» »

nogometni cevlji - kopacke

nogometni cevlji - kopacke

andrej ::

zanima me ena zadeva v zvezi z nogometnimi cevlji - ala kopacki. kaksna je dejansko razlika med kopacki z 6 stoplji, 12 stoplji in ono plastiko? A so res celji s 6 stoplji skoraj neuporabni na trdi travi, kot je zdaj poleti? A je potem najbolj univerzalna tista tretja moznost - tista, kot zgledajo plasticna rebra? kaj je najbolj univerzalna resitev?

Sem bral nekaj na to temo, ampak bi rabil predvsem vase izkusnje...

Mercier ::

Odvisno katera liga je. Za nižje so najprimernejši na 6 podaljšanih aluminijastih. >:D :D

Univerzalni so oni na 6 normalne dolžine. (plastišni sveda) Ni problemov na suhem in trdem terenu. (sploh je teren navadno pripravljen)

So pa tisti, ki imajo 12 ulitih štopljev, mogoče malo udobnejši. Niso pa za blato. Sam sem vedno uporabljal opačke na 6 štopljev (a tak se temu reče? :)

Rebra? Zgleda sem končal s tem preden so rebra izumili.

mlakar ::

Jst igram nogomet 8 let in mam že kr nekaj izkušenj, zato ti bom tko povedu:

za moker teren so najboljši "kramponi" to so čevlji z šestimi štofelci, ji se jih da zamenjati. Niso pa primerne za trde terene, ker te tisti štoflci dobesedno bodejo v nogo, ker je teža samo na 6tih. Prednost šestih štofeljcev pa je, da se ob blatnem terenu, blato in trava ne ostaneta na podplatu.

za suhe, delno vlažne terene so odlični čelji z podolgovatimi štofeljci, ki dajo odličen oprijem in občute. Vendar se pa na blatne terenu kar hitro zabijejo in blato ostane na podplatu.

za ekstremno suhe terene, kot je sedaj naprimer, so pa idealni čevlji z veliko majhnimi gumjastimi čepki, ki ne utrujajo nog. Niso pa za moker teren ker se takoj zapaca podplat.


če te še kaj zanima, ti kr upraš:D

LP

ABX ::

Igral sem fuzbal več kot 10 let od tega, spomnem pa se kake žulje sem dobil na suhem igrišču (točno po 6 na nogo :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

andrej ::

ce povzamemo:
- 6 stoplov. najboljsi za mehek/moker teren, torej blato. Zelo slabo za suh teren - tako kot je zdaj poleti.
- 12 stoplov. dobro za suh teren slabo za blato.
- podolgovati stofeljci/rebra. dobri za delno vlazne terene. slabo za blato.

Torej je najboljsa izbira en par z 6 stopli in drug par s temi rebri... :)

Kaksne kopacke uporabljate vi?

mlakar ::

Ja najboljša kombinacija so gotovo čevlji z podolgovatimo čepki.

Jaz imam trenutno dvoje: Ene z šestimi štofelci kramponi, za blato in ene z podolgovatimi za delno suh in suh teren. Če boš dvoje kupoval je pomoje najboše tko, ker se te z podovgovatimi čepki obnesejo odlično tudi na trdem terenu, pri tem pa noge ne trpijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup pohodnih čevljev (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Šport
858228367 (4844) theStranger
»

Obutev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9421075 (2924) gruntfürmich
»

Usnjen čevelj problem

Oddelek: Loža
362937 (2039) Unknown_001
»

Gore-tex čevlji - premočijo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12331649 (27944) Kleemen
»

Obutev za na golo nogo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6620240 (17852) negot

Več podobnih tem