» »

Spanje zraven vtičnice

Spanje zraven vtičnice

«
1
2

c0dehunter ::

Zanima me, če lahko spanje poleg električne vtičnice kakorkoli škoduje? Problem je, ker imam glavo zraven vtičnice, približno 40cm stran. V vtičnico je vštekana tudi protinapetosna zaščita, in nimam ravno lahke misli, ko grem spat.

Google ne najde kaj dosti, razen o elektromagnetnem sevanju nasploh..
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Pdove05 ::

Nič se ne bo zgodilo razen če imaš slabo napeljavo, katera se bo čez čas vnela brez tvoje prisotnosti.
Upam da si to razumel.
P.S. govoris kot moja uciteljica za slo (lol)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Pdove05 ()

kixs ::

Eh pomoje nemore bit 0 (ce mislis da bo iskra natebe preskocla) razn ce mas slabo napeljavo pa se bo enega lepega dne zakurla (medtem ko bos ti spal oz. nebos zraven 2. pa pomoje 0 nemore bit


AAAAAAAAAAAAAaaaaaaaaaaaaaa 8-O

Kaj si to napisal??? :O

Prosim prevod! :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

c0dehunter ::

Ne, ne mislim na to, da bi se kaj zakurlo :D
Mislim na vpliv elektromagnetnega sevanja na možgane.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

flipflop ::

Jaz spim z glavo cca 10cm od vtičnice, kakšne posledice se še niso pokazale.

SmeskoSnezak ::

Zdravniki odsvetujejo v _spalnicah_, da imaš karkšnokoli elektronsko napravo zaradi tega elektromagnetnega sevanja. Kak radio že, ne pa računalnika, televizije,itd. Kako veš, če te moti? Recimo glavoboli zjutraj so en znak. Tako da je najbolje izklapljati naprave pred spanjem. Ali pa da jih dejansko nimaš v _spalnici_ ;)

Tak da, če spiš samo poleg vtičnice, še ni panike :P

Bi blo pa res zanimivo prebrat kako študijo na to temo.
@ Pusti soncu v srce... @

Zgodovina sprememb…

OK.d ::

lahko te pa strela pogreje med nevihto
LPOK.d

5er--> ::

@SmeskoSnezak:
Zdravniki odsvetujejo v _spalnicah_, da imaš karkšnokoli elektronsko napravo zaradi tega elektromagnetnega sevanja.


Bi lahko dobil kak link do študije/članka? Ker drugače je to BS, razen če nimaš ravno pralnega stroja v spalnici...

Slowenc ::

Tole pa tudi mene zanima kako je s tem. Ker tudi jaz spim cca 20 cm od vtičnice, vendar ni nič noter vštekano.
Skiny gate.

flipflop ::

Mam računalnike tud v sobi samo ne tolk zraven glave, pa stolp, router, kablski modem, zvočnike, itd. Glava me pa zjutraj boli predvsem ker se folk preveč v pogovor vživi ob jutranji kavi in me zbudi.

WarpedGone ::

Neki je prazna vtičnica, neki pa vklopljena elektronska naprava. Dokler je samo vtičnica ni nič od nič. Če ti pa celo noč laufa elektronika (radiji, kompjuterji, ...) pa se v zraku poveča delež kationov, naj bi bolje spali, če prevladujejo anioni.
Zbogom in hvala za vse ribe

c0dehunter ::

No, js nimam ponoči nič užgano, razen radia (ne morem spat če ne poslušam ljudi, pa naj se menijo o čemerkoli :P ). Je pa v vtičnico poleg moje glave vštekana protinapetostna zaščita. Je kar velka škatlica z dvema varovalkama not pa ena lučka gor gori, pa to niti ni relevantno. Fora je, da ko grem spat, se ob tisti škatlici počutim kot da bi ob švasaparatu spal :D

Če kdo najde kako študijo o tem, we're here ;)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

julah ::

kupi elektronsko stikalo EMS16, pa ga montiraj par metrov po kablu prej pred vtičnico. Ko ni porabnika avtomatsko izključi fazo, tako da sta žici "mrtvi". Ko vključiš porabnik se avtomatsko spet vključi.


SM STROJKOPLAST
Meljska cesta 47
SI-2000 MARIBOR

tel.: (02) 25 27 891
fax.: (02) 25 26 432



Samodejno stikalo EMS 16

http://www.sm-s.si/index_en.html

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: julah ()

LuGi ::

Smeh ja pobralo te bo in vrzi vse iz sobe ker vse "seva".. bo bolje da v gozdu spis.. tam te zihr nebo pobalo zaradi tega..smeh

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

Ziga Dolhar ::

Nobenih elektronskih naprav v spalnco! Še luči ven pometat! Te tolk sevajo, da še VIDŠ! :)
https://dolhar.si/

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

No mene je kr doskrat zjutri bolela glava, samo to je bil prevsem razlog komp, ki ni bil preveč tih :))
Zdej mam pa v študencu: Moj komp 24/7, cimrov komp 24/7, čeprov njegov ni preveč tih, hladilnik, pa kr velik vtičnic :), pa ni glih problemov. Edin, ker je majhna soba, pa se orng segreje zrak, če je zaprto okno(zvečer je skor vedno, ker ima pojstlo pod oknom), tko da me vročina pa mal zjebe. Zjutri spijem kak liter da pridem k seb :|

korenje_ver2 ::

dokler tok ne teče po kablih, ni nobenega elektromagnetnega sevanja. če je kak porabnik vštekan v vtičnico, začne po kablih teči tok. med kabloma se nato ustvari magnetno polje, ki je seveda kljub temu zanamerljivo.

tko da ne verjet kakšnim dormeo reklamam ipd. torej zraven vtičnice se lahko spi ^^

pingo76 ::

Glede na to, da so elektriko izumil že dolgo nazaj in so jo četudi klošarsko napeljali povsod po stanovanjih v vsem tem času še ni prišlo do kakršnihkoli omembe vrednih zaskrbljujočih dejstev. Mobilni telefon ki pa dokazano seva pa verjetno imaš 2m od postle ko se ponoči fila pa se nebeden ne sekira zanj.

Žal nimam nobenih konkretnih oprijemov da bi lahko utemeljil škodovanje, a zagotovo ima 100x večji vpliv sosedov wireless router. :) (upam da te s tem nisem zamoril)
Kar mirno spi dalje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

DimmniBurek ::

Že nekako8let spim s računalnikom v sobi, prižganim seveda, pa nimam nobenih glavobolov
There Is No Stronger Drug Than Reality

Azrael ::

Glede tistih zadev, ki izklopijo tok, ko ni v vtičnici porabnika.

Zadeva mora "tipati" kdaj je gor obešen porabnik in kdaj ne. In to pomeni, da je napetost ravno tako prisotna in si na istem, kot če tiste stvari ni, razen placebo efekta.

Stvar je edino uporabna tam, kjer se napetost 230V dobi iz nekega akumulatorja (vikendice) in se z njo izklaplja pretvornik 12/230V, saj taka naprava porabi manj kot pretvornik v prostem teku.
Nekoč je bil Slo-tech.

Tero ::

Kakšne glupe govorite. Sam imam dva mobitela vedno pod pouštrom pa tudi laptop "spi" poleg mene na postelji. Pravtako imam vedno po postelji in zraven "miljon" razno ranih električnih naprav. Seveda ne čutim nobenih posledic.
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

pingo76 ::

Kakšne glupe govorite. Sam imam dva mobitela vedno pod pouštrom pa tudi laptop "spi" poleg mene na postelji. Pravtako imam vedno po postelji in zraven "miljon" razno ranih električnih naprav. Seveda ne čutim nobenih posledic.


Zaenkrat. Itak bodo še naslednje generacije zvedle koliko nam je to škodovalo.

Ko sem bil še v 5 razredu osnovne šole in je še bila nevernost hladne vojne smo imeli izobraževanje kaj narediti v primeru jedrskega napada...
Na kratko, naj bi se skrili nekam v jašek ali kako drugo oviro pred direktnim sunkom explozije ali bolje implozije in ko je vsega mimo domov pošteno stuširat. Hehehe... in pol je svizec zavil čokolado...

tx-z ::

Baje ni dobr da maš kakšrnokol električno napeljavo zravn glave. Vsaj 2 metra stran. Sicr js mam direkt nad glavo napeljano celo kablovje, 30cm stran pa 5 štekarjev. Sicr je gor vklučena samo namizna lučka. Nvem. Baje da ma veze tut nasploh kko je energetsko polje usmerjeno v vaši hiši pa morš postlo prestavlat, pa na jug pa zahod ni dobr med postle obrnene :P Če pa to dejansko kej pomaga pa nvem ;)
tx-z

Azrael ::

Off topic
Ko sem bil še v 5 razredu osnovne šole in je še bila nevernost hladne vojne smo imeli izobraževanje kaj narediti v primeru jedrskega napada...
Na kratko, naj bi se skrili nekam v jašek ali kako drugo oviro pred direktnim sunkom explozije ali bolje implozije in ko je vsega mimo domov pošteno stuširat. Hehehe... in pol je svizec zavil čokolado...


V bistvu to drži, če preživiš eksplozijo nuke in se ne naješ prahu ali napiješ dežja, ki navadno sledi takemu dogodku, imaš velike možnosti, da ne bo hudega. Vsaj tako kažejo izkušnje iz Hirošime, Nagasakija in tudi Černobila, ki je bil še največja pacarija.

On topic

Sicer so zgodbe, da je koga spražilo, ko je strela udarila v bližini hiše in je v hiši iskra skočila iz vtičnice pol, cel meter ali še več daleč (odvisno od zgodbe) in koga ubila, vendar je za kaj takega možnost blizu nič.

Nesrečnež bi moral biti bolje ozemljen kot inštalacija sama (čeprav je ozemljena) in prav tako ne bi smelo biti v bližini inštalacije nič kar bi bilo ozermljeno. Namreč tok strele izbere vedno najkrajšo pot do zemlje.

Mnogo večjo nevarnost ob nevihti predstavljajo nepravilno izvedene antenske inštalacije.
Nekoč je bil Slo-tech.

Azrael ::

Razni bajaličarji in podobni "strokovnjaki" za taka in drugačna "sevanja" imajo o stvareh povedati marsikaj. Žal le v smislu lastnega poceni zaslužka na račun naivnežev.
Nekoč je bil Slo-tech.

SmeskoSnezak ::

Če ste že sami preleni, sem jaz malce pogledal po netu. Skromno rečeno bi naj elektromagnetna polja zmanšala nastanek melatonina (spalnega hormona), posledično slabše spimo. Drugo sem našel, da niso elektro polja kriva, temveč bolj magnetna. No, lahko si pa sami preberete. Ali pa pomagate pri iskanju bolših rezultatov ;)
@ Pusti soncu v srce... @

c0dehunter ::

Zanimivo. Vsekakor se pa zdaj boljše počutim ko ležem v posteljo. Strah me je bilo, da se mi nebi kak tumor na možganih razvil (:D ), pase mi je tako in tako zdela to pretirana skrb.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

SmeskoSnezak ::

Ja, kaj pa ste mislili? Da boste dobli raka? :P Za takšne rezultate še bo pa treba počakat :) tehnološka doba se je komaj dobro začela. Zdaj, meni je blo dovolj to, da mi zdravnica rekla naj začnem izklaplat vse naprave. Od tistega dne spim bolje in se zjutraj tudi zbujam brez tistih glavobolov. Zdaj že kakega pol leta tega in zato verjamem v to. (mogoče pa sem samo bolj občutljiv od vas, vse je odvisno od človeka!)
@ Pusti soncu v srce... @

telexdell ::

Elektriko poznam že preko 100 let. V tem času bi se verjetno že pokazal kakšen vzorec, ki bi bolj verjetno potrjeval verjetnost nevarnosti sevanja električne napeljave. Če ti na vtičnico poleg postelje ni priključen kakšen varilni agregat, rentgenski aparat ali home-made inverter kar mirno spi naprej.

Pa še bol človeški vidik. Kolika je bila pričakovana življenjska doba pred 200 leti brez sevanja električne naperljave in danes s sevanjem?

c0dehunter ::

Elektriko poznam že preko 100 let.

Koliko si pa star? :P

Hecam se, nisem mogel mimo :)
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

bili_39 ::

dokler tok ne teče po kablih, ni nobenega elektromagnetnega sevanja. če je kak porabnik vštekan v vtičnico, začne po kablih teči tok. med kabloma se nato ustvari magnetno polje, ki je seveda kljub temu zanamerljivo.


... seveda ni res. Že napetost na vodniku povzroča električno polje. Običajno sorazmerno kapacitivnosti sistema. Je pa vpliv zanemarljiv, tudi zaradi tega, ker električno polje praktično ne prodira v globino. Druga zgodba je magnetno polje, ki je sorazmerno toku in pri omrežni frekvenci (50 Hz) prodre kar globoko.

Običajno dobite večjo dozo elektromagnetnega valovanja pri sušenju glave ali britju (z električnim brivnikom), kot pa ob nekajdnevnem spanju blizu vtičnice (bolj važna je pravzaprav napeljava v steni, ki je ne vidite).

Zaskrbljujoče bi bilo edino v bloku, če vam glavni vod (ki napaja višje ležeča nadstropja) teče v steni od spalnice.

Drugače pa kar rez skrbi.

LordTado ::

magnetnega polja brez porabnika ni,tako da če nimaš nič not prkloplen,ti nič ne bo

Saladin ::

Če se ne bojiš, da boš v spanju porinil jezik prav v to vtičnico, se nimaš kaj za bati ;
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

telexdell ::

Elektriko poznam že preko 100 let.

Koliko si pa star? :P

Hecam se, nisem mogel mimo :)

No ja nekje pol toliko. Je pa lepo videt, da nekdo tudi prebere tisto kar napišem.
LP

tonimona ::

Alu folijo na glavo pa v posteljo.

VolkD ::

Hmmm.. ja to seveda ful vpliva, ampak le na tiste, ki so gromozansko pametni. Njim se lahko kaj malega pozna.
Pri tebi torej ni nevarnosti.
/sarcasem off

Povsem jasno je, da vsaka električna instalacija seva. Potrebno pa je seveda pogledati kolikšna je energija takega sevanja. Vzemimo predpostavko, da sploh ne poznamo kolikšen vpliv ima tako sevanje na delovanje možganov. Torej ne vemo pri kateri jakosti sevanja lahko v n generacijah pride do omembe vrednih sprememb. Kaj torej narediti ?

Ja najprej se je potrebno zaščititi pred sevanji, ki so močnejša. In sevanj, ki so močnejša kot je sevanje instalacijskih žic na 40 cm oddaljenosti je ogromno. Kar začnimo: TV oddajniki, radijski oddajniki, GSM naprave, RFID, TAG na avtocestah, WIFI, brezžične miške, radarji, vremenski radarji,....
Tudi naravni pojavi kot so strela in druga pražnjenja, sonce, naravna radioaktivna sevanja so lahko viri sevanj, ki so močnejši do tega vira.

Vse našteto bi nekako moralo spadati k splošni izobrazbi, ki naj bi nas varovala pred ....

ne pred sevanji, temveč pred šarlatani, ki odirajo ljudi zaradi njihovega pomanjkanja splošne izobrazbe.
Preden zaspiš zapri oči. Preden zapreš oči, ustavi avto.

BigWhale ::

magnetnega polja brez porabnika ni,tako da če nimaš nič not prkloplen,ti nič ne bo


No ja, pri trajnih magnetih je magnetno polje vedno prisotno :>

5er--> ::

Kot zanimivost: Če rabite verodostojne članke poglejte malo sem:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/sites/entrez

Hint za search: EMF sleep

PS: Bi dal link, samo na ST mi ne pokaže več orodne vrstice? (Google chrome)

pershi ::

Kot so ze povedali pred menoj se ti ni treba kej prevec bat, ce nimas kaksne precej mocne linije napeljane mimo postelje.
Ce je strah prevelik pa lahko pposkusis tole, pred sevanjem sicer ne pomaga , ampak ce se tak pojavis se na cesti, sevanje definitivno ne bo vec tvoj najvecji problem. :)

lp, p

DemonDomen ::

Kot so ze povedali pred menoj se ti ni treba kej prevec bat, ce nimas kaksne precej mocne linije napeljane mimo postelje.
Ce je strah prevelik pa lahko pposkusis tole, pred sevanjem sicer ne pomaga , ampak ce se tak pojavis se na cesti, sevanje definitivno ne bo vec tvoj najvecji problem. :)

lp, p


Mogoče bi pomagalo, če bi zaprl celotno posteljo v prostor iz folije. Jaz osebno imam vtičnico 30 cm od moje glave in ni nič narobe.

axee ::

Hehe se spomnem svoje prababice, ki je vsako vtičnico, tv, radio, telefon zavila v alufolijo preden je odšla spat. Najbolj je pa bilo zanimivo kako se je bala lučk na jaslicah :) In živela je 100 let :)

c0dehunter ::

:D Hehe. No tak paranoičen jaz nisem bil.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

julah ::

Folija bi v bistvu sevanje ojačala..

tx-z ::

Prababice so še iz časov 1900-1915 ... :) Valda da je tv nevarn :) Pa avti,letala,elektrika,... :P :))
tx-z

DemonDomen ::

Mal preveč komplicirate. Zaprite se v Faradayovo kletko. Ščiti vas pred sevanjem, tigri, morskimi psi in jezno ženo. ;)

Zgodovina sprememb…

gruntfürmich ::

Razni bajaličarji in podobni "strokovnjaki" za taka in drugačna "sevanja" imajo o stvareh povedati marsikaj. Žal le v smislu lastnega poceni zaslužka na račun naivnežev.


no no no, ne nabijat.
FAO priporoča* življenje brez elektro-magnetnega sevanja/polja/valovanja (what ever), torej z drugimi besedami povedano stran od el. napeljave.
Vsa strokovna javnost sumi/je prepričana da to povzroča raka, dokazano pa še ni nič konkretnega. Vendar preventiva in zakoni svetujejo previdnost in izogibanje.
tolk o tem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

LordTado ::

če maš mokre sanje te lahk zdrma...

:)

Arto ::

Mene pa zanima, kakšni so vaši viri, ko govorite o škodljivosti EM sevanja. Je vse to bolj na način "meni je prijatelj rekel, da baje ...", ker sam še nisem zasledil kakšne verodostojne študije na to temo, ki bi potrdila škodljivost. Pa tudi kakšne velike logike ne vidim pri tem, ker se mi res ne sanja, kako bi lahko elektromagnetno sevanje (vsaj takšno kakršnemu smo izpostavljeni vsak dan) vplivalo na telo (dobro, razen če se zapreš v mikrovalovko).

gruntfürmich ::

Mene pa zanima, kakšni so vaši viri, ko govorite o škodljivosti EM sevanja. Je vse to bolj na način "meni je prijatelj rekel, da baje ...", ker sam še nisem zasledil kakšne verodostojne študije na to temo, ki bi potrdila škodljivost. Pa tudi kakšne velike logike ne vidim pri tem, ker se mi res ne sanja, kako bi lahko elektromagnetno sevanje (vsaj takšno kakršnemu smo izpostavljeni vsak dan) vplivalo na telo (dobro, razen če se zapreš v mikrovalovko).


ogromno je testov z motnjami v rasti rastlin pod vplivom EM sevanja, E polja (ne v 'normalnih mejah'), poleg tega lahko pogledaš na FAO - svetovna ogranizacija za hrano!? al morš pogledat na ogranizacijo za zdravje (zdaj pa res ne vem kje sem že to gledal...).
u glavnem, uradnih spoznanj ni, naj pa bi povzročalo raka (to ti viri navajajo) - to se pogovarjamo od IR navzdol verjetno. ker od IR navzgor je stvar že znana.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

c0dehunter ::

I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Daljnovodi in sevanje

Oddelek: Loža
181635 (1433) jype

Spalnica - Magnetno sevanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10625692 (11725) BigWhale
»

Naprava za merjenje sevanja

Oddelek: Loža
287386 (6755) DOOM_er
»

sevanje vtičnic (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
7618096 (14026) RejZoR
»

Škodljivost EM valovanja!

Oddelek: Znanost in tehnologija
101900 (1626) CaqKa

Več podobnih tem