» »

Biomagnetna terapija - vaše mnenje

Biomagnetna terapija - vaše mnenje

«
1
2

z3ro ::

Zanima me, kaj si vi mislite o tej reči, sam seveda ne vrjamem ampak naj vsak poda svoje mnenje. Naše društvo (gasilci) je dobilo ponudbo od podjetja (Dirs D.O.O) in sicer če zberemo 40 ljudi za poslušanje njihove predstavitve, dobi društvo 700€ + večerja ter neke praktične nagrade za udeležence. Ker smo majhno društvo smo rekli okej se bomo zbrali samo da dobimo denar. Glede tega ni problema, denar smo dobili, večerja je bila super, najbolj me bega predstavitev oziroma izdelek, ki ga oglašujejo. Gre za nekakšno biomagnetno podlogo za ležišče (na žalost sem pozabil kako točno se zadevi reče), ki še ni na voljo pri nas, je boljše od vsakršne rešitve, vglavnem top zadeva. Vsi smo se smejali, tip je zelo samozavestno predstavil stvar, povedal par zanimivih zgodbic ljudi, ki so to probali, itd. No, eno takšno je imel tudi zraven, rekel je da bo dokazal da zadeva učinkuje. Na njo sta se za ~15min vlegli dve starejši ženski, ki imata določene zdravstvene težave (zraven smo povabili čimveč ljudi, da nas je bilo dovolj), obe vsi poznamo in vemo da si nebi izmišljevale. Obe sta po tem času povedali da sta občutili nekakšno toplino in da je res prijetno - ta starejša je lahko celo dvignila roki nad višino ramena, drugače baje zaradi bolečin ne more. vsi smo bili presenečeni, takoj se je videlo da so nekateri starejši ljudi resno zagrizili. Tip, ki je predstavitev izvajal je deloval izučen, govoril dosti "dohtarskih" izrazev. Ko je povedal ceno smo obnemeli, saj je ta 2.149€. Potem je povedal da pa ima 6-7 mapic, katere so za zainteresirane in vsebujejo velik popust. Takoj se je našlo 6 ljudi, ki so mapice hoteli. V njih je bilo 1.100€, tako da če so se odločili za nakup so dobili toliko popusta + če so plačali z gotovino še 100€, tako, da je končna cena 949€. 5 ljudi se je takoj odločilo za nakup, po mojem mnenju se je tipu kar smejalo ker je vrjetno s tem kar nekaj zaslužil. Zdaj zanima me, če za to zadevo sploh obstaja kakšna resna podlaga (tip pravi da imajo veliko ne vem kakšnih certifikatov)? Kot sem že omenil, jaz mislim da je "opral" dosti glav in temu nikakor ne vrjamem, res pa da ne vem kako so se potem tiste dve ženske takoj počutile bolje in z manj bolečin. Tudi naš predsednik društva je rekel da je popolnoma isto zadevo kupil v nemčiji (kjer jih zaenkrat prodajajo) nekaj časa nazaj in mu nenormalno pomaga. Mnenja, prosim :D

Pa ne gre za nikakršno reklamo, da ne bo kdo mislil.

Aston_11 ::

Ta boljša terapija je vedno bila, da daš stran od sebe denar, ki te tišči. Preverjeno takoj pomaga. Manjka samo še bioresonanca, ko primeš z rokama 2 elektrodi in ti računalnik vrže ven 10 bolezni, ki jih nikoli nisi imel in te nato v naslednjih 20 seansah po 100 EUR ozdravijo. Pač davek na neumnost, denar pa mora k tistim, ki ga znajo uporabljati.

Roadkill ::

*** uh sem prebral do konca.

Preženite jih z vodo šarlatane. Bo še največ koristi.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

hojnikb ::

Vsaka šola nekaj stane :)
#brezpodpisa

msjr ::

Mimogrede, tole z donacijo so se dobro spomnili, računica se še kako izide. Tole sem zelo na hitro sestavil, tako da se ne preveč usajat, če sem kje pretiraval, ampak grem stavit da od takega srečanja potegnejo vsaj jurja, če ne tri. Jezus, nateg prve klase.

Biomagnet x6                        5694 EUR
------------------------------------------
Od tega odštejemo
------------------------------------------
DDV                                 1253 EUR
Donacija društvu                     700 EUR
Večerja za 60 oseb                   900 EUR
Promocijski material                 250 EUR
600 neodimovih magnetov               10 EUR
Ležišče x 6 (top quality b2b)        300 EUR
Transport, režijski stroški          400 EUR
Provizije                            569 EUR
------------------------------------------
Čisti dobiček od prodaje            1312 EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: msjr ()

DarwiN ::

Sej verjetno je predstavil tudi klinična testiranja na podlagi double blind študij in članke v priznanih znanstvenih virih, ki dokazujajo korelacijo med magnetnimi polji in človekovim zdravjem, a ne? Mislim, kateri debil bi sicer na slepo plačal 950EUR za morebiti ~15EUR vredno kitajsko podlogo. :D

Tisti starejši ženički sta bili zgolj vljudni in pod vplivom adrenalina oz. drugih stresnih hormonov, ker sta bili pod žarometi. Na nek način je šlo tudi za njuno reputacijo.. Marija je enostavno čutila pritisk vseh prisotnih.. Ne moreš kar tako rečt "WTF?, nič ne pomaga", še posebej ko pa je mladi predavatelj tako prijazen in je vzdušje tako veselo, polno dopamina v zraku, vsi srečni, polno smeha.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

z3ro ::

Jaz vem da je vse skupaj nateg in tega ne bi nikoli kupil. Ena je bila starejša, ena pa nekaj mlajša ampak mi je v sorodu (se dobro poznamo) in za njo sem prepričan da ne bi kar tako rekla tega, če ne bi bilo res. Tudi naš predsednik, ki pravi da mu pomaga je drugače dosti direkten in ne bi kar tako govoril. Samo to mi v vsem skupaj ni jasno.

DarwiN ::

Ko plačaš 1000-2000€ za takšno magično zadevo, potem sam sebe podzavestno prepričaš, da deluje. Menda ja nisi toliko denarja investiral, da bi dokazal, da si blesav v glavi.. Enostavno postaneš del scama in pozabiš na vse skupaj.. Nihče ne bo zadeve zabrisal skozi okno. Malo pa še placebo doda. :P

Veš, kaj bi bilo finale? Da bi mu žena lepega dne izmaknila to podlogo in mu tega ne bi povedala... Dečko bi se potem ponovno zjutraj zbujal takšen, kot bi ga vlak povozil.. Logično, a ne?

Wanna bet? :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

z3ro ::

Ona zadeve ni kupila. Drugače pa ja pomoje je tudi vmes nek placebo in tako kot si rekel, če bi zadevo na skrivaj umaknil ali pa zamenjal za "krnekaj" bi učinkovalo natanko enako :D

anketar ::

minutka google-fuja je to našl http://medical-magnetics.com/index.php/...

Okapi ::

Banda sleparska ima vse natančno preračunano. Dobro vedo, da na takšnih predstavitvah nategnejo 5-10% ljudi. Teh 700 evrov za društvo je skromno plačilo za delo, da ste skupaj zbrali 40 ljudi. Na povabila na take prireditve se sicer, če vabiš naključne, mogoče odzove 5% vabljenih. Se pravi moraš povabit 1000 ljudi (kar te, če pošiljaš vabila po pošti, pride recimo 500-1000 evrov), da jih na večerjo pride 50, in da jih 5 kupi 10x precenjeno robo.

HighBane ::

Bioresonance delujejo, smo imeli v klubu znanca za "fiziota" in je daljavo še največjemu skeptiku lajšal bolečino, brez pripomočkov. Tudi če ta potem še zmeraj ni verjel.
Zdaj če deluje ali ne, pa vsak občuti na svoji koži. Osebno bi prej tvegal za seanso 50-100€, kakor 1000€ za vprašljiv izdelek.

N0t0ri0us ::

podobne scene s sesalci.. Mojo mati in brata je nekdo skoraj opral, da je kupila sesalec za 2500€. Pri nas je bil 4 ure in pral možgane.. bila je prepričana, da ga vzame in kako je to oh in sploh, na koncu sem prišel jaz in jo vprašal koliko rabi sedaj sesalec. Njen odgovor je bil, da ga ne rabi, ker ni dovolj dober. Pa hoče posesat avto in ne posesa dobro, da hoče posesat tapiciranje na klopi, potem se je pa počasi nehalo. Imamo dober sesalec...

Objasnil sem ji, naj mi da 2500€ in ji peljem 2x na leto globinsko očistit avto in še tistih 5m tapiciranja kot ga imamo na dveh klopeh. Tipu sem povedal svoje, med tem časom (1 uri najinega pogovora) je pa tudi prišla k sebi in se končno odločila, da bo z nakupom počakala. Če ne bi prišel takrat bi nam sedaj nekje v kotu stal sesalec za 2500€, vreden realno 300.

seveda je morala napisati še imena in telefone svojih kolegic in če jih je napisala vsaj 8, je dobila še 200€ popusta.

Se opravičujem za off, ampak bom takoj lažje živel če se izpovem.

on: Seveda da stvar deluje. Če daš za enko stvar 1000€ te že mentalno prepriča kako je to superfinofajn.
Podobno je pri telefonih. Ko kupiš ifona je treba blatit vse ostale, medtem ko imaš sam popoln telefon. nič nimam proti applu in vem da je dober fon, ampak meni je mnogo predrag za to kar mi ponuja. #kitajc200€ftw

Drugače pa ti tipi v v času te predstavitve starejše prepričajo in naredijo kar so prej mislili, da ne morejo.

vostok_1 ::

Vse EM energije delujejo medicinsko. Baje je zadnje čase 480V-Terapija dokaj in.
Sam pri vsem tem, rabiš nujno orgonski talisman...za fokusiranje energije. Tisti bakreni so da best.







(đizs)

jype ::

HighBane> Bioresonance delujejo

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

harvey ::

Te prodaje z nujno predstavitvijo in demonstracijo izdelka so navadno eno totalno pranje glav od ležišč, bio zadev, resonanc, sesalcev, masažnih zadev, kuhinjskih aparatkov...vse delujejo na isto foro, za zdravje, pa ja ne boš šparal, in tako so domovi polni ničvredne drago plačane krame...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Smrekar1 ::

z3ro je izjavil:

Zanima me, kaj si vi mislite o tej reči, sam seveda ne vrjamem ampak naj vsak poda svoje mnenje. Naše društvo (gasilci) je dobilo ponudbo od podjetja (Dirs D.O.O) in sicer če zberemo 40 ljudi za poslušanje njihove predstavitve, dobi društvo 700€ + večerja ter neke praktične nagrade za udeležence. Ker smo majhno društvo smo rekli okej se bomo zbrali samo da dobimo denar. Glede tega ni problema, denar smo dobili, večerja je bila super, najbolj me bega predstavitev oziroma izdelek, ki ga oglašujejo. Gre za nekakšno biomagnetno podlogo za ležišče (na žalost sem pozabil kako točno se zadevi reče), ki še ni na voljo pri nas, je boljše od vsakršne rešitve, vglavnem top zadeva. Vsi smo se smejali, tip je zelo samozavestno predstavil stvar, povedal par zanimivih zgodbic ljudi, ki so to probali, itd. No, eno takšno je imel tudi zraven, rekel je da bo dokazal da zadeva učinkuje. Na njo sta se za ~15min vlegli dve starejši ženski, ki imata določene zdravstvene težave (zraven smo povabili čimveč ljudi, da nas je bilo dovolj), obe vsi poznamo in vemo da si nebi izmišljevale. Obe sta po tem času povedali da sta občutili nekakšno toplino in da je res prijetno - ta starejša je lahko celo dvignila roki nad višino ramena, drugače baje zaradi bolečin ne more. vsi smo bili presenečeni, takoj se je videlo da so nekateri starejši ljudi resno zagrizili. Tip, ki je predstavitev izvajal je deloval izučen, govoril dosti "dohtarskih" izrazev. Ko je povedal ceno smo obnemeli, saj je ta 2.149€. Potem je povedal da pa ima 6-7 mapic, katere so za zainteresirane in vsebujejo velik popust. Takoj se je našlo 6 ljudi, ki so mapice hoteli. V njih je bilo 1.100€, tako da če so se odločili za nakup so dobili toliko popusta + če so plačali z gotovino še 100€, tako, da je končna cena 949€. 5 ljudi se je takoj odločilo za nakup, po mojem mnenju se je tipu kar smejalo ker je vrjetno s tem kar nekaj zaslužil. Zdaj zanima me, če za to zadevo sploh obstaja kakšna resna podlaga (tip pravi da imajo veliko ne vem kakšnih certifikatov)? Kot sem že omenil, jaz mislim da je "opral" dosti glav in temu nikakor ne vrjamem, res pa da ne vem kako so se potem tiste dve ženske takoj počutile bolje in z manj bolečin. Tudi naš predsednik društva je rekel da je popolnoma isto zadevo kupil v nemčiji (kjer jih zaenkrat prodajajo) nekaj časa nazaj in mu nenormalno pomaga. Mnenja, prosim :D

Pa ne gre za nikakršno reklamo, da ne bo kdo mislil.


Če bi zadeva res delovala bi jo patentirali in prodajali bolnišnicam za 21 490 € (plus DDV) po kosu in je ne bi ponujali društvom na tak patetičen način in z ogromnimi popusti.

Toliko o tem.

gruntfürmich ::

super je. toplo priporočam. v zadnjem času je velik porast teh zadev, prav tako kot verstva...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

VelkBla ::

Zato pa so njihova ciljna grupa starejši ljudje. Vem, da so se neki časa šli z ležišči z enimi kamni, ki omogočajo, da dobro spiš, pa magari če je tudi samo 1 uro na noč.

"Je vaš sin/vnuki/hči z vami? Niso? Super, to je izrecno samo za Vas", in si tako pripravijo podlago, da jih bodo žejne čez vodo peljali. Jaz po svoje starejše ljudi razumem, marsikaterega kaj boli, slabo spi, slabo počutje ali kaj drugega in nekdo, ki takole suflira in prepričuje, pa res pomislijo, da je na temu kaj, ampak ne pa za 1000 eur ali več. Že kliker ti udari v glavi, da ti nekdo, ker si glih ti, da eno mapico s 1000 euri popusta in to velja samo danes in nikoli več. Vsi govorijo, ne, samo izrecno danes in potem veš koliko je ura.

Sam na žalost, naivnost ne pozna meja ....

SeMiNeSanja ::

Eh, teli naši so še dobri.

Sem gledal nemške 'eksperte', ki naivneže z avtobusi odpeljejo na brezplačen 'izlet'. Ustavijo se potem nekje najmanj 200km proč v najetem gostišču in začnejo s pranjem glav. Seveda je povratek šele takrat, ko je njihov prodajni cilj dosežen....
Baje, da so prepovedali tako početje. Ampak prosim ne se čuditi, če bodo jutri pri nas štajercem ponujali brezplačni izlet v Volčji Potok, primorcem in gorenjcem v Mozirski Gaj, ljubljančanom pa npr. na Plitvice...

Še bolj predrzne variante pa peljejo ljudi kar na počitnice na Kanarske otoke, kjer jim cel teden perejo glave in jim potem uvalijo nakup nepremičnine na otoku, brez katere nebi mogli živeti.

Izdelek tu sploh ni pomemben. Njegova nabavna cena mora biti čim nižja, da je dobiček maksimalen. Zdravstveni artikli so vedno aktualni, sploh kakšne žavbice in vitaminčki. In ja - začuda imajo vedno neke klinične študije pri roki, ne glede na to, kako brozgo ti ponujajo.
Najbolj pomemben je seveda 'animator' oz. 'prodajalec', ki mu mora laufat jezik kot podmazan in ne sme poznati nobenega sramu, da se lahko ljudem laže direktno v oči.

Vse skupaj je star biznis, ki so ga naštudirali že pred desetletji in v bistvu vedno teče po istem kopitu. Ampak vedno se najdejo novi naivneži, ki se pustijo nasrat. Pogosto se celo eni in isti pustijo večkrat nasrat...

Oberyn ::

Najbolj žalostno je, da bi jaz resno pljunil 2.500 € za odejo, ki bi mi pozdravila vse te bolečine v hrbtu, pa otrdele sklepe zjutraj, da se moram ob zid naslanjati do kopalnice... Pa mi je čist vseeno, če ima magari pohištvene magnetke gor našite, ali pa savske prodnike, bi že prenesel... Samo na žalost je ni take v tem vesolju.

SeMiNeSanja ::

Če bi bili pošteni, bi tile frajerji ponujali 'money back' garancijo. Če v 3 mesecih ni znakov 'delovanja' njihovega izdelka, da ti brez vprašanja vrnejo denar.

Dokler pa take garancije ni, pa naj kar imajo takšne 'čudežne izdelke'.

Je pa lahko problem tudi pri takšnih 'garancijah' - da frajerjev nikjer več ni, ko boš hotel zadevo vrniti in svoj denar dobiti nazaj.

VelkBla ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Eh, teli naši so še dobri.

Sem gledal nemške 'eksperte', ki naivneže z avtobusi odpeljejo na brezplačen 'izlet'. Ustavijo se potem nekje najmanj 200km proč v najetem gostišču in začnejo s pranjem glav. Seveda je povratek šele takrat, ko je njihov prodajni cilj dosežen....
Baje, da so prepovedali tako početje. Ampak prosim ne se čuditi, če bodo jutri pri nas štajercem ponujali brezplačni izlet v Volčji Potok, primorcem in gorenjcem v Mozirski Gaj, ljubljančanom pa npr. na Plitvice...

Še bolj predrzne variante pa peljejo ljudi kar na počitnice na Kanarske otoke, kjer jim cel teden perejo glave in jim potem uvalijo nakup nepremičnine na otoku, brez katere nebi mogli živeti.


http://www.delo.si/novice/slovenija/sre... ; Tudi pri nas to obstaja, tudi tista verzija, da izbranec ima zastonj, partner pa doplačilo, ki mu navijejo ceno ali pa jih zadnje dva dni terajo k kšnim izdelovalcem "posebnih" izdelkov.

Zanimiv je to, da Iga izleti ali Igas trdi, da seveda poleg zastonj izleta, je vključen tudi predstavitev podjetja. Še bolj pa je zanimiv, da vidiš, da ima ena in ista oseba potem odprte 3 različne firme, na istem naslovu, z malo spremenjenimi imeni (Igas, Igasi, Igase, ....).

Karlos ::

jype je izjavil:

HighBane> Bioresonance delujejo

Ne.

Da, delujejo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Blazz ::

Karlos je izjavil:

jype je izjavil:

HighBane> Bioresonance delujejo

Ne.

Da, delujejo.


Proof? pa ne mi moji mami je pomagalo...

pi pawr ::

Se opravičujem za off topic, ampak poglejte tole :)

krpice za zmanjševanje porabe energije

MoRp ::

pi pawr je izjavil:

Se opravičujem za off topic, ampak poglejte tole :)

krpice za zmanjševanje porabe energije


Houlij krep. Ne, ne, ni pogojev. Nemorem verjet! In to verzija 2.0! Aaaahahahaha muahahhahahah! Ne no, ni šans!

OT - Tole z donacijami je dobra fora. Ponavadi je "organizator" deležen le popusta, tukaj pa plunejo na roko 700€? Se pravi če mu pripeljem 40 ljudi, mi da 700€ - brez da karkoli jaz prodam? Hm...

toplakd ::

Se lahko zmenimo, pa se zberemo in se gremo zastonj najest. Samo imam problem da nakladanja več kot 2 minuti ne morem poslušat.

Phantomeye ::

Moji babici so enkrat prodali nek pesek, ki očisti telo skozi noge. Pesek se obarva.

izkazalo se je, da se pesek obarva z "negativno energijo" tudi, če se vode sploh ne dotakneš (doooooh).

Mehmed ::

z3ro je izjavil:

Mnenja, prosim :D


Folk ki tako nateguje rad pobere tudi stevilke prijateljev. Zato da te potem omeni njim in naenkrat niso vec neznanci. Tvoje dobro ime njim olajsa delo.
Vase drustvo je prodalo svoje za dolocen znesek.
Kar je kul za vas. Vecino prvo nategnejo, potem pa se zlorabijo posredno.

sandmodnigga ::

z3ro je izjavil:

Zanima me, kaj si vi mislite o tej reči, sam seveda ne vrjamem ampak naj vsak poda svoje mnenje. Naše društvo (gasilci) je dobilo ponudbo od podjetja (Dirs D.O.O) in sicer če zberemo 40 ljudi za poslušanje njihove predstavitve, dobi društvo 700EUR + večerja ter neke praktične nagrade za udeležence. Ker smo majhno društvo smo rekli okej se bomo zbrali samo da dobimo denar. Glede tega ni problema, denar smo dobili, večerja je bila super, najbolj me bega predstavitev oziroma izdelek, ki ga oglašujejo. Gre za nekakšno biomagnetno podlogo za ležišče (na žalost sem pozabil kako točno se zadevi reče), ki še ni na voljo pri nas, je boljše od vsakršne rešitve, vglavnem top zadeva. Vsi smo se smejali, tip je zelo samozavestno predstavil stvar, povedal par zanimivih zgodbic ljudi, ki so to probali, itd. No, eno takšno je imel tudi zraven, rekel je da bo dokazal da zadeva učinkuje. Na njo sta se za ~15min vlegli dve starejši ženski, ki imata določene zdravstvene težave (zraven smo povabili čimveč ljudi, da nas je bilo dovolj), obe vsi poznamo in vemo da si nebi izmišljevale. Obe sta po tem času povedali da sta občutili nekakšno toplino in da je res prijetno - ta starejša je lahko celo dvignila roki nad višino ramena, drugače baje zaradi bolečin ne more. vsi smo bili presenečeni, takoj se je videlo da so nekateri starejši ljudi resno zagrizili. Tip, ki je predstavitev izvajal je deloval izučen, govoril dosti "dohtarskih" izrazev. Ko je povedal ceno smo obnemeli, saj je ta 2.149EUR. Potem je povedal da pa ima 6-7 mapic, katere so za zainteresirane in vsebujejo velik popust. Takoj se je našlo 6 ljudi, ki so mapice hoteli. V njih je bilo 1.100EUR, tako da če so se odločili za nakup so dobili toliko popusta + če so plačali z gotovino še 100EUR, tako, da je končna cena 949EUR. 5 ljudi se je takoj odločilo za nakup, po mojem mnenju se je tipu kar smejalo ker je vrjetno s tem kar nekaj zaslužil. Zdaj zanima me, če za to zadevo sploh obstaja kakšna resna podlaga (tip pravi da imajo veliko ne vem kakšnih certifikatov)? Kot sem že omenil, jaz mislim da je "opral" dosti glav in temu nikakor ne vrjamem, res pa da ne vem kako so se potem tiste dve ženske takoj počutile bolje in z manj bolečin. Tudi naš predsednik društva je rekel da je popolnoma isto zadevo kupil v nemčiji (kjer jih zaenkrat prodajajo) nekaj časa nazaj in mu nenormalno pomaga. Mnenja, prosim :D

Pa ne gre za nikakršno reklamo, da ne bo kdo mislil.

Ne bom se niti trudil prebrati besedice v tej temi, ti pa povem dejstva.
MAGNETNA TERAPIJA funkcionira.
Te napravice od par sto evrov do par jurjev, namenjene prodaji na domu pa pač NE FUNKCIONIRAJO, ker za tako malo denarja ne usposobiš niti človeka za tako delo, kaj šele, da bi dobil napravo.

TL;DR Nateg, če človek ni izobražen in za njem ne stoji uveljavljena/priznana/kajzavragavemše organizacija. In te ponavadi ne oglašujejo v garažah, ampak najdejo investitorje.

Zgodovina sprememb…

Metulj-1 ::

Dej mal boj podrobno razlož ker me zanima kako stvar funkcionira.Pa kaj se splača nabavt.

Cervantes ::

Haha.
Snake oil, Classic.

Avenger ::

Ne vem kako naj bi delovala ta naprava, če gre le za magnete, torej da naprava ni EM generator potem je po mojem prepričanju čista neumnost.

Pulzna elektromagnetna terapija pa po besedah prijateljice fizioterapevtke, deluje. Pravi, da pri zlomu kosti pomaga pri celjenju, tako da se kost lepše zaraste. K nam domov pa so prišli eni trgovski potniki, ki so ponujali napravo te vrste, ki pozdravi "skoraj vse bolezni, razen smrti". To je pa druga stvar. Neodym magnetki v blazini pa čisto tretja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mojca ::

Kako pa prijateljica fizioterapevtka ve, ali res deluje? Pa niti ne provociram, resno sprašujem. Kosti se itak same celijo. Kako lahko ona ve, ali so se zaradi magnetne terapije celile hitreje kot bi se brez nje, ne da bi recimo pacientu z enakim zlomom na obeh rokah ali nogah obsevali samo en ud, drugega pa zaprli v helmholtzovo "kletko" ali v "mu metal" ščit z magnetnim poljem nič na sredini, in z rentgenom (ali kakšno manj invazivno diagnostiko) spremljali zaraščanje kosti skozi čas? Potem pa isto ponovili še pri sto ali več drugih ljudeh.

Jaz sem po prvem tednu v zdravilišču prosila dohtarco, če mi da namesto magnetne terapije kaj drugega. Po limfni drenaži, ročnih "manipulacijah", individualnih vajah, elektrostimulaciji, ... je bil napredek očiten. Pri magnetni terapiji pa pol ure čistega dolgčasa. Pa ne trdim, da vem, da ne deluje. Čisto možno je, da imam kakšen blagodejen vpliv (četudi samo placebo; nenazadnje brez elektro-magnetnega polja človeški organizem ne bi deloval), ni mi pa jasno, kako lahko fizioterapevt potegne kakršenkoli sklep o (ne)delovanju te terapije.

Avenger ::

Če se prav spomnim je rekla da se na rentgenu lepo vidi razlika... ne vem če se zaceli kaj kitreje, naj pa bi se zacelilo lepo, tako da ne zraste več kostne mase kot je potrebno in je kost bolj gladka kot bi bila brez EM terapije. Pravi da je to dokazano, da pa bi bila naprava uporabna še za kaj drugega pa ni dokazano.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

mojca ::

Na PubMed-u so malenkost mešana mnenja ala "The effect of stimulators on the enhancement of fresh fracture healing remains inconclusive", nisem pa podrobno iskala dovolj velikega vzorca.

Ampak @sandmodnigga: strinjam se, da je to, kar prodajajo pri gasilcih, čisti nateg, ni pa res, da enega takega magnetnega pulzerja, kot ga imajo po fizioterapijah, ne bi mogel narediti sam v svoji garaži za krepko pod 100 EUR oz. bi jih posledično lahko komot prodajal za 1000 EUR. Vsa kunšt je ugotoviti pravo frekvenco in jakost polja (kar lahko skopiraš iz ene profi mašine), potem so pa stroški samo za baker, kalupe, marketing in transport. Še največ te stane narediti stvar fizično robustno, ampak za domačo rabo lahko vzameš par metrov bakra, en velik tulec, Arduino in par elementov, da sestaviš elektroniko.

sandmodnigga ::

mojca je izjavil:

Kako pa prijateljica fizioterapevtka ve, ali res deluje? Pa niti ne provociram, resno sprašujem. Kosti se itak same celijo. Kako lahko ona ve, ali so se zaradi magnetne terapije celile hitreje kot bi se brez nje, ne da bi recimo pacientu z enakim zlomom na obeh rokah ali nogah obsevali samo en ud, drugega pa zaprli v helmholtzovo "kletko" ali v "mu metal" ščit z magnetnim poljem nič na sredini, in z rentgenom (ali kakšno manj invazivno diagnostiko) spremljali zaraščanje kosti skozi čas? Potem pa isto ponovili še pri sto ali več drugih ljudeh.

Jaz sem po prvem tednu v zdravilišču prosila dohtarco, če mi da namesto magnetne terapije kaj drugega. Po limfni drenaži, ročnih "manipulacijah", individualnih vajah, elektrostimulaciji, ... je bil napredek očiten. Pri magnetni terapiji pa pol ure čistega dolgčasa. Pa ne trdim, da vem, da ne deluje. Čisto možno je, da imam kakšen blagodejen vpliv (četudi samo placebo; nenazadnje brez elektro-magnetnega polja človeški organizem ne bi deloval), ni mi pa jasno, kako lahko fizioterapevt potegne kakršenkoli sklep o (ne)delovanju te terapije.

Ker za tem stojijo študije, potrjene od večih strokovnjakov.
Cena je pa uhuhuhu, za tistega, ki sprašuje koliko evričev pride.

PS Vem, da zadeva deluje, ker smo par let nazaj ravno na tem forumu iskali, ali je to nateg ali v resnicitudi deluje.
Kdor ima preveč denarja, lahko bere TUKAJ

Zgodovina sprememb…

sandmodnigga ::

Se popravljam. Možnost, da stori elektromagnetna terapija kaj dobrega telesu obstaja.
Možnost, da imajo tile homemade izdelki kakšen bistven efekt na telo je pa 0%.
Electromagnetic therapy (alternative medicine) @ Wikipedia

Blindeye ::

Redko se javljam, pa tokrat se bom... Zaradi določenih življenjskih okoliščin sem se srečal z pulzno elektromagnetno terapijo. Prebral sem ogromno znanstvenih (medicinskih in ne kakšnih samo z www) člankov, kjer so preučevali vpliv te zadeve na kosti. V najboljšem primeru je "inconclusive". Verjetneje pa je, da ne pomaga. To so članki.
Izkušnja dveh oseb (za kosti): uporaba redno, v zdr ustanovah z dražjimi, doma z manj dragimi napravami. Govorim o profesionalnih napravah renomiranih proizvajalcev Globus, Impulser... Rezultat: nula, nič, zero. Žal. Z veseljem bi verjel, da deluje - a žal ne.

Toliko...

LP

DarwiN ::

Magnet Therapy: A Skeptical View

Magnetic devices are claimed to relieve pain and to have therapeutic value against a large number of diseases and conditions. The way to evaluate such claims is to ask whether scientific studies have been published. Pulsed electromagnetic fields--which induce measurable electric fields --have been demonstrated effective for treating slow-healing fractures and have shown promise for a few other conditions. Relatively few studies have been published on the effect on pain of small, static magnets marketed to consumers [1]. Explanations that magnetic fields "increase circulation," "reduce inflammation," or "speed recovery from injuries" are simplistic and are not supported by the weight of experimental evidence [2].


Skratka, pod pravimi okoliščinami očitno že so neki dokazani pozitivni učinki na kosti, ampak pod nadzorom zdravnikov... Če bereš članek naprej, ti hitro postane jasno, da je vse ostalo čisti BS.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mehmed ::

Mal narobe ste se lotili tega.
Sej ni tapravo vprasanje a magnetna terapija deluje.
Tapravo vprasanje je kaj je tisto sranje, ki ga prodajajo tukaj.
Cim se ubadas z delovanjem si ze privzel, da prodaja legit stvar. Ampak najveckrat je kaka deka z magneti, sam tok da upravici ime.

Zheegec ::

In na kaj naj bi magneti sploh vplivali? Človeško telo že vsak dan prejme dosti EM sevanja, zakaj niso ljudje ki redno potujejo z letali potem bolj zdravi? Sploh pa posadka...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

gruntfürmich ::

jst sem dobil napotnico za zastonj magnetno 'terapijo'.
priporočam!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mojca ::

Zheegec je izjavil:

In na kaj naj bi magneti sploh vplivali? Človeško telo že vsak dan prejme dosti EM sevanja, zakaj niso ljudje ki redno potujejo z letali potem bolj zdravi? Sploh pa posadka...


To je približno tako, kot da bi spraševal, kakšen vpliv ima meditacijska glasba, šumenje potočka, mamino prepevanje uspavanke ... ker če bi zvok res blagodejno vplival na človeka, bi bili vsi, ki jim bombardirajo domove, od zvoka oz. tresljajev zdravi ko dren.

Ne pravim, da bi morali magneti kakorkoli blagodejno vplivati, ampak cel človeški organizem je odvisen od elektro-magnetnizma. Od svetlobe, toplote, prenosa snovi po kanalčkih v celični membrani pa do prenosa signala preko živčevja.

Za to, da ob dotiku svoje drage čutiš ugodje, se morajo signali prenesti do možganov. Ali ima tovrsten "elektromagnetizem" blagodejen vpliv nate, presodi sam.

To, da na letalu dobiš predvsem večjo dozo ionizirajočega sevanja, ki dokazano škoduje, nima nobene veze s tem, kakšen vpliv imajo (ali ga nimajo) navadni magneti. Vpliv je na netrivialne načine odvisen od frekvence, jakosti, ...

Zheegec ::

Za to, da ob dotiku svoje drage čutiš ugodje, se morajo signali prenesti do možganov. Ali ima tovrsten "elektromagnetizem" blagodejen vpliv nate, presodi sam.

Dotik "drage" nima nobene veze z elektromagnetizmom. Lahko pa takšen dotik povzroči sproščanje določenih hormonov, odvisno od razpoloženja. Ampak nobene veze z EM.

Ne pravim, da bi morali magneti kakorkoli blagodejno vplivati, ampak cel človeški organizem je odvisen od elektro-magnetnizma. Od svetlobe, toplote, prenosa snovi po kanalčkih v celični membrani pa do prenosa signala preko živčevja.

Zakaj je cel človeški organizem odvisen od elektro-magnetizma? Človeško telo normalno deluje tako v vesolju (kjer je več EM), kakor v raznih extra zaščitenih bunkerjih pod zemljo (kjer ni EM). Da, znotraj nas imajo določene stvari veze z EM (možgani, živčevje), ampak mene zanima kako zunanji dejavnik (kot recimo zunanji viri EM) vpliva na to. Sploh pa kako vpliva pozitivno. In če vpliva pozitivno, zakaj ljudje ki so redno izpostavljeni veliko EM (astronavti, piloti) niso nič bolj zdravi?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

mojca ::

Zheegec je izjavil:

Dotik "drage" nima nobene veze z elektromagnetizmom. Lahko pa takšen dotik povzroči sproščanje določenih hormonov, odvisno od razpoloženja. Ampak nobene veze z EM.

Zakaj je cel človeški organizem odvisen od elektro-magnetizma? Človeško telo normalno deluje tako v vesolju (kjer je več EM), kakor v raznih extra zaščitenih bunkerjih pod zemljo (kjer ni EM).


O, pa ima vezo. Seveda deluje tako v bunkerjih kot v vesolju, imaš pa malo več problemov, če se spotoma priklopiš na 10 kV daljnovod in ostaneš povezan z zemljo. Ne govorim o tem, da je prenos signalov odvisen od zunanjega elektromagnetnega polja. Potrebuješ pa polje znotraj človeka in zunanji signali lahko notranje "preglasijo" ali vsaj zelo zmotijo. Pomisli na vpliv mobitelov na radijske in TV sprejemnike leta nazaj.

In če vpliva pozitivno, zakaj ljudje ki so redno izpostavljeni veliko EM (astronavti, piloti) niso nič bolj zdravi?

Mešaš jabolka in hruške. Sevanje, ki so mu izpostavljeni astronavti je dokazano škodljivo in uničuje molekule, ker ima previsoko energijo. Da ne govorimo o tem, da imajo astronavti milijon drugih problemov (začenši s hrano in rekreacijo).

Poleg tega bi se po tej logiki lahko vprašali, zakaj rastline ne uspevajo bolje na dnu jezera, če jim pa dokazano voda koristi. Ali zakaj ne skočimo v peč, če pa toplota pomaga. Ali zakaj nisi bolj zdrav, ko te zbije avto, če pa nežni dotiki dobro denejo.

Elektrostimulacija recimo pomaga. Za magnetno terapijo ali navadne magnete nimam pojma, a četudi gre pri vsem tem za elektromagnetizem, je skupnih točk bolj malo.

Bottomline: elektromagnetizem ima vpliv na človeka. Kakšnega točno, pa je odvisno od malega morja parametrov.

jype ::

Karlos> Da, delujejo.

Ne.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: starboi ()

Zheegec ::

Potrebuješ pa polje znotraj človeka in zunanji signali lahko notranje "preglasijo" ali vsaj zelo zmotijo. Pomisli na vpliv mobitelov na radijske in TV sprejemnike leta nazaj.

Torej praviš, da lahko EM signali negativno vplivajo na človekovo živčevje? Dejansko je to res, ampak govorimo o tem, da naj bi zunanji EM signali izboljšali delovanje človeka. Kot rečeno, človek za svoje delovanje ne rabi zunanjih EM signalov, čisto lepo preživi v bunkerju globoko pod zemljo. Telo za lastne potrebe proizvaja svoje EM signale. Kaj naj bi ti "zunanji EM signali" izboljšali? In kako? In pa v človeškem telesu ni nekega "polja", ampak so EM signali, ki potujejo po živčevju.

Mešaš jabolka in hruške. Sevanje, ki so mu izpostavljeni astronavti je dokazano škodljivo in uničuje molekule, ker ima previsoko energijo. Da ne govorimo o tem, da imajo astronavti milijon drugih problemov (začenši s hrano in rekreacijo).

Torej rabimo manj sevanja, kot ga dobijo astrovanti, ampak več kot ga dobi povprečni človek. Koliko je to? Toliko, kot ga dobi pilot? Pa je kar vsako EM sevanje dobro?

Poleg tega bi se po tej logiki lahko vprašali, zakaj rastline ne uspevajo bolje na dnu jezera, če jim pa dokazano voda koristi. Ali zakaj ne skočimo v peč, če pa toplota pomaga. Ali zakaj nisi bolj zdrav, ko te zbije avto, če pa nežni dotiki dobro denejo.

Jaz ne pravim, da EM sevanje kaj izboljša, prej obratno. Ampak, če EM sevanje nekaj izboljša (kot trdiš ti), me zanima zakaj se to ne opazi na ljudeh, ki so izpostavljeni več EM sevanju?

Elektrostimulacija recimo pomaga. Za magnetno terapijo ali navadne magnete nimam pojma, a četudi gre pri vsem tem za elektromagnetizem, je skupnih točk bolj malo.

A pomaga? Ne vem, če ravno "pomaga". Če ja pač dosti močna elektrostimulacija, aktivira naše mišice, torej izpolnjuje naloge naših živcev. Ampak da "pomaga"? Kako pa? Razen za stimulacijo mišic pri ljudeh, ki imajo recimo poškodbe na hrbtenici in podobno?

Bottomline: elektromagnetizem ima vpliv na človeka. Kakšnega točno, pa je odvisno od malega morja parametrov.

Se strinjam, da ima vpliv. Zanima me samo, kako pridemo do pozitivnega vpliva in kako naredimo dovolj močno EM polje, da pomaga in pa da ne škodi, ampak hkrati ne tako šibko EM polje, da ga telo ne zazna - ker je pač naše telo precej odporno na EM sevanje samo po sebi (do neke meje seveda).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

SeMiNeSanja ::

Tudi svetloba je EM valovanje. Zanjo razmeroma dobro poznamo tako blagodejne, kot tudi škodljive variante delovanja, odvisno od njene valovne dolžine.

Radijski valovi so v popolnoma drugem spektru in so že bolj kot ne uganka, kdaj in kako delujejo pozitivno ali negativno na naše telo. Ljudska vraža je seveda bolj nagnjena k zaznavanju negativnih učinkov, zato nihče noče živeti v bližini raznih oddajnikov in baznih postaj za mobitele.

Magnetna polja (brez valovanja?) pa so še en korak bolj v smeri misterioznosti. Vse kar je misteriozno, pa se krasno da prodajati kot 'čudežna zdravila', pa če kaj pomaga ali ne, saj ni nespornih dokazov za eno ali drugo. Če ni dokazov, lepo rečeš, da je to zarota farmacije, ki se počuti ogroženo zaradi takšnih 'naravnih' metod zdravljenja.

Zvok je tudi eno tako čudno valovanje, ki nam dokazano lahko koristi ali škoduje.

Dejansko danes v fizioterapevtskih ambulantah najdemo vse mogoče naprave, ki se poslužujejo takih ali drugačnih valovanj, od ultrazvoka, pa tja do tens-a.

Nisem pa še videl, da bi fizioterapevt imel v svoji orodjarni tudi dekco z magnetki. Strange enough?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika med B in H

Oddelek: Šola
82154 (1105) robertml
»

Stvarna napaka za placebo napravo? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21349148 (45323) imagodei
»

Kaj je magnetno polje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7628053 (26891) A. Smith
»

Spanje zraven vtičnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
5012588 (11362) SmeskoSnezak
»

Sevanje gsm oddajnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7515319 (13845) Luka Percic

Več podobnih tem