» »

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Zakaj pospešujete, ko vas prehitevam?

Temo vidijo: vsi

next3steps ::

Enkrat mi je uspelo biti čez 90% časa na prehitevalnem. Žal sem potem moral iti na desni pas, da sem lahko prehiteval. :))

L1nK ::

še dve bolj nevarni vrsti psihopatov sta na cesti in se množita: eni začnejo pospeševati, ko je pešec že na prehodu, očitno da bi prišli čezenj pred njim, da jim ne bi bilo treba upočasniti ali bognedaj ustaviti, druga pa telefonisti in drugi gadgetarji, ki vozijo 50 ali pa 90 100 na avtocesti, jih prehitiš, pelješ normalno naprej, nato te prehitijo nazaj, nakar čez kakšno minuto zopet cijazijo, ko dobijo naslednji klic oz. kaj jaz vem kaj
https://www.facebook.com/link.zhizhekian

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: L1nK ()

Aston_11 ::

next3steps je izjavil:

Tudi če bi se mimo peljal 150 po števcu, bi takrat ogrožal izključno svoje življenje.
To je argument egoistov, ki jih boli qurac za svoje bližnje, pa za tiste, ki bi bili istočasno potrebni zdravnika, pa morajo čakati nekoga, ki ogroža le samega sebe, pa za tiste, ki bi nič krivi potrebovali pomoč na Soči, pa za tiste, ki bi morali skrbeti za nekoga preostanek njegovega življenja, ker je bil prepričan, da ogroža izključno samega sebe. Mlado si še, zeleno in z mlekom okoli ust.

MasterTade je izjavil:

Me prav zanima kako bi nekateri kaznovali voznike ki bi predolgo vozili po prehitevalnem pasu :))
Jaz to delam vedno, ko je desni pas toliko uničen, da moje vozilo ne izpolnjuje več pogojev tanka in dokler ni nobenega vozila za mano. Potem se umaknem desno in spet levo, ko gre vozilo mimo. Naj kaznujejo, če se jim da, bo še vedno manj, kolikor škode naredi od tovornjakov uničena cesta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

next3steps ::

Aston_11 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Tudi če bi se mimo peljal 150 po števcu, bi takrat ogrožal izključno svoje življenje.
To je argument egoistov, ki jih boli qurac za svoje bližnje, pa za tiste, ki bi bili istočasno potrebni zdravnika, pa morajo čakati nekoga, ki ogroža le samega sebe, pa za tiste, ki bi nič krivi potrebovali pomoč na Soči, pa za tiste, ki bi morali skrbeti za nekoga preostanek njegovega življenja, ker je bil prepričan, da ogroža izključno samega sebe. Mlado si še, zeleno in z mlekom okoli ust.

Ne, to je argument tistim, ki ne potrebujemo treh ležečih zraven osnovne šole ali vrtca, zaradi katerih bi nam umetno zbijali hitrosti. Nam jih ni treba, ker se tam peljemo z ustrezno hitrostjo. Pa če so ležeči ali ne.
Ampak če rabiš celo življenje poslušati druge, da boš vedel kaj lahko počneš in kaj ne, ti povem le to:
Mlado si še, zeleno in z mlekom okoli ust.

... kolikor škode naredi od tovornjakov uničena cesta.

Best argument ever.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

next3steps je izjavil:

Ne uporabljam ogledal. Kaj pa zdaj?

Povej nam kje imaš avto, da ti jih odtrgamo.

Bo avto pil manj...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

next3steps ::

Malce sem pretiraval. Skoraj nikoli jih ne uporabljam. Dajo ti namreč lažen občutek neke oddaljenosti. Zato ti pa večkrat v šoli vožnje povedo, da treba z glavo gledati mrtve kote in ne z očmi.
A mamo še kateri boljši argument?

Aston_11 ::

next3steps je izjavil:

Malce sem pretiraval. Skoraj nikoli jih ne uporabljam. Dajo ti namreč lažen občutek neke oddaljenosti.
Ko imaš lažne občutke... se ti to večkrat dogaja? Morda jemlješ kakšne substance, da se ti dogaja, da preko ogledal ne znaš oceniti razdalje. Morda so standardi večji in je meter predober zate in rabiš na cm (strojniki imajo te težave)? A podatek, da je vozilo za tabo, otrok ali kaj podobnega je ravno tako brez veze?

next3steps je izjavil:

Zato ti pa večkrat v šoli vožnje povedo, da treba z glavo gledati mrtve kote in ne z očmi.
Tole je nekaj novega in zanimivega. Kako se gleda z glavo in ne z očmi? Ogledal ne uporabljaš, ker ne znaš oceniti razdalje, poleg tega imaš neke čudne občutke (droga?), oči ne uporabljaš za gledenje, morda imate nove generacije s statusom mladega voznika kakšen radar vgrajen, za katerega starejše ne vemo.

next3steps je izjavil:

A mamo še kateri boljši argument?
Malo osveži, kaj so to argumenti, ker se mi zdi, da opletaš z veliko ribo, ne da bi razumel, da je žaba.

next3steps je izjavil:

... kolikor škode naredi od tovornjakov uničena cesta.

Best argument ever.
Ja, argument je dober. Tovornjaki uničujejo ceste bolj kot osebna vozila. Desni pas, levi pas, razlika med njima. Če se ne strinjaš, je fajn, da napišeš razloge, sicer izpadeš arogantno, naziv pa se ti po mojih izkušnjah na ST že bliža.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

ProGo ::

Zaradi enih takšnih kot ste tukaj, komaj čakam na avtomatske voznike.

WarpedGone ::

Hehe, resno mislite da jih bojo tut uporablal?
Najujši zadetki so najbol prepričan v svoj prav in najbol dvomijo v tehniko.

Zakaj ne pelje 90? Kaj pa če kolo stran pade?
Zbogom in hvala za vse ribe

Looooooka ::

MasterTade je izjavil:

Me prav zanima kako bi nekateri kaznovali voznike ki bi predolgo vozili po prehitevalnem pasu :))

Jih že policija tako, da ni potrebe po civilni pravici.

next3steps ::

Aston_11 je izjavil:

Ko imaš lažne občutke... se ti to večkrat dogaja?

Da so objekti v ogledalu bližje, kot njih odsev predpostavlja je zapisano v marsikaterih navodilih za uporabo pri avtomobilih. Zavoljo varnosti drugih ti priporočam, da si jih enkrat v življenju prebereš. Morda boš potem vsaj razumel, kaj tiste svetleče lučke pomenijo.
Morda ..

m0LN4r ::

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)


Kakšen avto pa imaš, da popešuje minuto do 100kmh?

ohnowhy ::

next3steps je izjavil:

...

Kolik km imaš prevoženih in koliko prevoziš letno? Sam imam preko 300k, letno okoli 20-25k, na službenih mogoče še kakšne 100k poleg.
Sam, namreč, z veseljem uporabljam ogledala, voznikovo in sovoznikovo, pri vožnji, pri vožnji nazaj, pri parkiranju, pri preverjanju situacije na cesti itd.
Na cesto ne grem, če avto nima ogledal, in ja, se zavedam, da so objekti v resnici bliže, kot jih kaže ogledalo, saj to piše tudi na ogledalu :)
Glede na to, da je voznikovo ogledalo obvezno, sovoznikovo pa zaželeno, verjetno obstaja konsenz, da v večji meri pomaga kot škodi.

shmandi ::

Od kdaj pa imajo avtomobili ogledala za sovoznika? :| Razen v avtošoli...

ohnowhy ::

shmandi je izjavil:

Od kdaj pa imajo avtomobili ogledala za sovoznika? :| Razen v avtošoli...

Mislil sem na sovoznikovi strani, ne glede na to, na kateri stran je volan.
Saj ne vem, a res ne razumete ali se samo tumasto norčujete iz stvari, ki jih vsak petletnik (razen vas) razume.
Moram dobiti kakšne proizvajalčeve specifikacije, kako se kaj imenuje, da bo jasno, o čem pišem?
Morda kakšno formalno definicijo, da zagotovim jasno sporočilnost veleumnim forumašem?

Torej, da ponovim: ne gre za voznikovo in sovoznikovo ogledalo, vsa so namenjena vozniku (razen morda tisto na sovoznikovem senčniku), gre za stranski ogledali na voznikovi strani in na sovoznikovi strani (zaradi različnih položajev volana v drugih državah, ne morem navajati levo ali desno). Poleg retrovizorja, jasno.

Shmandi, žal je nesrečna situacija takšna, da vozim občasno tudi avte, ki imajo volan na desni strani. Če ti teh izkušenj nimaš, pač nimaš, ne sodi vseh po sebi, morda si samo še premlad, da bi vedel kaj več o svetu.

Sicer pa, daj bolj konstruktivno porabljaj čas: napiši, kako se slovensko pravilno reče in je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

ProGo ::

Avtomatski vozniki, zunanji senzorji + gps + obcestni releji, swarm logic - medsebojna povezljivost vozil, vožnja v strnjenih konvojih točno po omejitvi, to je prihodnost, vsaj na AC. Vse drugo bo relikt preteklosti.

Kaj bo lepšega, kot eno kavico spit zjutraj in kaj pobrskat po netu, medtem ko te avto vozi v službo. Tisti, ki pa "mora menjati ročno, da "začuti vrtljaje" in prehitevati po desni da si dviguje adrenalin pa naj gre s svojim hobijem na dirkališča.

shmandi ::

Me res zanima kateri proizvajalec imenuje desno stransko ogledalo (če je volan na levi) sovoznikovo.

m0LN4r ::

ProGo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)


Kakšen avto pa imaš, da popešuje minuto do 100kmh?

Kje pise, da rabim jst minuto?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ProGo ::

m0LN4r je izjavil:

ProGo je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)


Kakšen avto pa imaš, da popešuje minuto do 100kmh?

Kje pise, da rabim jst minuto?


"pospesujem na 100 s tempomatom" in "pol se matra minuto dve da pride mimo".

m0LN4r ::

no sej vidim, da ne potegne
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ohnowhy ::

m0LN4r je izjavil:

no sej vidim, da ne potegne

Ljudje se hecajo. :) Shmandi, upam, tudi.

next3steps ::

Kolik km imaš prevoženih in koliko prevoziš letno? Sam imam preko 300k, letno okoli 20-25k, na službenih mogoče še kakšne 100k poleg.

Ni ravno relevantno za debato.

Na cesto ne grem, če avto nima ogledal, in ja, se zavedam, da so objekti v resnici bliže, kot jih kaže ogledalo, saj to piše tudi na ogledalu :)

Fino. Zavedaš se, da za določanje razdalje rabiš dvoje oči. Če je objekt bližje/dalje od odseva v ogledalu, potem je težje primerjati razdaljo. Kul.
Ugotovili smo, da s pomočjo zrcal pri vožnji ugotavljamo, ali objekt je ali pa ga ni. Za določanje razdalje tako uporabljamo še vedno par oči brez uporabe zrcal.

ohnowhy ::

next3steps je izjavil:

Kolik km imaš prevoženih in koliko prevoziš letno? Sam imam preko 300k, letno okoli 20-25k, na službenih mogoče še kakšne 100k poleg.

Ni ravno relevantno za debato.

Hočem ugotoviti, ali govorimo o praksi ali spet, kot tolikokrat, brezplodno filozofiramo. Temu drugemu bi se, če je le mogoče, rad izognil.

next3steps je izjavil:

Na cesto ne grem, če avto nima ogledal, in ja, se zavedam, da so objekti v resnici bliže, kot jih kaže ogledalo, saj to piše tudi na ogledalu :)

Fino. Zavedaš se, da za določanje razdalje rabiš dvoje oči. Če je objekt bližje/dalje od odseva v ogledalu, potem je težje primerjati razdaljo. Kul.
Ugotovili smo, da s pomočjo zrcal pri vožnji ugotavljamo, ali objekt je ali pa ga ni. Za določanje razdalje tako uporabljamo še vedno par oči brez uporabe zrcal.

Na kakšen način ti dejansko voziš, da rabiš tako natančne ocene oddaljenosti vozil? Si kakšen dirkač ali kaj? Sem samo navaden šofer, hitrost redko čez 150km, sploh, če so zraven kakšne skupine manj predvidljivih ljudi. Z zrcali mi ni težko ugotoviti, kdaj prehitevati, za mrtve kote obračam glavo, jasno. Ti si kot kakšna puma, ki ocenjuje oddaljenost do žrtve, da ve, kako daleč skočiti? Si boš naredil kakšno reklamo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Aston_11 ::

next3steps je izjavil:

kaj tiste svetleče lučke pomenijo. Morda ..
Nimam smrekce na avtu, percepcijo pa imam toliko dobro, da ko vidim objekt, vem, kje je, pa tudi percepcijo, ki zna po velikosti objekta in sorodnih objektov skupaj s memoriranjem objektov, mimo katerih sem šel, poznavaja dolžince ceste, ki sem jo prevozil od zadnjega znanega objetka, z veliko verjetnostjo pravilo oceniti velikost objekta, položaj, hitrost vožnje proti mojemu vozilu. Predvsema pa se mi ne dogajajo presenečenja, za katerega bi potreboval lučke, ker vestno spremljam slikce v ogledalih in vedno vem, kaj se mi okrog mene dogaja. Bedarije, da ne bi gledal ogledal zato, ker objekt v njih ni enako velik kot v realnosti ali pa celo morda zato, ker pride do optične popačitve zaradi oblike ogledala, pa še nisem slišal in si ti glede te neumnosti prvi. Smo imeli na forumu še en par prvakov, 200% skoncentiranih na cesto in s sposobnostjo gledanja skozi stene, branja misli pešcev in podobnih mlečnozobcev, vendar so se vsaj navadili, da ne trosijo neumnosti. Danes si pač to ti. Te bo že minilo soljenje pameti, še vsakega je (ja, slab argument, slab, vendar boš že razumel).

krneki0001 ::

next3steps je izjavil:

Zavedaš se, da za določanje razdalje rabiš dvoje oči. Če je objekt bližje/dalje od odseva v ogledalu, potem je težje primerjati razdaljo.


Dej nehaj nakladat. Stereo vid, kar ima vsak človek, ki ima obe očesi, lahko določa razdaljo.

Če je ti ne moreš, pomeni da nimaš obeh očes ali pa da si stalno zadet.

Aston_11 ::

next3steps je izjavil:

Kolik km imaš prevoženih in koliko prevoziš letno? Sam imam preko 300k, letno okoli 20-25k, na službenih mogoče še kakšne 100k poleg.

Ni ravno relevantno za debato.
Seveda ni, ker ti ne paše, kot da bi ti kdo očital, da brez pametnih km soliš pamet vsem po vrsti. Saj pišeš dovolj bedarij, da so km samo indikator/indic, potem bomo pa zvedeli, da imaš 17 let in brez izpita, mature pa ne boš šel delat, ker nisi delal domačih nalog iz matematike sproti.

ohnowhy ::

O kakšnih lučkah in smrekcah govorite?
A to je neki fancy advanced feature, ki ti sproti računa, kar je potrebno?
Pismo, mi nimamo ravno obupno starih avtov...
Ampak tega nimamo, zato moramo pač ogledala gledat in glavo obračat, z njimi pa tudi oči, jasno :)

Tale 2much4u ali kako že - je to spet jype ali brankobranko ali kdo že?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Spajky ::

next3steps je izjavil:

Ne uporabljam ogledal. Kaj pa zdaj?
Odmontiraj dol, pa na Bolho z njimi :)) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

cleanac ::

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)

Če je on prej nakazal, da te bo prehitel, je takšno ravnanje napačno, ne glede na to ali pospešuješ s tempomatom ali ne. Za svoj avto vem, da je tempomat dokaj agresiven pri pospeševanju.

holabaluza ::

Clovk ne ve al se naj smeje al joce, ko bere poste nekaterih tu .. vsak bi si pravila mal po svoje razlagu .. joy :D zato pa smo tam, kjer smo.

Tut js veckrat naletim na tailgatorje na cesti, meter stran od mene zadaj, pa vozma 120 oba in nikamor se ni za umaknit ... ni da ni. So tut talenti ko me na vsak nacin hocejo prehitet pa jim ne pokapne, da je 30 metrov pred mano ze nov avto. Smesno je to da celo prehitijo in se lepo peljejo pred mano.

m0LN4r ::

cleanac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)

Če je on prej nakazal, da te bo prehitel, je takšno ravnanje napačno, ne glede na to ali pospešuješ s tempomatom ali ne. Za svoj avto vem, da je tempomat dokaj agresiven pri pospeševanju.

Jaz sem pa mislisl, da se mora on prepricat, da lahko varno prehiti preden sploh nakaze meni, da me hoce.
Drugic naj sms poslje, pa ga pocakam.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Izvijač ::

shmandi je izjavil:

Mogoče pa začneš prehitevat ravno na koncu naselja. Pol se ti pa zdi čudno, zakaj prehitevani pospešuje ravno takrat.
Vidim podobne stvari vsak dan.



Mene večkrat tako prehitevajo,hm...10 metrov pred znakom konec naselja me začne prehitevat,lej...ko jaz prevozim znak konec naselja pospešim iz 50 na 90 in me boli k.... če me kdo takrat prehiteva ,to ni moj problem,ker se jaz vozim po omejitvah,drugače pa nimam problemov z tem da me prehitevajo.

m0LN4r ::

Problem je, da ma OP verjetno manj KM, kot prehitevani pa ga marsikdo preseneti po tabli
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

shmandi ::

Problem je, ker se začne teren malo dvigat pa njemu avto ne vleče več, pol pa misli, da drug pospešuje

next3steps ::

Aston_11 je izjavil:

next3steps je izjavil:

Kolik km imaš prevoženih in koliko prevoziš letno? Sam imam preko 300k, letno okoli 20-25k, na službenih mogoče še kakšne 100k poleg.

Ni ravno relevantno za debato.
Seveda ni, ker ti ne paše, kot da bi ti kdo očital, da brez pametnih km soliš pamet vsem po vrsti. Saj pišeš dovolj bedarij, da so km samo indikator/indic, potem bomo pa zvedeli, da imaš 17 let in brez izpita, mature pa ne boš šel delat, ker nisi delal domačih nalog iz matematike sproti.

Trial and error @ Wikipedia
Tebe zanima moja kilometrina izključno zato, da boš lahko meni dokazal, da imaš več Trial&Errorja za sabo kot pa jaz. Jaz ti pravim, da na danem primeru obstajajo boljše metode reševanja problemov.
Samo zato, ker imaš več Trial&Errorja za sabo še ne pomeni, da problem rešuješ najbolj učinkovito. Ravno nasprotno, izbral si najdaljšo možno pot do rešitve problema.

features:

solution-oriented: trial and error makes no attempt to discover why a solution works, merely that it is a solution.
problem-specific: trial and error makes no attempt to generalize a solution to other problems.
non-optimal: trial and error is generally an attempt to find a solution, not all solutions, and not the best solution.
needs little knowledge: trials and error can proceed where there is little or no knowledge of the subject.

Zgodovina sprememb…

ohnowhy ::

next3steps je izjavil:

...

Ja, morda imaš prav, ampak tako to je pač, izkušnje nekaj veljajo, ali misliš, da ne?
Kako torej ti prehitevaš, lahko v vrstici, dveh, opišeš?
Od tvojih aktivnosti do instrumentov v avtu, mogoče se tu ne razumemo?
Namreč, kolikor sem razumel, ogledal praviloma ne uporabljaš, ne stranskih, ne (sredinskega, notranjega, bo v redu?) retrovizorja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

next3steps ::

Nočem učiti novodobnih divjakov, kako divjati. Sploh takih, ki nočejo prevzemati odgovornosti. Kot sem že rekel, se mi zdi najbolj logično, da v primeru, ko zavedno divjaš, ogrožaš samo svoje življenje.

Jst ::

MxxW5 je izjavil:

Pred mano vozi avto cca. 70 km/h (omejitev seveda 90 km/). Začnem prehitevati, on začne pospeševati, da prideva do cca. 120 km/h. Hvalabogu je cesta ravna in prazna. Ko ga prehitim, mi kmalu izgine iz ogledala, saj je (sklepam) hitrost spustil spet na 70 km/h (jaz sem jo na 90 km/h).

Šlo je za žensko tam nekje 30-40 let v starem citroenu. Ne za kakšnega smrkavca ali zafrustriranega fotra.

Take stvari opažam že odkar sem na cesti. Ko prehitevaš, začne prehitevani pospeševati. Zgodi se v več kot 50% prehitevanj. Morebiti ne tako ekstremno kot v zgoraj opisanem primeru, ampak vendarle.

Zato je moje vprašanje preprosto. Tisti, ki to počnete, zakaj? Kaj imate od tega?



Moja teorija. Ko nekoga prehitevaš, njemu/njej v podzavesti to pove, da vozi prepočasi in zato zviša hitrost. Manevri, kot so prehitevanje in vzporedno pospeševanje do 120+, je očitno jebanje v glavo. Ampak da MALO pospeši, pa res mislim, da je to podzavestna reakcija. To mislim, da pospeši malenkost, recimo za 10 km/h več, ne gas do podna.

Drugače pa jaz najraje nekoga dohitim, ki vozi po predpisih in se z 3kratno varno razdaljo vozim na njim/njo. Tako je vožnja ZAME najmanj stresna.

ps: Čeprav imam vozniško že dolgo časa in tudi dosti kilometrine, se nimam za ne-vem-kako dobrega voznika. Povprečnega, da. In pri meni je tako, da če grem kam na dolgo pot se na slabo uro ustavljam, ker me drugače (ali pa kljub temu) ponavadi začne boleti glava.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

ohnowhy ::

next3steps je izjavil:

Nočem učiti novodobnih divjakov, kako divjati. Sploh takih, ki nočejo prevzemati odgovornosti. Kot sem že rekel, se mi zdi najbolj logično, da v primeru, ko zavedno divjaš, ogrožaš samo svoje življenje.

Če se bojiš, da bi imel preveč negativen vpliv na druge, mi lahko pošlješ kot zasebno sporočilo.
Imaš tudi vso pravico, da ne verjameš v moje navedbe o prevoženih kilometrih.
Ker si človek, ki ima rad Wikipedio, ali lahko o tvoji tehniki vožnje preberemo kaj na Wikipedii?
Verjamem, da vsaj zavarovalnicam dokazuješ, da si zanesljiv šofer pri svoji starosti, IQ in managerskih izkušnjah.
Verjetno je preveč vprašati tudi o tem, koliko popusta ti zavarovalnice dejansko priznavajo?

Jst je izjavil:

ps: Čeprav imam vozniško že dolgo časa in tudi dosti kilometrine, se nimam za ne-vem-kako dobrega voznika. Povprečnega, da. In pri meni je tako, da če grem kam na dolgo pot se na slabo uro ustavljam, ker me drugače (ali pa kljub temu) ponavadi začne boleti glava.

To je v redu, ko bi se vsaj večinoma tega držali, nekateri pa raje divjajo po cestah, ne uporabljajo ogledal (upam, da imajo kakšen advanced driving assitance), navkljub njihovemu, nedvomno, zavidljivemu IQ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

krneki0001 ::

Mene obvesti kr sam računalnik v avtu s kratkim piskom in izpisom na zaslonu da se vozim 60 minut ter da je čas za ustavit se na počivališču.

MasterTade ::

Looooooka je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Me prav zanima kako bi nekateri kaznovali voznike ki bi predolgo vozili po prehitevalnem pasu :))

Jih že policija tako, da ni potrebe po civilni pravici.


Ne saj nisem mislil civilne pravice, kako bo policija efektivno ukrepala proti tistim ki po mnenju nekaterih predolgo vozijo po prehitevalnem pasu
Mors omnia aequat

krneki0001 ::

S provido se vozijo za njim in ga posnamejo, da se kljub praznemu desnem pasu ni umaknil nazaj na desni pas.

cleanac ::

m0LN4r je izjavil:

cleanac je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Men se pa pogosto dogaja, da ko pridem iz naselja in pospesujem na 100 s tempomatom, me zacne nekdo prehitevat in pol se matra minuto dve da pride mim ;)

Če je on prej nakazal, da te bo prehitel, je takšno ravnanje napačno, ne glede na to ali pospešuješ s tempomatom ali ne. Za svoj avto vem, da je tempomat dokaj agresiven pri pospeševanju.

Jaz sem pa mislisl, da se mora on prepricat, da lahko varno prehiti preden sploh nakaze meni, da me hoce.
Drugic naj sms poslje, pa ga pocakam.

Mislil sem, da se je on prepričal, da te bo lahko varno prehitel (mišljeno kot primer), preden si ti vključil tempomat in začel pospeševati. Verjetno si spregledal besedo "prej".

MasterTade ::

Toliko dela za enega :D Saj ni problem če se tistim zadaj umakneš na desno in greš spet na prehitevalni pas
Mors omnia aequat

shmandi ::

MasterTade je izjavil:

Toliko dela za enega :D Saj ni problem če se tistim zadaj umakneš na desno in greš spet na prehitevalni pas

Dela ni veliko, je pa marsikomu izpod časti. Tudi v tej temi se jih kar nekaj tako obnaša...

AndrejO ::

next3steps je izjavil:

Nočem učiti novodobnih divjakov, kako divjati. Sploh takih, ki nočejo prevzemati odgovornosti. Kot sem že rekel, se mi zdi najbolj logično, da v primeru, ko zavedno divjaš, ogrožaš samo svoje življenje.

Edini problem tvoje logike je samo to, da pri premikanju tono in več težkega predmeta na praktično vseh javnih prometnih površinah praktično vedno ogrožaš tudi druga življenja. Hitrost pri temu dobro korelira z verjetnostjo, da bo pri tvoji napaki nekdo tretji umrl in ne končal "zgolj s kakšno prasko".

Seveda pa se lahko tolažiš z mislijo, da temu ni tako.

          ::

MasterTade je izjavil:

Toliko dela za enega :D Saj ni problem če se tistim zadaj umakneš na desno in greš spet na prehitevalni pas


Seveda je problem! Menda moški z manjšimi mentalnimi kapacitetami ob tem, ko jih nekdo prehiteva, doživljajo občutke, podobne kastraciji. Intenziteta teh občutkov se dodatno poveča, če jih prehiteva ženska ali pa določene znamke avtomobilov.

Aston_11 ::

next3steps je izjavil:

se mi zdi najbolj logično, da v primeru, ko zavedno divjaš, ogrožaš samo svoje življenje.
Logika ti je temna stran meseca. Zdi se ti narobe. Ampak ti že veš in vedo tudi tisti, ki so ogrožali samo sami sebe, sedaj pa jim ostareli starši brišejo riti, ker sami tega ne morejo.

next3steps je izjavil:

Samo zato, ker imaš več Trial&Errorja za sabo še ne pomeni, da problem rešuješ najbolj učinkovito. Ravno nasprotno, izbral si najdaljšo možno pot do rešitve problema.
Toliko to še bolj velja zate brez vsakih km in izkušenj z egoistično idejo o tem, da si sam na tem svetu in da lahko delaš kar hočeš, ker da itak nobenga ne ogrožaš razen samega sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

next3steps ::

AndrejO je izjavil:

next3steps je izjavil:

Nočem učiti novodobnih divjakov, kako divjati. Sploh takih, ki nočejo prevzemati odgovornosti. Kot sem že rekel, se mi zdi najbolj logično, da v primeru, ko zavedno divjaš, ogrožaš samo svoje življenje.

Edini problem tvoje logike je samo to, da pri premikanju tono in več težkega predmeta na praktično vseh javnih prometnih površinah praktično vedno ogrožaš tudi druga življenja. Hitrost pri temu dobro korelira z verjetnostjo, da bo pri tvoji napaki nekdo tretji umrl in ne končal "zgolj s kakšno prasko".

Seveda pa se lahko tolažiš z mislijo, da temu ni tako.

Kje tiči problem ? Če sem v bližini drugih, omejim hitrost na zahtevano ali celo pod omejitvami.
Se pa strinjam, da je tebi morda težko postaviti vprašanje, ker imaš že v naprej definiran odgovor.
Grrrrr, znanost te ne mara.
Ps grem raziskovat, kakšen vpliv imajo predsodki na IQ.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitevanje kolone (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15221672 (18062) facepalm
»

Tovornjakarji in avtomobilisti (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16332589 (30341) Heavy
»

prometna nesreca (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8817616 (15078) St235

Več podobnih tem