» »

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov!

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov!

«
1
2

orkan ::

Ja zanima me kolko imajo slo-tech obiskovalci, piratskih verzih programov in iger. Pa ni zdaj treba povedati, število CDjev, ampak tak približno od kolko cdje je piratske verzije. Pa lahko napišete v procentih (% še boljše) :)))
Seveda mam jaz tudi piratske verzije Cdjov, če bi hotel meti samo orginale, bi moralo na mojem bančnem avtomatu biti 9-mestna številka (stanje na računu) !! pa kaj si mislite o cenah orginalnih CDjev??

;((;((;((
Lp Orkan!!

Milko ::

Piratske mam predvsem igre, ker mi je skoda dat za original 100DEM. Drgac pa pr programih se pa najdejo originali tud...

darh ::

vene veliko prevelke !

no ja... odvosno od kod pogledas... s stalisca enga programerja so premajhne :)

mam cca 95% piratov... pa se to ni nic kupjen... ampak dzownlowdan...

zdej morm pa it... mi ze BSA trka na vrata... :|
Excuses are useless! Results are priceless!

MRB0rYS ::

Ja predvsem skrekane pa serialske mam ja pa kaj morš če so stvari tko drage lahk jih pa dobiš zaston.
A bi ti kupu avto če bi ti isti pred bajto stal pa se ti ponujal zaston.
b0rys

luni ::

Hm originalni spili? Yeah right! Ko bi vi samo vedeli, koliko placajo nase predrage trgovine za en prekleti spil... Vam tako povem: na enem spilu imajo 30-80% zasluzka. Zdaj pa racunajte.
Artificial Intelligentia

Ribicija ::

Samo nekaj si pozabil omeniti. Takšni zaslužek ima tisti ki je generalni uvozmnik za igre. Vsi vemo kateri so.
Lp

PaJo ::

Hm... nebi szda o zasluzko uvoznikov...
Ostanimo pri temi..

Ce pogledam kolko mam originalnih cd-jev bi jih lahko na eno roko prestel:D Tak pac je to, ce je vse predrago;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Sergio ::

PaJo: ja sej jest mam tut ful enih piratskih, original skoraj nic.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

AndrejX ::

Vse dobim prek neta. Zastonj.

jetam ::

Hehe... o to pa ne...piratske CD-je....ah to pa res ne. Malo čudno vprašanje. A na BSA delaš al kaj. Pa ja ne bomo podpirali Billa k ma že itak tolk dnarja da sam ne ve kaj nej z njim. Jest svojih težko prisluženih dinarčkov že ne bom dajal za en proggy k mi pol na konc še sesuje sys. Al pa grafično za 250k kupoval če lohk uno za 32k shekam...>:D

Ark4nge| ::

Hh, originalno, bolj malo! Piratsko - vse drugo!8-)
Višje! Hitreje! Močneje!

msmiha ::

Piratsko mam vse od A-Ž kaj najdeš pri meni. Igre so predrage, da bi si original kopuvav, programi pa itak še bolj. Mislim pa da če bi bil plače večje bi polovica piratsva izomrla. Ali pa tudi ne :D (Slovenci smo škrti)>:D
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

luni ::

Ribicija ja mas prav.... sem mislil generalne uvoznike.
Artificial Intelligentia

Opkow ::

Me pa zanima, al bi vi kupvali original CD-je ce bi vse znizali za recmo 70%... Po mojm bol malo .. Raj 8k sit za bolsi hladilnik al pa nekolk vec za rame ,... k pa za progije dajat, k jih itak skor zaston dobis, pa se nben ti ne tezi ..

whatson ::

Piratstvo je povzdignilo kvaliteto racunalnistva v Sloveniji in drugod po svetu!

whatson

MadMax ::

Original? Kaj pa je to???8-)

mojsterpeter ::

osebno imam samo nekaj originalov, ki so bolj po pomoti zašli k meni - ampak v naši mali firmi mamo pa same originale (tudi za ceno slabše opremljenosti)..
ill communication

KamikazA ::

A ste vidli ono reklamo od mikrosoft-a. Oni bicikel brez koles.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

PaJo ::

Ja smo vidli reklamo in se mi ne zdi fer, ker saj se ne pomeni ce ne kupis Microsoftovega prudukta da ne obstaj drugacna alternativa za OS. To je prvo kar mi je padlo v oci ko sem videl to reklamo, saj baje se je LUGO ze pritozo nekaj:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Rott-von-weiler ::

Z tistim kar delam je vse original tisto za zabavo pa je vse piratsko:D

Tr0n ::

Boljse vprasanje bi verjetno bilo: "zanima me! Kdo nima v posesti "piratske" verzije iger in programov!".

'nuff said.

Rott-von-weiler ::

po moje takega falota ki si ne bi kopiral sploh ni po moje je še Bill Gates največji falot:D

poweroff ::

A ni bill Gates tudi enkrat na zacetku svoje kariere "uporabil" kodo za DOS od nekoga drugega?
Se sreca da ze takrat ni bilo BSA.

Sicer pa imam jaz v sluzbi vse legalno, doma pa itak samo maile berem obcasno... Winse imam legalno, iger nimam, razen ene demo verzije, ostali softver pa nelegalno. Ampak marsikateri softver bi kupil, ce ne bi bil tako svinjsko drag ali tako prekleto zanic (M$Office)...

Laplace ::

0% originalaov
5% programov
0% iger
10% MP3
85% Filmi

Yohan del Sud ::

Billu kar je billovega, Bogu, kar je božjega...


Pri meni ne najdeš illegall nih kopij ;)

(šc, šc, BSA)

Tomi ::

Razen nekaj podarjenih stvari imam originale samo glasbene CD-je.. Ker so vredni svoje cene..
Pri originalih to pomeni manj kot 5-10.. verjetno..
metrodusa.blogspot.com

G[e]c ::

Hmm orginal :D
Ok priznam Half-Life mam orginal pa se to zarad kluca ;((
Programi pa 8-) NULL :D

tropinovec ::

jaz sem že slišal, da obstajajo originali, vendar ne verjamem, ker nisem še nobenega videl!!>:D:8)

MRB0rYS ::

Prov mate tk ko jst zakaj bi dali tistim k že majo preveč vsega ko pa lahk dobiš zaston. Kar pomislite kaj bi meli če bi mogli vse po normalni ceni plačat po moje 2% ne tistga kar mamo sedaj. Pa sše folk nebi mogu ustvarjat k nebi mel s čim tako da kar naprej tako piratsko .......
b0rys

LuiIII ::

Ja originalne doma imam samo: UT, Falcon4, GP500 od programov pa Intergraph (kot admin imam pravico do home licence), Microstation, pa mogoče še kaj sam se trenutno ne spomnim. Pirat mi je pa umrl.:'(

Lui

McHregec ::

jst mam sam winse 98 original pa half-life ostalo je pa vse spiratizirano :D

--Switch-- ::

Orkan da ne delas ti pri antipiratskem zdruzenju!:D
Originalno:samo Win98!
Piratsko:99%ostalo-prej sem vsaj cd-je(muziko) kupoval odkar pa je napster...no more! >:D

ahac ::

Naj kdo napiše kakšen url za dl-at igre.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Predator ()

bluehacker ::

Cene so na vsak nacin predrage, ce bi jih ti idijoti za 50% spustili, bi ljudje premislili ali bi kupovali piratske verzije...:))
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Izak ::

Original igro? Ja eno ki sem jo dobil kot darilo (Midtown Madness 1) drugo kopije in ripi. Glede programov pa : nisem še videl original programa...:)) Mam pa okoli 40 iger (novejših) in 10 programov in 300 programčkov

Igre so pa predrage zato klapa sili kupovat k piratu.
:D:D:D:D

chucki ::

8-O js mam pa panda antivirus original ter hl,return to castle wolfenstein in command&conquer generals 8-O
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

sash ::

Kar se tiče "računalniške robe" orginala praktično ni :D , razen par eksotov, ki so prišli kot dodatek k strojni opremi (pa niso bli nikol inštalirani) in Win XP pro ki sem jih dobo na faxu >:D .

Kar se pa tiče glasbenih CD-jev pa se strinjam z Tomijem, da je za kvaliteto vredno tudi kaj gnarja žrtvovat, zato lahko ponosno napišem 100% orginalno oz. legalno kakor pač želite.
--------------------
Think different...
TOROiD Group

iration ::

Original: kar si sam zdownloadaš
Piratska kopija: kar si presnameš od kolega

:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

krneki0001 ::

Jst mam pa vse original. Tist kar je na službenem računalniku. Pa original mam tut winxp in win2k, ker sem jih zadel na eni nagradni igri.
Vse igre za otroka mam tut original, ker se piratskih skor ne dobi (igre za do 5 let), ostalo mam pa freeware.

LP
Nebivedu

P.S. na ipaqu mam pa tut vse original al pa freeware.

frenk ::

jest mam ene par špilou starih original pa uni proggyi k jih zravn hardwera dobiš...aj pa driverje tud:D...meu sm tud win 98 pa sm jih prodou za 10k al pa 15k...se ne spomnem več:D...razmišlam da bi use original prodou pa nabavu bol hardware>:D

Predator ::

mogoče bi blo treba še eno drugo vprašanje postavit... koliko 10k ste zmetali za cd-je na katerih imate to posneto zato da ste večino stvari 1-2x pogledali oz poslušali?

KTr1sk ::

Jz mam vse kopije, razen programov, ki sem jih dobu zraven skenerja, tiskalnika, pekača in druge strojne opreme, aja imam celo nekaj originalnih iger, ki sem jih dobil kot darilo za naročnino PCGamerja (zdaj je PCFormat).
P.S. A že ima kdo office 2003 beta2?

Tero ::

Hehe zanmivo da obnavljamo tako staro temo (poglejte datume)
Drugac mam jaz eno igro original... Ostalo pa nic. (pa seveda tisto kaj dobis poleg strojne opreme)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

c3R4R ::

Moj prispevek (izraženo v procentih):D
Pirat (igre+winsi): 100%
Original (igre+winsi): 0, 00%

Cene originalov so veliko PREZASOLJENE. S tem kvečjemu samo še spodbujajo k piratstvu...;(

Bu, BSA;(

Ziga Dolhar ::

Tomaž:

Imam -- Microsoft poslal na dom, pa še poštnino plačal. Poglej malo na njihovo stran ;).
https://dolhar.si/

Tr0n ::

Vsi tukaj imamo ves software popolnoma legalen.

Tr0n ::

Aja, ce ste studenti, pa itaq lahko dobite/dljate skoraj vse pomembne originalne Microsoft izdelke zastonj (sisteme, Visijo, .NET,...). Spodaj povezava za studente FERIja.

MSDN Academic Alliance

OldSkul ::

No jaz imam celo 5 iger original, programov pa itak nobenga kakor tudi ne muzike.Te igre sem kupil še pred ADSL-jem.Zdaj pa si snemam iz interneta for free.

Maršal ::

Piratskih ene 100% ostalo original , hvala bogu za p2p. Mislim da sem pred ene desetimi ali vec leti kupu original commander keen.

KTr1sk ::

Zigga:
Meni v tem office2003 paketu word ne podčrtava slovenske nepravilne besede (črkovalnik), me pa zanima, če pr teb dela.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA: stopnja piratstva lani zrasla na več kot polovico

Oddelek: Novice / Ostale najave
296280 (4005) Dr_M
»

Kazen za piratstvo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20714175 (9768) boštjan
»

Prodal par kopiranih cd-jev (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
766732 (3589) maci
»

Kolk računate

Oddelek: Loža
401879 (1204) Justy
»

Piratsvo : tako po čez (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534990 (4110) kuzifix

Več podobnih tem