» »

Dve domačiji - dve težavi....

Dve domačiji - dve težavi....

Terminathor ::

Pozdravljeni. S partnerko imava eno čudno in zalostno težavo hkrati. Oba sva ostala sama na svojih domačijah s starši. Njen brat si je že pred leti ustvaril dom in družuino... enako moj brat.

Zadnje tri leta sva živela pri partnerko pri njenih imava tudi 4 letnega in 2 letnega otroka.3 je na poti... Vmes pa sva bila veliko pri mojih...ko je bilo delo in tudi drugače. Razdalja ni velika.. 8 km

Rada bi se poroćila in sedaj si oboji starši želijo da sva pri njih. Da bi predali "grund". Pri obeh so super odnosi.
Seveda moja želi biti doma, ker noče da propade domačija.....isto seveda jaz.
In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.


Pozna kdo kak podoben primer?

LovelyTruth ::

Na kmetiji ni težko gradit bajto, problem je mesto, dejstvo je da bi bilo dobro da začneta blizu gradit si hišico, trajalo bi vajo par let samo bi s pomočjo obeh družin ki bi morale vsake tok neki dat, zgraditi svoje.

Moj dedek nikoli ni imel dosti denarja pa je zgradil bajto na gorenjskem,, seveda jo je delal kot se tam dela, en mu je pomagal zidat,drug postavit streho itd...

smacker ::

Pa to so "sladki" problemi. Boljše 2 doma kot nobeden ;)
Enostavno gresta tja kjer vama je lepše. Živita svoje življenje, ne kot narekujejo starši. Za drugo domačijo lahko poiščeta nekoga, ki bo tam živel in skrbel za zemljo, dokler vajini otroci ne odrastejo. Ko se to zgodi, bote meli še premalo zemlje.

stjan ::

Stari postajajo vse starejši in s tem težji za prenašat, vtikali se bodo v vse kar bosta storila, kmetija ne bo nikdar tvoja, ok, dokler se stari ne odpravijo v krtovo deželo, tako da bosta delala za stare in ne zase.

Nekje čim dlje od starih si postavita hišo in bosta imela mir.

maco-maco ::

Ja, ko starši zapustijo svet, bodo otroc že pravih let. Predvidevam, da so parcele itak razdrobljene med obema domačijama, pa še majhne po vrhu, tako da obdelovti obe najbrž ni tak velik problem. Mogoče še kakšna komasacija ali menjava s sosedi? Na obisk pa prideš mimogrede, ko pokosiš travnik.
Kaj?

Terminathor ::

Odnosi pri obeh starših so res dobri. Tu ni težave. Kot jo imajo nekateri. Težava je, da bi morala bit na obeh koncih.

Gradit bajto pri dveh skoraj novih. Se mi zdi nesmiselen strošek.

Furbo ::

Terminathor je izjavil:

In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.

Je kar enostavno, pri obeh domačijah rečeš, naj vama takoj prepišejo celo zadevo z izročilno pogodbo (podpišejo jo tudi bratje/sestre in kasneje ne morejo zahtevati deležev).

Tja potem mirno vlagaš svoj znoj in denar. Ne pa da po smrti staršev pritečejo vsi nazaj in zahtevajo lepe zazidljive parcele in nujne deleže.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

smacker ::

Če se dobro razumete, ne bo težav. Tut starši bojo morali razumeti, da ne moreta živet na dveh mestih. Eno treba izbrat, drugo pa prihraniš za otroke.
Seveda treba pazit na brate/sestre in delitev zemlje po smrti staršev.

Heavy ::

Kakor obračaš, eno od teh dveh domačij bo treba nekoč prodati.

Četudi vržeta kovanec in gresta živet k enim ali drugim, bo treba po smrti staršev odplačati bratu 50% hiše v kateri bosta živela (v kakor bo dedoval).


Jaz bi osebno izbral tisto, ki ima boljše ceste povezave, večje zemljišče oz. je bolj obnovljena in se vanjo vselil. Če se še vedno ne moreta odločit pa mečita kovanec. K drugi družini pa lahko še vedno hodita pomagat, ko je sezona del. Ravno tako lahko brat z družino pride pomagat.
#TeamFelix

LovelyTruth ::

stjan je izjavil:

Stari postajajo vse starejši in s tem težji za prenašat, vtikali se bodo v vse kar bosta storila, kmetija ne bo nikdar tvoja, ok, dokler se stari ne odpravijo v krtovo deželo, tako da bosta delala za stare in ne zase.

Nekje čim dlje od starih si postavita hišo in bosta imela mir.


Se strinjam, in z leti bo vse slabše, lahko se zgodi da živijo še par desetletij, a onadva res hočeta biti njihov dom za oskrbo, kar seveda starša tudi želita, zato bosta vse naredila da se jih ne znebita...

Machete ::

Pojdita stran. Četudi se razumete najbolje na svetu. Ni stvari, ki bi odtehtala imeti svoj mir. Četudi samo par km stran.
Torej bajto nekje vmes. Pomagata lahko še vedno na obeh posestvih. Aleluja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

stjan ::

res je kmeeje rabijo hlapce, tako da lepo delajta pri obeh, upam da so vsaj bratje ali sestre dovolj pametni in bodo po smrti staršev zahtevali svoj delež.

M-XXXX ::

Machete je izjavil:

Pojdita stran. Četudi se razumete najbolje na svetu. Ni stvari, ki bi odtehtala imeti svoj mir. Četudi samo par km stran.
Torej bajto nekje vmes. Pomagata lahko še vedno na obeh posestvih. Aleluja.

Pa si predstavljaš, da si jima (če ga upoštevata) s temle nasvetom ravno zapravil recimo nekje 150 000- 200 000€. Sam zato, da bosta se preselila par km stran (glede na to, da nimaš(nimamo) pojma kako dobro se dejansko razumeta s starši.

Sam tolk, da bosta res na ziher. 200 000€.

Machete ::

Ja. Nič ni zastonj.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Daj ta stare na eno kmetijo, vidva pa bodita na drugi.

Bo še najbolje, če se dobro razumejo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LovelyTruth ::

Invictus je izjavil:

Daj ta stare na eno kmetijo, vidva pa bodita na drugi.

Bo še najbolje, če se dobro razumejo...


Je sigurno najbolj logična in poceni varijanta, samo ko jaz poznam starejše ljudi,znajo bit najbolj zajebani in hočejo svoj mir...

Pomoje je lažje novo bajto zgraditi kot pa te skupaj spravit...

mailer ::

Še najbolje na svoje druga možnost pa je, da se kmetiji združita k tisti, kjer so bolj ugodni pogoji za to dejavnost.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

DOOM_er ::

Furbo je izjavil:

Terminathor je izjavil:

In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.

Je kar enostavno, pri obeh domačijah rečeš, naj vama takoj prepišejo celo zadevo z izročilno pogodbo (podpišejo jo tudi bratje/sestre in kasneje ne morejo zahtevati deležev).

Tja potem mirno vlagaš svoj znoj in denar. Ne pa da po smrti staršev pritečejo vsi nazaj in zahtevajo lepe zazidljive parcele in nujne deleže.


OP če bi bil sam na tvojem mestu bi naredil tako, nasvet po moji oceni in izkušnjah sploh ni neumen.
Robots will steal your job. But that's OK

Terminathor ::

Ja...se tudi meni zdi tako najbolje..

Hvala

Fif55 ::

Tole pa ti ne morem dosti pomagati, je le taka zadeva ko je se treba doma dogovoriti.
Prvo se je treba odločit če boš (oz. bosta) ostal in delal na kmetiji, hodil samo v službo ali kombinirano. Pogovoriti se bo treba z starši, kako bi oni naredili. Priporočljivo se je pogovoriti tudi z brati. Če pridete do skupnega dogovora potem super. Če ne pa bo ena stran vsaj malo jezna, ker si se odločil za drugo.. Se bo pa treba sigurno odločiti za nekaj.

jusv ::

Kar je pomembno, da se ne odločiš v trenutku, ampak dobro premisliš zadevo. Tudi, da se dogovoriš z vsemi deležniki (starši, bratje, boljša polovica).
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

tilenn ::

Če morata izbrati, predlagam, da gresta k tistim, ki vama bodo takoj vse prepisali - no strings attached - in ki se v vaju manj vtikajo. Na drugi strani bo itak zamera.

Še komentar - a ni možno furati dve kmetiji hkrati, tako da bi jih združil in zaposlil kakšnega delavca, če je dela preveč za vaju?

tikitoki ::

Ne vem kako velike domacije imate. Sam ocitno oddaljenost ni problem. Mogoce pa lahko obe obdrzita pri zivljenju?

borisk ::

js ne vidim problema, če so 2 kmetiji 8km narazen. prepis z obeh strani, kjer je več infrastrukture postavljene se dela naprej, domačine pa preselit v neko zidanico v bljižini (predvidevam da so starši v ali pa blizu penzjona). tako so rešli podoben primer blizu mene.

680x0 ::

Najprej je treba zadeve razčistit, predno vlagaš čas, voljo in denar!

Na obeh kmetijah sta po dva dediča. Potrebno se je na vsaki kmetiji posebej vsest, dediči, starši in se pogovorit, kaj bi tisti otrok, ki je šel stran od hiše rad prejel od dediščine in koliko je pripravljen vzdrževat starše, ko sami ne bodo mogli več. To ti bo potem že dalo sliko, na kateri strani se ti splača nadaljevat kmetijo z manj problemi. Zavedaj se, da tisti, ki kmetijo prevzame ponavadi nima dovolj sredstev za popolno izplačilo bratov ali sester, zato zelo verjetno prevzame tudi skrb za starše v zameno za večji delež. To lahko pomeni, da bosta z ženo v nekem trenutku lahko skrbela za 4 starostnike, kar lahko postane blazno suženjsko opravilo, brez še ostalih kmetijskih del. Po drugi strani v slučaju, da bodo vsi 4 potrebovali oskrbo, padejo stroški oskrbe oz. doma na vaju, kar ti hitro pobere vse prihodke.

Vztrajaj, da se stvari uredijo PREDNO se odločita in začneta gradit. Na žalost se ljudje o dediščini predčasno ne želijo pogovarjat in zelo verjetno je, da te bo kdo od staršev ali bratov gledal postrani, ampak verjemi, nikoli ne boste zadev dorekli tako enostavno kot sedaj. Kot je že nekdo omenil, brat ti bo v zameno za skrb za starše danes še pripravljen odstopit ves ali del svojega deleža, njegovi otroci čez 30 let na sodišču pa se zagotovo ne bodo odrekli nobeni parceli!

Na kmetijo glej kot na podjetje. Dve kmetiji, razdalja 8km, tega ne bi smelo biti problem združit v eno enoto, vprašanje pa je, če gre tu za pridobitno dejavnost, ali pa na obeh straneh kmetija deluje, ker je tako že od vedno, pod črto pa gre potem denar iz penziona v kmetijo in ne obratno.

Invictus ::

Se pridružujem nasvetu, da je najprej treba urediti dedovanje. Brez jasnih zadev v nobeno investicijo. Z izročilno pogodbo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

ahac ::

Majhne domačije naslednje generacije ne bodo preživele.

V prihodnosti bodo majhne kmetije propadale. Takrat boš želel bit v situaciji, ko boš lahko ti prevzel še zemljo propadlih sosedov in ne obratno.
Zato moraš na to gledat kot na business in obe kmetiji združit ter upravljat kot eno.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

m0LN4r ::

jusv je izjavil:

Kar je pomembno, da se ne odločiš v trenutku, ampak dobro premisliš zadevo. Tudi, da se dogovoriš z vsemi deležniki (starši, bratje, boljša polovica).

Ustni dogovor je vreden pol kurca, cez 30-40 let....
Ljudje se spreminjajo, spreminja jih cas in okolica.

Kolko takih zgodb je ze blo, ko je na zacetku vse super in fajn, vse so se zmenili.
Najprej se bodo napetosti zacelele nabirat v podzavesti, ko bo treba za tastare, ene in druge skrbet.

Kdo bo skrbel? Zdaj je mogoce lahko odgovorit na tako vprasanje. Ko pa bo treba 10 let nekoga vozit na preglede, hodit po zdravila, rite brisat, cote prat, svoj ritem temu prilagajat bo pa takoj drugace. Medtem pa tvoji bratje in sestre uzival brez teh vsakodnevnih skrbi in obveznosti. Skrbeti za stare, potegne za sabo ogromno, ampak sele cez par let. Od utrujenosti, do pomanjkanja casa, vedno nekaj nepricakovanega itd. kot da nimas polek obdelovanja kmetije, otrok, sluzbe se dovolj. Bi mel se dva "otroka" ki se razvijata v rikverc.

Po smrti pa, ko se gre za dedovanje, deleze, dnar, njive, bajte, parcele.

Pa vse pride na plano, tudi take stvari k si nebi mislil, kljub dogovorom pa nevem kakim stvarem.

Moj nasvet gre tudi v to smer,
da sam sebe na nek nacin zascitis in preskrbis na dolgi rok.

Naredi najboljse iz te situacije na dolgi rok in se pozvizgaj na to, ce te bodo povprek gledal.
Ce ti privoscijo uspeh, te bodo tudi razumeli. Tisti, ki pa ne pa itak ves koliko bi bila ura cez par let.

Vprasajta ta stare, ce sparajo za dom. Domacija se lahko, da v najem, lahko tudi najdeta najemnika, ki bi delal za vaju itd.

Vse pisno in podpisano.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Matevz96 ::

Moj nasvet, najprej uredi papirje (kot je že nekdo predlagal, da si popolni lastnik), če ti uspe to samo na eni kmetiji že imaš odgovor katero prevzeti, če ti uspe na obeh potem je pa malenkost bolj zakomplicirano. Sam bi izbral tisto z boljšo infrastrukturo (razmišlaj da boš v prihodnosti verjetno potreboval več prostora, nov hlev in podobne stvari), na drugi kmetiji pa imaš le njive/travnike in pridelke voziš na prvo, 8 km s sodobnimi traktorji (60 km/h) ni nobena razdalja.
#hooldthedoor

bbbbbb2015 ::

Furbo je izjavil:

Terminathor je izjavil:

In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.

Je kar enostavno, pri obeh domačijah rečeš, naj vama takoj prepišejo celo zadevo z izročilno pogodbo (podpišejo jo tudi bratje/sestre in kasneje ne morejo zahtevati deležev).

Tja potem mirno vlagaš svoj znoj in denar. Ne pa da po smrti staršev pritečejo vsi nazaj in zahtevajo lepe zazidljive parcele in nujne deleže.


Vidi se, da glih nimaš nekega pojma.

Kot prvo, vsaka darilna pogodba se lahko na sodišču izpodbija, še posebej ob dediščini. Če kdo od potencialnih dedičev kaj podpiše, niti ne vpliva na izpodbojnost.
Kot drugo, znati gospodariti je nekaj, kar se je treba naučiti. Tudi jaz ne bom ničesar odnesel v grob. A osebno bom (na željo kogarkoli) prepisal na otroke premoženje takrat, ko bodo 5 let zaporedoma pokazali, da znajo dobro gospodariti. Zafrčka se hitro kaj.

Kot tretje, moja osebna izkušnja z obojimi starši je, da dokler so starši še čili, so še prijazni, vsi te vabijo.

Vsaj pri naši hiši pa sva se z ženo odločila da po 15 letih življenja pod skupno streho kupiva hišo. Preprosto povedano, moja žena ni bila nikoli gospodarica na najinem skupnem premoženju. Zdaj imava lastno hišo in lahko dela, kar če, brez da bi poslušala prijazne in manj prijazne nasvete njene mame.

Namreč, starši živijo v drugem, penzioniranem svetu. Njim se zdi čudno, da ko ob petih vstaneš, zrihtaš otroke do 6:30 v vrtec, ob 7h ujameš službo, ob 15h greš po otroke, kosilo in še kupit kaj. Ura je 18h in tašča je menila, da je idealen čas za kositi travo. Moje žena je komaj stala pokonci, jaz pa sem prišel iz službene poti. Nobeden ni imel moči, da zdaj greva še kosit. Pa to še i vse. Tašča si je omislila tudi vrt, prostovoljec za kopanje pa sem bil jaz.

Skratka, lastna nepremičnina je neprecenljiva.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

On govori o izročilni, ne darilni pogodbi. Nehaj bluzit...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bbbbbb2015 ::

Invictus je izjavil:

On govori o izročilni, ne darilni pogodbi. Nehaj bluzit...


Ja, tu sem napak napisal.

Ma ja. Moja žena je dobila izročilno pogodbo. Na koncu se je to vrnilo, tašča si je našla nekoga, premoženje *prodala* in kupila drugo, skupaj s tem novim.
Skratka, težave.
Moja sestra je hotela to isto, vlekla me je k notarju, vendar tega nisem želel.
Ko bodo starši mrtvi, se bo delilo, kar se bo. Mirno lahko rečem, da vse kar imam, sem si spravil skupaj sam, oziroma skupaj z ženo. Deliti nekaj, dokler so starši živi, zna biti hud problem *kasneje*.

Zgodovina sprememb…

mlamat ::

Jaz bi na njegovem mestu naredil na obeh kmetijah izročilno pogodbo. 8 km ni tako daleč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mlamat ()

Mare2 ::

Terminathor je izjavil:


Seveda moja želi biti doma, ker noče da propade domačija.....isto seveda jaz.


To se bo rešilo sčasoma. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Furbo ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Furbo je izjavil:

Terminathor je izjavil:

In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.

Je kar enostavno, pri obeh domačijah rečeš, naj vama takoj prepišejo celo zadevo z izročilno pogodbo (podpišejo jo tudi bratje/sestre in kasneje ne morejo zahtevati deležev).

Tja potem mirno vlagaš svoj znoj in denar. Ne pa da po smrti staršev pritečejo vsi nazaj in zahtevajo lepe zazidljive parcele in nujne deleže.


Vidi se, da glih nimaš nekega pojma.

Kot prvo, vsaka darilna pogodba se lahko na sodišču izpodbija, še posebej ob dediščini. Če kdo od potencialnih dedičev kaj podpiše, niti ne vpliva na izpodbojnost.
Kot drugo, znati gospodariti je nekaj, kar se je treba naučiti. Tudi jaz ne bom ničesar odnesel v grob. A osebno bom (na željo kogarkoli) prepisal na otroke premoženje takrat, ko bodo 5 let zaporedoma pokazali, da znajo dobro gospodariti. Zafrčka se hitro kaj.

Kot tretje, moja osebna izkušnja z obojimi starši je, da dokler so starši še čili, so še prijazni, vsi te vabijo.

Vsaj pri naši hiši pa sva se z ženo odločila da po 15 letih življenja pod skupno streho kupiva hišo. Preprosto povedano, moja žena ni bila nikoli gospodarica na najinem skupnem premoženju. Zdaj imava lastno hišo in lahko dela, kar če, brez da bi poslušala prijazne in manj prijazne nasvete njene mame.

Namreč, starši živijo v drugem, penzioniranem svetu. Njim se zdi čudno, da ko ob petih vstaneš, zrihtaš otroke do 6:30 v vrtec, ob 7h ujameš službo, ob 15h greš po otroke, kosilo in še kupit kaj. Ura je 18h in tašča je menila, da je idealen čas za kositi travo. Moje žena je komaj stala pokonci, jaz pa sem prišel iz službene poti. Nobeden ni imel moči, da zdaj greva še kosit. Pa to še i vse. Tašča si je omislila tudi vrt, prostovoljec za kopanje pa sem bil jaz.

Skratka, lastna nepremičnina je neprecenljiva.


Kot prvo, govoril sem o izročilni pogodbi. Velika razlika, ki razveljavi vse tvoje klobasanje glede te točke.

Kot drugo, kako bo nekdo gospodaril, dokler ti izigravaš šefa? Če nekoga dobro vzgojiš in vse naučiš, mu moraš tudi zaupati.

Kot tretje, to kar ti govoriš pod to točko, nima veze s temo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

solatko ::

Seveda se da narediti tudi drugače. Če se vsi zastopijo med seboj, preseliš ene starše k drugim (če je prostor za tamlade, je tudi za starše dovolj), par pa prevzame izpraznjeno kmetijo s kupoprodajno pogodbo za 1€.
Potem par fura eno kmetijo, 4-je starejši pa drugo, seveda, če je možno, z občasno pomočjo mladih.

V dveh do treh letih se vidi ali je par sposoben voditi posestvo, saj se da lepo primerjat rezultate obeh kmetij.
Delo krepa človeka

KraitPay ::

Rešitev je da se zgradi hiša nekje vmes. TUdi sam sem menjenja da prijaznost v nedogled ne bo šla. Verjetno vsi vemo kam pes taco moli.
Ko je človek starejši, postane muhast. Toliko.

...:TOMI:... ::

Že stara modrost govori, da se sedeti na dveh stolih ne da.
Tomi

Invictus ::

Pa tudi da v španoviji še pes crkne ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Aston_11 ::

bbbbbb2015 je izjavil:

Kot prvo, vsaka darilna pogodba se lahko na sodišču izpodbija, še posebej ob dediščini.
S tem si hotel povedati, da velja v sloveniji procesna teorija in da se lahko vsako pogodbo izpodbija (ne pa tudi izpodbije) in da veš, kaj izpodbijanje sploh pomeni? Samo da razčistimo, kaj si mislil, da ne bo krive vere.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

otago ::

Tudi ce si zgradita hiso na vmesni lokaciji, ali gresta v stanovanje. Bosta se vedno morala pomagati na dveh kmetijah. Ki bosta do smrti oz. do izselitve starsev v dom upokojencev gazdi. Ne mores starejsih ljudi prepricati v svoj prav, oni so delali dobro zadnjih 20-50let, jih ne bos premaknil.

Mogoce opcija je kaksen vikend, kjer sta lahko na zcetku vidva, ali pa kasneje starsi po eni strani. Zemljo lahko obdelujes tudi z druge kmetije, ce prometne povezave omogocajo (v kaksnem Podlehniku, kjer poleti ni mogoc prehod na drugo stran ceste). Ali bi ena kmetija omogocala, da se odda vsaj bivanjski del, ali pa kot celota?

Kakorkoli nekdo bo zameril, da ni bil izbran in niso nadaljevali z gruntom. Je pa vec problemov v Sloveniji, kjer ni nikogar,ki bi prevzel kmetijo oz. so ti samski v 40,50ih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

tikitoki ::

solatko je izjavil:

Seveda se da narediti tudi drugače. Če se vsi zastopijo med seboj, preseliš ene starše k drugim (če je prostor za tamlade, je tudi za starše dovolj), par pa prevzame izpraznjeno kmetijo s kupoprodajno pogodbo za 1€.
Potem par fura eno kmetijo, 4-je starejši pa drugo, seveda, če je možno, z občasno pomočjo mladih.

V dveh do treh letih se vidi ali je par sposoben voditi posestvo, saj se da lepo primerjat rezultate obeh kmetij.


Haha, ta je pa dobra. Da bodo starsi obeh ziveli skupaj v slogi? Malo verjetno. Kupoprodajna pogodba za 1 EUR pa tudi ne vem, ce zdrzi pravno presojo, ker je ocitno bila prodajna cena nerealno nizka.

stara mama ::

Terminathor je izjavil:

Pozdravljeni. S partnerko imava eno čudno in zalostno težavo hkrati. Oba sva ostala sama na svojih domačijah s starši. Njen brat si je že pred leti ustvaril dom in družuino... enako moj brat.

Zadnje tri leta sva živela pri partnerko pri njenih imava tudi 4 letnega in 2 letnega otroka.3 je na poti... Vmes pa sva bila veliko pri mojih...ko je bilo delo in tudi drugače. Razdalja ni velika.. 8 km

Rada bi se poroćila in sedaj si oboji starši želijo da sva pri njih. Da bi predali "grund". Pri obeh so super odnosi.
Seveda moja želi biti doma, ker noče da propade domačija.....isto seveda jaz.
In imava težavo s katero je zelo težko živet ker ni pametne rešitve.


Pozna kdo kak podoben primer?


To sploh ni tak problem, kot ga ti vidiš.
8 km razdalja sploh ni neka huda stvar (kolega ima vezo na 200km).
Pa tudi glede kmetijstva, če misliš to delat naprej ni noben problem.
Vzameš tam, kjer so zadeve v boljšem stanju, kjer so boljši pogoji in delaš na tistem. Obdelovalne površine lahko koristiš oboje (poznam tudi kmete ki imajo njive in travnike oddaljene preko 20km od domačije), kar pa se tiše gospodarskega poslopja, pa ga lahko daš tudi v najem ali pa notri kako drugo zadevo/dejavnost, ali pa enostavno kot skladišče za krmo, ...
Lej možnosti je ogromno, in je vse skupaj prej prednost kot problem.

8 kilometrov? Daj ne seri :)

konspirator ::

8 kilometrov je lahko pol ure vožnje po ovinkasti in luknjasti cesti z višinsko razliko 400 m.
Pusti starše v svojem svetu, seveda bi oni radi, da se preseliš k njim, ti boš delal in vlagal, oni bodo komandirali.


Za kakšne kmetije gre (dejavnosti, teren, približna lokacija), kakšno službo imata vidva ? Te kmetijstvo sploh veseli (ko si 1x na kmetiji, to pomeni da boš kmetoval dokler boš lahko) ?

Zgodovina sprememb…

solatko ::

tikitoki - Po logiki, lažje živijo skupaj štirje približno enake starosti, kot pa stari in mladi. Če je prištimano za mlade, ločeno stanovanje, komot to uporabljata zetova ali snahina starša, samo dogovorit se je potrebno. Poleg idealne starosti, tudi vedo kaj drugi potrebujejo, kar z mladimi ni nujno samo po sebi umevno, po vsej verjetnosti uporabljajo usluge istega zdravnika, banko, odvetnika,...... po nakupih gre lahko eden in bo prinesel vse prav, če so v penziji imajo tudi aktivnosti približno podobne, samo, če so sposobni presečt misel, da gredo v drug dom, je lahko taka povezava idealna.

Kolegica je imela podoben problem in rešili so ga na podoben način. Vam povem, da je starim bolj luštno, kot mladim, za pomoč ju ne kliče samo ostareli par, temveč dva para, vsak svojega otroka in ni šans, da ne prideta in naredita tisto, kar so se dogovorili starši. Tudi nobene slabe volje med mladima ni, saj morata oba pomagat vsem štirim in ni tistega - k tvojim gremo, naše pa zanemarjamo.

V glavnem nobenega problema, tudi če kakšen od njih zboli, ni problem otroško varstvo, saj je ena babica in en dedek vedno na voljo.

Vse je v glavah in pogovoru. Je pa taka rešitev idealna, če se mladi par ne more odločit za eno žrtev.
Delo krepa človeka

noraguta ::

konspirator je izjavil:

8 kilometrov je lahko pol ure vožnje po ovinkasti in luknjasti cesti z višinsko razliko 400 m.
Pusti starše v svojem svetu, seveda bi oni radi, da se preseliš k njim, ti boš delal in vlagal, oni bodo komandirali.


Za kakšne kmetije gre (dejavnosti, teren, približna lokacija), kakšno službo imata vidva ? Te kmetijstvo sploh veseli (ko si 1x na kmetiji, to pomeni da boš kmetoval dokler boš lahko) ?

Konspirator ne paranoji. Če je 400 nm na 8km razlike sem dokaj ziher, da tud štacuna ni kaj bližje. Pa komot 3 generacije živijo pod isto streho.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izplačilo denarja od Hiše (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659070 (7084) Arzen28
»

Dedovanje - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110779 (7282) Mato989
»

darilna pogodba za zemljišče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718850 (15485) kloko
»

Dediščina in izkoriščevalski dedek (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17734317 (29431) erkgheoruugh
»

Odpoved dedovanju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9331299 (29459) Okapi

Več podobnih tem