» »

Nakup avtomobilov med Slovenci

Nakup avtomobilov med Slovenci

avto_slo ::

Zdravo.

Končujem s študijem, pišem diplomo na temo nakupa avtomobilov med Slovenci.

Vsak odgovor bi mi prišel prav, upam, da bodo moderatorji dovolili objavo te ankete. Komentarji so zaželeni, če želite vam po končanju študija javim rezultate.

Anketa vam bo vzela 5-6 minut.

Hvala!

ANKETA: https://www.1ka.si/a/94599?Q1=7257074

FX6300B ::

čakaj čakaj kaj ima ta anketa kaj kar se navezuje na avtomobile razen če imaš izpit ostalo so le dohodki in osebne stvari :|

aha to je zato ker sem dal da nimam vozniškega dovoljenja vredu je :D
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

TehDucky ::

Zgleda super anketa, dobro premišljena, malo daljša, ampak vidim potencial, ki ga lahko razbereš iz vsega tega.

Lepo bi bilo videti rezultate, sicer ponavadi vsi obljubljajo, na koncu pa jih ni ko je treba pokazat kaj so ustvarili iz naših odgovorov.

avto_slo ::

Zdravo vsem.

V kolikor bo interes, lahko seveda objavim ugotovitve po zagovoru diplomske naloge, predvidoma avgusta. #fingerscrossed :)

Cilj je, kot rečeno, ugotoviti kakšni so kupci določenih znamk ali tipov avtomobilov. Če si plastično izmislim ugotovitve za prikaz; Za kupce VW je značilno, da so nadpovprečno delavni slovenci, kupci mercedesa so predvsem upokojenci, BMW-jev pa individualisti, ki gledajo predvsem nase...

So pa omejitve z vidika analize. Večji kot bo vzorec rešenih anket, več možnosti bo za analizo kupcev tudi morda bolj eksotičnih znamk, ne samo klasike kot je Renault, VW, Škoda in Citroen.

Lep pozdrav

bambam20 ::

avto_slo je izjavil:


Za kupce VW je značilno, da so nadpovprečno delavni slovenci,

Lep pozdrav


Povprečno nerazgledan slovenec,ki mu je višek življenja, ko hodi na veselice, enkrat letno na morje na hrvaško obalo, posluša nekvalitetno glasbo, gleda POP tv, pljuva čez sistem ampak na volitvah voli vedno iste ljudi, škodoželjen in len, ki misli, da mu bo država vse k riti prinesla in zavisten tistemu, ki si lahko kupi lepši, boljši avto kot je Tesla.

Invictus ::

Na žalost je anketa narejena precej po slovensko. Tako da se sam avtor že z definicijo ankete označi za tipičnega slovenskega kupca avta.

Kot eno, je definicija razredov malo mimo. Mogoče uradna, ampak ni to to.
Kot drugo, je pa za njega vse kar ima več kot 40000 km, zgleda neuporabno kot rabljen avto.
Kot tretje, za njega je meja dohodka 2000 EUR. Višjih vrednosti ni.

Poleg tega ne navede na kateri fakulteti študira. Ali pa sam ne najdem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

avto_slo ::

Invictus je izjavil:

Na žalost je anketa narejena precej po slovensko. Tako da se sam avtor že z definicijo ankete označi za tipičnega slovenskega kupca avta.

Kot eno, je definicija razredov malo mimo. Mogoče uradna, ampak ni to to.
Kot drugo, je pa za njega vse kar ima več kot 40000 km, zgleda neuporabno kot rabljen avto.
Kot tretje, za njega je meja dohodka 2000 EUR. Višjih vrednosti ni.

Poleg tega ne navede na kateri fakulteti študira. Ali pa sam ne najdem.


Živjo. Pišem pojasnila, če te zanima.

"Kot eno, je definicija razredov malo mimo. Mogoče uradna, ampak ni to to."

Pri pisanju strokovnega dela je potrebno uporabiti uradne klasifikacije ali vsaj utemeljene. Kako pa bi popravil razrede, oz. kakšno klasicifikacijo bi uporabil? Me zanima mnenje.



"Kot drugo, je pa za njega vse kar ima več kot 40000 km, zgleda neuporabno kot rabljen avto."

Vprašanje se je nanašalo na to koliko kilometrov letno prevozite kot voznik. Verjetno si nahitro prebral.



"Kot tretje, za njega je meja dohodka 2000 EUR. Višjih vrednosti ni."

Zadnja možnost je NAD 2.000 EUR. Zgornje meje ni. Sicer pa, v nasprotju s splošnim prepričanjem, nad 2.000 EUR mesečnih dohodkov dosega v Sloveniji zelo malo oseb. 1% vseh polnoletnih oseb oz. 2% vseh zaposlenih oseb, zato je ta zgornja meja ustrezna.

Ekonomska fakulteta v Ljubljani.

Hvala še enkat vsem.

c3p0 ::

Na ST vsak drug...

avani ::

pls objavi rezultate ko bo naloga koncana :)

FiReFTW ::

evo

nicksonn ::

Končano.
Res me zanimajo rezultati, prosim za objavo.
Hvala.
x n!

avto_slo ::

Najlepša hvala vsem za čas pri izpolnjevanju ankete. :) Zbral sem dovolj odgovorov, tako da je izpolnjevanje zaključeno.


Testiral sem bazo pri kupcih BMW in osebnih vrednotah. Spodaj rezultati za pokušino, več pa čez kakšen mesec ali dva, ko bo zadeva končana.
:)
Od 54 analiziranih vrednot, so se statistične razlike pokazale pri teh spodaj.

BMW kupcem je nadpovprečno pomembno: denar in imetje, dobra hrana in pijača, dobri spolni odnosi, moč in vplivnost, osebna privlačnost, prekašanje in preseganje drugih, udobno življenje in ugled v družbi

BMW kupcem je podpovprečno pomembno: družinska sreča ter tovarištvo in solidarnost

Utk ::

A za to si rabil anketo?:) Ampak dobro, da je zdaj to uradno.

iKst ::

Če si izbral, da voziš BMW je bilo eno od vprašananj "Kako pogosto uporabljate smernike pri vključevanju na glavno cesto in pri spremembi voznega pasu na avtocesti". Vprašanje je bilo kasneje odstranjeno, ker večina voznikov BMW ni vedela kaj pomeni "smernik".

Bellzmet ::

Ja vsi so začeli v avtu po meniju scrollat in iskati "smernik" :) (Audi drivers included)

cleanac ::

Uporaba smernikov ni nikakor povezana z znamko avtomobila. Če mislite, da vozniki Renaultov, Fiatov in ostalih zaostajate za bavarci se močno motite.

Utk ::

BMW kupcem je nadpovprečno pomembno: denar in imetje, dobra hrana in pijača, dobri spolni odnosi, moč in vplivnost, osebna privlačnost, prekašanje in preseganje drugih, udobno življenje in ugled v družbi

BMW kupcem je podpovprečno pomembno: družinska sreča ter tovarištvo in solidarnost

Pa sej vam tu črno na belem znanstveno dokazano piše, da ostali zaostajamo za bavarci. Na več nivojih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

avto_slo ::

Pozdrav vsem Dolžan sem objavo rezultatov, ki sem jo obljubil. V naslednjih tednih bom pripravil en članek oz. povzetek rezultatov. Glede na to, da je bil ta forum eden od dveh ključnih virov rešenih anket, bi me zanimalo kaj točno bi želeli izvedeti? Na vsa vprašanja verjetno ne bom mogel odgovoriti, bom pa zagotovo na tista najbolj zaželena (če bo sploh interes:) . Hvala še enkrat vsem za pomoč, pri reševanju ankete :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avtohiša, ki vrti kilometre rabljenim vozilom (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
35882039 (51125) hojnikb
»

Koliko ste dali za avto? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6112222 (9259) Dosan
»

Avtomobilsko poreklo (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
539006 (7431) frikec()
»

Avtomobilski proizvajalci z najmanj okvarami v letu 2005 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5520045 (12033) Fizikalko
»

Kateri avto kupiti - podajte prosim svoje mnenje! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13432364 (10101) OmegaM

Več podobnih tem