» »

Big bang šrot pc

Big bang šrot pc

«
1
2

znamovsi ::

Poz!
Zanima me če bi se dalo PC kupljen pred 4 meseci vrniti v bigbang nazaj ker nisem čisto nič zadovoljen z njim!
Je zanič, preplačal sem ga za najmanj 200eur!!!!
Naj se ne bi dalo vendar jaz ga nočem imeti! očem nazaj denar ker je res zanič!
Lp

Mare2 ::

Cene v Bigbang-u so cca 20% višje kot drugod. Nesi jim nazaj. Morda ti rata. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Uros!no ::

Zakaj ga potem nisi vrnil po enem tednu. Kaj točno je narobe?

mtosev ::

Po štirih mesecih jim ga boš malo težko vrnil. Good luck.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Magic1 ::

Le če najdeš kakšen razlog za stvarno napako...
Magic

drvo ::

Na napakah se učimo. Ko si odrasel pač moraš sprejeti, da so nekatere napake drage. Big bang ima ceno kot jo ima, ti si se kljub temu odločil za nakup. Nimaš sreče. Vsako jamranje da bi ti pa to vrnil po slabega pol leta je pa otročje. Pa da neboš mislil, tudi sam sem naredil podobno napako z big bangom in preplačal prenosnik. Ampak napaka je bila MOJA.

Verjetnost, da ti vrnejo denar gre proti 0. Razen, če ti jih, kot je rekel Magic, uspe prepričat v stvarno napako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

SuperVeloce ::

Še bolj kot cene so problem nekatere konfiguracije (v Bigbangu). Ampak dokler OP ne pove, kaj ga moti oz. kaj "je zanič", nimamo kaj veliko za filozofirati. Sedaj je verjetno užaljen, ker mu je kakšen kolega povedal, da je nakupil preko spleta ceneje.
Prenosniki pa niso nujno hudo predragi, za nekih 10% bonusa pri cenejših modelih napram najcenejši spletni trgovini si lahko greš zadevo v živo ogledat in sprobat tipkovnico, zaslon, touch...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Alexius Heristalski ::

fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

bambam20 ::

znamovsi je izjavil:

Poz!
Zanima me če bi se dalo PC kupljen pred 4 meseci vrniti v bigbang nazaj ker nisem čisto nič zadovoljen z njim!
Je zanič, preplačal sem ga za najmanj 200eur!!!!
Naj se ne bi dalo vendar jaz ga nočem imeti! očem nazaj denar ker je res zanič!
Lp



Če deluje normalno, ga pač ne moreš vrnit. Sicer pa ne vem zakaj kupujete stacionarne PC-je v BIg Bangu... Po večini so tisti od podjetja PC plus, ki vgrajujejo najbolj poceni kompomente, ki crknejo ponavadi po preteku 2 letne garancije.

znamovsi ::

Ni mi všeč da sem za 600 eur dobil slab računalnik, še slabši od prejšnega za 400eur...
Moti me tudi to, da je disk zelo počasen in da računalnik zaradi kurčevega AMD procesorja zmrzuje ob vsaki prižgani aplikaciji...

mgermo ::

Ja, ampak ti si ob nakupu vedel kaj kupuješ. Konfiguracija se ni spremenila. Torej zavestno si dal 600€ za neko stvar. Če se prej nisi pozanimal, je to samo tvoj problem.

bambam20 ::

znamovsi je izjavil:

Ni mi všeč da sem za 600 eur dobil slab računalnik, še slabši od prejšnega za 400eur...
Moti me tudi to, da je disk zelo počasen in da računalnik zaradi kurčevega AMD procesorja zmrzuje ob vsaki prižgani aplikaciji...



vem, da ti ni všeč ampak tukaj moraš pripisati sebi, da si šel kupit v trgovino in da ne boš mislil, da je pri drugih trgovcih drugače. Harvey Norman, COmshop, Mercator Tehnike ipd.. imajo enake PC-je .. Sam šrot..

zato se vedno splača, da ti računalnik sestavi nekdo, ki se na to spozna ali v računalniški trgovin. Cena bo na koncu enaka, kvaliteta in zadovoljstvo pa veliko.

lp.

znamovsi ::

pravzaprav mi je pc kupila punca...
nato ga nisem uporabljaj 2 meseca ker sem bil skoz v tujini
pridem domov pa vidim polomijo od pc ki ga je kupla

bambam20 ::

mgermo je izjavil:

Ja, ampak ti si ob nakupu vedel kaj kupuješ. Konfiguracija se ni spremenila. Torej zavestno si dal 600€ za neko stvar. Če se prej nisi pozanimal, je to samo tvoj problem.



No. Prodajalec bi mu moral svetovat v trgovini in mu odsvetovat nakup.

Sicer pa stacionarni računalnik ne greš kupit v Big BAng, Harvey Norman,leclerc, Špar, Tuš., Trgovino jager ...

Malcolm_Y ::

"V primerih, ko je izdelek brezhiben, torej nima napake, potrošnik pa bi ga želel zamenjati ali vrniti in prejeti nazaj plačano kupnino, ker mu izdelek ne ustreza/ni več všeč, ipd., prodajalec takšnega izdelka ni dolžan zamenjati ali vrniti plačane kupnine, razen če je to obljubljal. Zakonsko namreč ni podana obveznost, da bi moral prodajalec izdelek brez napake vzeti nazaj oziroma ga zamenjati, lahko pa se seveda odloči to ugodnost ponuditi svojim kupcem."
Mogoče bi ti šli na roko. Najbrž pa ne.

bambam20 ::

znamovsi je izjavil:

pravzaprav mi je pc kupila punca...
nato ga nisem uporabljaj 2 meseca ker sem bil skoz v tujini
pridem domov pa vidim polomijo od pc ki ga je kupla



Dejansko bi tukaj kupil milijonkrat boljši rabljen računalnik .

http://www.bbt.si/racunalniki

mtosev ::

Tega kompa pač prodaj. Prišparaj kaj denarja in kupi boljši komp.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Malcolm_Y ::

bambam20 je izjavil:

znamovsi je izjavil:

pravzaprav mi je pc kupila punca...
nato ga nisem uporabljaj 2 meseca ker sem bil skoz v tujini
pridem domov pa vidim polomijo od pc ki ga je kupla


Dejansko bi tukaj kupil milijonkrat boljši rabljen računalnik .

http://www.bbt.si/racunalniki
Mislim, da OP ne išče ravno takih odgovorov.

@OP - kake pa so specifikacije PC-ja? Mogoče bi se ga z majhno investicijo (SSD?) dalo opazno izboljšati?

LeQuack ::

Jaz sem par let nazaj nabavil počitnice, pa je skoz deževalo. Ful je blo zanič. Jih lahko še vrnem?
Quack !

SuperVeloce ::

znamovsi je izjavil:

Ni mi všeč da sem za 600 eur dobil slab računalnik, še slabši od prejšnega za 400eur...
Moti me tudi to, da je disk zelo počasen in da računalnik zaradi kurčevega AMD procesorja zmrzuje ob vsaki prižgani aplikaciji...

Lahko mogoče pripišeš točno sedanjo konfiguracijo in točno prejšno konfiguracijo? Da je disk opazno slabši od prejšnega, ne verjamem. Za sistem in aplikacije so vsi 3.5' diski na oko približno enako zanič. Razen če si že imel SSD v prejšnem (dvomim). AMD procesor zagotovo ni kriv za zmrzovanje sistema, nabasan sistem z navlako na običnem disku pa zagotovo (in ja, ljudje so sposobni zbiti prerformance v dno sistemu v enem mescu). Ko opišeš konfiguracije, ti lahko povemo, če bo SSD in sveže naložen sistem kaj rešil...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

bambam20 ::

Malcolm_Y je izjavil:

bambam20 je izjavil:

znamovsi je izjavil:

pravzaprav mi je pc kupila punca...
nato ga nisem uporabljaj 2 meseca ker sem bil skoz v tujini
pridem domov pa vidim polomijo od pc ki ga je kupla


Dejansko bi tukaj kupil milijonkrat boljši rabljen računalnik .

http://www.bbt.si/racunalniki
Mislim, da OP ne išče ravno takih odgovorov.


Kaj je s tem narobe? Tukaj sem leta 2010 kupil zelo dober rabljen monitor , ki mi še danes odlično služi. :). Sam sem plačal za rabljenega 150EUR ( cena novega je bila 960EUR ).


Bolje rabljen in kvaliteten kot nov in šrot.

SuperVeloce je izjavil:

AMD procesor zagotovo ni kriv za zmrzovanje sistema, nabasan sistem z navlako na običnem disku pa zagotovo (in ja, ljudje so sposobni zbiti prerformance v dno sistemu v enem mescu). Ko opišeš konfiguracije, ti lahko povemo, če bo SSD in sveže naložen sistem kaj rešil...



Človek plača 600€ za "nov" pc, zdaj naj dela pa še nadgradnje in na novo inštalira OS. To je tako, kot, da bi kupil avto in bi šel menjavat, dodajat turbino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

dice7 ::

lahko je ze samo to, da ima tisti prednalozen sistem toliko bloata da pac ne folga. naj se OP malo bolj razjasni kaj sploh ima doma

SuperVeloce ::

A slučajno ni bil nov? Mogoče ni le bigbang kriv za počasno delovanje, se zgodi bolj pogosto, kot ne...

OP ni povedal, kakšna je konfiguracija, s katero jo primerja (prejšno). Ni povedal, za kaj se uporablja računalnik in kaj točno je počasno na njemu.
Bilo bi seveda najbolje, da ga vrne in se pozanima tukaj o nakupu drugega, ampak dvomim da bo odgovor bigbanga na to pozitiven. Na žalost je pač tako, se pozanimaš pred nakupom, sprobaš, vrneš če nisi dobil zahtevanih komponent... pol leta kasneje je pač prepozno.

Ena možnost pa je, da je dejansko kaj narobe z določeno komponento, v tem primeru pa rešuje zadeve garancija (pešajoč disk, slabo pritrjen hladilnik procesorja, zanič napajalnik, ...)
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Malcolm_Y ::

Nič ni s tem narobe. Ampak OP sprašuje, ali lahko po 4 mesecih vrne PC v Big Bang. Ne sprašuje kje bi lahko kupil dober rabljeni računalnik.

l0g1t3ch ::

Za začetek bi bilo dobro da OP lepo pove kaj dela slabo, kaka je konfiguracija trenutnega računalnika in kaka je bila konfiguracija prejšnega računalnika.
Trenutno je njegovo pisanje na nivjo 3 letnika, ki se v trgovini dere hoooočeeem liiiizizko.....

Se strinjam da so artikli v BB precenjeni ampak danes bi moral vsak računalnik spodobno poganjati OS, predvajanje videa, pisarniški SW in brskalnike.
Če pa res vse skupaj deluje zelo počasi, sploh ob zagonu pa je možno da so v kišto vtaknili kak green disk z 5,4k rpm in da je na sistemu tono malwera.

bambam20 ::

l0g1t3ch je izjavil:



Se strinjam da so artikli v BB precenjeni



Odvisno kateri artikli.

Moje slušalke Sennheiser so bile kupljene v BB-ju in niso precenjnee in ne da bi jih preplačal. To posploševanje ni dobro.

Malcolm_Y je izjavil:

Nič ni s tem narobe. Ampak OP sprašuje, ali lahko po 4 mesecih vrne PC v Big Bang. Ne sprašuje kje bi lahko kupil dober rabljeni računalnik.



Se strinjam. Verjetno pa mu bo moj link v pomoč v prihodnje , ko bo znova kupoval.

Bolje rabljena kvaliteta kot nov šrot, sploh če je od Podjetja PC-plus , ki na veliko poslujejo s HarveyNormanom, BB-jem , Šparom itd...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

theBill ::

Nikoli mi ne bo jasno, zakaj človek po nakupu PC-ja, grafične, procesorja,... sprašuje na forumu za mnenja. Forumi so namenjeni ravno temu, da se pred nakupom informiraš, po toči zvoniti je prepozno.

fishstick ::

2 mesca...težka, da ti bodo zamenjali. Pejt tja in jih lepo lepo prosi...seveda bos moral (moje mnenje) kupiti kaj drugega :)

Mordecai ::

Nebuloze izjavljaš. PC ti ne šteka zaradi "gnilega" AMD procesorja. Tako kot svetujejo zgoreaj, kupi ssd pa bo 3x hitrejši od tvojega trenutnega.

crniangeo ::

Grem dtavit da je blo gor namescen3ga vse zivo, pa se uporabnik si je sam namestil dodaten bloat. Zdej pa pizdaka :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

hojnikb ::

https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...

Če maš tole slučajno, bi stvar mogla delat čist ok.
#brezpodpisa

PredatorX ::

Mordecai je izjavil:

Nebuloze izjavljaš. PC ti ne šteka zaradi "gnilega" AMD procesorja. Tako kot svetujejo zgoreaj, kupi ssd pa bo 3x hitrejši od tvojega trenutnega.



Ni res.

AMD
Kot prvo je AMD proc slab v FPU kalkulacijah. Predvsem v na single threadu.
Kot drugo ima pa zelo dober integer performance glede na velikost, ampak v določenih situacijah zna OCjan excavator lepo ujeti i5 skylake 2.7-3.2GHz.

To, da ti nimaš pojma o PCju ni naš problem, pa tudi tega ti ni treba govorit na forumu.. ampak, ker si lastim oba ti lahko nekako povem, da FX ni slab tudi za gaming. Ampak drugič o tem.

Glede počasnega delovanja PCja je verjetno problem počasen HHD.

Drgač pa verjemi, da bo v določenih situacijah tudi ATOMček z SSDjem hitrejši od i5tke z počasnim HHDjem.

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

https://www.bigbang.si/namizni-racunaln...

Če maš tole slučajno, bi stvar mogla delat čist ok.



Ding, ding, ding..


Jaz pišem o tem šrotu od PC plusa, kjer notri dajejo najbolj poceni komponentne, ki ti po večini že med gatrancijo crkne plata, disk, grafična, napajalnik.. če imaš srečo zadeva zdrži 2 leta. Če.

hojnikb ::

Šrot gor ali dol, tole more delat čist odzivno na račun ssdja
#brezpodpisa

bambam20 ::

hojnikb je izjavil:

Šrot gor ali dol, tole more delat čist odzivno na račun ssdja


če je šrot ne bo delal povsme odzivno. Lahko pa kupiš pa poročaš.


Jej. A veš da poznam kar lepo število primerkov, ko so kupili te PC- plusove kište, kjer so manj kot v 2 letih ckrnile plate, grafične, napajalniki :)..

Jaz mam 6 let star PC, ki je bil sestavljen po komponentah in mi je lani crknil samo napajalnik. Pa se ga tera non stop.

SuperVeloce ::

vau PredatorX, tvoji posti so sami sebi namen...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

hojnikb ::

mel precej slabšo pcplus kišto na servisu (nek j1900 in 120gb kingston) pa je delala čist ok
#brezpodpisa

Cervantes ::

Nekaterim tukaj bi predlagal vgradnjo TrollDetectorja.

issak ::

znamovsi je izjavil:

Poz!
Zanima me če bi se dalo PC kupljen pred 4 meseci vrniti v bigbang nazaj ker nisem čisto nič zadovoljen z njim!
Je zanič, preplačal sem ga za najmanj 200eur!!!!
Naj se ne bi dalo vendar jaz ga nočem imeti! očem nazaj denar ker je res zanič!
Lp



Ne bo šlo nič vrnit, lahko vprašaš amapk to je pa vse.

Če ti šteka, je to verjetno zaradi softwarea naloženega gor, morda kaj spywarea, kakšen utorrent si mogoče gor naložil ki ti procesor krade v ozadju ipd. Windows 10 ima funkcijo da PC vrneš na privzete nastavitve. Uporabi to funkcijo (pred tem varno shrani vse podatke na nek zunanji disk) in PC bo spet ok.
Če tudi je AMD procesor, je vseeno 4 jedrni, noter imaš SSD za sistem, RAMa je dovolj. Če je bil PC preplačan ali ne zdaj niti ni važno več.

Tudi kakšne igre bi morale delati magari na low nastavitvah.

Raje opiši kaj točno ti šteka pa lahko mogoče kaj narediš da bo delal hitreje.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

bambam20 ::

Cervantes je izjavil:

Nekaterim tukaj bi predlagal vgradnjo TrollDetectorja.


Jaz bi predlagal še , da se doda naziv MasterTrollDeluxe.

Glugy ::

Napiš specifikacije pc-ja, mogoče ti pa bo znal kdo pomagat. Lahko da kakšno komponento novo kupiš pa da se zadeva bistveno izboljša. Čeprav res pa je da denarja ne boš dobil nazaj.

mtosev ::

Cervantes je izjavil:

Nekaterim tukaj bi predlagal vgradnjo TrollDetectorja.

Kak veš 100% da je to troll?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Mordecai ::

PredatorX je izjavil:

Mordecai je izjavil:

Nebuloze izjavljaš. PC ti ne šteka zaradi "gnilega" AMD procesorja. Tako kot svetujejo zgoreaj, kupi ssd pa bo 3x hitrejši od tvojega trenutnega.



Ni res.

AMD
Kot prvo je AMD proc slab v FPU kalkulacijah. Predvsem v na single threadu.
Kot drugo ima pa zelo dober integer performance glede na velikost, ampak v določenih situacijah zna OCjan excavator lepo ujeti i5 skylake 2.7-3.2GHz.

To, da ti nimaš pojma o PCju ni naš problem, pa tudi tega ti ni treba govorit na forumu.. ampak, ker si lastim oba ti lahko nekako povem, da FX ni slab tudi za gaming. Ampak drugič o tem.

Glede počasnega delovanja PCja je verjetno problem počasen HHD.

Drgač pa verjemi, da bo v določenih situacijah tudi ATOMček z SSDjem hitrejši od i5tke z počasnim HHDjem.


Ja in kaj si zdaj naredu? Ponovil moj post in pastal zaljenje zraven. Bravo ti vsemogoćni poznavalec pcjev. Jaz si tudi lastim i7, 1090t, 1000m in a10 in delam z cad orodji for a living. Od r9 390 do hd 400 je primerljivo hitro. Najvećja razlika je v ssdju.
Će pa op zene igro na integrirani grafićni na procu je pa kriv gnili amd procesor ja.

gddr85 ::

..mal ga je zaneslo, nič novega, v glavnem a10 bi moral furat tud lahke špile na fhd s cca 30+fps, problem je kje drugje ;)

buttplugs ::

V kolikor je OP kupil PC z že prednameščenim OSjem in programi in le-te ti ne delajo zadovoljivo > stvarna napaka > vrnitev keša.

disk zelo počasen in da računalnik zaradi kurčevega AMD procesorja zmrzuje ob vsaki prižgani aplikaciji

Testiraš disk, v kolikor je počasnejši od reklamiranega > stvarna napaka na celi računalnik > vrnitev keša

EZ, zavedati se pa morate, da v kolikor je kriva samo ena komponenta, vseeno uveljavljaš stvarno napako nad celim PCjem.

DarwiN ::

buttplugs, boš šel ti z njim v BB in bosta zrihtala na tako pravljičen način, kot ga omenjaš. :D

A realnost je mal drugačna. Dejansko vaju bodo še dodatno nategnili, tako da vama bodo prodali najcenejši SSD po dvojni ceni. :P
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

borut_p ::

mgermo je izjavil:


No. Prodajalec bi mu moral svetovat v trgovini in mu odsvetovat nakup.


Ja itak ja, v kerem svetu pa ti zivis. Razen ce je bil tole sarkazem

gddr85 ::

ja, v bistvu bi mu moral odsvetovat in priporočit še nekej dražjega in bolj šrot :))

radmannsdorf ::

OS se naloži na novo, porkaduš! :)

janezvalva ::

gddr85 je izjavil:

ja, v bistvu bi mu moral odsvetovat in priporočit še nekej dražjega in bolj šrot :))

pozdrav! prebiram komentarje in žvečiti gumo. poceni imeti.
haugh!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem ena d.o.o. servis !!! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20652075 (12041) Han
»

Iz trgovine direktno v servis

Oddelek: Kaj kupiti
354259 (2305) shadeX
»

BigBang vračilo blaga 1.1 (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
38074794 (65444) St235

BigBang (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12318757 (14404) dzinks63
»

BigBang nateg (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8111701 (7780) BoBi19

Več podobnih tem