» »

No, pa še jaz. Moja lesena vodenka :)

No, pa še jaz. Moja lesena vodenka :)

VASkO ::

To je ohišje, ki je nastalo iz mojih načrtov, na hitro (20 minut), za izdelavo je bilo predano pa enemu mizarju, ki pa se ni glih preveč potrudil. Evo slikice:

jaz pri delu


kista od spredaj



znotraj, adapter za 92mm sunona, da piha pod 90° kotom na MOSFETe (mlacni na dotik, drugace zgeci - opekline)




radeon 9500PRO s prelotanim konektorjem za napajanje pa heatsinki na RAMu


blok


radiator




komentarji, vprasanja?

ru7 ::

Lepo zgleda! Zanima me kako si naredu stransko stranico (a je na pantih, plexi)? Pa zanima me kateri mas rediator, pa blok?

Vsekakor pohvale

tiborrr ::

Resnicno izgleda dobro, le kisto imas poceno na celu, hehe :) Ej, to pleksi okno je res kul. Brez prask, kajne?

ali3n ::

Odlična ideja; škoda da je bil mizar nenatančen; drugač maš pa še mal dela s kabli pa tem - pika na "i" :D

A tist 90° adapter si sam naredu, al se da to kje kupiti (tud jest bi rabu nekaj takega...)?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

VASkO ::

@ru7
nikjer ni plexi stranice pa tudi na pantih ni. je tista lesena blaja, ki see vidi na 2. sliki v ozadju. natanco pase not pa se jo od zadaj zaskrne, ce cem. samo itak vsaki dan nekaj sarim po racunalniku, tak da nimam zaskrnjene
blok je od H2Oblok (uporabnika), je stal pred dvema letoma 5000SIT. radiator pa je od yugota, z bakrenimi rebri. zdaj v tej vrocini (sobna temp. 30°C) mi hladi Tbreda na 1.6V in 2200mhz pod obremenitvijo na 42°C. pozimi je maksimalno 34-35°C, ventilatorja pa na 5V.

@ali3n
ta adapter sem si glih vceraj naredil s črnega kartona. če bi bil zlo vdarjen na izgled, bi še ga malo pobarval. pa dosti pomaga pri hlajenju MOSFETov, ki so zdaj malo topli, prej pa so žgali do opeklin skoraj. na NB pride drugi teden še bakren blok, ker je oni ventilator precej glasen.

je pa kišta stara zdaj nekje 2 leti, mizar pa je bil fejst površen. no zdaj vem, kje so napake pa kaj je treba izboljšati drugič.

če kdo ve, kje bi dobil wasserdicht rezervarček, ki se da ritrditi na dno, pol naj pove, ker zdaj moram pazit, ko obračam kišto, da se mi voda ne razlije pa ni preveč praktično.

Reso ::

kolk si pa dal za mizarja? Če si dal pod 10k stane že isto kot novo ohišje v trgovini:)

VASkO ::

zastonj je bil
drugace pa ce bi placal, pomoje ne bi bilo vec kot 2 jurja za material

tiborrr ::

Ej, VASkO, za nepredusno zaprt rezervoarcek bos dal najmanj toliko kot za pretocno pumpico (npr. MaxiJet s 1000L/h pretoka), bakren T-clen in pol metra cevi. Tako da razmisli v tej smeri...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

morphling1 ::

Nice :)
Radiator, Lada ali Fiat ?

edit: ups ja vidim da je od Yugeca oz. Fiata

Drugače pa tud jaz predlagam, da prešaltaš na pretočno, ker je dosti bolj praktično in manj prostora zavzame (ok to pri teb ravno ni problem)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

njok ::

Ceprav nisem ravno pristas lesa mi je to ohisje kar vsec. Se CD enote prebarvaj z beltopom in bo sekalo. :D

VASkO ::

vidim, da ste kar zadovoljni z mojim izdelkom

nisem pricakoval tega

ali3n ::

Vasko - tale tvoj 90° adapter seka... rebra na mosfetih so se ohladila na 37° (prej 47, čeprav je iz razdalje pihal na njih isti ventilator...); thnx za idejo :-)

Trenutno je tak kartonast - bom probal narest iz poliestra al pa kej,.. mislm da ga mam se mal doma...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Clemento ::

lepo ni kaj...samo se cebeli bi mogu not naselit pa bi mel panj...undercover čebelnjak ;)
Drgac pA povej kako je kej zvocni izolator tale les pa kako mas na spodnji starni stik s tlemi urejen.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

VASkO ::

@clemento
ja ja, pol pa bi moral met mrezico obleceno, da me ne bi spikale :)

spodnja stran je ravna, bom mogoce pritrdil gumijaste nogice spodaj, ko bom mel cas
les kot sam kot zvocni izolator, hmmm. ma zgoraj, ko je luknja za radiator, pride ves zvok ven, tak da moram se vseeno NB hladilnik pod vodo dat, ker je najglasnejsi zdaj. napajalnik je neslisen 430W CWT ADP (antec truepower), sunon 92mm je na 7V - neslisen, graficna je trenutno neslisna pa ta dva 120mm venta sta dokaj tiha.

@ali3n
moji mosfeti so se prej zgali ziher na kakih 70-80°C, se posebej, ce sem vcore zvisal nad 1.75V. zdaj niso niti topli. adapter je nuja pa se kolko tolko dobro zgleda. no, lahko bi se malo bolj potrudil pa bele robove pobarval na crno pa bi bil res kul :)

VASkO ::

danes sem naredil se wiring job, pa IDE kable na okrogle. zdaj je kista "cista"
ko dam not se NB blok, se enkrat poslikam

tiborrr ::

VASkO, komaj cakamo! Poglej zdaj nove, demo slike mojega sistema. 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569024 (37093) lufy
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910187 (6056) gamer
»

Lian-Li V2000 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
977700 (4663) LittleDevil
»

NV Cooling predstavlja R9500PRO vodni blok - 'Ultrachill R1'

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
472106 (1249) Smorny
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110949 (7658) Fury

Več podobnih tem