» »

Piratstvo

Piratstvo

«
1
2 3
...
5

Blisk ::

Zanima me kaj mislite o tem.
Ali avtorji programov, filmov in muske, veliko preveč zaslužijo na nas uporabnikih njihovih zadev, pa je čist pošteno, če si človk prvošči nekaj piratstva, ali je vseeno kolk kdo zasluži in je treba piratstvo čist ukinat!
Pa naj se potem tisti pr koritu še bolj bogatijo na tistih ki pač majo zlo mal!
Jst pravm, ne glede na zneske izgube, ki jih imajo, še vedno tok zaslužijo, da če tudi bi bil znesek 10x večji, bi še vedno bogateli.
Naj znižajo cene muske cdjev, na 1000-1500 sit, naj znižajo cene filmov na 2000-2500 sit, naj znižajo ms win xp na 15. 000 sit in office na 20. 000 sit, pa po moje večina niti pomislila ne bo na piratstvo. Se mi zdi da je to zato tako, ker ni zdrave konkurence, pač pa je popolni monopol, zato pa se ti monopolisti borijo proti piratstvu.
Ne rečem za podjetja, ampak za posameznike so zadeve predrage.
Dokler pa služijo bajne denarce na skoraj revnih se mi pa zdi to čist normalen pojav.
Kok mislte da se bo piratstvo glede na trende zmanjšalo u prihodnjih letih in kakšne ukrepe lahk pričakujemo?


Tale tema se bo v loži bolje počutila -- moderator.
  • polepsal: Primoz ()

snow ::

Ta tema mi nekako ne paše sem. Nima veze z znanostjo. Lahko bi imela vezo s tehnologijo, a jo nima.

(Služijo največ založbe, ok tudi določeni avtorji, ampak le najboljši.)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Cokolesnik ::

Vse kaže, da se bo stopnja nelegalne opreme v svetu in sloveniji povečevala. Eden od razlogov je tudi visoka cena legalnih izdelkov, vendar tu za rešitev problema niso ključni le proizvajalci/izdajatelji izdelkov.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Ziga Dolhar ::

Problem piratstva?

Da je programsko opremo moč razmnoževat.

Ostalo je postransko.
https://dolhar.si/

Brane2 ::

Iskreno mislim, da forme kot so M$ in podobni brez piratstva ne bi preživele tako dobro kot so. Le tako so prišle tudi do publike, ki si teh cen ne more/noče privoščiti, pa vseeno pobrali $$$ od premožnejših strank.
Ko pa so se južni trgi finančno toliko pobrali, da se je dalo komu zagroziti s kako inšpekcijo, so tudi prodali kar nekaj programov folku, ki ga to mogoče niti ne bi zanimalo, če se ne bi naučil delat s programi skozi piratske kopije...

Piratstvo je nekaj takega kot je bil v sovcializmu šverc kavbojk. Uradno ga ni blo a vsai so hodili okrog v italijanskih kavbojkah... >:D


Ups, šele zdaj sem opazil, da je to v napačnem forumu.

Bi se dalo to premakniti denimo v Ložo ? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Thomas ::

Give away economy bo kmalu prevladujoča oblika gospodarstva.

S programi se je začelo. Vedno več freewarea ali vsaj smešno nizkih cen. Avtomobili sledijo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mercier ::

Blisk:

Ali avtorji programov, filmov in muske, veliko preveč zaslužijo na nas...
Če bi šlo avtorjem programov, bi jaz mirno spal. Koristen program(čič) garažne proizvodnje z veseljem kupim, ker vem, da gre res programerjem. Ne, da imajo programersko javno hišo s poceni delovno silo, denar pa drugi poberejo. Sicer nimam nič proti ogromnim hišam, ampak kar je preveč, je pa preveč.
Thomas:

Avtomobili sledijo.
Naj ti se tekst pozlati! (in to brez HTML-ja :)

Thomas ::

FIAT naj kar lepo začne šenkavati svoje modele, pod pogojem seveda, da od njihovih franšizerjev mesečno nabaviš toliko in toliko bencina.

Ali pa naj crkne. Kapitalizem je two way street.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kerga dika? ::

Jaz ne vem kaj pričakujejo od človeka, ki zasluži 100k sit/mesec - da bo dal po 10k sit za en film na DVD-ju, ki ga enkrat pogleda in potem da na stran? Seveda, če je tepec. Vsi vemo koliko stanejo prazni mediji, še posebej pri velikih nakladah.
Ko slišim podatke koliko so zaslužili posamezni filmi prvi teden predvajanja v USA, me kar srat prime (ko dodamo še nekaj dodatnih tednov v USA, pa predvajanje v drugih državah, pa pravice za predvajanje na TV, pa spremljajočo reklamno robo, ipd. pridemo do astronomskih cifer in naj ne govorijo o tem kako so bogi in kako pirati kradejo od njih, ker je ravno obratno - ljudje, ki uporabljajo piratski "material" so brez keša in tisti ki jih preganjajo imajo zelo zelo debele denrnice).

ZGREŠENA LOGIKA PROTIPIRATSKIH ZDRUŽENJ:
Če nekdo dobi npr. glasbeni CD na internetu, ne bo kupil originala (4000 sit)

MOJA LOGIKA:
Če ne dobim CD-ja na internetu ga pač ne bom imel (ker ne dam požrtnim založniškim prascem >:D >:D >:D tolko denarja za en CD, vsi pa vemo da izvajalci od prodaje CD-jev dobijo bore malo).

Torej: Dokler bo izkoriščanje bo piratstvo.

Nemelk ::

jst sm za pocenitev robe, ma me pa res zanima, če bo to pomagalo k upadanju piratstva?
sej, če recmo en avdio cd snameš z neta, je še zmeri zastonj v primerjavi s 4k sit za original, ma pol k "bo" (ČE bo kdaj...) original 1,5k sit, je to še vedno več k 0 sit za dolvleko mp3jev :) nevem...
Nemelk ™

Thomas ::

Zakon padajočih profitov. Treba je dodajat novo vrednost, ali pa zmanjšati stroške produkcije, če želimo ohraniti profit.

Nej se kar brihtajo, grebejo, cenijo in dajejo dobre vsebine! Če hočejo prosperirat!

;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

root987 ::

Pri vseh teh širokopasovnih povezavah, bi lahko naredili da bi si za 10$(primer) snel z interneta film, ki pa ne bi bil omejen na eno gledanje, pač pa časovno(npr. pol leta). V tem času si lahko film ogledaš dovoljkrat, ko te pa ne zanima več ga pa zbrišeš. Pa še z raznimi fake kopijami se ti ni treba ukvarjati...

Prav tako je "bolje", če res veš da bo ta denar resnično šel k nekomu, ki je dneve in dneve preživel za mizo, kot pa nekomu, ki je ves čas izdelave slednjega programa preživel na karibih/bahamih/maldivih/xyz.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

globoko grlo ::

zakaj avti še zmer na bencin pa nafto laufajo, ker majo naftarji monopol
zakaj je SW drag, ker majo Swjaši monopol

ABX ::

Naftarji nimajo noben monopol, če za liter benza daš 80% državi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Thomas ::

> Naftarji nimajo noben monopol, če za liter benza daš 80% državi.

Ma se vedno najde kakšen, ki trezno misli.

Na srečo.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Gandalfar ::

zakaj je SW drag, ker majo Swjaši monopol


Kaksen monopol? Sej imas Windowse, MacOS, UNI*X, OS/2 kaj se hoces?

Sej mas MS Office, Wordperfect office, Openoffice, ..

Torej alternative obstajajo?

Ne vem tocno zakaj moras ukrasti MSOffice, ce lahko lepo OO uporabljas? Ce pa zelis fancy sminkico JO PLACAJ, ce nisi prirpavljen ziveti z cenejsimi/zastonj alternativami.

ABX ::

Cena avta na eno leto:

Nov avto 3.000.000 sit
V petih letih je vreden 1.500.000 sit kar pomeni da na leto zgubi
300.000 sit
Zavarovanje za tak avto je cca. 100.000 sit
Kasko + servisi in vzdrževanje 50.000 / 100.000 sit
Benz (15.000km) (6-9L porabe) 200.000 / 300.000 sit

--------------------
650.000 / 800.000 sit na leto. Od tega 30% - 60% gre državi.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

Thomas ::

Avto, katerega proizvodnji stroški so 4000 &#8364, lahko prevozi 200 Megametrov. To je kakšnih 15 tisoč litrov bencina. Ob plačilu enega litra, nakažeš 1/2 € na liter FIATU.

Working business model.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Vlady ::

Ja cene so res previsoke. Tako da piratstvo se splača. Ampak samo do neke meje.
Če bi res ponujal robo zelo poceni, bi pomoje piratstvo kmalu zatonilo. Sam tud potegnem kaj dol, in če mi je všeč, grem kupt cd (ker s tem pač daš podporo avtorju). Se pa večinoma poslužujem open source kode (Linux pa to..), tko da doma skor ni programa, ki bi bil licenčen.

ahac ::

Gandalfar ima tokrat prav..

ljudje so tolk navajeni na warez, da sploh ne pomislijo na alternative.. frendom nonstop predlagam Openoffice.. ampak ne.. vsi so navajeni na M$ Office in hočejo, da jim ga zrihtam zastonj!
Ne bi reku, da bi šlo res za orenk razlike v kvaliteti al pa kaj..

pa recimo na nekem kanalu ircu vsi poznajo vse najnovejše igre.. ampak Enemy Territory pa nekateri niso poznali. Ker je zastonj! Ker se ne pojavi na straneh z warezom! Zato jim sploh ni zanimiv!
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

root987 ::

Gandalfar: Da, imaš prav, vendar(ne vem kako je z najnovejšo različico, sam sem imel 1.0.1) sem, ko sem pisal projektno nalogo v OO imel HUDE težave z združljivostjo(slika na napačni strani, tekst prestavljen, črke, ki bi naj bile "potrjene"(bold), to niso bile, etc.

Skratka, vsakič ko som odprl *.doc dokument je bilo vse tako. In, če bi to oddal, gotovo ne bi dobil 5...Če pa je z najnovejšo različico že popravljeno to, pa mi povej...Resnično bi rad prešel na OO(ko bo imel soldino kompabitibilnost - beri: brez zgoraj naštetih problemov)
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: root987 ()

Tr0n ::

Thomas: idealizem torej? Ljudje za dobro ljudem, brez financnih sredstev :).

Thomas ::

To niti ni v prvi vrsti idealizem.

Evolucija tržišča nas sili tja. Če ne moreš prodati - je bolje da podariš. Več (za silo) dobrih reči je v prostem obtoku, težje je karkoli prodati. Tudi ker cena denarja z give away načinom - pada.

Povpraševanje za denarjem je manjše že, če ga ne potrebuješ pri nabavi OS-a. Če bi bil OS 1/100 stroškov ki jih imaš to leto, potem ti denar pomeni skoraj 1/100 manj, če dobiš OS zastonj. Pa čeprav (bodimo realni), zaenkrat še slabši Linux, namesto Windows.

Ko je enkrat proizvodnja RES (zdaj največkrat še ni) enostavna, stvari res postanejo zastonj.


Kdo bi reku!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

iso2000 ::

Mene pa zanima kaj si sploh razlagate pod pojmom piratstvo? Ali je to za vas že sama uporaba nelegalne prog. opreme, filma, glasbe, ali je piratstvo šele, ko nekdo s pomočjo nelegalnih kopij ustvarja lasten profit?

Gandalfar ::

piratstvo je kraja .. torej prilascanje necesa kar ni tvoje :)

Zgodovina sprememb…

pivmik ::

Bi blo fino imet ene skenerje, ki bi poskenirali eno stvar do atoma (oz. še bolj) natančno.
Tako bi šli v trgovino in poskenirali.
Nato z eno drugo napravo("printerjem") to posekenirano stvar "sprintali"/ustvarili kopijo.
Tako ne bi ukradli prav ničesar in niti ne bi kršili (današnjega) zakona.

Tako, da zame piratstvo ni kraja ;)
Uporabite kako drugo besedo za to, ampak kraja sigurno ni!
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

Sergio ::

Kraja intelektualne lastnine tebi kaj pomeni, Picnik?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thrivial ::

Definitivno je kraja. Z mocnimi olajsevalnimi okoliscinami...

:)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Tr0n ::

"Vlady: Če bi res ponujal robo zelo poceni, bi pomoje piratstvo kmalu zatonilo."

Finta wareza je v tem, da je brezplacen.

Pa treba je tudi locit pirate v pravem pomenu besede, torej tiste, ki sluzijo denar s preprodajo wareza in potem warez release sceno, ki izdaja stvari brezplacno, v svojem prostem casu in za hobi. Bazira na skupnosti in zaupanju.

Ce si uporabnik presname nek film in ga potem uporablja/gleda za osebno rabo, bore malo skodi filmski indrustriji. Spet drugo so kopije filmov v licnih embalazah, ki na prvi pogled zgledajo kot pravi originali.

ABX ::

Cene cd-jev se ne bojo zmanjšale, ker očitno je, da jih folk kupuje po teh cenah.


Če želite zmanjšat cene cd-jev prenehajte jih kupovat, as simple as that.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Blisk ::

Ja OK, pol če si jst zmislim eno pesmico in jo zapojem in edn to sliši in si potem poje mojo pesmico, je kraja.
Torej ga lahk tožim, ker si poje mojo pesem.
:)

DSmidgy ::

Moreš met dokaz, da si jo ti napisal. Daš v koverto, greš do notarja pa da pečat gor pa je.

undefined ::

Tko kot je Blisk napisal. Jaz si bom žvižgal eno rimo, jutri jo bo nekdo za mano ponovil. Jaz pa ga bom tožil, ker je kršil moje avtorske pravice.

Ali še bolje. Zamislite si, da bi nekdo patentiral imena dnevov in mesecev, ko si jih je izmislil. Ta bi istočasno ustvaril firmo, ki bi še do danes lepo vlekla denar od vsakega, ki vpiše ime dneva ali meseca.

Piratstvo je le underground alternativa open sourca. K temu pa težijo praktično vsi, ki niso milionerji. :)

bradek ::

Vcerej gledam kanal A... naenkrat se pojavi en kvazi videospot od Avsenika... Na Golici... potem se en prav tako narodnozabavni... samo pac odlomek... in potem 10 sekundni blok "ta oglas piratstva ne bo ustavil... ustavite ga lahko Vi!"

Nisem uspel pogledat kdo je narocnik oglasa... ve kdo kej vec o tem?

undefined ::

> "ta oglas piratstva ne bo ustavil... ustavite ga lahko Vi!"

LOL! Me prav zanima, ja. Le kaj imam jaz od tega, če se zavzemam za to ustavljanje? Nič. Imajo le tisti, ki se že danes kopajo v denarju.

> Nisem uspel pogledat kdo je narocnik oglasa... ve kdo kej vec o tem?

Kdo drug, kot BSA? :)

BigWhale ::

> Tko kot je Blisk napisal. Jaz si bom žvižgal eno rimo, jutri jo bo nekdo za mano ponovil. Jaz pa ga bom
> tožil, ker je kršil moje avtorske pravice.

Preberi en post pred svojim. Blind man... :P

> Ali še bolje. Zamislite si, da bi nekdo patentiral imena dnevov in mesecev, ko si jih je izmislil. Ta bi
> istočasno ustvaril firmo, ki bi še do danes lepo vlekla denar od vsakega, ki vpiše ime dneva ali
> meseca.

V ameriki se da marsikaj patentirati, pac intelektualna lastnina. Tudi GIF kompresijo so patentirali deset let po njeni prvi uporabi. Pa so kaj dosegli? Nic prakticno, samo to, da je vecina osvescenih ljudi sla na
.png format. Ki je pa tako ali tako boljsi ;>

> Piratstvo je le underground alternativa open sourca. K temu pa težijo praktično vsi, ki niso milionerji.

Tale prvi stavek je pa ena izmed vecjih traparij, ki sem jih slisal... ;>

Brez zamere...

undefined ::

> Preberi en post pred svojim. Blind man... :P

Sem ga prebral.

> Tudi GIF kompresijo so patentirali deset let po njeni prvi uporabi. Pa so kaj dosegli? Nic prakticno, samo to, da je vecina osvescenih ljudi sla na
.png format. Ki je pa tako ali tako boljsi ;>

To še ne pomeni, da so odvzeli prosto uporabo GIF kompresije. Še nihče ni bil tožen za uporabo GIF slikic na svoji spletni strani. Ta patent je v veljavi le toliko, da ne more katera druga firma delati na njem brez dovoljenja prvotne firme, ki je uveljavila patent. Nikjer pa ni prepovedana prosta uporaba GIF formata navadnim smrtnikom.

> Tale prvi stavek je pa ena izmed vecjih traparij, ki sem jih slisal... ;>

Jasno, ker ga ne razumeš. :)

Jackass ::

Js sm pa močno za piratstvo, ga častim, doma že skor slavim "boga piratstva"!!:D

Dokler sam ne prodajam programske opreme in je piratsvo v mojo korist, ga bom na vse pretege podpiral, širil in po svojih močeh skrbel, da ne bo izginilo! Točno, sedel bom doma, kopiral cd-je, prenašal datoteke prek P2P programov, FTP...

Mislm, da je piratstvo ena lepših stvari v sodobnem informacijskem svetu!

Js ne vem, a misle kdo, da sm kreten, da bom dajal po 50k sit za winse, pa 200k za Office, pa za nortona, pa ZoneAlarm-a, pa Dreamweaverja, pa TIS...:(

Pa dnar za DVD-je. 5k in več. :(

Plačam 6k na mesc za ADSL, pa mam vse to!

Torej, naročite se na ADSL Siol še zdaj!!:D
jAcKaSS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jackass ()

undefined ::

> Dokler sam ne prodajam programske opreme in je piratsvo v mojo korist, ga na vse pretege podpiral, širil in po svojih močeh skrbel, da ne bo izginil!

No, zaradi takšnih imaturnih izjav pa dobi piratstvo slabo ime in v ljudeh vzbudi odpor. :)

l_jst ::

Jao narod kwa je z vami. Intelektualna lastnina. Pa kaj Pitagorov izrek,... pa ostale so tut. A si kdo predstavla kako bi blo, če bi blo te stvari treba plačvt. Tko, da lahko povem sam 2 stvari:

1. Jackass je povedu točno tko kt je treba in je zadeu bistvo.
2. Usem k praute, da morm plačat pa bogi avtorji itd. itd. AVTORJI DOBIJO OD USEGA SKP 5% NČ SKOR US EPOBEREJO ZALOŽBE.
In ja neverjetno se mi smil revni Billy, ki bo zarad koperanja ob dodatno miljardo zasluška (Bo meu sam 3 miljarde čistga profita) Ja bogi bogi bogi Kr srce se mi trga k pomislm na uboščka.


Nevem sam a vm bog ni namenu možganou, da bi z njimi razmišlal? Mal poglejte profite pa se pol uprašte u logiki nekoperanja. odprta koda. Zakaj že, če je ta navoljo zaston? USE UR BRAINS

P.S:(Une cifre z zasluški so tko prbližn okvirne lohk je za kako miljardico kje odstopanja)

undefined ::

> 1. Jackass je povedu točno tko kt je treba in je zadeu bistvo.
> Nevem sam a vm bog ni namenu možganou, da bi z njimi razmišlal?

Zgleda, da jih le tebi ni dal, ako se strinjaš z Jackassovo trditvijo, da piratstvo podpiraš le toliko časa, dokler tudi sam ne vlečeš nekih velikih denarcev od svojega patentiranega softwarea.

Zdaj le ne morem ugotovit to, a gre tukaj za hude otročje razvade al ste le taki hudi hinavci? :)

Vlady ::

Sam to je res. Unmu se niti ne pozna, če mi kopiramo. Filmi se itak gledajo v kinu, pr programih pa igrcah in muskise piratstvo niti ne pozna.

Jackass ::

IceMan je pa svetnik!

A ti bi pa svoje delo kr zastonj dajal širšim množicam?

Kul, se priporočam!:D
jAcKaSS

undefined ::

> A ti bi pa svoje delo kr zastonj dajal širšim množicam?

Torej kaj zdaj, to pomeni, da ne podpiraš več piratsva? Al ga podpiraš le toliko časa, dokler ne škodi tebi? Torej tudi podpiraš fizično nasilje, samo da tebe noben na nos ne užge? Podpiraš kurjenje hlevov, dokler tvojega en ne zakuri. In po vsem tem imaš ša toliko jajc, da to slaboumje glasno priznaš. :)

l_jst ::

iceman.Rojen si za primere. Sam takim mi u šoli pr svizcu praumo pretiravanja. Fizično škodvanje al pa "škodvanje" enmu k se pizdi k ma preveč keša pa mu je vs ta medijski k ma konfernence kolk so mu uzel. Pa to je njim bezplatna reklama. HALOHA
Jst pravm, da noben ne naj ne i zaston delu sam, če pa en misl, da je on tolk zaslužn pač jst rečm, da ni in skoperam.

Aja BTW mogoče še nisi slišu kdo piše zakone? k si pr soci mal preveč spau. Pišejo jih bogati in vplivni tko kt njim paše na folku pa je da jim pol še vrjame, da je dobr, da se plačuje mastne pare za ta sranje.

Poglej če jst kupm mobo:
1. Mi garanterajo da bo delala
2. Lahko jo dam frendu
3. Lahko jo uporablajo usi moji frendi
4. je moja skos (K zdej hočjo kaserat usako uporabo na usacga uporabnika)
5. Določeno št let mam serviseranje.

Kaj mi dajo programi u licenčni pogodbi s kero se morm strinjat piše, da ne garanterajo da bo delal na moji konfiguraciji. Nesmem je dt frendu, da jo še on uporabla. Pa če se naprimer winsi sesujejo 2X na mesc mi jih bobjo popravl. Za mobo grem namreč pol že na servis in stvar zrihtajo. No pa 2. moba je cnej od tega. Tko da plz.

Jackass ::

IceMan: Mislm da sm izrazu svojo misel!

Js podpiram piratstvo dokler je v mojo korist!

A ti podpiraš piratstvo v vsakem primeru, al kako? Tudi v svojo škodo na primer?
jAcKaSS

undefined ::

Jest sm že reku, da proti piratstvu nimam nič. Imam pa proti tistim, ki bi, ob ponudbi novega delovnega mesta in visokim prihodkom denarja, svojim bratom nož zarinili v hrbet. To so navadni otroci ali pa hinavci, ne pa nekdo, ki se zavzema za eno stran. Zavzema se le za lastno rit. :)

undefined ::

> Js podpiram piratstvo dokler je v mojo korist!

No saj, o tem sem govoril. zato bi jaz takemu, kot si ti, takoj zaplenil računalnik in mu povrhu še nabil globo, katero bi seveda plačali starši, tebi pa posledično onemogočili dostop do novega računalnika, dokler se sam ne zaposliš in prevzameš odgovornost.

> A ti podpiraš piratstvo v vsakem primeru, al kako? Tudi v svojo škodo na primer?

A nisi rekel, al so rekli le tvoji "kolegi", da je to za njih "brezplačna reklama"? Kako ti je potem reklama, za katero ti ni treba plačati nič, lahko v škodo? :)

Matek ::

Moram se strinjati z IceManom, to je bedarija, Jackass, se ti ne zdi, da si sebičen in hinavski? Torej drugim ti lahko brez problema kradeš, težava nastopi, če bi kdo tebi kradel. :\
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

l_jst ::

No ja treba je žvet. treba je met profit in use to. Pač če od tega žviš (maš velko založbo) javno nesmeš podperat piratstva, ker si prenevaren drugim založbam, če kljub temu, da ga ne preganjaš vseeno lepo živiš in trdiš da ti piratsvo ne prinaša prav nobenih izgub. Si jim prenevaren, da bi te pustil na sceni.
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sharereactor je podlegel... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
896944 (3970) Poldi112
»

Oglas na TV proti piratstvu.... oz. nelegalni glasbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644865 (2731) B_Marley
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825125 (3899) flipflop
»

Problemi s policijo

Oddelek: Loža
211938 (1417) cattom
»

Piratsvo : tako po čez (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534989 (4109) kuzifix

Več podobnih tem