» »

novo racunalo = nestabilno !!!

novo racunalo = nestabilno !!!

nemesis ::

Zivjo!
Uporabljam WINse. Na starem racunalu (P200) so mi delali solidno, disk sem formatiral na dvameseca in vse je "delovalo"...

Potem sem si pred dobrima dvema tednoma omislil nov racunalnik (Duron 800,KT7A, 256RAM 133, Riva TNT2 32MB...). Najprej sem gor nalozil WIN ME. Stvar je prva dva dni delala cudovito. Pol se je zacel sistem sesuvat. Seveda sem uporabil staro resitev =>> format C: in nalozitev WIN98, ki so se zaceli sesuvat "sele" po treh dneh.
Glavni problem pri vsem skupaj je, da sem racunalo sestavil sam in dele kupil v razlicnih trgovinah --> tko ne morem 100% obdolzit WIN. Sam ni mi pa jasno, ker ce kaj ni prav skupaj sestavljeno pol naceloma sploh laufat ne bi smel nic!!!
Pa ponavad so se mi v WIN pokazal vsaj tako priljubljeni modri
zasloni, zdaj pa se racunalnik samo neha odzivat.Prenehanje odzivanje je najveckrat pri pregledovanju divx-ov (prvih pet minut dela, pol pa konc).
Naj omenim se probleme s SCSI controlerjem in UBS, ker ne morem (ne znam) nastimat IRQ in drug drugega izlocita (problem resil tako, da sem v biosu izklopil USB).

A ma kdo ksne izkusnje al pa predloge?! Sam ne mi rect, naj si linux ubodem :-))

lp,
nemesis

OrlyTM ::

Vse kaže na pregrevanje ... preveri temperaturo, stik hladilnika s procesorjem, a si uporabu termalno pasto.

če to vse klapa, pol pa servis ..

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

3LeR. ::

kero zvocno mas ker poznam enga tipa k ma live pa ma isto foro
k gleda divxe Štekne
pa mal prever temperature
kriv je lohk tud napajalnik (presvoh ?)
pa se ce si kej naviju mas lohk prenizko voltažo pol pa stekne (to se men dogajal) vse se lepo zboota winsi se naložijo pol enkrat pa sam neha muvat

obilo opcij mal se pozabavi
:|

nemesis ::

glede na VIA Hardware Monitor je procesor na 45-50 °C... Poleg tega se sesuje oz. obstane tudi takoj po zagonu. Na servis ga pa ne bom nesel, ker nimam pojma kaj naj bi blo narobe. Najprej mi bojo zatezil zaradi "warez" Windowsov, pol se bojo pa zgovarjal na druge komponente, ki niso pri njih kupljene.

==> moram vsaj priblizno vedet kaj je oz. kaj bi lahko bilo narobe

procesorja nisem nic navijal; zvocno mam pa tud od Abita AU10 (jajca - ne kupit)


lp,

nemesis


p.s.
sumim, da je kaj v zvezi z gonilniki za VIA chipset ali pa za motherboard -- a ma Abit oz VIA kasno domaco stran, kjer bi lahko gonilnike dol potegnil?

3LeR. ::

povej ce si se kej z voltažo jedra jebal k to men mal po tem diši

VASkO ::

ce se ti takoj po vklopu obesi, je nekaj narobe s strojno opremo, najverjetneje z RAMom. V Oknih pa treba naloziti 4in1 gonilnike.

tintorel ::

Inštaliraj si WIN2000, pa bo. Take so moje izkušnje. Pod win98 sem imel polno čudnih težav....zdaj nič.

ABX ::

Naceloma so raylogi trije. Proc, ram in graficna. Preveri postopoma tako da iyolriras problem. Prvo downclockaj proc (na 500/600) in uporabljaj racunalo par dni. Druga stvar je ram, pejdi v bios in izberi najpocasnejse nastavitve. In zadnja in pomoje glavni raylog je graficna. riva TNT2 32Ram ??? Kaj je to? Povej malo vec imas Vanto, M64, TNT2, TNT2 Ultra/Pro,...
Instaliraj Detonatorje 6.5 in Via 4in1 pack.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

nemesis ::

Da se se mal dopolnim...

Stvar se mi NE obesi takoj po zagonu. Lahko delam tud par ur cist nemoteno. Obesa se pri pregledovanju divx-ov (skor 100% po petih minutah) - za pregledovanje sem poskusil ze razlicne programe. Obes se pa obcasno tud, ko zazenem Easy CD creator, VIA hardware monitor...

Drugac mi pa Photoshop, Corel, Illustrator... delajo kar v redu, predvsem pa brez obesanja!

V biosu nisem nastavljal nic glede voltaze cesarkoli. Onemogocil sem le USB port in nastavil pomnozevalnik x8 namesto zacetnih x5 (ker mi je tako ze takoj po izpisu diskovja crknil).

Aja pa se to bi omenil, da drugac sistem zdrzi vse teste z SiSoft Sandro in 100% obremenitev s Passmark-burnIn test....

Graficna kartica: NVIDIA TNT2 Model 64

lp,

Nemesis



p.s.

kje lahko dobim Detonatorje 6.5 in Via 4in1 oz. kaj tocno to sploh je?!

luni ::

90% je RAM
Artificial Intelligentia

ABX ::

Mislim da je grafična ta M64 smrdi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Zaženi še kak benchmark z igricami. Q3 dela brez problema z m64. TOCA 2 pa ni šans.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 8500 HELP!

Oddelek: Pomoč in nasveti
211132 (873) iso2000
»

Agp 4x problem!!!

Oddelek: Pomoč in nasveti
271324 (969) VASkO
»

Lastniki Celeronov 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
663931 (3229) Boško
»

3DMark 2000 - Kakšni so vaši rezultati?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121249 (1003) MaD_Mavr0
»

KT7 & AGP 4x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101315 (1179) Yohan del Sud

Več podobnih tem