» »

CATV v IPTV

CATV v IPTV

Daniel ::

Pozdravljeni

Se je kdo od vas že kdaj ukvarjal z pretvarjanjem CATV signala v IPTV. Kolikor gledam se na trgu dobi VBOX (z CA režo) (trenutno očitno brez zaloge), a bi pošiljanje le tega iz Izraela v Slovenijo naneslo na kakih 320 EUR.

http://www.vboxcomm.com/product-page/ca...

Ali pa kakšna varianta z VU+ sprejemniki, kjer pa ne vem kako se nastavi pretvorba, support forum pa je pretežno nemški, kar mi ne leži najbolj. Ima kdo izkušnje s tem oziroma je kaj takega že nastavljal?

http://vuplus.com/sub/main.php

Je še kakšna druga oprema, ki sem jo spregledal?
  • spremenil: Daniel ()

Hockey ::

Legalno to verjetno ni?

mat xxl ::

Zakaj pa ne, nikjer ni omejitev o temu. Tudi " CI card sharing", ki odlično deluje celo na Telemachovem omrežju ni prepovedan.

Daniel ::

Saj plačujem CATV, rabim pa za svojo uporabo, da lahko gledam TV na drugi lokaciji. Od VU+ mi SoloSE zgleda kar sprejemljiva zadeva za dokaj normalno ceno. A kdo ve, če naprava sama ustvari playlisto?

Hockey ::

Saj to, da si plačal, ti ne dovoljuje, da lahko distribuiraš (stream).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hockey ()

BlaY0 ::

Sam sebi ga bo distribuiral...

Daniel ::

@Hockey: A lahko pustiš sedaj to moraliziranje in raje podaš kak uporaben odgovor?

čuhalev ::

Kolikor vem, lahko naprava spravi le eno frekvenco v stream, zato se potrebuje ,,več naprav"

Nemci izdelujejo to, ki vsebuje 4 naprave: https://digitaldevices.de/produkte/netz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

Daniel ::

Saj se bo naenkrat gledal le en stream na eni napravi tako, da tole ne bi smelo delati težav.

Zanimiva naprava sicer, le da je malce "over budget".

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()

BlaY0 ::

Kaj pa tole? Gor teče OpenELEC (Kodi). Lahko gledaš DVBC, spodaj pa naštrikaš še IPTV stream...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

misek ::

Wetek Play nima reže za CI in je potrebno uporabiti zunanji USB čitalec.

BlaY0 ::

Kaj pa kaj od tukaj?

Daniel ::

Nekako se mi od vseh teh cenovno še najbolj dopade VU+. A imamo na Slo-Tech kakšnega uporabnika tega? Kodi (Sprejemnik streama) sem že usposobil.

Daniel ::

No, danes sem dobil VU+ SoloSE a imam težave z delovanjem. Streaming odklenjenih TV programov deluje praktično takoj, vendar mi nikakor ne uspe usposobiti Conax kartice. Kabelski operater namreč uporablja Conax sistem kodiranja na skoraj vseh programih in nikakor mi ne uspe spraviti zadeve v delovanje. Poskusil sem že raznorazne nastavitve, dva različna modula in dve različni kartici. Nič ne dela. Sprejemnik sicer normalno zazna CAM modul in kartico in tudi izpiše informacije o le teh.

mat xxl ::

Zanimivo, da tudi sam uporabljam sistem, za deljenje kartic v WIFI izvedbi, znotraj stanovanja in ja imel sem težave, zadeva je sicer delovala, pa po nekaj dneh ne več itd ..... potem sem kontaktiral proizvajalca teh legalnih sistemov iz Nemčije in mi je razložil, da Telemach uporablja napredno Conax kriptiranje, ki je bolj zapleteno od vseh ostalih na trgu ..... svetoval mi je nadgradno FW samega sistema delilca kartic in nadgradnjo samih vmesnikov in pa sistemski izklop multi dekodiranja in preklop le na eno vrsto kodiranja na Conax, ki ga res rabim. No sedaj je 7 dni in dela brez najmanše napake..., tako, da morda je kaj na to temo pri tebi.....

Daniel ::

En čas sem še brskal po VU+ community forumu, dokler nisem zasledil tega:

"" CAM Modules are not supported by Broadcom settopboxes with the virtual tuner interface (which usb tuners or network tuners are using).

That is because the CAM interface is hardwired with the internal tuner slots and the video data only passes from internal tuners through those modules.

The Hardware layer looks like this:
[ INTERNAL TUNER ] -- [ Conditional Access Module Interface ] -- [ Broadcom CPU ]

[ Virtual Tuner Interface ] -- [ Broadcom CPU ]> ""

Kar dejansko očitno pomeni, da z USB tunerjem ne bom gledal kodiranih kanalov. Sedaj sem se odločil, da bom menjal zunanji DVB-C tuner za notranji DVB-C tuner (sedaj je DVB-S/2). Potem bi moralo biti OK. Tudi predvajanje DVB-C na IP deluje brezhibno (HD še moram preizkusiti). Poročam, če bo vse po načrtu.

Daniel ::

Tako, uspelo mi je zadevo usposobiti z menjavo zunanjega tunerja za dvojnega notranjega (šlo bi tudi z enojnim). Za tem sem raziskoval še zakaj mi noče dekodirati dveh kanalov naenkrat, kar sem rešil z namestitvijo OpenPli image-a. Sedaj deluje vse, ogled programov na TV-ju, obenem lahko en program tudi streamam na Kodi ali pa transkodiram HD in SD kanale na 2 Mbps ali manj in gledam na telefonu na oddaljeni lokaciji. Ob tem sicer drastično trpi kvaliteta. Gre sicer tudi brez transkodiranja a ima HD tam nekje 14 - 15 Mbps, SD pa 6 Mbps.

Postopek zaključen :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833435599 (75127) zavajon
»

TV tuner za PC z DVB-C z digitalnem pretvornikom !?

Oddelek: Kaj kupiti
1311085 (6664) laguna1
»

digitalna kabeelska tv dvb-c izkušnje (cablestar2)

Oddelek: Pomoč in nasveti
208398 (4037) predrag000
»

USB DVB-C, DVB-T HD kartica Anysee E30 Combo Plus

Oddelek: Zvok in slika
104455 (4037) bbenci2
»

DVB-C Tuner (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5425700 (22268) icek

Več podobnih tem