» »

Satelitska antena - premestitev

Satelitska antena - premestitev

osti1 ::

Haj.

Ene par vprašanj:

- kako veš, na kater satelit je antena usmerjena (mislm da je Astra 1D);
- anteno moram premaknit, kak za vraga vem, kam jo usmerit (moja metoda: na kompasu pogledam usmeritev, pol pa premikam anteno po vertikali);
- kzv pomen 23.5°E???

LP
osti
Če polžu ukradejo hišico, ... a je nag ali brezdomec?

gumby ::

E pomeni east, v tvojem primeru 23.5 stopinj vzhodno (to je pozicija satelita, ne kot, pod katerim moras postavit anteno)
tocen kot je odvisen se od lokacije (malo poglej na net za kalkulatorje)
my brain hurts

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gumby ()

jRk0 ::

mislim, da se bos sam kar zafrkavo s tem, sploh ce prvic delas:D upam, da ti uspe:D
You fuck up once, you loose two teeth.

Pesimist ::

kaj te to je res tak komplicirano? A nena antena sama kot postavi in poisce polozaj?

miko 55 ::

ja ta drage. drgač pa roke delajo.
pozicija satelita je vedno ista, zato ker je geostacionaren satelit, kar pomeni da ima enak obhodni čas kot ti, zato je vedno na istem mestu.:D
LP
2 GOOD 2 B 4GOT10
NAJPREPROSTEJŠA RAZLAGA JE NAJVERJETNEJŠA

Pesimist ::

jah in ta zadeva je free ne al moras kako cudno hackanje uporabit. Mene bi zanimali tak vecinoma samo nemski kanali kot PRO7,RTL pa kaki angleski...
Zdaj sem prisiljen prkeo navadne antene gledat POPtv, slo, hrt. vec pa tak ni na navadnih antenah. Ce bi bli tu se vsi PRO7..... bi blo bol cool :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

icek ::

SatcoDX
Tukaj imas dosti informacij o satelitih
Rider of Theli
www.air-tv.net

farko ::

Če hočeš gledat astro jo moraš nastavit na 19,2 stopinje.Ampak angleških programov ne boš gledal v kolikor nimaš namena kupit kodirne kartice in pa resiverja ,ki podpira da lahko vstaviš kartico .
Kot sem že napisal; Na digitalnem sprejemniku z GOTOXY premakneš na Astro, potem pa, ne da bi motor vrtel, na analognem sprejemniku najdeš astro z ročnim nastavljanjem antene (ne motorja) po elevaciji in latitudi.

Za Hellas na 39E potem samo še spreminjaš inklinacijo antene. Torej premikanje motorja samo z digitalnim, ali pa tudi analognim, če ima gotoXX.

Jaz imam za gotoXX vpisano: 45.818N in 14.386E, če ne motim, ker to je tako, iz glave padlo. Točno lahko preveriš na www.maporama.com ali še kje na kakšnem atlasu ali GPS.
Je pa tudi odvisno kakšen polarmount motor imaš. Če ima +-45 stopinj, potem se Hellas na 39E še da dobiti z gotoXX, medtem ko 30W ni možno in je potreben tak s širšim kotom vrtenja.
Je pa tudi res, da je npr 30W že zelo nizko (se mi zdi da 10.5 stopinje), in je treba tako imeti čisto linijo pri tleh. Podobno je pri Hellas. Uporabi kakšen SAT calculator.
Kako in kaj pa imaš tle opisano.V kolikor ti bo kaj v pomoč drgač pa pojdi na wlan sat forum kjer je vse opisano kako in kaj se obrača antena.
farko

SavoS ::

Uf uf si mu strokovno razložil....

Predvidevam, da imaš seveda digitalno satelitsko.....
Najbolj gledani sateliti so HOTBIRD na 13°E kjer je prostih vsaj nekje okoli 400 programov različnih narodnosti, tudi Slovenci smo prisotni......in ASTRA na 19,2°E, kjer imaš večinoma nemške programe, pa še ti bodo počasi vsi kodirani......... v zadnjem času pa še EUTELSAT W2 16°E, kjer je vsa bivša Yuga.....kamor se bosta tudi preselila Slovenska programa iz Hellassat 39°E.....ups, to pa je še skrivnost.....pa nobenmu povedat:D

Torej bolj po domače....anteno premikaj samo levo in desno, po vertikali jo premakneš samo tedaj če boš sprejemal kakšne bolj oddaljene satelite, kot recimo tam od 28,2°E dalje pa do 72°, ali pa od 1°W do nekje 30°W.....

Kot je povedal že Farko, anteno samo spustiš dol (spremeniš elevacijo-kot po vertikali) za oddaljene satelite!

Veliko in še več informacij najdeš na Flysat

Pri oddaljenih satelitih, ki sem jih napisal zgoraj je potrebno malo tudi zasukati LNB-sprejemni element na anteni, za satelite vzhodno nagneš LNB za nekaj stopinj v desno, in obratno....

Tolko za začetek.... drugič pa vsaj napiši malo več podatkov, recimo kakšno imaš anteno, sprejemnik......ali lahko prideš do krožnika, ali imaš 2 LNB-ja gor ......


_______________________
www.stn.si
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

madog ::

Zdravo

oživljam malo temo ker ne vem več kaj narediti.

Pri punci ki živi v neki grapi ne dobijo signala preko navadnih anten in so že par let nazaj dobili od RTV satelitski krožnik z dvema LNB-jema na koncu, sprejemnik in kodirno kartico.

Sedaj bi rad dobil vsaj kakšen signal vendar mi ne rata.

krožnik sem postavil na nosilec, preko googla našel natavitve za eutelsat 16a.
naj bi bilo :
- azimut 178,4
- elevacija 36,9
- LNB -1,2 - predvidevam zasuk levo/desno

ko vse to nastavim mi na sprejemniku kaže signal strength 80-84% in quality of signal vedno 0%!!!!

vse ostale nastavitve sem vnesel v sprejemnik

polarizacija: Horizontalna
frekvenca: 10721 MHz ( čeprav na netu piše 10720 )
simbolna hitrost: 27.500
kodno razmerje (FEC): 3/4

nikakor mi ne uspe dobiti niti enega satelita oziroma da bi quality šel nad 0%????

je možno da sem kaj "zajebal" ali je kaj dejansko crknilo ker je vsa ta roba bila nekaj let pospravljena pod stopnice.


Hvala
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

_commandos_ ::

da te ni digitalizacija zahebala (lnb in reciver je lahko zastarel) poglej če ti omogočajo dvb-s/s2

madog ::

Reciever je Humax VA-ACE+ , na njem še piše DVB MPEG2 Digital. Po moje bi moral biti OK??
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Hayabusa ::

DVB MPEG2

Mpeg4 mora biti.
http://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja_in...


http://www.sibila.si/telstar/viewtopic....
Jaz v 20 letni SAT kariera večjega "shita" še nisem imel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Alexius Heristalski ::

Hayabusa je izjavil:

DVB MPEG2

Mpeg4 mora biti.
http://www.rtvslo.si/dvb-t/vprasanja_in...

Tip sprašuje za DVB-S, ne za DVB-T. Ne, ni treba, da je MPEG-4, njegov sprejemnik je čisto v redu.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Hayabusa ::

Potem bi moral imeti ustrezne dekoder, dvb-s in ne dvb-t.

Alexius Heristalski ::

Saj ga ima!

madog, lahko poslikaš anteno in LNB?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Zgodovina sprememb…

madog ::

Zdravo bom danes proti večeru poslikal zaseden na polno pa zmanjka cajta tud za odpisovat na forumih :D
Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

madog ::

Evo

krožnik :



LNB :


Phenom II X4 955 BlackEdition|M4A87TD EVO|OCZ 2x2GB @1333MHz|Sapphire HD5770 OC

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madog ()

SavoS ::

Pozdravljen,

Po sliki sodeč je krožnik velik ene 60cm kar je za sprejem EUtelsat 16A premalo - oz je glih na meji, če boš dobro nastavil anteno...potrebuješ vsaj 80cm ali več.

LNB je dvojni za sprejem satelitov medsebojne razdalje 6 stopinj, torej za sprejem HOTBIRD-a( 13°Vzhodno) in ASTRA 1(19,2°Vzhodno), ali 16°Vzodno in ?? ker ni satelita na poziciji 22° ga boš lahko uporabil samo za 16°Vzhodno. Plus tega moraš v sprejemniku nastaviti DISEqC na A da ti bo lovil satelit na 16°Vzhodno.

Pa prestavi LNB tako da da ga boš imel vpetega na desnem LNB-ju in ne tako kot sedaj ko je vpet na levem LNB-ju - gledano na 3. sliki.

Sateliti so pozicionirani nad ekvatorjem, torej jih iščeš v smeri juga. Predlagam, da najprej vpišeš eno frekvenco iz HOTBIRDA 13°Vzhodno, ki je zelo močan satelit, ko boš ujel signal iz HotBirda, potem si pa le še streljaj stran od 16°Vzhodno..

Frekvence najdeš tukaj: h**p://flysat.com/hotbird.php

Išči frekvence ki imajo DVB-S in MPEG2, ker DVB-S2 ti nebo zaklenilo na tvoj sprejemnik.

Poročaj kako napreduješ...
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupil bi Satelitsko. (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5015189 (13649) mumbo
»

satelitska tv - kako povezati?

Oddelek: Zvok in slika
123239 (3023) bbenci2
»

Softwersko DEKODIRANJE z SkyStar 2 (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Strojna oprema
859128302 (29664) chrush
»

Digitalna satelitska

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104505 (4215) gapic_8
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215488 (13820) BlackHole

Več podobnih tem