» »

Popacena slika v Divx-ih

Popacena slika v Divx-ih

jureus ::

Zanima me kako lahko odpravim popacenost slik v nekaterih divx filmih. recimo ponekod se mi v filmih pojavljajo kockice, na premikajocih se mestih.
Gor mam divx, xvid ter ffdshow. Vse filme pa gledam v BSplayeru.

Ce ma kiri kako idejo kaki codek naj gor vrzem, ali pa kaj naj nastavim v ffdshowu, da ne bo kockic, ce mi lahko pove.
Hvala in lep pozdrav

largie ::

kockice ponavadi pomenijo slabo kodiran film, največkrat se pojavljajo pri filmih ki so kodirani v 1 pass načinu. v ffdshow lahko delno to odpraviš tako da drsnik pri Postprocessing premakneš čisto v desno, če pa uporabljaš za dekodiranje konkreten kodek ima ta tudi ponavadi podobno nastavitev. samo če je film slabo narejen ti tudi to ne pomaga dosti.

jureus ::

Sem ze odpravo tezavo. Gor sem dal novejsi ffdshow-20030523, slika je dosti lepsa, kockic ni.
Skratka ce ma kdo podobne tezave naj zbrise stare kodeke razen divx in xvid in da ta ffdshow gor.;)

sopex ::

jest mam pa še en problemček z divx-i...mam kr nekaj filmov pa se mi zvoka ne sliši zravn, čeprav naj bi zraven bil :=).... kako bi to rešu?

V-i-p ::

Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

Blisk ::

Men se pojavlja pr nekaterih filmih čist zelena slika.
A je to zarad slabega ripanja, ali so kodeki??

slawc ::

blisk, to so codeci, sem imel enake probleme.
LP, Slawc

pivmik ::

inštaliraj FFDShow če imaš zelene filme.
http://ffdshow.sf.net
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

DivX codec nadomestilo - ffdshow kodek (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
21158527 (13675) BaRtMaN
»

zatikanje pri predvajanju filma

Oddelek: Zvok in slika
81406 (848) jRk0
»

HD codec (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11117014 (9899) GrimReaper
»

Codec za Terminator3

Oddelek: Pomoč in nasveti
271673 (1291) SasoS
»

Problem pri gledanju Divx-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6770 (649) pivmik

Več podobnih tem