» »

Agp 4x problem!!!

Agp 4x problem!!!

edis20 ::

Imam epox 8kta+ in durona 750. Plata podpira 4x agp in grafična je 4x agp, sam v biosu mi izpiše samo 1x in 2x.Ko sem jo dal prvič v agp slot mi je v biosu pisal 4x sam ne vem kaj je blo da več ne in ne morem nikakor spravit nazaj. Posodobil sem bios in nove driverje za mojo Nvidio TNT2 32Mb.
Hvala!!!

;((

OZZY ::

A agp drajverja od čipseta plate imaš naložene najnovejše. Ker par dni nazaj je bila pa tudi novica o nekem problemu agp 2x, 4x. Mal nazaj poglej za to.
Pa absolutno naloži najnovejše drajverja za čipset.
Go with the flow.

ABX ::

Za prijetno in uspešno življenje izključi podporo za AGP 4x !!
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

krucymucy ::

Dej sosolc delat probleme:D:D:D

Mislm, da ti graf. ne podpira AGP4x

Lohk se pa tud motm:D

Modri dirkač ::

Od kdaj je pa TnT2 4Xagp:D
Everybody lies!

Lara-K ::

Se mi zdi da ma peroa cist prov, kokr jest vem Riva TNT2 ni 4x agp.>:D
Lara-K - http://lara-k.zipp.nu

Modri dirkač ::

Seveda ni če sn mel jest Creativ RivaTNT2 Ultra na Abit BE6 II pa je bl AGP 2x!!!Dhh
Everybody lies!

Mr.B ::

Kupi intla , pa boš imel mir.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Matek ::

Mislim, svašta. Kaka bedna propomba. Proc nima nobene veze z nastavitvijo AGP-ja. Poleg tega pa je Intel v vseh vidikih slabši od AMD-ja. AMD rulz!
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

VASkO ::

sem mel Epox 8KTA+ pa je delala lepo v AGPx4 nacinu z Geforcem 2 MX.

Mr.B ::

Sem imel celi kup problemov z VIA + AGP grafična , pa ni nič pomagalo , od tistih popravkov ter nastavitev v BIOS-u , itd možnostim , ki jih priporočate. Nivida ter ATI sta se obnašale kot deset let stari zadevi , v glavnem ni šlo nikamor , ko pa sem vtaknil Voodoo-ja notri pa je zadeva šopala k stu mater. Voodoo pač ne pozna AGP ukazov pa dela ok v AGP-hubu.
Tako da vsakemu , ki uporablja ne intlov Chipset priporočam Voodoo kartico , ker nebo imel težav z grafiko.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Gandolf ::

Ej, jest mam tud AMD + NVidia, pa mi je vse štekal, ko sem mel AGP 4x vklopljen. Zdej sm ga pa izklopu in veliko lepše živim.
The Lord Of The Hangs

krucymucy ::

Ma Vasko, ce ne podpira grafikulja AGP4x, se ne da v biosu nc nastimat.

Sem mel v3 3k, pa sem mel izbiro samo med 1x in 2x, dela pa z gf2MX tud 4x (zdej):D

Tiger ::

Tistim, ki imate GeForce2 MX na AGP 4x, se razlika v primerjavi z 2x ali 1x sploh kaj pozna?

Paramedic ::

To mi gre pa na živce, če se ker pametnega dela pol pa čist mimo vseka:
peroa: Seveda ni če sn mel jest Creativ RivaTNT2 Ultra na Abit BE6 II pa je bl AGP 2x!!!Dhh
Seveda nisi mel AGP 4x, če pa starinski BX čipset tega ne omogoča. Drugače pa: celo TNT1 ima AGP 4x. Tko je reku sošolc, ki jo je mel. Tko da je nek drugje problem.
End transmission.

edis20 ::

Sam neki grafična in plata podpirata 4x agp, ker enkrat se mi je v biosu pokazala izbira za vse 1x, 2x in 4x.Tko da mislem da so driverji.:\

Modri dirkač ::

Zdej pa povej Paramedic, kdo se dela pametnega!!!!!Tle je dokaz!!!!;((>:D
Everybody lies!

Senitel ::

Vsem tuki, ki se bunite, da TNT2 ne podpira AGP 4x:
Tuki
Tuki
In tuki
Sicer se pa itak vidi po slotu... Če ima kartica 2 prereza na slotu -> AGP 2x, če pa ima 3 prereze na slotu -> AGP 4x.

edis20: Dej povej točno kero karto imaš, pa ker bios si to menjal?

BlackHole ::

Pa daj, ki si to slišač, da TNT1 podpira 4x AGP. Naspi se malo no.

VASkO ::

TNT1 res ne podpira AGP4x, TNT2 pa. V770 je ena izmed tistih, ki podpirajo AGP4x.

OZZY ::

Paramedic: TNT 1 kot je bilo povedano ne podpira agp4x ampak je samo z njim kompatibilna. Jest sem tud mislu, da moja ati maxx podpira agp4x pa je v resnici samo z njim kompatibilna. To da dela na takih platah.
Go with the flow.

Paramedic ::

Za TNT1 res ne vem, če podpira 4x (očitno ne), ker je samo nekdo, ki jo je imel to trdil. Js sem to reku samo za boljši poudarek :D. Ampak dejstvo pa je torej, da TNT2 podpira 4x in ima on problem nekje drugje.peroa: a sploh veš kaj sem ti hotel povedat? Da bi lahko imela tvoja Riva 100x AGP, pa bi vseeno delovala z 2x, ker pač BX ne podpira več kot 2x. To lastnost imajo le novejša čipovja in ne 4 leta stara, kot je to BX. Kapiš? Tisto je samo dokaz, da ti ne bi delala na 4x tudi, če bi imel novejše čipovje!
End transmission.

bastadu ::

Moj Viper770 z TNT2 čipom podpira 4× AGP, res pa je tudi, da BX čipovje na matični ne dopušča več kot 2×...

Matri[X] ::

edis20:na računalnik namesti zadnje via agp gonilnike. Jaz sem imel podoben problem z mojo Abit KT7E, kjer mi je v Sandri pisal da mam AGP1X način delovanja graf... Problem je bil v tem, da je bilo sistemsko vodilo navito (dohh>:D). Če imaš navit procesor ga daj na normalno frekvenco in namesti tiste gonilnike pa bo.:D

Samo se nekaj: jaz imam RivoTNT2m64 in mi deluje na AGP4X, saj mi tudi čipset to omogoča!:P

edis20 ::

Ok bolj podrobne informacije. Nvidia riva tnt2 model 64, bios ki sem ga posodobil pa je najnovejši mislim da 17.4.2001, če kdo ve kje so najnovejši drajverji naj pusti link.Še neki a je možen da mi grafična dela na 4x tut če v biosu piše samo 2x. Tko primerjite v 3DMarku na 1024x768x16, triple kok fps imate v prvi simulaciji jz mam tko med 30 in 35. Zdi pa se mi da je blo prej precej več, ko je laufal z 4x.
Hvala za odgovore

BlackHole ::

Kolko vem , itak ni nobene razlike med AGP 2x in AGP 4x.

ABX ::

Razlika med AGP 1x in AGP 2x je minimalna, med AGP 2x pa AGP 4x pa nobene (to velja za igre in kup drugih stvari).

AGP4x in VIA chipset pa pomeni kup problemov. Zato če nočete skakat z glavo v zid in pri tem se čudit zakaj ne dosežete nič izključite podporo za AGP 4x in še par neumnosti v biosu katera edina lastnost je ta da prinašajo težave.
In za božjo voljo nehajte kupovat m64 grafične katre so tolko hitre kot RIVA TNT 1.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

VASkO ::

razlika med AGP1X in AGP2X ni minimalna! Je kar velika, razlika med 2X in 4X pa je zlo majhna, obstaja pa le, opazijo jo samo kaki benchmarki.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AGP 4x graficna v AGP 1x slotu ?

Oddelek: Strojna oprema
262058 (1669) mojsterleo
»

Grafika TNT2 PRO na novi plati ?

Oddelek: Strojna oprema
81425 (1329) Sami
»

Katere graficne pasejo na AGP8x?

Oddelek: Strojna oprema
8893 (748) ||_^_||
»

Seznam starejsih grafičnih kartic - Katero izbrati?

Oddelek: Kaj kupiti
261564 (1096) CaqKa
»

KT7 & AGP 4x?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101316 (1180) Yohan del Sud

Več podobnih tem