» »

slovenski tv programi v Avstriji

slovenski tv programi v Avstriji

«
1
2

valericka ::

Pozdravljeni,
prosim za pomoč.
V Avstriji blizu slovenske meje želim imeti slovenske programe.
V trgovini s tehnično opremo sem vprašala, kaj mi priporočajo in so mi dali reciver in notranjo tv anteno.
Ko sem želela vse to inštalirati, sem vnesla kanal 30, pa mi ne deluje.
Kako lahko rešim zadevo?

lp

valericka ::

Kaj res ne ve nihče odgovora?

MTB ::

Hm, saj ne vem. Zakaj pa 30?

Scorpia ::

Kje v avstriji? S sobno anteno bi mogoce slo na tisti strani s pohorja, kjer ni prevec hribovito. Tam pa k so alpe vmes pa bo treba poseci po zunanji anteni in se to ni zagotovilo za sprejem. Kontaktirajte lokalnega majstora za montazo anten in bo iz prakse povedal, kako pa kaj. V trgovini se za take zadeve ne gre posvetovati in kupovati.
////

Furbo ::

Ti daj televiziji skenirati vse kanale, pa boš videla kaj bo kaj našla.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Modri dirkač ::

Vse se dogaja na kanalu 69, fse ...
Everybody lies!

valericka ::

Če dam na 69 nimam nič.
Če dam na 30 imam moč in kvaliteto signala 100%, vendar ne išče.
Najprej mora izbrati regijo (so same avstrijske, potem kanal,...

radmannsdorf ::

pa sej ko daš na iskanje kanalov, ti nakoncu napiše koliko jih je sploh našlo. če jih je. zakaj številka 30?

valericka ::

sem dala vse preiskat, pa mi jih najde ca 40, same avstrijske in nemške
Je mogoče, da je reciver zakljenjen?

todman74 ::

Kot je že nekdo pred mano omenil...bo treba montirat zunanjo anteno.

telexdell ::

Tu imaš karto SLO oddajnikov. S klikom na oddajnik dobiš podatek na katerem kanalu oddaja (27 ali 37 ali 53 ali...). Preveri za katere kanale je namenjena tvoja sobna antena (imaš univerzalne ali pa usmerjene antene). Če antena ustreza kanalu, na katerem oddaja tebi nabljižji SLO oddajnik potem poskusi usmeriti anteno v smeri, kjer se oddajnik nahaja in sproži iskanje. Če ne najdeš nič anteno premakni v prostoru ali pa jo obrni za 30..45°in ponovi iskanje. Če ne najdeš nič poskusi zamnejati anteno Če imaš univerzalno dobi namensko za točno določen kanal. Če ne gre niti z namensko potem poskusi z zunanjo. Če pa ne gre niti z zunanjo ti pa ostane le še satelit.

PS- na TV sprejemniku moraš imeti kanlanik možnostjo MPEG4 sprejema. V Avstriji kolikor se spomnim (mogoče je danes že drugače?) oddajajo v MPEG2 in je možno.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

ahac ::

PS- na TV sprejemniku moraš imeti kanlanik možnostjo MPEG4 sprejema. V Avstriji kolikor se spomnim (mogoče je danes že drugače?) oddajajo v MPEG2 in je možno.


Jaz sem najprej pomislil na to. Če je kupljen v Avstriji, je možno, da ima samo MPEG2 podporo. V tem primeru ne ostane nič drugega, kot da ga zamenja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Scorpia ::

Če sprejemnik ima samo MPEG2, vseeno še vedno lahko lovi frekvenco, le slike ne zna prikazati, zvok pa se pojavi. Tako da to ni vzrok.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

NooB ::

Na Total TV pokliči. Ti bodo prišli namontirat. Preverjeno.
LP, JAZ

telexdell ::

Scorpia je izjavil:

Če sprejemnik ima samo MPEG2, vseeno še vedno lahko lovi frekvenco, le slike ne zna prikazati, zvok pa se pojavi. Tako da to ni vzrok.

Odvisno od sprejemnika. Pri nas je za sliko MPEG4 (H264) kodek in za zvok MPEG4 (AAC). Tako da, če je sprejemnik MPEG2 ni nijno, da lahko predvaja AAC zvočni kodek. Sprejemnik pa zazna neko dogajanje ne dotičnem mestu, zato zaustavi iskanje.

PS- več si lahko prebereš na AKOS
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

Scorpia ::

Pri meni vsak starejši mpeg2 sprejemnik, ki mi je prišel pod roke od nemcev/avstrijecev v kampu na morju, je čisto vsak znal predvajati zvok z našega mux-a. Če pa je avtor kupil nov sprejemnik, dvomim da ne podpira MPEG4. Edino če zgoraj še kar prodajajo ''stare'' zadeve.
////

konspirator ::

Hrvati uporabljajo mpeg2.

V katerem kraju je op nahaja ?

Zgodovina sprememb…

valericka ::

Pozdravljeni,

gre za Digitaler terrestrischer HD Receiver SRT 8505
in simpli tv antenne dvb-t dv3t2 powerd by kathrein.

konspirator ::

V katerem mestu se nahajaš ?

Tvoj dvb sprejemnik podpira mpeg2 in 4.

https://www.strong.tv/downloads/manuals...
24/28

Zgodovina sprememb…

||pSyCh0| ::

Na simplitv ne dobiš slovenskih kanalov. Ali imaš preko simplitv tudi internet? Morda bi ti bila boljša izbira 3 (Drei), kjer si vzameš LTE internet in mobilno TV, odvisno od potreb in želja.

m3k ::

||pSyCh0| je izjavil:

.., Na simplitv ne dobiš slovenskih kanalov ...

"SimpliTV-Boxen und auch neuere Fernseher können die slowenischen Programme ohne Probleme wiedergeben."
vir: DVB-T und DVB-T2 in Kärnten


@valericka
povej lokacijo, kje se nahajaš ?
Mirko tipka na radirko ////

||pSyCh0| ::

@m3k hvala, da si me popravil. Dobiš odprte kanale, če si dovolj blizu. Meni v Mooskirchnu ne delajo (tudi nimam potrebe po njih).

@valerija se opravičujem za predlog z Drei, oni nimajo v shemi slovenskih kanalov.

valericka ::

Sem v Šmarjeti v Rožu, bližina Ferlacha.
Sem kupila samo anteno in reciver, brez naročnine.
Zdaj pa razmišljam, kaj bi bilo najbolje, da bi imela slovenske in nemške kanale?

Scorpia ::

Ze prej sem vam povedal kako pa kaj. Glede na lokacijo, mislim da tam ni nasega dvb-t signala. Se vedno vam ostane da najdete lokalnega mojstra, ki ima izkusnje na tej lokaciji.
Ce je moznost namestitve satelitskega kroznika, lahko zastonj gledate Slo 1,2 in nemske programe. Za rtv slo je potrebno kupiti kartico, mislim da je okoli 15e. Pogoj je da se placuje rtv prispevek, torej lahko prek sorodnikov/prijateljev kupite. Nemski programi, vsaj vecina,pa so zastonj. Ce pa zelite ostale slo programe, pa ne presotane drugega kot total tv ali pa preverite moznost dvb-t signala na vasem obmocju.
////

radmannsdorf ::

valericka, če logično pomislim, ima Scorpa prav, v Ferlachu verjetno res ni klasičnega slovenskega signala, glede na to da so karavanke vmes.

scipascapa ::

laptop-hdmi-tv
chrome-hola

zalufaš t-2 tgo/horizont od domačih iz slo, mirna bosna :)

Zgodovina sprememb…

kurjač ::

Če ti kdo zaupa geslo od siola gre z tvinom direktno brez VPN. Vsaj pred kratkim je šlo iz HR

valericka ::

Anteno in ta reciver bom lepo nazaj nesla. Zdaj še nemških programov več nimam, moram abonirat Simpli tv.
Še vedno mi pa ni jasno, da imam npr. na K30, kjer naj bi bili slovenski programi, kvaliteto in moč signala 100%, programov pa ni. Mogoče zato, ker je reciver zaklenjen?
Sem v stanovanjski hiši, ki pa ima sat krožnik. Kupila bom še en reciver,da imam vsaj nekaj programov, mi lahko svetujete, kakšnega naj vzamem?

scipascapa ::

Kaj res nimaš nobenega sorodnika, prijatelja v SLO z SIOL/T2 naročnino?

valericka ::

Mama ima Amis, to pomaga?

scipascapa ::

valericka ::

Kako se pa to inštalira?
Gre preko wd-ja tudi?

scipascapa ::

ne to gre pomoje preko spleta, da imaš laptop ali tablico priklopljeno na tv, če imaš pa android tv pa toliko lažje pomoje? pokliči jih?

valericka ::

Je klicala moja mama, so ji rekli, da deluje samo v Sloveniji. Sicer se pa na računalniku prijaviš samo v moj amis in naj bi že delovalo, ni mi jasno kako lahko to deluje na tak način.
TV je starejši, nekje 5 let. Nimam tablice, imam pa hišni računalnik, telefon - Iphone. Internet imam preko A1.

...:TOMI:... ::

Rabis VPN, da dobis slovenski IP naslov.

To ti lahko uredi nekdo doma, ki ima optiko in ima zadosti uploada, ter seveda dobro strojno in programsko urejene zadeve.

To pomeni, da bos ti v njegovem omrezju in bo preko njegovega omrezja download iz amisovega streznika, preko njega pa upload k tebi v AT.

Dobi se tudi placljive VPN dostope.

Lahko pa nabavis total tv, to je satelitski kroznik, imela bos podoben sprejemnik kot ga imas sedaj za DVB-T, vendar bo slo preko satelita. Imas pa tudi druge programe. Polgej si http://totaltv.tv/sl/televizija/TV-Pake...
Tomi

Mavrik ::

Lahko pa recimo nabaviš NetTV Plus in pač gledaš vse slovenske programe preko interneta (po želji dobiš tudi STB).

Načeloma ciljajo ravno na zdomce po EU ki hočejo gledati domače programe.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

...:TOMI:... ::

Ja pa se ena resnica. Ce se znebis TVja, bos imela manj skrbi, stroskov in vec casa zase. Kar je pa tudi zelo pozitivno. Razmisli tudi v te smeri.
Tomi

Scorpia ::

Pol enako velja za internet :)
////

konspirator ::

Kaj od Slo tv programa sploh gledaš ?

...:TOMI:... ::

Scorpia, seveda :)
Tomi

radmannsdorf ::

valericka, za silo je tudi tole ok http://www.datoteka.net/
Nekateri programi delajo, nekateri ne. Boljše kot nič :)

valericka ::

Sem probala, pop tv ne dela.

konspirator je izjavil:

Kaj od Slo tv programa sploh gledaš ?

Pop tv in kanal A

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: valericka ()

valericka ::

v Mobia sem prišla
Zdaj pa rabim View Right vtičnik, ki pa ga nikjer ne najdem za dol potegnit, vse drugo je

...:TOMI:... ::

Kateri brskalnik? Poskusi firefox. Pa se to, kolikor vem, ne sm biti zadnje verzije.
Tomi

valericka ::

Sem poskusla Mozilo, Google Chrome, Microsoft edge,... povsod piše, da je datoteka poškodovana.
Dela pa na telefonu. Lahko kakorkoli povežem telefon in tv? Adapter A/V?
Če jaz zdaj gledam po telefonu, je kaj slabše za mojo mamo, ki ima Amis v Sloveniji (lahko slika šteka,...)?

...:TOMI:... ::

Poskusi starejso verzijo brskalnika firefox.

Ne, ne vpliva na tvojo mamo.
Tomi

konspirator ::

...:TOMI:... je izjavil:

Rabis VPN, da dobis slovenski IP naslov.

To ti lahko uredi nekdo doma, ki ima optiko in ima zadosti uploada, ter seveda dobro strojno in programsko urejene zadeve.

To pomeni, da bos ti v njegovem omrezju in bo preko njegovega omrezja download iz amisovega streznika, preko njega pa upload k tebi v AT.

Dobi se tudi placljive VPN dostope.

Lahko pa nabavis total tv, to je satelitski kroznik, imela bos podoben sprejemnik kot ga imas sedaj za DVB-T, vendar bo slo preko satelita. Imas pa tudi druge programe. Polgej si http://totaltv.tv/sl/televizija/TV-Pake...

Se povežeš na vpn v Slo Slovenski vpn server in bo delal voyo.
http://voyo.si/

Zgodovina sprememb…

valericka ::

A kaj od teh aplikacij (voyo, amis mobi) ne gre na wd-ju?

konspirator ::

Kaj je wd ?

Scorpia ::

Western digital player... na njega ne gre. Bo treba kako android napravo nabaviti.
////
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DVB-T sprejemnik + antena

Oddelek: Kaj kupiti
142828 (1757) aky
»

Satelitska antena - premestitev

Oddelek: Pomoč in nasveti
184760 (3026) SavoS
»

Prvi televizijski kanal v ločljivosti 4K (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
12635315 (30410) M-XXXX
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26956425 (33137) Alexius Heristalski
»

Stare televizije bodo zastarele (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14611324 (7784) AngelOfDeath

Več podobnih tem