjetno tudi preko updaterja-nisem probala). V TWRP samo flashas novo verzijo, nerabis nic brisat.
Ne mores pa flashat uradnih global/china...

fopi ::

Ne, zdaj imam eu stable.

Pa ziher ne gre niti eu stable iz updaterja, da moraš z TWRP?

Kako pa potem das nazaj uradni rom?

ncc2000 ::

Sicer nisem več na .eu, ampak eu.weekly je šel brez problema z updaterjem, stable pa nikoli probal. Na R3S..

Tinaamalaa ::

Kje pa je problem, ce gres v twrp ter flashas?
Ce imas EU stable, lahko flashas preko samo EU stable. Lahko pa wipas vse, razen internal,microsd ter nato flashas EU weekly, oziroma katerikoli ROM (razen uradnih global/china), ker zaklenejo bootloader in ga moras ponovno odklenit.
Uradni ROM pa flashas z MiFlash ter telefonom v EDL mode(kar tudi zaklene bootloader), ali pa, ce imas ZCX twrp kar preko twrpja, ampak moras isto odklenit BL.

EU stable ali weekly lahko preko updaterja novejsi build. Moras ga pac rocno prenest na telefon ter ga izberes v updaterju...

Zgodovina sprememb…

TR52 ::

po flashanju china dev na redmi note 3 pro kenzo me ne spusti skozi mi account, ne gre skozi skip, pravi "cant connect to the network" in "getting device security info" imam pa wifi povezavo ter mobilne podatke, mogoče kdo ve kaj je narobe

A je šlo skozi ko sem izklopil wifi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TR52 ()

Lucio ::

Pravkar na TOP-one naročil:
Original Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime Snapdragon 650 Hexa Core 5.5'' 3GB RAM 32GB ROM 4000mAh google play MIUI 7 Fingerprint ID
in
Original Xiaomi Redmi 3S Pro Snapdragon 430 Mobile Phone 4100mAh Battery Fingerprint ID 3GB RAM 32GB ROM 5.0" Metal Body

Na oba so mi namestili Global Developer ROM

Kaj bom moral sedaj narediti da bo gor MIUI ROM z OTA updajti in Slovenskim jezikom (kolikor vem je sedaj to na voljo).

MIUI 8 je zaželjen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lucio ()

humaxboy ::

Eno vprašanje mojstri : imam Redmi 3s, dobil z Global Stable 7. Sem dal zahtevek z odkleniti, pa ni šlo preko Global. Namesti njega sem preko Miflasha dal zadnji Developer Global 8, kjer uspešno odklenim bootloader.
Ker želim naložiti xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.6.0.MALCNDG_v8-6.0., grem po postopku na http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x... a se mi zaustavi na točki 12 (Telefon se bo zagnal v TWRP Recovery). Namesto da gre v TWRP se mi normalno boota z obstoječim Romom. Imam developer options enablano, USB debugging enablano. Kaj delam narobe ?
Vzel sem TWRP (land) za Redmi 3S (30.089.216 bytov dolg).
A je kaj narobe da sem dal pred tem postopkom ta zip z ROMom že v download folder na telefonu ?

Hvala za odgovore.
LP
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

Tinaamalaa ::

In kako si uspesno odklenil bootloader?
Power+volume up za cca 10s, da ga rocno spravis v recovery...

humaxboy ::

Preko MiUnlocka je šlo BP odklenitev bootloaderja. Preveril tudi z fastboot oem device-info.
Probam z Power+volume up za cca 10s in javim...
Humaxboy

ncc2000 ::

če ti še ne gre, probaj s tem twrp-jem za R3s

Tinaamalaa ::

V zadnjih weekly verzijah MIUI ne gre preko logina (verrification error).
Resitev je flash 6.11.3, ki tega problema nima in nato dirty flash 6.12.1, ter obvezno pobrisite cache/dalvik
Ce bo kdo imel tezavo, da mu zasifrira podatke in ne more v sistem je resitev fastboot komanda;
fastboot format userdata

vilonja ::

@Tinaamalaa

Kako to da si presedlala na xiaomi.eu?

Trenutno sem na cm13. Rom je zelo stabilen in nimam nobenih problemov.

Na nexus experience romu se mi pa zdi, da mi je malo preveč drainal baterijo čez noč, zato sem šel na cm13.

Tinaamalaa ::

Xiaomi.eu mi je vsec, zaradi MIUI...
Sicer me zadnji update nekaj heca z drainom v standbayu...to je lahko vzrok maricesa. Vcasih pomaga ze wipe cache/dalvik...vcasih tezko najdes vzrok
Po novem letu enkrat se pricakujejo uradni Nougat ROMi za RN3...za nas, ki smo navajeni Nexus videza kr fajn :)

humaxboy ::

humaxboy je izjavil:

Eno vprašanje mojstri : imam Redmi 3s, dobil z Global Stable 7. Sem dal zahtevek z odkleniti, pa ni šlo preko Global. Namesti njega sem preko Miflasha dal zadnji Developer Global 8, kjer uspešno odklenim bootloader.
Ker želim naložiti xiaomi.eu_multi_HM3SHM3X_V8.0.6.0.MALCNDG_v8-6.0., grem po postopku na http://www.izberixiaomi.si/namestitev-x... a se mi zaustavi na točki 12 (Telefon se bo zagnal v TWRP Recovery). Namesto da gre v TWRP se mi normalno boota z obstoječim Romom. Imam developer options enablano, USB debugging enablano. Kaj delam narobe ?
Vzel sem TWRP (land) za Redmi 3S (30.089.216 bytov dolg).
A je kaj narobe da sem dal pred tem postopkom ta zip z ROMom že v download folder na telefonu ?

Hvala za odgovore.
LP


Naslednji problem : stisnem Power+volume up, grem v Recovery in dobim ekran z narisanim telefončkom in spodaj napis url pcsuite.mi.com. Kot da mi ni inštaliral TWRP...kako naprej ?

Inštalacija je videti ok...

C:\My_stuff\download\xiaomi\odklep>fastboot devices
1095a0de7d63 fastboot

C:\My_stuff\download\xiaomi\odklep>fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 536870912 bytes
sending 'recovery' (29384 KB)...
OKAY [ 1.202s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 0.787s]
finished. total time: 1.990s

C:\My_stuff\download\xiaomi\odklep>fastboot boot twrp.img
downloading 'boot.img'...
OKAY [ 1.209s]
booting...
OKAY [ 0.536s]
finished. total time: 1.746s

C:\My_stuff\download\xiaomi\odklep>
Humaxboy

Tinaamalaa ::

twrp.img daj v mapo od MiFlashUnlock ter tam odpri CMD

humaxboy ::

Tinaamalaa - hvala za pomoč. Točno to delam...glej sliko...



Da nimam problem kot tale model...
https://www.reddit.com/r/Xiaomi/comment...

A bi morda bila rešitev alka twrp ?
Humaxboy

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: humaxboy ()

Tinaamalaa ::

Probaj alka twrp ali uradni... Meni je vedno slo tak...

Ena varjanta se je, da flashas fastboot rom, samo da zamenjas recovery.img s tvojim twrp.img in ga preimenujes nazaj v recovery.img v edl mode.

Samo raje prvo probaj tak...mora it, ce imas odklenjen BL...

humaxboy ::

en problemček imam : kje najdem alka twrp za redmi 3s ? Iščem, iščem pa ne najdem...
Humaxboy

Samael ::

Xiaomi Redmi 4 pro/prime

- dobil vendor ROM-om, naložil china developer ROM
- odklenil bootloader
- naložil twrp
- naložil eu rom

Vse do tu ok. Dela. Z eno izjemo.

Ta hudič zdaj ne more nič shraniti na interni storage (recimo google play zadeve mi naloži, to je pa tudi vse) da bi pa karkoli downloadal (naprimer wallpaper) pa ne morem shraniti.
Tudi fotografirati ne more, ker zahteva od mene nekaj v smislu: insert SD card before using camera

- SD kartice nimam notri, ker je druga reža uporabljena za sim2 - zakaj bi jo ob 25GB frej prostora od mene sploh zahtevalo?
(explorer pokaže available/total internal storage pravilno)

Ha! SuperSU flash via TWRP je zadevo "popravil".

Ha!
SuperSU flash via TWRP je zadevo uredil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

mimo ::

Na Mi5 želim naložit CM 14.1(nightly) pa me zanima, če lahko (in kako) grem nazaj na MIUI če mi CM nebo všeč. Lahko to storim prek TWRP, na isti način kot flashnem CM ali je kakšen drug postopek.
Če kdo kaj ve o tem, je vsako mnenje dobrodošlo
Hvala
Lp

Tinaamalaa ::

jaz imam sicer RN3 in lahko menjavam med CM in MiUi...le bootloader se ponovno zaklene, ko gres nazaj na MiUi...

markic222 ::

mimo je izjavil:

Na Mi5 želim naložit CM 14.1(nightly) pa me zanima, če lahko (in kako) grem nazaj na MIUI če mi CM nebo všeč. Lahko to storim prek TWRP, na isti način kot flashnem CM ali je kakšen drug postopek.
Če kdo kaj ve o tem, je vsako mnenje dobrodošlo
Hvala
Lp


Seveda greš lahko nazaj na uradni MIUI. To narediš z flashom preko MiFlash toola, TWRP v tem primeru ne ostane gor. Zaenkrat ti flashanje 14.1 CM na Mi5 odsvetujem če potrebuješ ali uporabljaš telefon tudi za snemanje, ker to je trenutno broken. Drugih težav nisem opazil.

Tinaamalaa je izjavil:

jaz imam sicer RN3 in lahko menjavam med CM in MiUi...le bootloader se ponovno zaklene, ko gres nazaj na MiUi...


Hm... že nekajkrat sem nazaj fleshal z MIFlashom, pa se ni bootloader nikoli zaklenil nazaj. Če že kaj, se je storage zakriptiral, bootloader pa se mi ni zaklenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: markic222 ()

Tinaamalaa ::

Jaz kr z TWRP flasham...

klinker ::

No jst sem R3Pro od moje downgradeal na 7.5. Na 8ki ji selfie stick nikakor ne dela, bluetooth v avtu dela pizdarije, je bolj odziven in baterija traja ene poldneva vec.

Bojan xxxx ::

Redmi 3 na katerem je nameščena EU verzija rom-a (iz trgovine, ma izgleda nemodificirana) sem probal flashat global rom. Po temu vodniku iz izberixiomi.si.
Zadeva (kao) začne flashat ampak po par sekundah vrne "ping target failed" error. In ne naredi ničesar.

PC vidi telefon v adb edl načinu. Qualcom driverji posodobljeni. Kje bi lahko bila težava?

Članek na izberixiaomi.si pravi, da naj pri izbiri razpakiranega roma pot ne vklučuje podmape "images". Na temle forumu pa pravijo, da naj izberem "images".

Kakšna kako bi lahko rešil "ping target failed" problem in uspešno flashal zadevo?

Tinaamalaa ::

http://en.miui.com/thread-354050-1-1.ht...

Moras izbrati komplet mapo, ne samo images...

Bojan xxxx ::

Thanks. Izbral sem celo mapo. Ampak dobim "ping target fail error" in flashanje se ne izvede.

Bojan xxxx ::

Poskusil kot predlagajo tukaj: http://en.miui.com/thread-354050-1-1.ht..., torej da ga spravim v fastboot (ker novi MiUi flash tool ne podpira download mode), dobim pa "Flash tz error". Za p******t.
Starega MiUi flash toola, ki ga je nek človek naložil na google drive pa ne bom niti sprobaval, ker so imeli ljudje s tem probleme.
Hmm, kaj mi torej ostane?

Bojan xxxx ::

Končno mi je uspelo flashat s staro (2015) verzijo MiFlash-a. Po vodniku iz izberixiaomi,si.
Tinaamalaa, hvala za pomoč. Link je bil več ultra koristen!!!

Binhladen ::

Imam xiaomi MI5s z MIUI Global 8.0 Stable (MAGCNDH)rad bi imel EU rom zaradi jezika (slo).Ker sem v letih mi te stvari ne gredo preveč od rok, bi prosil koga od vas če mi to uredi!041 432 936!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Binhladen ()

Binhladen ::

Binhladen je izjavil:

Imam xiaomi MI5s z MIUI Global 8.0 Stable
8.0.10.0.0 (MAGCNDH)rad bi imel EU rom zaradi jezika (slo).Ker sem v letih mi te stvari ne gredo preveč od rok, bi prosil koga od vas če mi to uredi!041 432 936!!

Excavator ::

Imam rm note 3 pro z cm14, ko odprem kamero mi app instanto crasha..
Ko preiskusim npr. snapchat mi kamera dela ampak je slika izjemno zrnata...kak fix?

vilonja ::

MIUI:)

Excavator ::

Torej lahko spravim MIUI 8/Nougat na ta device?
Torej nekje najdem to, poleg flasham gappse in kamera dela?

EDIT: http://en.miui.com/download-301.html kaj to naj bi bil MIUI tudi za RM Note 3 Pro?

Zgodovina sprememb…

Tinaamalaa ::

Ce koga zanima, RN3 je dobil dva nova ROMa (Nitrogen OS, Lineage OS)

brencl08 ::

Nikakor mi ne uspe namestiti uradne verzije z slo menijem na Note3.
Ali je kdo, ki bi mi lahko to zrihtal, če mu prinesem telefon.
Hvala.

Prebeznik ::

brencl08 je izjavil:

Nikakor mi ne uspe namestiti uradne verzije z slo menijem na Note3.
Ali je kdo, ki bi mi lahko to zrihtal, če mu prinesem telefon.
Hvala.

Še eden
-s prispevkom seveda
Imam novo petko z 8.1.2.0 global romom rad pa bi EU (slo jezik pa še, da se pri SMS-jih postavi na landscape).
ZS, ZS

123Janez123 ::

Niso vsi računalniški programerji --: Kje ste "junaki za praktično pomoč revežem v stiski".
Eni bi radi pomagali pa ne znamo....

broken/link ::

imaš odlično stran http://www.izberixiaomi.si/slovenski-je...
ki ponuja praktično pomoč revežem v stiski.

Drugače pa lahko vedno na forumu vprašaš, če se stvar kje zatakne.

Prebeznik ::

Ojla
Ko na "odlični strani" preberem za EU-rom, ki bi rešil moje težave na 5-ki me kar strese:
Uporabniki Xiaomi telefonov z željo po dobro prevedenem slovenskem meniju so do sedaj na svoje naprave morali nameščati neuradno Xiaomi.eu različico MIUI sistema. Slednja je sicer poznana po zanesljivem in hitrem delovanju, podpori številnim EU jezikom ter nasploh večji prilagojenosti za naš trg. Vendarle pa je bilo za njeno namestitev potrebno iti skozi relativno zapleten proces namestitvenega postopka......

Ni vsak za vse -žal

123Janez123 ::

Če bi ti jaz znal pomagati bi rekel pripelji se pa en "six-pek" mej s sabo, tako pa žal.....

broken/link ::

ja, odlična stran. Brez narekovajev. Fant(je) so se zelo potrudili, da so sproducirali to, kar je na strani. Postopek pa tudi ni en sam klik, je vseeno malo več dela, kar je tudi razvidno na strani. Tako da si lepo sam zaključil; ni vsak za vse. Ampak če se boš sam spravil v akcijo je tu par ljudi, ki zna pomagat.
če ne v tej temi, pa tu:
xiaomi telefoni in ostale naprave
Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Tu ne vem če kdo to počne proti plačilu, drugače se bi verjetno že javil. uporabnik @roberto1 je najbolj dejaven, kar se tiče xiaomi naprav, mogoče on to počne/pozna koga, ki to dela.

Prebeznik ::

Hvala.
Bom še naprej iskal rešitev, ki sicer ni neobhodna pa vendarle..

MrStein ::

Ima kdo izkušnje z Redmi Pro?

"Nič ne dela".

fastboot flash recovery : ne dela
fastboot oem device-info: ne dela

Namestitev China DEV ROM-a: ne dela (noben način: updater pravi "Can not be verified", Recovery samo pokaže sliko telefona in USB kabla, fastboot pa spet "Flash boot error")

Še nekaj izpisov:

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot devices
WGMBMRMNQW6TMNNN        fastboot

C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot>fastboot oem device-info
...
FAILED (remote: unknown command)
finished. total time: 0.004s


Flash recovery tudi ne dela:
C:\Program Files (x86)\Minimal ADB and Fastboot> fastboot flash recovery twrp.img
target reported max download size of 134217728 bytes
sending 'recovery' (15554 KB)...
OKAY [  0.403s]
writing 'recovery'...
FAILED (remote: download for partition 'recovery' is not allowed
)
finished. total time: 0.416s
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Bom verjetno probal spet iz nule, pa me zanima:
Kateri OS? (na PC)
Kateri USB gonilniki?
Kateri SW? (ADB/fastbooot/ xiaomi flash tool?)

(prej na Samsungu je tudi hecalo, dokler nisem iz nule na drugem PC naredil)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Samson ::

Jaz bi dal cim novejse driverje in adb.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

MrStein ::

MIUI Flash tool nima dovolj novih?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Je možno China verzijo flashati če je bottloader zalockan? Meni ne gre.
Sicer, a ni pogoj za unlockanje, da je China ROM gor?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Končno uspelo po tem postopku namestiti China DEV ROM: (youtube) Flash Xiaomi Redmi Pro Using SP Flash Tool [Locked Bootloader]

Pardon, China Stable 8.1.2 sem namestil, ne DEV.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()
««
4 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186543191149 (5085) RockyS
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828127 (10836) ufka
»

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
899162356 (71593) Prebeznik
»

MIUI Q&A

Oddelek: Mobilne tehnologije
419068 (5484) FireSnake
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335259 (18311) BOCo.

Več podobnih tem