» »

Piratstvo

Piratstvo

1
2
3 4 5

undefined ::

> če kljub temu, da ga ne preganjaš vseeno lepo živiš in trdiš da ti piratsvo ne prinaša prav nobenih izgub. Si jim prenevaren, da bi te pustil na sceni.

A res, kaj ti bodo pa naredili, če ne boš preganjal piratstva? Te bodo morda zaprli, ker si storil zločin? Kakšen zločin? Daj prosim nehaj na dan vleči patetične izgovore brez realne podlage. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

l_jst ::

Ne sam medijsko te bopjo očrnil. Razen če maš ti več medijev kt usi ostali. Če pa prideš na slb glas, za kerga poskrbijo mediji, ker je narod v večini ovce in bo šou tko kt ga bojo usmerjal. Torej, če majo drugi več sredstev za usmerjanje kt ti se te lahko na lep eleganten način znebijo.
Tko kt se je tobačna pa naftna ind. konople.

undefined ::

> Ne sam medijsko te bopjo očrnil. Razen če maš ti več medijev kt usi ostali. Če pa prideš na slb glas, za kerga poskrbijo mediji, ker je narod v večini ovce in bo šou tko kt ga bojo usmerjal.

Aha, torej hočeš reči, da si le spužva brez hrbtenice. Tudi prav.

Podobno kot Madonna, ki je v svojem video spotu American Life naredila sceno, ki bi lahko marsikomu prikazala Busha v slabi luči. Tisti del je potem izrezala ven, ravno zaradi tega, ker se je bala medijev. :)

l_jst ::

>Aha, torej hočeš reči, da si le spužva brez hrbtenice. Tudi prav.

Zanimiva primerjava. Sam a si kdaj slišu, da se da hrbtenico tut zlomt al pa zlo omajat. No in to oni nardijo. Nimaš je zdej k si po vsej verjetnosti kt povprečen zemlan brez možnosti upravlanja z mediji. Pol jo maš, sam ostali, ki so združeni majo na nek način močnejšo in tvoja popusti. A se ti ne zdi?

Tr0n ::

Zacelo se je z navadno izmenjavo blaga. Kolega kupil CD, kolega naredil kopijo CDja, kolega posodil CD drugemu kolegu,.. itd... Rodile so se release skupine. Nastalo je vec skupin (klanov? skupnosti?). Ker je bila konkurenca vsa vecja, so zacela med seboj tekmovati. Nastala je underground software release scena.

Zakaj to pocnejo? Mogoce zaradi kaksnega kodeksa? Za street creditse? Se bojujejo proti velikim korporacijam?

Presodite sami :).

undefined ::

I_jest, si že kdaj slišal, da greš za tistim, kar rečeš in za čimer stojiš? Al se ti le vedno znova "upogneš" in "zlomiš" ter si vsak dan postaviš nova pravila, kot tebi trenutno bolj ugaja? Tako ne boš prav daleč prišel, tako kot izdajalci v vojni ne pridejo. Dvoreznega noža nobena stran ne mara. :)

maksimvs ::

Otroci otroci,.... ne se kregat:)
Takole bom rekel: če bi bile stvari ala SW in CDji ipd. cenejši bi večina ljudi zadeve kupila. Konkretno meni se ne bi dalo zajebavat s Kazzo če bi bila muzika cenejša. Sam imam približno sto originalnih CDjev ampak v zadnjem času so cene presegle meje zdravega razuma. Zavedati pa se morate da povprečni uporabnik računalnika ni kak tech frik in bi mu vsekakor bilo bolj enostavno stvar kupit in gor vreč (npr. program), kot pa sosedovemu mulcu težit. Za tak prihranek se pa človek že potrudi a ne!?:D

maksimvs ::

Aha pa še tole!
Meni je p2p fascinanten zaradi tega ker tako odkrivam muziko ki je drugače nikoli ne bi. V štacuni pri nas se pa take glasbe tako ali tako ne da kupit, tako da spet ni nobene škode:) Definitivno mi je pa hudo debilno DLjat komad ki ga tako ali tako slišim petkrat na dan na radiju in ga mam po enem tednu poln k....:\

Vlady ::

Ja to je tud res glede muske. Dostikrat dobiš tud kak domer remix, ki ga na originalnem cd-ju ni. Al pa recimo, ti je všeč samo en al pa dva koamda s cd-ja. Zakaj bi kupoval cel cd??? :)

Blisk ::

Jst prav, piratstvo mora bit do neke meje.
Ker tisti k so avtorji intelektualne lastnine itak dost zaslužjo, prav tako pa njihovi zastopniki in agencije, ki si bašejo težke miljone v žepe.
Ko bojo spustili cene svojih izdelkov na mejo normale, pa se bo piratstvo bolj kot ne zmanjšalo čisto na minimum.
Beda je da se nekateri extremno bogatijo, medtem ko policija za njih terja kazen od takih, k so dobli PC na karitasu in majo nelegalen softwer naložen gor.

globoko grlo ::

k smo že glih pr izdelkih, zdejle sm sprobal colina 3, ma zapopizdit kakšn šit, totalno nevozljiva zadeva;(( ;(( ;(( , vsaej na tipke in zdej si predstavljajte da kupš špil za 10 čukov, pol je pa čist neigrabiln, pa to je sam en špli, kok špilov ste sam probal pa stran vrgl ker so bli bedno bedni in jih nikol v življenju ne bi šel v štacuno iskat, hala bodu za p2p


če ti je pap kkšn špil res tok carski si ga greš pa kupt ane

l_jst ::

iceman: A se ti ne zdi, da krneki nabijaš? Tist upogibanje in lomlenje ni šou na stališča ampak finančen položaj. Če bi ti z agencijo reku, da te boli k če pirati delajo. Bi te tkole po forumih slavil, sam druge agencije bi te medisko linčale. Ker sil epo priznejmo, da smo ljudje po večini ovce in se ns da dokaj lepo usmerjat. USE ENE TLE ENE TM. Torej, če opa ti finančno propadš pa zgubiš tut medije in pol si spet mejhn človek, ki ga noben ne posluša in je usem useen al podperaš piratsvo al ne. Zato kr lastnik založniške hiše ne smeš tega podperat.

wishmaster ::

Jaz nimam proti piratstvu nič.Da ne bo s tem postom izpadlo da koga silim v piratstvo

Moje mišljenje je takšno.Windowsi xp stanejo od 31.000 sit dalje,office od 54000 sit.Kdo bo dajal toliko denarja za windowse in office ki uporablja doma računalnik za igre in pisat plonkce.V takem primeru nimam nič proti če daš 2.000 SIT za windowse in office skupaj.Sam priznam da nimam licenčnih windowsov.Če bi pa imel kakšno podjetje potem bi že razkiral tistih 100.000 Sit.

Piratstva vsaj po mojem ni možno preprečiti.Morali bi ukiniti internet (da sploh nebi deloval),pa še potem bi lahko dobil piratske cd-je (razni oglasniki,kolegi....)

Ziga Dolhar ::

Rešitev 1:

"Če ne želiš plačati, ne plačaj."

Rešitev 2:

"Če ne želiš plačati, ne uporabljaj."

--

Seveda je 2. rešitev moralno nesprejemljiva, saj so windowsi in office itak že družbena last.
https://dolhar.si/

wishmaster ::

Rešitev 3.

Uporabljaj llinux in openoffice pa se nihče ne bo delal budale iz tebe.Jaz sem izbral raje linux ker mam postavljen strežnik(mail strežnik).Tak da mi BSA ne more težit.

undefined ::

> Ker sil epo priznejmo, da smo ljudje po večini ovce in se ns da dokaj lepo usmerjat.

Govori zase, ok? Jaz ti verjamem, da to zate velja, da si owca. :)

l_jst ::

Sam lepo si prepričan, da se tvojga mnanja ne, da nasilo spremenit. Taki k si pa to domišlate stre pa najhujše owce k mislš da si avtohton in, da se te ne da zavajat

para! ::

Ah ja, vedno, ko je neka ilegalna stvar nekomu v korist, si bo le-ta zmislil tisoč in en razlog oz izgovor in poskušal dokazati, da ta stvar le ni tako zelo slaba.

Picnik...

...naj prvo pokomentiram tvoj nonsens, če že trdiš, da piratstvo ni kraja. Pojdi v trgovino z oblačili in si naberi kavbojk, suknjičev, hlač, majic,... in odnesi vse domov. Brez, da bi karkoli plačal, seveda.

Downloadanje nezastonjske programske oprema je popolnoma ista reč: zaženeš nek P2P program ali se povežeš na nek FTP in downloadaš, recimo neko vsem priljubljeno igro. Kje je tukaj razlika med prvim in drugim primerom?

Če že moraš imeti vse zastonj, zakaj bi potem vzel samo programsko opremo? Pojdi in si naberi, ne le oblačil, odkorakaj ponosno z vzdignjeno glavo še v kak avto salon in se odpelji. "Ah, pa saj to vendar ni kraja," si reci sam pri sebi, "pri tako visokih cenah že ne more biti."

Naj te razsvetlim: če se nekaj prodaja, ne glede na ceno in kakovost, in si ti brez soglasij lastnikov to vzameš zastonj, je to kraja. KRAJA, fant moj, KRAJA!

Nadvse vljudno ti priporočam, da se spustiš na realna tla in nehaš zagovarjati nekaj samo zaradi tega, ker je to v tvojo korist.


Glede visokih cen in tega, koliko dobijo avtorji glasbe/filmov, programerji, ki pišejo programe...to je irelevantno. To nas ne zanima, ker tudi ko kupimo kavbojke, se ne vprašamo, koliko od tistih ~15.000 SIT, ki smo jih za hlače odšteli, dobijo šivilje.

Lp
Death before dishonor!

undefined ::

I_jest, kar tolaži se s tem. :)

Tr0n ::

Jazz: Seveda sledi vprasanje z moje strani. Uporabljas zgolj in samo legalno programsko opremo?

Kot ze receno, je velika razlika, ce nekaj uporabis za lastno rabo, kot pa ce zadevo prodajas. V prvem primeru so izgube za avtorja minimalne (se zbalansirajo z drugimi recmi) v prvem so pa velike.

Pa se nekaj sem pozabil dodati. Ce si ti presnames neko igro s interneta, to pomeni, da si jo ukradel? Release skupina je prva, ki igro dobi oz. jo kupi od kakega pre-release dilerja. Vcasih kupijo tudi original ali si ga sposodijo. Nato zadevo ponudijo ozjemu krogu ljudi, nato ta ozji krog ljudi zadevo razsiri na sirse obcinstvo. So vsi ti uporabniki zlocinci, kradljivci? Ali samo ljudje na zacetku verige?

Tvoj kolega na primer ukrade radio. Nato ti ta radio podari oz. si ga sposodis. Kaj si potem ti? Sokrivec?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

undefined ::

> Kot ze receno, je velika razlika, ce nekaj uporabis za lastno rabo, kot pa ce zadevo prodajas.

Genau. Kdor s tem služi, si res zasluži zaplembo računalnika. Kar pa gre za osebno rabo, pa ni nobena velika izguba, ker bi folk v nasprotnem primeru itak uporabljal zastonjske alternative.

para! ::

Nekateri očitno še vedno ne razumejo...

Jackass

Js ne vem, a misle kdo, da sm kreten, da bom dajal po 50k sit za winse, pa 200k za Office, pa za nortona, pa ZoneAlarm-a, pa Dreamweaverja, pa TIS...

Predragi Jackass, zaradi takih kot si ti, uporabljajo poniževalnice. Nočeš dat 50k SIT za Windows? Uporabljaj Linux. Ti ni do tega, da bi plačeval 200k SIT za Office? Uporabljaj OpenOffice. Hočem ti povedati, da plačljivi programski opremi obstajajo alternative.

Dreamweaver? Prosim, dragi Jackass, povej ti meni, zakaj za vraga rabiš Dreamweaver? Ali se res tako profesionalno ukvarjaš s spletnim oblikovanjem, da brez tega orodja ne moreš preživeti? Ali gre za občasno pacanje, raziskovanje in nasploh učenje?

Želiš probat program? Vzami trial version. Je zastonj.

Si pač eden izmed tistih, ki uporabljajo profesionalne programe za nadvse amatersko delo in se potem počutijo kot world-class-html-experts. Se morda motim, Jackass?

I_jst

Nevem sam a vm bog ni namenu možganou, da bi z njimi razmišlal?

No, I_jst, ne vem ali govorimo ravno o bogu, a meni je nekdo očitno le namenil možgane. Čas je, da se vprašaš, če nisi ravno ti tisti osel, ki je ostal brez.

Lp

:)
Death before dishonor!

para! ::

Tr0n

Tukaj se ne gre za izgubo avtorjev programske opreme, ker le-to mene sploh ne zanima. Gre se za definicijo dejanja, ki ga storiš, ko si vzameš neko avtorsko delo.

Če si ti presnameš neko igro z interneta, je samo po sebi razumljivo, da si jo ukradel. Kriv si pa ravnotoliko kot releaserji, pre-release dealerji.

Releaserji objavijo program na warez strani. Oni ga dobijo od pre-release dealerjev. To je samo posredništvo in posredna kraja, ker ti namreč nisi dobil soglasja avtorjev, ki si želijo, da ti za določen izdelek plačaš. Zveniš kot, da hočeš povedati, da te sharereactor posiljuje z warezom, Tr0n.

Skratka, downloadanje programske opreme brez plačila ali drugega soglasja avtorjev je kraja, ker s tem obideš plačilo in stvar dobiš zastonj.

Lp
Death before dishonor!

para! ::

Tr0n

Tvoj kolega na primer ukrade radio. Nato ti ta radio podari oz. si ga sposodis. Kaj si potem ti? Sokrivec?

Kaj ti internet podarja programsko opremo? Ali si ob presnemavanju programske opreme z interneta le-to sposodiš?

Think again?
Death before dishonor!

Tr0n ::

"Če si ti presnameš neko igro z interneta, je samo po sebi razumljivo, da si jo ukradel. Kriv si pa ravnotoliko kot releaserji, pre-release dealerji."

Vidis, tukaj nisem tvojega mnenja. To je potem isto, kot da si pri kolegu sposodis njegov CD, ki si ga je kupil in potem naredis kopijo za sebe ali si ga, vsaj vcasih smo tako delali, posnames na audio kaseto. Torej si kriv kraje avtorskega materiala? Ali pa ce si presnames neko radijsko postajo na kaseto, tv oddajo na video kaseto itd...

In ravno zaradi taksnih strogih zakonov, ki veljajo predvsem v ZDA tudi warez skupine obstajajo. Seveda so se drugi razlogi.

V bistvu si ti igro sposodis oz. dobis le malce bolj koncno verzijo. Ce zelis uporabljati vse funkcionalnosti (predvsem multiplayer) bos slej ko prej moral kupiti original.

Ali je to sposoja? Po besedah v vsakem .nfo fajlu releasi skupin bi naj to bila.

If you like this product, please buy it and support the authors. Delete the files after 24 hours.

Ves, ce pride nek program do vecjega obcinstva, to posledicno tudi dobro vpliva na prodajo nekega produkta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

darh ::

Vsi ki zagovarjate uporabo "ilegalnin" doma -- po čem se film, glasbeni album, program, igra, operacijski sistem razlikujejo od živil, oblačil, avtomobilov? So manj vredni (ne mislim denarno), da jih je uporavičeno "krasti", pa četudi za lastno uporabo? A mar lahko ukradeš hlače če zagotoviš lastniku trgovine da jih boš samo ti nosil? A lahko ukradeš štruco kruha če zagotoviš prodajalki, da jo boš sam pojedel?

Da ne bo pomote -- ne igram nekega čistuna tukej, po moje se po številu mp3jev in divxov ne razlikujemo dosti, smo poskušam vam pokazat zgrešeno logiko v mišljenju "če samo doma, potem lahko.."
Excuses are useless! Results are priceless!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: darh ()

Tr0n ::

Jaz pa skusam povedat, da ne gre za krajo v pravem pomenu besede.

iration ::

Koliko od vas bi vas tankalo na (na primer) Istrabenzu, če bi bil benz zastonj in koliko na Petrolu, če bi bil za plačat?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

darh ::

infectiphibian, ne moreš dat takega primera. Stvari, ki so po defaltu za plačat, NIHČE ne ponuja legalno in zastonj.
Excuses are useless! Results are priceless!

Tero ::

No pa bom se jaz se vrinil v tole temo... Najprej downlodanje raznih igrc, divx... je vsekakor kraja, ampak kraja pri kateri te ne morjo dobit>:D (oz. je majhna moznost). Zaj pa mi naj se tisti javijo ko bi vidli enega cloveka ki hoji po mestu in mu iz zepa pade nekaj 100k sit. Ali bi sli za njim in se drli:"Gospod denar ste zgubili!"
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

Jackass ::

Ok js sm hinavc, ker se upam javno priznt, da največ pomenim sam seb jst, potem pa šele pridejo na vrsto ostali?

No ja so tudi izjeme ob določenem času in kraju, ki ti pomenijo več in bi zanje naredil več kot zase in se postaviš na drugo mesto, ampak to so ponavadi spremenljivke, ki pridejo in grejo!

Poznam ogromno ljudi, pa niti enega, ki bi se bil morda kdaj žrtvovati za koga drugega, za dobro naslednjih generacij.

Zato dvomm, da vsi, ki ste nasprotniki piratstva, nimate nobene nelegalne kopije kakšnega programa!

Joj kakšn sm!

Sej vem! Ampak hinavsko bi bilo to, da bi zdele govoril to kar hočete nekateri slišati: Piratstvo je grozno, buuuuuuuuu..., treba ga je izkoreniniti! Doma bi hkrati uporabljal KaZaA, Mulo, DC++..., kopiral cd-je. To je hinavščina!

Res sm pa hinavc, ker se upam priznt nekaj kar je ali pa ni prav.

In kar bo hinavsko bo to, da me boste zdej vsi ukurcal kakšn sm in oh in sploh, ker je trenutno ozračje v tejle temi tako, čeprav vas je večina enakih.

Ker kdor reče, da popolnoma podpira piratstvo, tudi v primeru, če bi šlo v njegovo škodo, LAŽE!

Ali pa sem samo jaz obkrožen s svetniki, v svojem življenju pa še nisem spoznal človeka, ki bi mu več pomenil kdo drug kot pa sam!
jAcKaSS

undefined ::

Jackass, veš kako deluješ? Kot bi pravkar storil kriminal, bi prišel na policijo in priznal krivdo, jasno in glasno, ter jim povedal še to, da boš storil ponovno. Potem, ko bi te oni zaprli, bi se pa nekaj bunil, češ kaj te zapirajo, saj si vse priznal, pa koliko je še takih, ki ne priznajo, pa niso zaprti.

Se sploh zavedaš, kaj govoriš? :)

l_jst ::

Ta kraja se razlikuje v eni sami stvari. Tle so stvari skor brez garancije in po mnenju velik ldi (usi ki DL-jajo) velik predrage. Vedno v zgodovini, ko so ratale stvari predrage in staus prenizek so se ljudje uprl pršlo je do revolucije in takrt so tut pokradl use uključno z živili, avtomobili, dnarjem,... Jst to enačm z revolucijo. Preveč si dovoljo zato folku počas pa počas vedno bl dopizdeva.

frenk ::

moj mnenje: piratstvo ni pravično, ker programa ti ni treba uporablat, če ga pa hočeš, ga pa loh plačaš...če nimaš dnarja ga pač ne uporablaš al pa uporablaš freeware al pa GPL proggye...ampak jest se tega ne držim:)...jest jih pač uporablam zase ,ker so lahko dostopni in ker pač živimo v svetu kjer je software nuja...GPL-a pa ne uporabljam, ker še ni na takem nivoju, kot so winsi ali pa word in ker sem tega softwera navajen...pa tud če piratske stvari ne bi ble na voljo to še ne pomen, da bi te programe kupu...bi pač meu linux:)...no ja sj zdej še sam ne vem kva bluzim:D

para! ::

Tr0n

To je potem isto, kot da si pri kolegu sposodis njegov CD, ki si ga je kupil in potem naredis kopijo za sebe ali si ga, vsaj vcasih smo tako delali, posnames na audio kaseto. Torej si kriv kraje avtorskega materiala?

Seveda! Moraš razlikovati med medijem in vsebino medija. Medij sam po sebi seveda ni zaščiten, medtem ko je ravno vsebina tista, katero tako zelo ščitijo. In ti, ko greš do kolega in si presnameš pač en njegov, recimo audio CD, kradeš vsebino CDja, ki je v tem primeru glasba in je avtorsko delo nekoga, ki ti v trgovini za to glasbo računa približno 3.000 SIT. As simple as that, Tr0n. (Ali večino denarja od plošč dobijo avtorji glasbe ali založba je tu povsem nepomembno).

V bistvu si ti igro sposodis oz. dobis le malce bolj koncno verzijo. Ce zelis uporabljati vse funkcionalnosti (predvsem multiplayer) bos slej ko prej moral kupiti original.

No, to ravno ne moreš trditi. Razni Q freaki že kupijo original Q3A, ker jim brez fragov živeti ni, ampak vseeno ti dobiš zastonj nekaj, kar bi sicer moral plačati.

Ves, ce pride nek program do vecjega obcinstva, to posledicno tudi dobro vpliva na prodajo nekega produkta.

Ma nemoj? DivXi pridejo do večjega občinstva, pa vseeno ne vplivajo pozitivno na prodajo DVDjev in vstopnic za kino.

Jackass

Joj, Jackass, nikar ne zmerjaj samega sebe s tako težkimi besedami. S tem namreč odganjaš ljudi.

No ja so tudi izjeme ob določenem času in kraju, ki ti pomenijo več in bi zanje naredil več kot zase in se postaviš na drugo mesto, ampak to so ponavadi spremenljivke, ki pridejo in grejo!

Poznam ogromno ljudi, pa niti enega, ki bi se bil morda kdaj žrtvovati za koga drugega, za dobro naslednjih generacij.

Zato dvomm, da vsi, ki ste nasprotniki piratstva, nimate nobene nelegalne kopije kakšnega programa!

Si to napisal pomotoma, al ti je ta nonsens dejansko tako všeč, da si ga res moral vključit v post?

Sej vem! Ampak hinavsko bi bilo to, da bi zdele govoril to kar hočete nekateri slišati: Piratstvo je grozno, buuuuuuuuu..., treba ga je izkoreniniti! Doma bi hkrati uporabljal KaZaA, Mulo, DC++..., kopiral cd-je. To je hinavščina!

Vidim, da nas ne dohajaš. Namreč mi se sploh ne pogovarjamo o tem ali je piratstvo hinavsko, pošteno, dobro,...

Vse kar želim dokazat je, da piratstvo v nobenem primeru ne more biti in tudi ni legalno. Poleg tega odločno nasprotujem tistim, katerih mišljenje je podprto z neke vrste "favšarijo" in nastrojenostjo proti založnikom, češ "sej majo itak preveč dnarja" al pa "programerji itak skor nč ne dobijo"... Kdo dobi koliko ni pomembno. Kot sem že povedal, tudi šivilja Levi's kavbojk ne dobi vseh 15k SIT, kolikor pač stranka odšteje za hlače.

Lp
Death before dishonor!

Tr0n ::

"In ti, ko greš do kolega in si presnameš pač en njegov, recimo audio CD, kradeš vsebino CDja, ki je v tem primeru glasba in je avtorsko delo nekoga, ki ti v trgovini za to glasbo računa približno 3.000 SIT."

Ok, ampak nismo to naredili ze vsi? Si kdaj sposodili CD, ki si ga dejansko sploh ne bi smeli? Se ti ne zdi tole malce za lase privleceno, da nam strogi zakoni onemogocajo izmenjavo blaga? Malce prevec kapitalisticno? Eee, zato obstaja free warez trade.

Q3A je brez kljuca, ki ga dobis v originalni embalazi, neuporaben. Ce si ga ze omenil. Ok, dalo se je tudi kljuce dobit od ljudi, ki so delali v trgovinah z igrami, ampak tega jaz ne odobravam.

"Ma nemoj? DivXi pridejo do večjega občinstva, pa vseeno ne vplivajo pozitivno na prodajo DVDjev in vstopnic za kino."

Ne bos verjel, ampak da. Samo poglej si malce, koliko prometa so naredili v prvem tednu z Matrix Reloaded (ali pa Bruce Almighy, Finding Nemo,...) ceprav se ga je dalo videt ze kr nekaj dni pred uradnim izidom. Se ti ne zdi pametno, da najprej vidis, ce se ti sploh splaca dat jurja za film ven? Pri vsej tej poplavi slabih hollywoodskih filmov? Verjami mi, da sem z veseljem sel v kino gledat Reloaded, pa ceprav sem ga ze teden prej videl na slabem VCDju. Nic se ne more primerjati z atmosfero v kinu, edino ce mas za pol ali cel milijon home movie opreme doma :). Kar se tice pa DVDjev. Dokler ne bodo cene bolj cloveku prijazne, bodo pac meli taksno prodajo, kot jo imajo. Ceprav, baje da v USA je kr ogromna. Za EU nimam podatka. 10-15k SIT za en DVD, ne hvala. Sploh ves, kako se teh 10-15k SIT razdeli?

Glede programov. Kako lahko nek dijak/student pride recimo do kvalitetnih orodij, ki jih potrebuje pri delu/studiju, ce srednja sola oz. fakulteta tega ne ponujata? Recimo izdelava kvalitetne HTML strani, 3D oblikovanje, orodja za razvoj programske opreme,...?

Microsoft je dosedaj edini, ki ima za to dobro poskrbljeno. Pred letom ali dvema si lahko dobil kompletni Visual Studio 6 + MSDN libraly za 3.000 SIT, ce si bil student na katerikoli fakulteti v Sloveniji. Zadeva je sla kot vroce zemljice. Najbolje investiranih 3.000 SIT v mojem zivljenju. Prav tako je mozno dobit Microsoft izdelke (sistemi, razvojna orodja) zastonj na dolocenih fakultetah (FERI npr.). Vidis, to je pravo razmisljanje.

Take from the rich, give to the poor. Pa ce se se slisi ne vem kako robin hoodsko.

Se enkrat, domaca uporaba ni tista, ki povzroca te ogromne izgube, o katerih porocajo velike korporacije. Ni vse tako crno/belo, kot se morda vidi na prvi pogled Jazz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tr0n ()

bradek ::

Q3A brez kljuca dejansko ni cisto neuporaben, ampak ti to verjetno itak ves :)

Tr0n ::

Brad3K: Hmm mislis, ce nisi dobil kljuca od nekoga, ki ga je ukradel v neki trgovini?

undefined ::

> Q3A brez kljuca dejansko ni cisto neuporaben, ampak ti to verjetno itak ves :)

Zato pa obstaja Hexedit v te namene. ;)

Gandalfar ::


Glede programov. Kako lahko nek dijak/student pride recimo do kvalitetnih orodij, ki jih potrebuje pri delu/studiju, ce srednja sola oz. fakulteta tega ne ponujata? Recimo izdelava kvalitetne HTML strani, 3D oblikovanje, orodja za razvoj programske opreme,...?


GNU anyone?

Mislim ne vem kaj bluzis. Izdelava kvalitetnih html strani. Za koga? Za moj homepage pa res ne rabim imet nekih blaznih orodij. En text editor pa kaksen Paint shop Pro recimo ali pa kar zastonjski GIMP pa je.

Aja.. ti bi delal profesionalne strani pa jih prodajal aaa.. sluzil bi z ukradeno opremo..

3d modeliranje .. hm mas recmo benderja ali pa kaj pa maya lite edition pa saj se dobijo stvari.

Orodja za razvoj programske opreme. Borland ima celo paleto 'personal edition zadev' pa tudi recimo Delphi standard edition stane nekje v ranku 30k kar je cisto sprejemljiva cena. Aja, ti bi mel taksnega, ki se lahko povezuje z Oraclovo bazo..
Potem imas pa se celoten GCC itd. Ce je lahko cela Mozilla razvita v teh orodij pa mislim, da bi tudi tebi uspelo.

Daj. Nehi se delat neumnega. Srednjesolec nima _nobene_ potrebe po dragi programski opremi. Za solo nujno potrebuje samo nek urejevalnik besedila ter dostop do interneta.

Vse ostalo je za njegovo osebno uporabo in ce ne bi bil tako zelo len bi lahko vse naredil z free orodji. Ampak ze iz principa hoces imeti neki najdrazjega itd.

bradek ::

Tr0n nisem omenjal kraje, mislim pa o raznih pathacnih verzijah serverjev za katere ne nucas cdkeya za spilat... da ne govorim kolk lazje je to izvest na lokalni mrezi. Ce se ne motim je celo tako, da q3a brez cdkeya deluje od nekega popravka dalje brez problema, correct me if i am wrong, vem pa da je nekej na tem bilo nekaj casa nazaj. Anyway, ne zagovarjam piratiziranja, sam tko ker sva oba iz kvejk voda mogoce oba dobro veva kako gre to :) Drugace je pa Gandalfar naredil dober point.

Ziga Dolhar ::

Tr0n je opozoril na akcijo "Študent je car", kjer je MS talal Visual Studio za 3.000 sit.

Tu je šlo za "akcijo slovenskega Microsofta".

V tujini pri tem ne gre za 'akcije', ampak najdemo cele police, založene s "Student license" škatlami za nemalo Microsoftovih izdelkov ...
https://dolhar.si/

kopernik ::

Gandalfra ima prav. Če nimaš denarja, uporabljaj open source. Z malo truda
se da narediti skoraj vse s pomočjo open source orodij. Če pa npr. nekaj
delaš za denar in ne znaš/nočeš uporabljati open source-a (oz. za tvoj problem
open source orodje ne obstaja), potem pač daš nekaj denarja za programsko
opremo.

Meni se zdi, da je problem v temu, da smo preveč navajeni na to,
da je programska oprema "zastonj". Predstavljajte si, da bi pol leta delal nek
program(pač neko orodje, ne nekaj po naročilu) in ga nato skušal prodati...
ampak prodal ne bi nič, ker bi si vsi pač kopirali zadevo.
Ta stvar je še bolj problematična za podjetja, ki živijo od izdelave
programske opreme.

Strinjam se pa s tem, da so cene pretirane. Kajti stroškov po izdelavi
programa ni prav veliko (če izvzamem stroške distribucije). Pri izdelkih
v trgovini (kruh, čips, kavbojke) pa proizvodnja stalno povzroča stroške.
Po domače povedano: ko enkrat narediš program, greš lahko na Havaje ali
pa na Tajsko in pozabiš na vse skupaj. Pri izdelavi kavbojk pa mora tovarna
neprekinjeno štancati...

lp

Gandalfar ::

Ne vem no.

Pri programu ponavadi nudiš še support pa buge morš popravljat pa takoj začet delat na naslednji različici, ker drugače te konkurenca povozi.

l_jst ::

Vse kar želim dokazat je, da piratstvo v nobenem primeru ne more biti in tudi ni legalno.

Temu mislm, da noben ne oporeka ker zakoni pač določajo legalnost in ilegalnost. Vprašanje je predvsem ali je pošteno in upravičeno ali ni? Ker legalnost je neki zapisanga kar se sicr, da tolmačt mal tko mal drgač in o njej kt pomoje po večini neizobraženi na pravnem področju lahko nehamo razglablat. In s elahko neha ponaulat, da je to ilegalno KER TO USI PRBLIŽN VEMO.


Mislim ne vem kaj bluzis. Izdelava kvalitetnih html strani. Za koga? Za moj homepage pa res ne rabim imet nekih blaznih orodij. En text editor pa kaksen Paint shop Pro recimo ali pa kar zastonjski GIMP pa je.

Text editor. A si ti pol zamišlaš, da bojo ljudje sami pisal kr kodo za HP, al naj delajo pol u kakem drugem tex editorju stran tko kt jo eni nardijo u Wordu?


Ta stvar je še bolj problematična za podjetja, ki živijo od izdelave

Usi dobri programi in dobri špili se tut prodajo v enormnih količinah in nardijo ogromne profie. Tko da nevem, če je v tem problem

kopernik ::

Gandalfar:
ja, če hočeš nadaljevati z novimi verzijami.. ni pa potrebno.
CD-ji so v trgovini s tisto verzijo, ki si jo dal ven. Ni ti pa potrebno
skrbeti za uporabnike. Tudi pri čipsu in kavbojkah mora ves čas teči
razvoj za nove izdelke, reklamacije, itd, da te ne povozi konkurenca.

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()

kopernik ::

l_jst:
>Usi dobri programi in dobri špili se tut prodajo v enormnih
>količinah in nardijo ogromne profie. Tko da nevem, če je v tem problem

pozabljaš, da je večina programerskih hiš v krizi. Tudi npr. Microsoft naj
bi imel skoraj z vsemi izdelki izgubo. Ampak ga Office vleče ven iz dreka.

lp

asPeteR ::

Tkole je.

Popolnoma prav je in logicno da se piratizira. Saj se to lahko pocne brez najmanjsih tezav in bojazni, da bi te lahko kdo dobil ...(ok, za firme je mogoce malo bojazni). Skratka, ce se omogoca piratizirajnje, NAJ se piratizira!

In tudi nickolikrat je bilo povedano, da piratiziranje v doloceni meji zelo dobro vpliva na vse ... In to celo popirajo zalozniki, ampak POUDARJAM do dolocene meje.
Kar se pa dogaja zdaj je pa seveda, cez vse meje, ampak kot sem ze dejal; ce naj je to omogoceno, piratizirajmo!

Analogija temu bi bila, trgovina, ki je vseskozi odprta brez varnostikov ... Skratka prides not odneses kar hoce s. Seveda bi imel moznost, da pri izhodu vrzes se kaksen dolar ali dva v naslavljenega prasica(ne dobesedno, ampak vsem znani sparovcek:) ) Skratka, malo, malo ljudi bi metalo notri denar. Saj si raje recemo, prasic je ze tako ali tako zadosti debel!
In da bo mera polna bi se lastniki te trgovine na ves glas kricali, kako imajo zgubo s to trgovino in kako je nezaslisano, kako lahko ljudje ne placajo kar vzamejo ... Skratka, kaj bi si mislili o teh lasnikih?

PS: M$, da ima povsod zgubo(razen pri enemu izdelku)? Please read this ...
No?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

Tr0n ::

GNU anyone?

GNU je ok, dokler imas cas, da se poglobis v zadevo. Prav tako je Windows platforma se vedno najbolj uporabljena na tem podrocju.

"Vse ostalo je za njegovo osebno uporabo in ce ne bi bil tako zelo len bi lahko vse naredil z free orodji. Ampak ze iz principa hoces imeti neki najdrazjega itd."

Tudi to, ampak zakaj bi se moral zadovoljit z free programi? Profesionalna orodja bos uporabljal kasneje v sluzbi, zakaj ne bi zacel ze v casu studija z njimi? Mogoce se ti zdi uporaba dreamweaverja kot prof. orodje odvec, ampak jaz sem se nanj navadil ze v casu dijaskih let in se vedno ga uporabljam, tudi v praksi/sluzbi. Nobeno free orodje mu ne seze do kolen. Samo eden primer izmed mnogih.

You're missing the point dude :).

kopernik ::

asPeter:
eno je gledanje družbe kot celote, drugo pa so izdelki.
Poleg tega so eno prihodki, drugo pa profit.
Poglej si tale link:
First Quarter Form 10-Q 2003

Potem poglej odsek: Note 11 – Segment Information
Kar je številk v oklepaju so izguba...

nekaj utrinkov:

Revenue Operating income/loss
Client $2.303 $1.875 (raznorazni Windowsi)
Server Platforms $1.369 $343 (SQL Server, Exchange Server)
Information Worker $2.061 $1.608 (Microsoft Office, Microsoft Project)
Business Solutions $75 $-48 (Microsoft Great Plains, Navision business)
MSN $501 $-141
CE/Mobility $24 $-46 (CE operating systems, itd.)
Home and
Entertainment $943 $-97 (Xbox, Xbox games, PC games)


Upam, da je zgornja tabelca razumljiva (čitljiva)...sem se poskusil
potruditi:)
Kot vidiš jim kar nekaj izdelkov nosi izgubo. Ampak imajo z Windowsi in Office-om
ogromen profit. Tisti tvoj link pa je obsežno finančno poročilo, ki obsega informacije
od investicij do delnic in še milijon stvari. Jaz sem govoril le o izdelkih. Nisem
pa finančni strokovnjak, da bi lahko ocenjeval finančna poročila. Hotel sem
le poudariti, da pri programerskih hišah ni vse rožnato. Microsoft je pač
največji...

lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kopernik ()
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sharereactor je podlegel... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
896943 (3969) Poldi112
»

Oglas na TV proti piratstvu.... oz. nelegalni glasbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644863 (2729) B_Marley
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825125 (3899) flipflop
»

Problemi s policijo

Oddelek: Loža
211938 (1417) cattom
»

Piratsvo : tako po čez (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534989 (4109) kuzifix

Več podobnih tem