» »

Piratsvo : tako po čez

Piratsvo : tako po čez

«
1
2

Mr.B ::

Ene parkrat se mi je zgodilo , da sem omenil kar koli z začetnico na W**** ali pa P**** , sem bil opozorjen o tem..>:D

Vprašanje imam, kako je kaj s tem pri nas.
Ali kdo kaj naroča tako s strani W****a ter podobno.:P

A mislite da bi bilo pravilno , če omeniš , kje na P****-skih ftp-jih lahko to dobiš , ali s katerega news serverja lahko to dobiš ter podobno.:\

Moj namen postavitve te teme ni podpora za gospode P***** , ampak mnenja , kaj se sme ali ne sme .>:D>:D>:D>:D>:D:8)
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Koci ::

Načelno sem proti, rad pa dobim kakšen zastonj program :D

Dalmatinc ::

podpiram pirtstvo:D

whatson ::

Se strinjam z kocijem... nič nimam proti če dobim kak zastonj program.. drugače pa piratstva ne podpiram...
sicer je pa piratstvo tisto ki je vzpodbudilo tak hiter razvoj v računalništvu....

Tomi ::

V pravilih sicer jasno pise, kako je s tem, ampak saj niti ni stanje zelo kriticno, ker malo ljudi se govori o tem..
Glede narocanja je pa tako, da nisem nobene stvar narocil ze nekaj casa ( zadnji je bil Deus-Ex ), ker nic kaj ne rabim.. In imam frende s kablom:D
Sicer se je pa nasplosno ugotovilo, da piratstvo bo, dokler bodo cene previsoke.. Sedaj so na vrsti zalozniki..
metrodusa.blogspot.com

miha ::

Doma nimam niti enaka legalnega programa, upam da vam to kaj pove-

OZZY ::

Cene iger in praogramov so tako visoke, da si jih povprečneži ne moremo privoščiti. A si predstavljate, da bi vsak plačal za tisto kar ima naloženo na računalniku. Kakšna bi bila šele končna cena. Winsi, office, auto cad,...
Prav uredu je da lahko dobiš kje programe ceneje. Sicer to ni pravično do programerjev, ki so praogram delali ampak nekateri programi pa res niso vredni 100 ali več jurjev. Samo morajo tisto malo naklado nekako not prinest pa so take cene. Ampak da recino MS nabija tako cene pa res ni prou. največ kae bi dal za nov OS je 10 čukov.
Kaj pa šele igre. 9 ali več jurjev za špil. Pa kaj so nori ali kaj. nikoli.
Sem za pir****** in ostanem zvest pristaš le tega. Long live the gusarji.>:D
Go with the flow.

Dr.Miha ::

no...tudi jst rad vidm, da dobim kakšen zastonj program, drugače pa piratstva ne podpiram....
Za domovino z Nintendom naprej!

Dax ::

Me prav zanima odgovor malih "bogov" tega foruma... :)))

Kdor nima NITI ENEGA piratskega programa in ga nikoli ni imel, naj prvi vrže kamen! A je kak tak med vami? Zelo močno dvomim...

In vendar vsi na ves glas vzlikajo kak je to bad, kak se ne spodobi, kak bodo vsi, ki bodo kršili pravilo kastrirani, in podobno.

Jst povsem podpiram piratstvo, kar se tiče osebne uporabe... ne rečem, da ma neka firme piratski software... to je zlo bad (itaq majo keš). Ampak to, kar dela BSA je pa že preveč, samo poglejte si njihove reklame... namenjene neizobraženemu ljudstvu.

Kraja intelektualne lastnine? JA, ZATO KER JE 10X PRECENJENA!!!

ABX ::

Jaz imam še kose od računalnika ukradene :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

>TUP<

(To je bil zvok kamna, ki je ravnokar priletel v Daxa) >:D

Si ne morem pomagat, se vedno spomnim tiste fora iz filma Life of the Brian, ko Brian (Jezus) izreče tiste znamenite besede "naj prvi vrže kamen tisti ki je brez greha" >tup< in nato še "au, mama"...


Aja piratstvo pravite. Vsekakor. Bili bi še v votlinah in trli orehe, če ga ne bi bilo.

abcde7 ::

Sej je fajn dobit kj zastonj, sam ves trud programerjev izničiš... Zaslužijo pa tisti, k prenemavajo, jest ne podpiram...8-)

Freak ::

Proti piratstvu ne bom mel nč proti do takrat, ko bojo programi in igre postal cenejši!:D

teac ::

OK, zdaj pa vsi ki pravite, da ste proti piratsvo pa si formatirajte disk, pol pa po orginalne programe v trgovino...hmmm:\kaj zdaj, a se bo našel kak tip, ki bo to naredo. Seveda ne, ker nima 200 al pa 300kSIT za programe (no ja, mogoče pa kgo ma). Sam osebno mam piratske winse, piratske office, vse programe za programiranje(razen c++), ker so ti programi svinjsko dragi. Seveda se bo piratsvo širilo, dokler ne bojo cen spustli.

A ni blo govora o nekem popustu na programsko opremo za študente??

Sicer pa, kdo pa je (če lahko tako rečem) iz računalništva naredo kaj je? PIRATI. Po mojem bi še zdaj melo 486 al pa kake P133!!!

Sicer pa, saj to je samo moje mnenje!!!

LP:D

Tomi ::

Torej, ko ste se toliko spravili na moralo in nemoralo piratskih programov.

Kar se mene tiče, uporabljam tiste programe, ki jih res rabim ( Win, Office in Corel 8 ), pa kakšno igro, pa se ne počutim krivo, ker vem, da ni moja krivda, da je na mojem računalniku nelegalna oprema. Krivda je, če niste videli v mojem prvem postu, v precenjenosti programov in nezmožnosti večine ljudi, da si jo privošči po legalni poti. To je začaran krog, ker dokler bo programska oprema draga, bodo ljudje iskali cenejše vire. In ker bodo imeli proizvajalci izpad dobička ( to ni izguba ), bodo cene ostale na isti ravni, in spet bo šlo vse od žačetka. Rešitev: prilagoditev cen.. Ker saj veste, kar je dovoljeno ( beri dostopno ), izgubi svoj čar.. V tem primeru željo po nakupu nelegalne opreme. Dax: saj v pravilih piše, kaj v zvezi z warezom je nezaželeno..
metrodusa.blogspot.com

Primoz ::

Zaradi mene lahko tukaj pljuvate po BSA kolikor ho?ete. Ravno tako lahko zaradi mene razpravljate o (ne)koristnosti piratstva ipd... Vendar:
?im bom nekdo za?el oglasevati svoje storitve oz. iskal pirate bo kaznovan (glej pravila)....
Drugace pa... vsak ima pravico do svojega mnenja.

btw... na slotechu ni niti enega nelegalnega izvoda programske opreme. Ravno tako za izdelavo te strani ni bil uporabljen noben program piratskega izvora.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

Simko ::

Primoz: kaj pa pri tebi doma? :D Tudi tam ni nobene piratske programske opreme?

Za zdaj sem čisto za piratstvo. Kot študent rač. in inf. imam mnogo programske opreme in če bi moral za vse to plačati....hmmm...ja pol bi moral kaj drugega študirat!

EvilGod ::

Jst mislm, da so cene za navadne smrtnike čist previsoke, sam za firme pa niti ne ... mislm firme si lahko prvoščjo ...
Če delaš profesiolnalno u firmi in maš od tega dobiček je logično in tut čist prou d si kupš legalno opremo, sam navadni smrtniki pa normaln d ne bojo usak program plačeval ... klele je tut razlika kok ga uporablaš (če uzameme na primer DreamWeaver z strani delat ... če to delaš profesionalno je normalno d boš dal tiste $$$ pa boš mel, če pa to tko doma delaš in nardiš eno stran al pa dve u življenju pa verjetn ne boš šol zato kupt useh programov (mislm sam z navadne strani delat bi rabu kkšn DreamWeavwe pa Flash, Paint Shop Pro ... in če bi mogu use to kupovat ti tut na misu nebi pršlo d bi šol probat stran nardit))
Kar se pa škode programerjem tiče, pa mislm d če ne bi blo piratov Bill Gates ne bi nkol pršol do monopola (kt ga je mel)

LP
>:D

whatson ::

Dax: mam frenda ki nima doma (in ni imel) nobenega piratskega softwara... Kako to? Uporablja Linux (slack), programi ki so brezplačno priloženi k linux distribucijam so zelo uporabni in zlahka nadomestijo (večino) Win programov. Pač človek ne rabi nič drugega... če kaj rabi downloada iz freshmeata ali sourceforga...
Je pa res da si nekateri ne moremo predstavljati življenja brez nekaterih programov; Photoshop, 3dmax, autocad,... ti programi so edini razlog zakaj vztrajam tudi na Win$ih...

sicer pa:
Glede plačljivosti nekaterih programov pa lahko komentiram le to: res je da je veeeliko dela vloženega v nek program/igro, ampak naprimer kako naj nekdo ugotovi če mu gre 3d modeliranje če nima naprimer 3dmaxa (ali katerega drugega podobnega programa), saj licenčni program stane nekaj tisoč nemških mark... ... in zato obišče pirata... (kot naredi 95% ljudi)... nato po nekaj tednih dela ugotovi, da se mu stvar postaja dolgočasna in programa ne uporablja... če program proda je kot prvo težko najti kupca, kot drugo pa program zgubi na ceni, saj je v tem času mogoče že izšla nova verzija programa.

To je smisel piratstva.... piratstvo (ciljam predvsem na nelegalno distribucijo programov) je tisto ki je prineslo napredek v računalništvu...

Si predstavljate da bi Micro$oftovi OSi bili skoraj zastonj, programi bi pa stali le 1/10 zdajšnje cene?... piratstvo bi izumrlo:) Ljudje bi celo kupovali licenčne stvari .. vsaj 90% ljudi bi...

Sam pa komaj čakam da se bo uveljavilo piratstvo z DVDji... problem je da so mediji zelo dragi...
vem... sad but true...

In sedaj druga (temna) stran piratsva... (to drži večinoma za podjetja)
za izdelavo enega programa/OS/igre je potrebno vložiti ogromno časa in denarja... vsak program pripomore k razvoju... naprimer z autocadom delamo načrte ki jih prodajamo...... z Photoshopom delamo odlične grafične izdelke, ... z wordom delamo textovne izdelke.. in te izdelke nekateri tržijo... jih prodajo... in znjimi služijo... Potem ne vidim razloga zakaj nebi kupili licenčnega programa, ker z piratstvom KRADEJO intelektualno lastnino drugih...

zaključek: moje mnenje je, da če z nekim programom ne ustvarjaš (večjega!) profita s tem nisi naredil kriminalnega dejanja (piratstvo). V nasprotnem primeru si oškodoval podjetje ki je naredilo program.

Mitja 34 ::

Načeloma sn proti,sam ka ko pa so igre in programi tak dragi(či bi šparal x let si enih ne bi mogo kupit :\ ),če gledaš da cd stane 120 sit.

Morpheus ::

Sej, sam pol pa poglej kolk gre dnarja v razvoja! Na miljone, kapiš! Sicer pa mam jst večinoma use licenčne izdelke, ene dve igri mam piratke pa Office 2000, k je pa itaq predrag za moje pojme.
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

YiMMi ::

Stvar je zaenkrat popolnoma jasna. Vse dokler bodo programi in igre obravnavani za nekaj več, kot je album glasbenika, knjižno delo pisatelja ali ogled filma in bodo cene še naprej tako nesorazmerno visoke, do takrat bo delovalo in imelo smisel piratstvo in pirati. Upajmo, da bo kmalu drugače.

Rcunalnik sem si kupil zaradi iger in programov...ce bi moral dat za nek ofice in winse skupaj 130K...
Nebi niti zelel slisat kdaj za racunalnik....




Microsoft & BSA SUX !!!:P:P:P

Morpheus ::

Sam če Microsoft sux, zakva maš pa pol Winse pa Office???
I too shall be brought low by death, but until then, let me win glory!

Nemelk ::

piratstvo je kr OK, dokler tebi kej ne ukradejo! Ma tut vsi progi in igre so tako zasoljeni (CENE) da včasih (beri: skoraj vedno) g. gusarji prov pridejo!0:)
Nemelk ™

poweroff ::

JAz se strinjam s tem da je to svinjarija da s piratskik softwerom služiš... Se pravi - če nameravaš delati dobiček z uporabo programov, jih plačaj. Torej firme naj kupijo softwer, zasebniki pa če služijo z njim.

Za učenje, itd... se mi zdi pa bedasto da je enaka - previsoka cena. Tako da načeloma sem za mehko piratstvo, čeprav sem proti prodajanju piratskih kopij. Namreč - da en pirat SLUŽI s piratskimi kopijami, je pa res svinjarija.

BTW: kaj pa pravite na tiste oglase od Epsona, kao uporabljajte samo originalna Epsonova črnila? Čeprav je 300% dražje...
Sux, pri hardveru sem pa 110% za "piratstvo" - se pravi pri takih zadevah kot so polnilci, črnila itd kar ni pod licenco. Mislim WTF bom kupoval originalni polnilec za recimo UKVjko, če mi moj ki si ga sam naredim ravno tako dela...

whatson ::

ja.. pri hardwaru je res drugace.. kupis pac tisto kar je mnogo ceneje (velja za polnila, in podobne stvari)... ampak pri tem na račun cenen NE trpi kvaliteta...
tukaj ne gre za piratstvo.. tukaj gre bolj za (pre)visoke cene blagovnih znamk...

OrlyTM ::

Nekaj časa nazaj je bil v Jokerju en članek na temo piratstva. Zlo zanimivo branje. Poglejte ... kolk firm dela programsko opremo in le redke so tiste, ki jim gre slabo. Ena najbogatejših firm je programska hiša Microsoft. Pa samo jamranje, kolk dobička jim požrejo pirati ... mislm krneki ....

tko kt pravte cene znižat, pa bolj kvalitetno robo prodajat pa bo.
Če se ustavimo pr igrah. Definitivno ne bom šel v trgovino po nov špil za 10k/sit in nato v par urah ugotovil, da špil smrdi in da ga ne bom igral. Programerji pa izdelujejo take bednobedne špile da je joj.

Enkrat se ustavte v eni računalniški trgovini pred polico z programsko opremo in igrami in dobro poglejte, kaj je v polici naloženo. Sama žalost z izjemo nekaterih res dobrih naslovov, kateri se pa tudi dobro prodajajo.
Pol pa trgovci v jok, pa čez pirate, ueeee dobiček nam kradejo bastardi. Kdo pa je reku, da morjo uvozit 250 kopij Deer Hunterja, ko je že vnaprej jasno, da ga bo kupu le kdo po pomoti.

Pri vrhu bo treba spremenit, ne na dnu. Uporabniki (tj kupci) so pač povedali, da se ne pustijo opeharit na vsakem koraku.

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

ahac ::

Mislim, da je Be ubral pravo pot.
BeOS personal zastonj, professional za denar.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Koci ::

jp!!

whatson ::

ja pa razlike med personal in professional sploh niso velike... če ne rabiš posebnega programja je personal v vsakem primeru zadosti,...
tudi winsux bi lahko bil v kaki personal verziji (skoraj) zastonj.... OEM verzije so pa preveč glupe da bi jih kupil... >:D

DrSergioDJ ::

hmm, a ste vidl dans v časopisu ( delo, pod kronika ), k je pisal, kako so enga iz Kranja ujel, a fora je v tem, kaj so našl. Model je mel prov srebrno ( al je bla zlata? ) cdjko uokvirjeno z napisom ' drustvo ( ne vem kero ) vam podarja to nagrado za prodanih 1.000.000 piratskih cdjev ( tko nekak ). lol, zdej majo kr pirati ze nagrade:D pa dobis grammya
...

ABX ::

Ta zadnja je ena velika neumnost, to je isto kot če prprodajalci koke bi dobili zlato vrečko.


Te prosim.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

ABX ::

Še nekaj...


Glavne pirate ne bo policija nikoli dobila, ker vsakič ko je racija tej dobijo sporočilo, ponavadi vsaj 2 tedna prej. Če pa so copsi ugotovili da je res nekaj posebnega potem sprožijo akcijo v 3-4 dneh, kar je še vedno dovolj da spakura kovčke in gre.

To seveda velja za vse kriminalne panoge. Probleme se ne da rešit iz konca proti gor, kdor drugače misli/upa je bedak.

Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Matty ::

Uff... piratstvo... no comment... ni vsak "pirat", ki poseduje nelegalne programe... dobra stran je to, da lahko program preizkusis... itak je 70% programov skart... npr. WinME neb nikdar kupu, za WIn2k pa sem pripravljen odsteti denar...



Sam nekaj... sem PROTI osebam "piratom", ki preprodajajo nelegalne programe... ker gre denar, ki ga oni zasluzijo v njihov zep... in ne firmam ki so program naredile... in prav je, da jih preganjajo in zapirajo

orkan ::

Piratsvo!! Ja nimam čisto nič proti temu. Je pa res da so enkatere igre in programi zzzzeeeellllooo predragi, še posebaj v naši državi, kjer je še kar velika brezposelnost.
Najbolj me pa jezi, da vse velike software podtjetja vsako leto znova in znova jamrajo, da imajo tako velike izgube zaradi piratstva!! Pol pa ti povejo kakšen dobiček so dosegli (miljoni $$$)
pa te skoraj kap, ker veš da tolko dnarja neboš nikoli videl.
Ok, se strinjam z tem, da nekateri pirati resnično preveč zaslužijo, ampak, če maš ti doma pekača in zapečeš tu in tam kakšen cd, za kakšnega kolega ali sošolca (logično da ga prodaš) pa še to ne pomeni da si PIRAT!! Ali se motim?

:\:\
Lp Orkan!!

whatson ::

danes sem prebral NAJBOLJ BEDNO "REKLAMO", kar sem jo kdaj v življenju prebra (v comtronovem prospektu)l... lamerji eni... be damn BSA!

in sicer:
Ali poznate koga, ki instalira nelegalne programe?
Pokličite: 014750999
pišite: info@bsa.com
http://www.microsoft.com/piracy/howtote...

by: BSA - bodite legalni

mislim ej... kaj ti ljudje so slepi???? ali imajo res upanje da bodo ljudje dali 30-150 jurjev za licenčni OS?

BSA lamers

mrbig ::

Popolnoma se strinjm z Whatsonom,kajti ce rabiš program za domačo uporabo Office,Windows,Photoshop.Corel,itn ni teorije da bi dal cca 300.000 sit,raje si nabavim hudo plato,procesor,sound,zvočnike pa še ostane.
Če bi software bil "cenejši" bi ga mogoče kupil,če nič drugega zaradi "stabilnosti"
Bo že bolje

darkdisk ::

morem reci , da so mi pirati prisparali polno presirnov vcasih tudi cankarjov:8)

tejo ::

Ko so bile še cene iger normalne (do 8 jurjev) sem kupoval originale, ampak zdaj, ko ena igra stane od 12 do 16 pa jih nite ne pogledam (originalov). Ejte no, s 60 jurji plače na mesec kupovat originale, ne hvala!!!

abcde7 ::

Se strinjam... Originali so zlo fajn, sam je fajn dobit tud kšn zlo drag program zastonj!!!0:)

tejo ::

Pa kaj vsi razvijalci iger toliko jambrajo. Naredijo naj kakšno novo igro, ne pa, da samo malce izboljšajo grafiko stare igre, dodajo kakšen nov avto, letalo ali novo orožje in že igro prodajajo za 12 jurjev.

abcde7 ::

Tejo tis car! Tos pa tko dobr povedov! Primer Fifa2000:fifa2001!
Sam lejte to: NBA 2000:2001, pa je ta nova poslabšana od prejšnje!;(

bostjan1s ::

Se strinjam z robotom saj nemores tud ne prodat comp, da bos dobil 3 cedeje....

Loki ::

Ce bo kdo brat tisto v Jokerju, naj vzame se naslednjo stevilno in naj prebere komentar na clanek od enega memberja APZ (antipiratskega zdruzenja).

Je pa s(t)ala.
I left my wallet in El Segundo

Huey P ::

Programi so res predragi! Zamislite si, da maš tri računalnike doma, legalno bi moral na vsakega namestiti svoj Win... Pa če hočeš Win2k lahko vzameš kredit...

..::DOOM III: The Legacy::..

1309976 ::

ok
Če že maš keš za 3 računalnike,neko noro ozvočenje,najnovejši hardver,potem,tud če si neki navadni smrtnik in ne firma maš denartudi za originalne cdje...,
pa neglede na to al se ti splača al ne in neglede na to da so cene res noro visoke in da bsa in podobni neke nore dnarje zmečejo za lov pirato, ne pa da bi recimo tist dnar mal drugač obrnal in približal cene navadnim smrtnikom, tak al tak se pa ponavadi bunjo tisti ki majo dost dnarja....
nek američan ,ki ima recmo cca. 3000 dolarjev povprečno colngo si lahko brez problemov prvošči dat 80 dolarjev za nek špil,kaj pa je to njemu,...recmo slovenc z 100000sit,če jih ma bo pa orng poštudiro kaj se mu bolj splača....
pa še to da bi verjetno z znižanjem cen prodali dost več originalov in bi si že s tem verjetno nadoknadili izpad višje cene.....:\;(8-O>:D

MadMax ::

Ne odobravam piratstva pri firmah, ko si z nelegalnimi programi ustvarjajo bogastvo.
Za navadne smrtnike pa kar odobravam, saj so koncno prav piratski programi temelj razvoja racunalnistva! (Ce ne bi mogel kupit piratskih programov, marsikdo sploh compa ne bi imel...)

ns-miha ::

piratstvo, kva je ze to?
aja ce ti sosed nardi eno palacinko pa nima certifikata od microsita pa je ze to piratstvo!!!
ma dejte no
piratsvo je staro ko svet!!
ce bi brskal po kakih razvalinah bi se 7 bozjih zapovedi doku piratske!!!

:)):))

OZZY ::

Folk pejte v Bosno ali pa Kitajsko (če mate denar). Tam je vse tako smešno poceni, da lahko toliko nakupiš,da še nost ne moreš. En frend hod 2-3x letno v bosno. Izjemno poceni stvari majo vam povem. Programi original se dajo dobi za desetino cene pri nas. Glasba pa je tudi blazno poceni.
Na kitajskem pa je še boljše. Tam pa lahko dobiš cd-sicer piratski za 2-2,5 dolarja in to kar hočeš. To je raj za nas. Samo do tam moraš prit.>:D
Go with the flow.

sketch ::

Moram rect da nimam cajta brat vseh postov (sem jih samo preletel), ampak here's my five cents on the topic:
Ali razlikujete med piratstvom in cyberpunkom? Piratstvo je, ko ti za program plčaš, le da plačaš tri jurje namesto štirideset, pa plačaš lokalnemu piratu ne pa kompaniji. Tega ne podpiram. Če že razpečuješ programsko opremo, delaj to v načelu "svobode informacij" - torej zastonj. Cyberpunk.
To pa podpiram. Kot revni (khm) umetnik (khm-khm) vem, da ne bi nikoli dal 30000 sit za polno verzijo Photoshopa. In bi ostal pri barvicah in svinčnikih. Tako pa lahko precej hitreje ustvarjam lepše stvari... moram pa priznat, da me srce zaboli vsakič, ko vidim tistih 30 programerjev napisanih pod "credits". Sem že razmišljal o presedlavi na GIMP ali kaj podobnega, a to ni to.

Da povzamem blebetanje: Freeware piracy = yes, but only when necessary. Piracy for profit - ne spljoh.

lp.
s.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

BSA: stopnja piratstva lani zrasla na več kot polovico

Oddelek: Novice / Ostale najave
296280 (4005) Dr_M
»

BSA še vedno domišljijsko vrednoti piratstvo

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
359858 (8081) Gregor P
»

BSA obvešča (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9812167 (8783) Tody
»

Brez Soldov do Aplikacije?

Oddelek: Novice / Zasebnost
223374 (3374) gabl136
»

zanima me! Če imate v posesti "piratske" verzije iger in programov! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
825129 (3903) flipflop

Več podobnih tem