» »

Ali mi velja zavarovanje, če imam drug odbijač?

Ali mi velja zavarovanje, če imam drug odbijač?

franci0 ::

Imam Opel Astro GTC.
Na njej imam odbijač od Opel Astra OPC.

Na parkirišču se je nekdo krepko zaletel v moj sprednji odbijač in je počil na večih mestih.

Imam urejeno vso ustrezno zavarovanje (od parkinga, divjadi, svetlobna telesa...)
Zanima me ali mi zavarovalnica prizna to škodo, glede na to da originalen odbijač od GTC-ja.

Ima kdo kakšne izkušnje s tem?

Janac ::

Sploh mislš, da bo kdo opazu da maš odbijač od druge različice? Brez skrbi pejt uveljavljat pa je.

M-XXXX ::

Odbijač rabiš imeti dodatno zavarovan. Namestili ti bodo pač novega od "stock" avtomobila.

franci0 ::

A ni tudi te možnosti da dobiš 70% vrednosti škode, če se odločiš popravila lotit v lastni režiji ?
Ker GTC mi je grdi :D

Janac ::

franci0 je izjavil:

A ni tudi te možnosti da dobiš 70% vrednosti škode, če se odločiš popravila lotit v lastni režiji ?
Ker GTC mi je grdi :D


Ja, greš do enga ki bo izvaju popravilo pa se zmeniš da mu doplačaš.

franci0 ::

Kako se tega sploh lotit?
Pokličem 113 in jim povem kaj se je zgodilo, da se mi e nekdo na parkingu v avto rukno, naredijo zapisnik, s tem pa potem grem na zavarovalnico ali kako?

Mare2 ::

franci0 je izjavil:

Kako se tega sploh lotit?
Pokličem 113 in jim povem kaj se je zgodilo, da se mi e nekdo na parkingu v avto rukno, naredijo zapisnik, s tem pa potem grem na zavarovalnico ali kako?


Če si siguren, da je bilo tako in se iz poškodbe tudi tako vidi, niti ne rabiš klicat policije. Greš na zavarovanico ali kar na servos, ki njihov cenilni. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Sami ::

Jaz vedno v tem primeru pokličem policijo, da opravijo zapisnik, saj s tem ze policija nekako potrdi tvojo zgodbo, potem gres z zapisnikom na zavarovalnico...manj možnosti da komplicirajo.

Moral pa bi imeti odbijač posebaj zavarovan, v tem primeru res ne vem kaj bodo naredili...verjetno boš dobil stock odbijač.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

franci0 ::

Moja največja bojazen je ta, da ne bi dobil niti ficka. Zakaj?
Ker imam zavarovan avto Opel Astra GTC, gor pa imam odbijač od drugega avta (OPC) in me je strah da je zavarovana samo moja GTC oprema in deli....

Sami ::

franci0 je izjavil:

Moja največja bojazen je ta, da ne bi dobil niti ficka. Zakaj?
Ker imam zavarovan avto Opel Astra GTC, gor pa imam odbijač od drugega avta (OPC) in me je strah da je zavarovana samo moja GTC oprema in deli....


Imaš kakšnega agenta, ki ti je uredil zavarovanje? Prašaj ga ali zavarovalnico kaj v tem primeru...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

jernejl ::

Seveda ti zavarovalnica povrne škodo, ampak samo v taki vrednosti, kot stane originalni del. Torej če bo potrebna menjava, boš najbrž dobil serijski odbijač, razen če bi na zavarovalnici kaj spregledali.
Dodatno opremo in dodatke na avtu moraš sicer dodatno zavarovati.

Cervantes ::

Policije ne kliči.
Za tako majhno škodo nočejo niti priti, kaj šele da bi delali zapisnik.
Moja izkušnja. Pa še policist me je napyzdil, kaj jih sploh kličem, češ da oni nmajo nobene obveznosti do zavarovalnic.

Magic1 ::

Pozanimaj se prej na zavarovalnici. Če bodo oni zahteval policijski zapisnik, ti ne bo nič pomagalo, da se ga policaju ni dalo napisat.
Magic

LordNacho ::

Pri moji zavoravlnici je običajen postopek tak (ob isti stvari - poškodba na parkirišču, brez da bi to sam videl):
- Greš na poslovalnico, kjer opravljajo tudi cenitve
- Tam ti da za izpolnit en formular, ki se ga na koncu pomojem niti enkrat ne pogleda (sam za evidenco zgleda)
- škodo ti pregleda cenilc, in jo poslika
- Dobiš listek, na katerem piše kolk dela je potrebnega
- S tem greš do mojstra/servisa pa poračunate

Possible zapleti;
- Nujno pač moraš to (poškodba na parkirišču - krivec neznan) met v polici
- Če je v polici navedeno, da mora bit krivec neznan, ne smeš niti omenit, da mogoče veš kdo je bil (po nesreč tekom pogovora s cenilcem to omenil, pa mi ni več hotu ocent)
- Če bi ti cenilc SLUČAJNO ugotovil pa kaj komentiral, da nimaš original odbijača gor, sta po mojih izkušnjah dve opciji:
1. Nima veze - ti pač oceni kot da bi mel originalnega gor
2. Zakomplicira, pa noče ocenit - se dogovoriš, da potem pač naj nobene evidence nardijo, pa greš na drugo cenilno mesto pa upaš, da bo tam cenilc manjši strokovnjak. (to sem sam nardil, potem ko mi ni hotu ocenit, ker sem omenu, da mogoče vem kdo je bil storilc, sva se dogovorila, da ni tega nikmor zapisal, pa sem sam šel do drugega cenilca, brez problemov)


Pač, literally that easy. Mogoče je sicer povezano tud s polico in zavarovalnico, ampak o policijskem zapisniku so me vprašali 1x, sem odgovoril ne in je to blo to.

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

franci0 je izjavil:

Moja največja bojazen je ta, da ne bi dobil niti ficka. Zakaj?
Ker imam zavarovan avto Opel Astra GTC, gor pa imam odbijač od drugega avta (OPC) in me je strah da je zavarovana samo moja GTC oprema in deli....



Če nimaš športnih dobijačev homologiranih in zavarovano pod tem ne bo nič. Tvoj avto je piršel iz tovarne z navadnimi odbijači in zavarovanje ti ne krije tega v osnovi. Logično, da boš dobil odbijač od GTC-ja in ne od OPC-ja. To bi moral zavarovati posebej oz. bi moral pri podaljšanju agentu to omenit, če imajo vse zavarovalnice sploh opcijo, da ti zavarujejo druge vrste originalen odbijač, kot je v osnovni prišel avto iz tovarne.

Janac je izjavil:

Sploh mislš, da bo kdo opazu da maš odbijač od druge različice? Brez skrbi pejt uveljavljat pa je.



zavarovalnica bo plačala obijač od GTC-ja in ne od OPC-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

bambam20 ::

Cervantes je izjavil:

Policije ne kliči.
Za tako majhno škodo nočejo niti priti, kaj šele da bi delali zapisnik.
Moja izkušnja. Pa še policist me je napyzdil, kaj jih sploh kličem, češ da oni nmajo nobene obveznosti do zavarovalnic.



To je on rekel. Jaz bi ga ovadil , in bi šel na disciplinsko zaradi odnosa. Policaji res mislijo, da so ultra pomembni.



Če ti zahtevaš zapisnik ima da pride pa ga naredi oz. se osebno zapelješ pred policijsko, kjer policist pogleda avto, napiše zapisnik in greš k cenilcu oz. direkt h kleparju , ličarju, ki dela za tvojo zavarovalnico.

Pri ličarju se da marsikaj uredit. Tudi, da dobiš drug odbijač :).

AnotherMe ::

Kolikor se spomnim zavarovalnica krije original del, razen če je dodatno zavarovano. To velja za kasko, parkirišče...
Če pa je bilo vozilo poškodovano po (dokazano) drugi krvivdi, se pravi, se je nekdo ti zaletel v odbijač in sta napisala poročilo, kjer je krivdo priznal, potem pa bo zavarovalnia pokrila popravilo na stanje kakščno je bilo pred nezgodo.

bobby ::

Glede na to, da smo danes vsaj 4dni kasneje po dogodku, kaksno jw je stanje?
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

fosil ::

V takih primerih ti zavarovalnica krije do vrednosti, ki je zavarovana.
Se pravi, če je odbijaš OPC dražji, boš sam moral plačat razliko v ceni med GTC in OPC.
Tako je!

SaXsIm ::

bambam20 je izjavil:

Cervantes je izjavil:

Policije ne kliči.
Za tako majhno škodo nočejo niti priti, kaj šele da bi delali zapisnik.
Moja izkušnja. Pa še policist me je napyzdil, kaj jih sploh kličem, češ da oni nmajo nobene obveznosti do zavarovalnic.



To je on rekel. Jaz bi ga ovadil , in bi šel na disciplinsko zaradi odnosa. Policaji res mislijo, da so ultra pomembni.



Če ti zahtevaš zapisnik ima da pride pa ga naredi oz. se osebno zapelješ pred policijsko, kjer policist pogleda avto, napiše zapisnik in greš k cenilcu oz. direkt h kleparju , ličarju, ki dela za tvojo zavarovalnico.

Pri ličarju se da marsikaj uredit. Tudi, da dobiš drug odbijač :).


Ti nimaš zapisnika kaj zahtevat. Lahko pa pokličeš policijo in prijaviš kaznivo dejanje poškodovanje tuje lastnine. Potem pa boš dobil tudi zapisnik. Če pa ne sprožiš nobenega postopka, ti policisti res ne rabijo hoditi in dajati zapisnika, zato da boš ti pred zavarovalnico izpadel bolj resen.
SaXsIm

win64 ::

Saj nekatere zavarovalnice verjamem, da komplicirajo, vendar na splošno postopek za uveljavljanje parkirišča ni kaj kompliciran:
1. Greš do avto delavnice, ki ima dogovor z zavarovalnico.
2. Tam ti poslikajo avto in naredijo zahtevek, istočasno se dogovoriš za datum popravila.
3. Pripelješ avto. Če imaš v polici tudi nadomestni avto, ti tudi to pripada.
4. Avto ti popravijo in greš.
Če je pa krivec znan, pa zgubiš časa še in še z izpolnjevanjem obrazcev.

zmaugy ::

win64 je izjavil:

Saj nekatere zavarovalnice verjamem, da komplicirajo, vendar na splošno postopek za uveljavljanje parkirišča ni kaj kompliciran:
1. Greš do avto delavnice, ki ima dogovor z zavarovalnico.


To. Pooblaščene servise zavarovalničarji redno obiskujejo. Prepusti stvari servisu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prometna nesreča-pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7817483 (13637) fikus_
»

Kasko zavarovanje

Oddelek: Loža
163539 (1875) šernk
»

Zavarovalnica Maribor - ukraden avto

Oddelek: Loža
2910045 (8759) francek1
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6719133 (17612) fosil
»

Prometna nesreča - oderuška odškodnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
758429 (8426) BlackHole

Več podobnih tem