» »

Piratstvo

Piratstvo

1 2
3
4 5

undefined ::

> MSN $501 $-141

MSN? Kaj pa je to mišljeno? Hotmail? ;)

kopernik ::

citat iz poročila:

MSN includes MSN Subscription and MSN Network services.

Tr0n ::

"pozabljaš, da je večina programerskih hiš v krizi. Tudi npr. Microsoft naj
bi imel skoraj z vsemi izdelki izgubo. Ampak ga Office vleče ven iz dreka."

Glavni vzrok tukaj ni warez, ampak vse splosna recesija.

asPeteR ::

jankoFer: Ja, ja to ze se strinjam, da so software podjetja kar v krizi, toda meni je v nos stopilo, ko si napisal, da je edini izdelek Office, ki M$ nese dobicek, ka ni res.

Je pa tako, da nekateri izdelki nesejo kratokorocno izgubo, zato, da bodo dolgocono dobicek!:)

iration ::

Ali je še kateri drugi razlog poleg morale, zaradi katerega ne bi uporabljal wareza?

Po moje da ne.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

kopernik ::

asPeter:
>Analogija temu bi bila, trgovina, ki je
>vseskozi odprta brez varnostikov ... Skratka
>prides not odneses kar hoce s. Seveda bi imel moznost,
>da pri izhodu vrzes se kaksen dolar ali dva v naslavljenega
>prasica(ne dobesedno, ampak vsem znani sparovcek )
>Skratka, malo, malo ljudi bi metalo notri denar.
>Saj si raje recemo, prasic je ze tako ali tako zadosti debel!
>In da bo mera polna bi se lastniki te trgovine na ves glas kricali,
>kako imajo zgubo s to trgovino in kako je nezaslisano, kako lahko
>ljudje ne placajo kar vzamejo ... Skratka, kaj bi si mislili o teh lasnikih?


koliko časa misliš, da bi taka trgovina obratovala? Interspar bi v enem tednu
zaprl...

lp

Gandalfar ::

Ne .. to je bolj podobno kupovanju ukradenih mobitelov..

para! ::

Ampak to, kar pa tukaj preberem v postih določenih uporabnikov je pa res že višek.

Tr0n

Glede programov. Kako lahko nek dijak/student pride recimo do kvalitetnih orodij, ki jih potrebuje pri delu/studiju, ce srednja sola oz. fakulteta tega ne ponujata? Recimo izdelava kvalitetne HTML strani, 3D oblikovanje, orodja za razvoj programske opreme,...?

Poglej, orodja podjetja Macromedia, Adobe, ipd niso namenjena dijakom/študentom. Katerega dela ne razumeš? Tako Macromedia kot tudi Adobe se ukvarjata s profesionalnimi orodji, ki niso namenjeni niti učenju niti amaterskemu igranju. Mislim, da bi ti ob namenu in kompleksnosti izdelkov teh podjetij, lahko to bilo že kristalno jasno. Ampak očitno ti ni, na žalost.

SŠ in fakultete tega ne ponujajo? Ja prosim povej mi, zakaj pa nek dijak rabi Dreamweaverja? Zato, da naredi stran in potem spodaj napiše "Made using DW"? Lepo te prosim no, Tr0n. DW je pač program namenjen profesionalnemu izdelovanju spletnih strani. Profesionalno pomeni, da s tem nekaj zaslužiš. Ne pa da se igraš s programom v prostem času, ko čakaš da se ti iz eMule naloži Collin3.

Za 3D modeliranje velja podobno, s to razliko, da je Maya na voljo v PLE (Personal Learning Edition) verziji. S to verzijo seveda ne smeš služiti denarja, kar te verjetno moti, ali ne?

Mislim, razumem, da ukradeš neko igro in se pritožuješ ceno v trgovini, ker igre so pač res nekaj česar se večinoma kmalu naveličaš. Ampak, da govoriš o nedostopnosti profesionalnih orodij, katerih ti nimaš za kaj uporabljat, je pa že kaplja čez rob.

Čeprav podpiram izdajanje PLE verzij vseh profesionalnih programov, ker je to le način, da se nekaj naučiš, ampak če hočeš pa z uporabo programa služiti, ga pa res lahko kupiš. Če ga ne moreš, pač ne boš služil, ker si programa ne moreš/nočeš privoščit.

Poleg tega, kot je že napisal Gandalf, obstajajo zastonjske alternative VSEM orodjem, ki so sicer namenjena profesionalni rabi. In, če nimaš ustreznih finančnih sredstev za nakup komercialnih programov, si pač prisiljen uporabljati zastonjske, katerih opravilnost je, ob vloženem trudu in prilagajanju, nedvomno enaka tistim, za katere moraš plačat.

Ker se pa nočeš prilagodit in naučit uporabljati takšnih programov, ti priporočam, da računalnik uporabljaš bolj za igre in se z ukradenimi orodji kot so DW, PS, FW, itd ukvarjaš, kot sem že rekel,
takrat ko čakaš, da ti povleče dol kakšno novo igro.

Ne vem zakaj, ampak kot vidim je vsem težko razumeti prvo in osnovno dejstvo: podjetja, ki pišejo/izdajo programe določajo cene in imajo vso pravico navit cene do nebeških višav. Visoke cene seveda motijo tudi mene, ker so včasih res previsoke, a kljub temu ti tudi te cene ne dajejo pravice, da program enostavno ukradeš.

Tudi to, ampak zakaj bi se moral zadovoljit z free programi? Profesionalna orodja bos uporabljal kasneje v sluzbi, zakaj ne bi zacel ze v casu studija z njimi? Mogoce se ti zdi uporaba dreamweaverja kot prof. orodje odvec, ampak jaz sem se nanj navadil ze v casu dijaskih let in se vedno ga uporabljam, tudi v praksi/sluzbi. Nobeno free orodje mu ne seze do kolen. Samo eden primer izmed mnogih.

Zadovoljiti s free programi? Heh, sploh veš koliko profesionalcev se je že zadovoljilo, koliko oblikovalskih hiš, namizno založniških podjetij se je ŽE ZADOVOLJILO s free programi? In kako je povsem jasno, da če takšna podjetja lahko uporabljajo free programe, da jih lahko tudi tak amater kot si ti?

Se enkrat, domaca uporaba ni tista, ki povzroca te ogromne izgube, o katerih porocajo velike korporacije.

Tebi še vedno ni jasno, da me baš boli kurac, kolikšne izgube imajo zaradi piratov.

You're missing the point dude :).

Po tvojih odgovorih sodeč izgleda, da ti nisi izpustil le bistva, Tr0n.

I_jst

Temu mislm, da noben ne oporeka ker zakoni pač določajo legalnost in ilegalnost. Vprašanje je predvsem ali je pošteno in upravičeno ali ni?

Misliš, če je upravičeno piratiziranje oz kraja programske opreme ali visoke cene? Visoke cene so relativne, ponekod so res upravičene, drugod so tudi do 10x previsoke.

Piratiziranje ne moreš upravičiti v nobeni situaciji. Ker to, da nimaš denarja, da bi si privoščil nek program, ti še ne daje pravice, da kradeš.

asPeter

Ja, tvoja oblika trgovanja je tudi meni zelo zanimiva in lahko mi verjameš, da bi bil več kot le vesel, če bi takšna oblika prešla tudi v realnost. Ampak dokler temu ni tako, moraš za to kar uporabljaš plačat, če si seveda to tudi želiš uporabljat.

Lp
Death before dishonor!

asPeteR ::

Hja, nekateri niso razumeli, kaj sem hotel z ekszamplom povedat ...

:|

para! ::

Ni vprašanje kaj bi si mislili o lastnikih, ampak o "kupcih" ki bi kar tako vzemali stvari, ki so sicer plačljive.
Death before dishonor!

Double_J ::

Mah za avtorja programa je praktično vseeno.

Če ukradem njegov program, če uporabim free programe namesto, ali če pač ničesar ne uporabljam, v nobenem primeru nebo videl niti tolarja od mene.

In če gledamo za skupno dobro je bolje, da ukradem njegov program.
On nima nobene škode, jaz sem pa v plusu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

kopernik ::

Double_j:
Lastnikom tovarne Mercedes je tudi vseeno, ali boš ti kupil njihov avto, ali pa boš hodil peš.:\

Kje jih pobirate??

Double_J ::

Lol, kaj si zdej napisal, dej premisli malo...kupit karkoli ne pride v poštev sem omenil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Double_J ::

Okej, da povem kako naj se naredi oziroma se bo naredilo.

Ker se piratstva ne bo dalo nikakor ustvavit, bodo pač naredili splošen davek na to. Oziroma se bo pač trgalo od plač, vsem in vsak bo lahko vse uporabljal.

Sej dokler odbitek ne bo velik in pomojem ne bo, se strinjam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

Tr0n ::

"Zadovoljiti s free programi? Heh, sploh veš koliko profesionalcev se je že zadovoljilo, koliko oblikovalskih hiš, namizno založniških podjetij se je ŽE ZADOVOLJILO s free programi? In kako je povsem jasno, da če takšna podjetja lahko uporabljajo free programe, da jih lahko tudi tak amater kot si ti?"

Tisto kar so druge hise naredile, me ne zanima. Poznam trenutno stanje v veliko slovenskih rac. podjetjih in pri vecini se uporablja draga Microsoft/Adobe/Corel/Oracle,... programska oprema.

Sem mnenja, da naj ima vsak, ki ga neko podrocje racunalnistva zanima, tudi dostop do vseh orodij, ki so za to podrocje namenjena, tudi do profesionalnih. Nekatera podjetja, kot pravis, so to ze spoznala (Maya, Microsoft,...) druga pac ne.

Torej, naj te financa sredstva ne omejujejo pri ucenju/eksperimentiranju, ce te neka stvar zanima. A ni to boljse/pomembnejse, kot pa da se vsepovsod gleda na denar?

"Tebi še vedno ni jasno, da me baš boli kurac, kolikšne izgube imajo zaradi piratov."

Kako da ti ni vseeno, ce pa je to glavni razlog proti warez sceni? :)

Pa se vedno mi nisi odgovoril, koliko legalne programske opreme tudi sam uporabljas.

root987 ::

Double_J: kaj si(ali nameravaš biti) po poklicu?


>In če gledamo za skupno dobro je bolje, da ukradem njegov program. On nima nobene škode, jaz sem pa v plusu.

Za skupno dobro? To je pa resnično pametna izjava. On nima izgube? Ne, on ni trdo delal x let, ne, on ni hodil na šole da bi se vse to naučil, ne, on ni sedel ure in ure za računalom, ko bi raje počel vse kaj drugega. Ti si čuden - nenavaden.

P.S. Ti nisi na profitu, ti si bedak, ki ne zna ceniti tujega dela.

P.P.S. Imam tudi nekaj piratskega software doma, prav tako pa imam tudi precej legalnega software.

P.P.P.S. V vsaki službi bodo dobili šefje več plačano, ker nosijo večjo odgovornost. Čeprav nekateri tega ne kažejo...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Double_J ::

Ja, ne vsajaj se.

Povej kakšno zgubo ima, če skopiram njegov program, ki ga drugače nikakor nebi niti povohal?

root987 ::

Ga pa ne povohaj. Sicer pa če te res zanima, so na voljo tudi trial različice. Tam boš dobil prvi vtis o programu in videl ali ta program/igro res potrebuješ. In BTW: to temo berem že od začetka...
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Double_J ::

No lepo torej nima zgube...moja vest je posledično čista.

Gandalfar ::

Izgubo ima, ce bi le eden od 1000 uporabnikov kupil program, ker ne bi dobil piratske verzije.

Double_J ::

Jah ima, samo ne zaradi mene!

root987 ::

Da, tudi zaradi tebe. In to zato ker si eden izmed tistih 999, ki ne kupijo programa. Torej če program stane 100.000sit, narediš ti avtorju 100sit izgube. In če ima nek program "naklado" nekaj sto tisoč ali celo nekaj miljonov, so to velikanske izgube.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Double_J ::

A to je en poseben humor, ki ga zganjaš?

Glej kakšno zgubo si ti že prinesel programerjem. Za skoraj vsak program, ki sploh obstaja in ni free(tudi za vse tiste, ki sploh ne veš da obstajajo in jih ne uporabljaš) nisi plačal!

P.S. Sej mi je jasno, da tudi tega ne boš zakapiral, tako kot prej nisi ničesar. Boš začel, da si veliko stvari lastiš, ki so legalne.
Vendar to sploh ni moj point!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Double_J ()

iration ::

Jest sm npr uporabljal Photoshop verzije 5, 5.5, 6 in 7. Torej sem Adobu naredil za 2mio sit škode? Mogoče oni res tako pravijo, samo jest si ne morem bniti v sanjah privoščiti Photoshopa in ga ne bi nikoli plačal.

Root, daj ne seri.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

LoneWolf ::

Kaj pa je tvoj point, Double_J? Tvoja vest je cista, ce si samovoljno prilastis rezultate dolgotrajnega dela nekoga drugega in hkrati pravis, da bo avtorju ze dobil svoje od drugih, ki bojo to kupili? Kdo pa mislis da si?! In zakaj bi drugi podpirali tvojo rit? To je tvoj point.
infectiphibian, ce si ga ne mores privoscit, ga pac ne uporabljas in poisces kaj primernega tvojemu zepu, so alternative. Nekdo si ne more privoscit Mercedeza, torej naj raje tega ukrade kot vozi Yugota? Edina razlika tule je, da je kraja avtomobilov bistvo bolj dosledno sankcionirana kot kraja intelektualne lastnine, slednja pa je tudi lazje izvedljiva. Folk krade programsko opremo zato ker lahko, in ker racuna da jih za to ne bo dobil po prstih, to je vsa znanost. Vse ostalo je iskanje izgovorov in opravicil.

jureus ::

Jaz vam recem vsi programi, pa igre bi mogli biti free ali pa vsaj po znosni ceni okoli 2000 sit.
Ce pogledamo na primer danasnje igre, ki stane ena kar 10000 tolarjel, ali pa kaksni program, ki stane 20000 tolarjev in vec, se mi zdi to obcutno prevec. Ti ljudje ki so to programirali, so vecinoma casa v sluzbi sedeli pred racunalniki in ustvarjali svoja cuda. In za to, naj jaz sedaj placujem take vsote. Pisatelj tudi napise knjigo, pa knjiga ne stane 30000 tolarjev ampak kvecjemu 3000. Programerji pac mislijo, da bodo masno zasluzli z enim bogim programom, pa so se mastno usteli ker jih bodo pirati zaj...
in tako je tudi prav...

undefined ::

Dajte ne se jabat fantje, da je piratstvo tako huda kraja, kot bi bil rop trgovine. To sploh ni res in ne drži niti malo. Če ti oropaš trgovino, teh izdelkov tam NI VEČ. Ko pa ti stakneš z neta preko P2P MSOffice2003, pa ta še vedno obstaja v trgovini, oziroma je bil dotični CD kupljen, kupil pa ga je ta "piratski distributer". Zakaj pa ni skoraj nobene škode, se boste nekateri povprašali? Preprosto zato, ker resne firme in uporabniki bodo software tako ali tako še naprej kupovali. Največ piratstva pa se izvede med 10-20 letniki; kje pa imajo sedaj ti denar, da bi kdajkoli izpljunili 200k SIT za Office? Nikjer. Torej, tudi če piratstva ne bi bilo, ne bi firme prav nič več profitirale od danes, saj ti otroci tega softwarea tako ali tako ne bi bili sposobni kupiti, ki ga danes dobijo zastonj piratiziranega.

Toliko o tem. :)

Double_J ::

Torej, tudi če piratstva ne bi bilo, ne bi firme prav nič več profitirale od danes, saj ti otroci tega softwarea tako ali tako ne bi bili sposobni kupiti, ki ga danes dobijo zastonj piratiziranega.


No jz se štejem tudi v to skupino, pa čeprav nisem otrok.:))

jureus ::

Mene pa zanima ce bi kdo od vas tukaj na slo-tech sel kupit originalni program za 50 tisocakol.
( da bi ga imel samo za zabavo oziroma, da bi se malo spilal z njim?????'

Gandalfar ::

ej .. kdo od kle bi sel pa fuknu 50k v lustne lucke pa barvo zato, da bo imel pisano kisto pa se mal igral umetnika?

No sej.. cist katastrofa ti prodajalci vilicarjev. Sej jzt bi se sam mal vozu z njim in neb kej resnga delal. Sej potem ni nic narobe, ce ga ukradem.

Dej se poslusi no..

kuglvinkl ::

Kaj, ko bi si za začetek sploh postavili pravilna vprašanja in potem poskušali odgovoriti na njih?, Namreč, v tej gajbi imamo od hrušk do jabolk pa vse do juica s pridihom pšenice, skratka govorite en mimo drugega.
Your focus determines your reallity

jureus ::

Bom dal bolsi primer. Lahko grem v peep na ene orgije za 30k ( in potem po tvojem mnenju placam avtoske pravice ). lahko pa grem k punci, pa dobim zastojn. ( samo je to pol piratski sex al kaj? )

Gandalfar ::

Ne .. ona je tko kot GNU :>

undefined ::

Gandalfar, ti si pa prav ugodno preskočil moj post, kajnede? ;)

asPeteR ::

Mislim tole mi je pa ze pocas na jetra, namrec enacenje softwera z drugimi izdelki ...

Jaz trdim, da software NI enak ostalim izdelkom industrije.

No, ker pa je brezpredmetno se spuscat v dolga brezplodna pregovarjanja, bom povedal ne moj glavni argument.

Po zakonu(nasih in EU) mora imeti proizvod(beri: izdelek) najmanj 1 leto garancije ...

Ha, koliko ga ima software?

8-)

Ziga Dolhar ::

Če s piratiziranjem avtorjem ničesar ne "odvzamemo" oz. jim ničesar ne zmanjka, potem pa -- hej! -- je vse v najlepšem redu.

Predlagam 100 % pocenitev ponudbe storitvenega sektorja.
https://dolhar.si/

Gandalfar ::

IceMan: hmm.. sicer mi verjetno ne bos verjel ampak tvojga posta sploh nisem opazu...

let me c.. piratstvo izvajajo mladostniki, ki pravzaprav sploh ne bi kupili. Vredu, se strinjam s to izjavo do te mere, da se pogosto dogaja da taisi mladostniki rihtajo cdje ocetom ali pa njihovim sodelavcem v sluzbi, ki pa bi drugaci bili prisiljeni program kupit, ker si ga sami niso sposobni zrihtat.

Vlady ::

U bistvu, kolikor jaz zastopim tole vaše pregovarjanje, govorite, da če od 1000-ih uporabnikov samo en "ukrade" program naredi velik škode. Avtor še vedno proda 1000kopij, samo tist, ki "ukrade" naredi kopijo zase. Torej je potem 1001 kopij, od teh 1000 legalnih in ena piratska. Še vedno ne vidim, da bi bil kdo oškodovan tukaj. Saj se ne kradejo originalni cd-ji. Ampak se jih samo prekopira. Prekopira pa si jih tist, ki si jih ne more privoščit. Torej pomeni, da tudi, če nebi skopiral, programa nebi kupil, ker je zanga predrag. Ostane isto, z piratstvom in brez. Res ne vem, kako je lahko avtor na izgubi, če si prekopiram njegov program???
Oškodovnje avtorja, je zgolj moralno in čisto nič več.

Tr0n ::

Vlady: Predpostavlja se, zaradi propagande velikih podjetij or something, da sedaj pa VSI ljudje VSE program/igre/filme snemajo zastonj z interneta ali kupujejo piratske kopije. V tem primeru bi ta podjetja propadla dokaj hitro, programerji bi pa sli za trebuhom za kruhom.

Ste brali kolko je id Software zasluzil samo z Q3A igro in licencami za pogon? Uff :).

Ampak hej, id Software igre se splaca kupit.

flipflop ::

Edino škodo,ki jo povzročam avtorjem je ta,da uporabljam njihov program.Če ga ne bi mogel sneti z neta (ali po vaše ukrasti),bi uporabljal drugega. Kupil bi ga samo v primeru,da bi stal veliko manj,ne pa da daš za špil 10.000,obrneš ga pa v enem vikendu. Dam denar raje za hardware,vsaj špili tekoče delajo.

Vlady ::

TrOn Ne delajo VSI ljudje tega. Poznam dovolj primerkov, ki raje kupijo original (licenčni) cd, kot pa da bi si kaj skopirali. Pač imajo preveč $$$ doma. Itak naj še enkrat povem: ista fora je, če je piratstvo al pa ne. Če ga nebi blo, folk nebi kupoval dragih programov, ker nima folk keša, za take drage programe. Torej je isto, če si folk skopira al pa ne kupi.

Tr0n ::

Se strinjam. Problem wareza je v tem, da stvari pridejo slej ali prej v napacne roke. Folk zacne stuff prodajat, na ta nacin sluzit, podjetja uporabljajo nelegalno programsko opremo etc... To so problemi, proti katerim se bori BSA, ne pa proti Janezu Kranjskemu, ki ima doma ADSL in laufa Kazo.

DSmidgy ::

Jest se strinjam s tem da programske opreme ne moraš enačiti z materialnimi izdelki. To gre pod intelektualno lastnino (kot recimo patenti). Patent pa doma lahko uporabljaš, če noben tega ne ve.

Tisti, ki ste proti piratstvu. Recimo 10 let nazaj smo imel 486k (al že pentiume). Če nebi bilo piratiziranja DOSa in WIN95 - koliko računalnikov bi se prodalo? Koliko iger? Malo (recimo na pamet ene 30%). Ker se iger nebi prodajalo bi šel njihov razvoj počasi naprej in zato tudi nebi rabili hitrejših računalnikov (kot recimo P2). Tako da bi sedaj bili na navadnih Pentiumih z DOSom, kar bi zadostovalo za pisaarniško povpraševanje. A mislite da bi se Intelu in ostalim splačalo delat MMX, SSE ipd. fore zato da bo Word isto hitro delal? Tako da je piratstvo ključno pripomoglo k temu, da imamo sedaj procesorje s 3000MHz namesto 133MHz, igre s 3D grafiko namesto 2D, WinXP namesto DOSa.


Takole na kratko: Piratizacija iger -> boljši računalniki (zaradi boljše igrabilnosti) -> po podjetjih te rač. kupujejo (ker cena pade, ker jih kupujejo igračkarji) -> MS da ven nov OP sistem, katerega kupijo podjetja (ker sedaj lahko laufaju tudi kaj drugega kot DOS) ker je bolj zmogljiv (povečuje storilnost).
Brez piratstva: Rač. so dragi (ali pa malo zmogljivi), ker jih kupujejo samo podjetja in zanesenjaki -> majhna prodaja, majhen dobiček -> počasen razvoj -> še kar imamo MS-DOS.

Isto je blo pri Spectrumu in Comodorju. Kakšna mislte da bi bla cena teh dveh če se iger nebi dalo presnemavati? Jest ga za ziher nebi kupu. Tako sem pa ga ker je bil poceni (zaradi veliko prodanih komadov, ker so vsi lahko presnemavali igre).

Pomojem bi mogl ločit cene programske opreme za domačo in poslovno uporabo. Da je ricimo za domačo uporabo polovico cenej. Tako bo šel razvoj naprej. Ker če enkat piratstvo ugasnejo in cen ne spustijo rač. tehnologija ne bo več napredovala tako hitro.

undefined ::

> redu, se strinjam s to izjavo do te mere, da se pogosto dogaja da taisi mladostniki rihtajo cdje ocetom ali pa njihovim sodelavcem v sluzbi, ki pa bi drugaci bili prisiljeni program kupit, ker si ga sami niso sposobni zrihtat.

Hja, to je pa po moje zelo ZELO redka stvar. Saj po firmah ponavadi takšne stvari ne bodo reskirali, ker ni rečeno, da jim jutri na vrata ne potrka ravno BSA z nalogom za pregled licenc nameščenega softwarea. Malokdo je tako naumen, da bo svojo firmo postavil na kocko na račun wareza, ki mu ga njegov mulc lahko zrihta.

Sem pa tudi sam proti PRODAJI wareza! To je pa res svinjsko, da nekdo služi na ta račun. Take bi pa jaz takoj prijavil brez pomisleka, tako da vsi takšni zaslužkarji, pazite se. :)

ABX ::

Iceman: kaj pa ti veš kaka je situacija po firmah?
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

undefined ::

> Iceman: kaj pa ti veš kaka je situacija po firmah?

ABX, ne razumem vprašanja kot takega. Sklepam pa, da si mislil reči "koliko pa ti veš". No, na to pa lahko rečem, da kar nekaj. Kaj pa ti? :)

ABX ::

Očitno sem delal v drugih firmah, ali pa enostavno ne razumem nič.


P.S: Če bi se ti zaposlil za BSA bi vsi mirno spali, saj vse štima.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Vlady ::

DSmidgy se strinjam s tabo. Edin zarad teh igrc kupujemo nov hardware. Zarad word-a, bi imel še danes pentium 1. Pomoje bi mogl tako piratstvo za osebne namene pustit, warez ki se prodaja pa preganjat.

undefined ::

> P.S: Če bi se ti zaposlil za BSA bi vsi mirno spali, saj vse štima.

Ne verjamem, ker bi ukazal še večji pregled firmskega softwarea. Sam pa bi res bolje spal ob dobri plači, ja. ;)

l_jst ::

Ja kašne eni tle nakladate.
Ne verjamem, ker bi ukazal še večji pregled firmskega softwarea. Sam pa bi res bolje spal ob dobri plači, ja. ;)


Ferme k so zdej dokaj na robu bi propadle v SLO bi s ezvečala brezposelnost ampak hej narod tuje založniške hiše bi dobr žvele in v Ameriki bi mel tistih 10% naroda k ma u rokah 40% usega kapitala no tej bi mel še več.

Temu mislm, da noben ne oporeka ker zakoni pač določajo legalnost in ilegalnost. Vprašanje je predvsem ali je pošteno in upravičeno ali ni?

No vidš sej u tem s ene strinjava. Po moje to ni nobena kraja, ker pač situacijo poenačš s tisto u revolouciji. A SO SI LJUDJE NAJDL CENEJŠI KRUH AL SO GA UZEL k so mel enkat usega vrh glave.

Pa pr tem kolk vs je tve svetnikov k ne "kradete" in bi warez vs ukinl bi mogl jt založnikom zlo dobr. Le kje so usi tisti k piratizirajo in delajo enormne zgube?

Po zakonu(nasih in EU) mora imeti proizvod(beri: izdelek) najmanj 1 leto garancije ...

Se prdružejem temu mnenju, da se naj tega ne enač z industrijskimi proizvodi. Pa tut k se bojo men winsi tolkat sesul kt bajk pa k bojo po več letih še ql jih bom tut kupu
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sharereactor je podlegel... (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
896933 (3959) Poldi112
»

Oglas na TV proti piratstvu.... oz. nelegalni glasbi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
644857 (2723) B_Marley
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825119 (3893) flipflop
»

Problemi s policijo

Oddelek: Loža
211936 (1415) cattom
»

Piratsvo : tako po čez (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
534980 (4100) kuzifix

Več podobnih tem