» »

Codec za Terminator3

Codec za Terminator3

dj_marc ::

Mi lahko prosim gdo pove katere Codece si naj dol potegnem za Terminatorja 3. In naslov na katerem so..
Za odgovore se naprej zahvaljujem!!!

Ziga Dolhar ::

Načeloma kodeke dobiš z inštalacijo solidnega DVD predvajalnika.

www.powerdvd.com
https://dolhar.si/

Predator ::

večina filmov dela če imaš instaliran ffdshow ( video ) in ac3 ( audio ) codec

Tejc ::

uporabi ACE Mega CoDecs Pack. Nikoli ampak res nikoli nisem imel problemov z razlicnimi filmi. Nalozu in dela vse prav vse kar dobim.

Tr0n ::

1. ffdshow je ok
2. rocna divx/xvid/ac3/ogg kombinacije je se boljsa
3. codec packi niso ok

:)

Tejc ::

Why not?:\

Business ::

Programček GSpot ti izpiše katere kodeke uporablja film in vse podatke o zapisu filma in kvaliteti. Potem pa po potrebi poišči na netu.

swar ::

because.

Poldi112 ::

exactly.

Tejc ::

Zanimivo, da je toliko stvari proti pack-om....:D

Tr0n ::

V bistvu gre zato, da so packi ponavadi slabo sestavljeni oz. skupaj narejeni, instalirajo ti stvari, ki jih nikoli ne bos potreboval, tezko je posamezne zadeve odstranit oz. nadgradit itd...

Tak da, ce bos filme samo gledal, ti je zadosti ffdshow in ac3, ce bos tudi kaj encodal pa si je najboljse namestit posamezne kodeke, ker je tako najmanj tezav.

Tejc ::

Z ACE Mega CoDecs Pack je t.i. odstranjevanje in dodajanje posameznih komponent narejeno tako kot pri Officu 2003.... Samo poklikas kaj bi rad dodal ali odstranl... Enostavno in hitro.. :)

mbajzelj ::

nikakor ne dat katerega od teh codec pack gor..k po vecini ti naredijo tak kaos na disku vse zmesa in vse slabo dela pa se pol prevec ti da gor...
za filme nucas :
1. VIDEO : Divx in Xvid codec
2. ZVOK : AC3 codec...

Tr0n ::

Tejc: Kaj pa ko zelis recimo nov DivX codec instalirat? Moras novo verzijo ACE packa dol posnet? :)

Tejc ::

Ni treba!! :D

SasoS ::

XviD se zelo hitro spreminja ker je opensource projekt. Zato velikokrat starejsi dekoder ne deluje z novejsimi filmi.Zelo dober page je Nic's XviD Binaries kjer se vedno dobi nove binaryje (prav tako tudi decoder only ako ne rabite vsega xvid crapa). Razne packe pa prav tako odsvetujem...sej ni tolk velik stvari za instalirat (aja, ffdshowa tud ne maram ker ima veliko problemov...raje uporabljam orig. divx in xvid filter)

pivmik ::

Inštalirajte samo:
1. FFDSow - http://ffdshow.sf.net
2. AC3 Filter - http://ac3filter.sf.net
3. OGGDShow - http://tobias.everwicked.com/oggds.htm
To je vse!


codec packi si packi, vam zasvinjajo sistem po nepotrebnem.
LP, Gregor GRE^

pivmik ::

SasoS: s FFDShowom ki je star eno leto (ne alfa verzija) delajo tudi trenutno najnovejši filmi, kot je naprimer tudi Terminator 3.
LP, Gregor GRE^

schurda ::

Mbajzel in Business, popolnoma se strinjam z vama. Z Gspot-om pogledaš, a katerim kodekom je zakodiran film in potem ta kodek inštaliraš. Druagače pa je zadosti divx 5, ac3 in xvid. Vsaj meni.

S packi pa imam slabe izkušnje. Ko sem imel Nimo Codec Pack, mi ni delal TV tuner. In nisem pogruntalč zakaj. Skoraj vse sem odinštaliral, tuner skoraj prodal ali vrgel raje v smeti in potem so mi pri supportu rekli, če imam slučajno Nimo gor... Ja, seveda! In sem dal dol in vse je OK.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

BlackHole ::

One kveščn. Imam en film z VBR mp3 zvokom. Ta zvok sem z Virtual Dub izluščil iz videa in zdaj bi rad ta zvok odkodiral v WAV in potem nazaj v CBR mp3. Ne me spraševat zakaj, povejte mi samo kateri kodek rabim za odkodiranje v WAV (v Winampu). Meni izpiše: "this file requires mp3 acm codec to be installed". Kaj je to za en kodek? Inštaliral sem LAME mp3 acm kodek pa če fajl dekodiram, dobim kot rezultat samo glasen šum. Je možno, da je že pri luščenju v VirtualDubu prišlo do kake napake?

SasoS ::

V VirtualDubu enostavno Audio daj na Full processing in bos ze dobil wav file...drugace pa ja, zakaj bi to delal? :D

pivmik ::

SasoS: zato ker VBR sux

BlackHole: V WinAMPu v nastavitvah nastavi output plugin: NullSoft Disk Writer, pritisni play in v nekaj sekundah boš imel WAV datoteko.

Ce ne pa mislim da lahko LAME ponovno zakodira MP3je:
lame VBRmusic.mp3 CBRmusic.mp3
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

Ok, audio sem ločil od videa in ga zakodiral nazaj v CBR mp3. Kako pa ga zdaj združim z videom spet? To delam zato, ker bi rad nekatere dele videa porezal ven in če je zvok v VBR pride po rezanju do zamika zvoka in videa, pri CBR pa tega naj ne bi bilo.

pivmik ::

Odpri video v VirtualDubu
Pojdi v menu Audio in izberi from WAV file ali neki podobnega.
Nastavi Video na direct stream copy.
Shrani AVI datoteko.
LP, Gregor GRE^

BlackHole ::

Napako sem naredil že pri ločevanju avdia in videa, ker nisem pri zvoku nastavil "full processing mode". Je pa šlo zdaj BP.

SasoS ::

Nandub in VirtualDubMod načeloma ne bi imela problemov z VBR....sam jih tudi nisem nikoli imel :D

BlackHole ::

Problem nastane, če dele videa izrežeš ven. Takrat zvok in video nista več sinhronizirana, VirtualDub te na to tudi opozori vsakič ko odpreš video z VBR zvokom.;)

SasoS ::

Ne VirtualDub, napisu sm VirtualDubMod in/ali Nandub. Avtor VirtualDuba ne mara VBR-ja zato VD namenoma narobe parsa VBR mp3-je...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pretvorba DV v DivX

Oddelek: Zvok in slika
323249 (2152) teoo
»

Problem pri gledanju Divx-ov

Oddelek: Pomoč in nasveti
6768 (647) pivmik
»

Sergio & Predavanje od Voodoo do GeForceFX (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
796072 (4328) Jeebs
»

Videoposnetek predavanja v Kiberpipi

Oddelek: Novice / Kiberpipa
352502 (2502) minmax
»

4GB film bi rad skrču na en cd - kako?

Oddelek: Sedem umetnosti
61137 (934) pivmik

Več podobnih tem