» »

Cenilec prepričan v svoj prav

Cenilec prepričan v svoj prav

«
1
2

b0rc ::

Pozdravljeni,

v soboto zjutraj opazim da je čez celotno desno stran avto oddrgnjen. Se ne sekiram preveč, itak imam polni kasko. Grem na policijo, jim povem, da je sigurno bilo na parkirišču, ker vem, da ga jaz nisem.
Danes grem cenilcu in mi model reče, da to je sigurno bilo v vožnji, da sem najverjetneje v ograjo nekje zapeljal.
Bolj mu jaz govorim, da edini vozim avto in da ga nisem štemplal, on meni nazaj, mogoče pa je kje kaj ven štrlelo in da sploh nisem opazil. Na vse možne načine mi torej med vrsticami pravi, da sem lažnivec ali pa da sem imel iz petka na soboto amnezijo in pozabil, da sem štemplal ograjo, ki je na 1 km dolgi poti od koder sem se zapeljal do doma sploh ni.
Pa sej mam full kasko (v najvišjem razredu, eno popravilo celo zastonj, da ne izgubim bonusa). Torej po njegovo naj koristim svoj kasko, pa malo neki zraven doplačat (odbitna franšiza)! On je strokovnjak in je že videl več takih poškodb in je sigurno bilo v vožnji (splošno znano da so strokovnjaki nezmotljivi).
Mu rečem, da če ne bo po moje, bom po več kot desetletju zamenjal zavarovalnico. Vseskozi pa maha neki z glavo in poka neke ksihte, da bi mu najraje za vrat skočil.
Pač rečem, da ne bom sprejel in da zdaj čakamo na policijski zapisnik in odločitev komisije. Škodo je ocenil na 750 €.
Slike:
http://prntscr.com/awoiny
http://prntscr.com/awojbs
http://prntscr.com/awojlc

A sploh imam kakšno izbiro, kot da sprejmem njihovo strokovno odločitev?

mihec87 ::

Mislim da če bi med vožnjo posnel ograjo bi zgledalo malo drugače..

bambam20 ::

Ta tvoja pripoved mi smrdi.

Od kdaj pa pri uveljavljanju polnega Kaska in delnega kaska izgubiš bonus? Tole pa ne bo držalo. IZguba bonusa je v primeru, da moraš dati kupon.

zato pa vplačaš kasko, da potem koristiš.

Očitno si pri sklepanju zavarovanja izbral opcijo kasko s 5% odbitno franšizo ?

Če bi vzel kasko brez odbitne franšize ne bi kril 5% soudeležbe. Je pa kasko brez odbitne franšize dražji.

Drugače pa ne vem zakaj hodite okol cenilcev. Avto zapelješ s policijskim zapisnikom na pooblaščen servis pa ti vse poštimajo na kasko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

b0rc ::

On je rekel, da nikjer ni kakšne barve od drugega avtomobila. Ker je v isti višini in kakor zgleda, je morala hitrost večja.
Pa merit sem šel in je v višini 69 cm.

bambam20 je izjavil:

Ta tvoja pripoved mi smrdi.

Od kdaj pa pri uveljavljanju polnega Kaska in delnega kaska izgubiš bonus? Tole pa ne bo držalo. IZguba bonusa je v primeru, da moraš dati kupon.

zato pa vplačaš kasko, da potem koristiš.

Očitno si pri sklepanju zavarovanja izbral opcijo kasko s 5% odbitno franšizo ?

Če bi vzel kasko brez odbitne franšize ne bi kril 5% soudeležbe. Je pa kasko brez odbitne franšize dražji.

Drugače pa ne vem zakaj hodite okol cenilcev. Avto zapelješ s policijskim zapisnikom na pooblaščen servis pa ti vse poštimajo na kasko.


A kupon dobim od ograje po tvoje? Če si edini udeleženec, kdo ti da kupon? Kasko ti krije škodo, samo izgubiš 15%.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: b0rc ()

solatko ::

On se te hoče po zavarovalniško znebiti s čim manjšim stroškom za zavarovalnico. Na njegovo oceno imaš vedno možnost pritožbe.
Res pa tole izgleda kot kak obdrs stebrička, s kakršnimi imajo zavarovane zelenice.

Si prijavo naredil na kraju poškodbe? Je na tleh ostalo kaj tvoje barve in so policaji to poslikal ali si prijavil šele, ko si prišel domov?
Delo krepa človeka

b0rc ::

solatko je izjavil:

On se te hoče po zavarovalniško znebiti s čim manjšim stroškom za zavarovalnico. Na njegovo oceno imaš vedno možnost pritožbe.
Res pa tole izgleda kot kak obdrs stebrička, s kakršnimi imajo zavarovane zelenice.

Si prijavo naredil na kraju poškodbe? Je na tleh ostalo kaj tvoje barve in so policaji to poslikal ali si prijavil šele, ko si prišel domov?


Zvečer v petek sem vstopil v avto z leve strani, ko sem izstopil iz avta ga tudi nisem pogledal. Sem pa opazil naslednji dan in odšel na policijo.

MadMax ::

bambam20 je izjavil:

Ta tvoja pripoved mi smrdi.

Od kdaj pa pri uveljavljanju polnega Kaska in delnega kaska izgubiš bonus? Tole pa ne bo držalo. IZguba bonusa je v primeru, da moraš dati kupon.
zato pa vplačaš kasko, da potem koristiš.
Tebi tudi niso jasni bonusi/malusi pri zavarovanjih, zakaj potem odgovarjaš?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

b0rc ::

Ko gledam slike zgleda kot da sta okrasni letvi tudi opraskani. Ampak nista! Samo na blatnikih in na sredini tisti ris. Meni je zelo čuden vzorec.

Mare2 ::

Katera zavarovalnica?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Tody ::

Nekdo ti je opraskal avto, to je vandalizem in kot takega lahko prijaviš. Nevem pa če pri tem imaš odbitno franšizo. Odvisno od zavarovalnice, poleg tega boš težko koga prepričal da ti je to avto naredil. Parking se smatra samo nalet tuje (neznanega) Osebnega vozila na parkingu. Vsi količki in ograje na parkingu ne veljajo.

Glede na to da imaš zavarovano prvo nezgodo je največ kar lahko plačaš, 1% od novega avta.

Če še nisi oddal papirjev in dobil škodne številke, lahko poskusiš drugega cenilca, drug cenilni center.

bambam20 ::

b0rc je izjavil:



A kupon dobim od ograje po tvoje? Če si edini udeleženec, kdo ti da kupon? Kasko ti krije škodo, samo izgubiš 15%.



Nič ne izgubiš. ne piši na pamet. Sem 3 leta nazaj uveljavljal polni kasko pri Triglavu in nisem izgubil zavarovalnih razredov. zavarovalne razrede lahko izgubiš pri povzročitvi prometne nesreče. Tukaj se gre zgolj, kakšna je odbitna franšiza in tvoja soudeležba.

Pri kateri zavarovalnci si, da ti uveljavitvi kaska gredo zavarovalni razredi ?

b0rc ::

Vandalizem in na parkirišču ni odbitne. Da bi bil vandalizem pa resno dvomim. Kdo bi se trudil, da ti avto zariše točno na isti višini, po celotni dolžini z debelino 1cm +? Meni deluje da je na sredini bil začetni udarec.
Sem ti poslal na ZS (Mare2), teme nisem odprl v imenu "name and shame". Me bolj firbec matra, kaj bi lahko pustilo takšen vzorec. Razen ograje, seveda.... ;)

Pinzl ::

bambam20 je izjavil:

b0rc je izjavil:



A kupon dobim od ograje po tvoje? Če si edini udeleženec, kdo ti da kupon? Kasko ti krije škodo, samo izgubiš 15%.



Nič ne izgubiš. ne piši na pamet. Sem 3 leta nazaj uveljavljal polni kasko pri Triglavu in nisem izgubil zavarovalnih razredov. zavarovalne razrede lahko izgubiš pri povzročitvi prometne nesreče. Tukaj se gre zgolj, kakšna je odbitna franšiza in tvoja soudeležba.

Pri kateri zavarovalnci si, da ti uveljavitvi kaska gredo zavarovalni razredi ?


Rupsi več kot očitno nimaš pojma..

V polnem kasku katerega imaš, si uveljavljal eno od kombinacij (divajd, parking #karkoli_drugega) in ti zato niso odbili 15% bonusa.
V primeru pa da ti SAM (ga ne odrgnejo na parkingu, te na naskoči srna, ti ne prleti skala v šipo) poškoduješ avto in želiš da zavarovalnica to popravi, takrat pa uveljavljaš splošni kasko, kjer je pa odvisno od cca. miljavžnt ponudb (odkup prve škode, 1% novonabavne cene vozila, 5% soudeležbe...) kaj boš plačal.

Pri uveljavljanju splošnega kaska pri pa gre 15% papa in soudeležba..

Me pa seveda zanima pri kateri zavarovalnici si? Ker meni pri Triglavu niso komplicirali še nikoli...

b0rc ::

bambam20 je izjavil:

b0rc je izjavil:



A kupon dobim od ograje po tvoje? Če si edini udeleženec, kdo ti da kupon? Kasko ti krije škodo, samo izgubiš 15%.



Nič ne izgubiš. ne piši na pamet. Sem 3 leta nazaj uveljavljal polni kasko pri Triglavu in nisem izgubil zavarovalnih razredov. zavarovalne razrede lahko izgubiš pri povzročitvi prometne nesreče. Tukaj se gre zgolj, kakšna je odbitna franšiza in tvoja soudeležba.

Pri kateri zavarovalnci si, da ti uveljavitvi kaska gredo zavarovalni razredi ?


AO;AO+;POLNI AK (fr.0,5% na prom. nesrečo) V1; axa-polna; T; D; H; J
Izvoli...

kohoutek111 ::

Tudi meni izgleda kot ograja... žal... verjamem, da to cenilec noče kupiti kot tujo krivdo... sem imel enak primer, našel avto na parkirišču z dvema vzporednima črtama na avtu, cenilec trdil, da sem se na avtocesti ob ograjo obdrgnil... . Grem merit ograjo, res, razdalja med črtama in višina ustrezata. Pa s tistim avtom en čas sploh nisem bil na AC? kaj zdaj? Potrpel sem in plačal sam... tu smo pač šibkejša stran.

bambam20 ::

Pinzl je izjavil:



Rupsi več kot očitno nimaš pojma..

V polnem kasku katerega imaš, si uveljavljal eno od kombinacij (divajd, parking #karkoli_drugega) in ti zato niso odbili 15% bonusa.
V primeru pa da ti SAM (ga ne odrgnejo na parkingu, te na naskoči srna, ti ne prleti skala v šipo) poškoduješ avto in želiš da zavarovalnica to popravi, takrat pa uveljavljaš splošni kasko, kjer je pa odvisno od cca. miljavžnt ponudb (odkup prve škode, 1% novonabavne cene vozila, 5% soudeležbe...) kaj boš plačal.

Pri uveljavljanju splošnega kaska pri pa gre 15% papa in soudeležba..

Me pa seveda zanima pri kateri zavarovalnici si? Ker meni pri Triglavu niso komplicirali še nikoli...


Pri Triglavu res redko komplicirajo. Tole bi šlo skozi pri Triglavu BP.

b0rc ::

Ko je zavrnil mojo tezo, da je to parkirišče. Je s težko voljo, po mojem prepričevanju, kaj je vzrok, ker prvo ni hotel odgovorit, ker je kao vedel, kaj bom jaz rekel, ko bo on odgovoril, kaj si on misli da je vzrok. "Ograja"... potem sem pa bil jaz, A torej jaz lažem? In se model nasmehne...
Brez dvoma ima primere, ko ga hoče nekdo okrog prinest.
Samo, če jaz dam njemu prav, je isto kot da bi priznal, da sem štemplal ograjo? A se vam ne zdi? Glede na to, da jaz edini vozim avto.

Thuban ::

tudi jaz ne bi verjel ker gre za enakomeren ris kot da bi ga naredil z ravnilom.

Ta ris je prenizko da bi lahko pripadal ogledalu. Najdi mi primer kako nekemu avtu na tej višini nekaj štrli ven, da bi ti to lahko tako enakomerno naredil.

Nakupovalni voziček pa tudi ni, ker je jasno vidno da je delovala precej močna sila na prednji del zadnjih vrat.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Pinzl ::

Zdaj ko vem katero zavarovalnico ima OP me ne preseneča... Uveljavi kasko, plačaj 5%, naslednje leto pa pojdi drugam.
Priporočam Triglav.
Pri 55 milijonih dobička se jim , za 1 milijon v takilih škodah dobesedno j**e :)

Preden karkoli narediš, si najdi agenta, povej situacijo, mogoče pri drugi zavarovalnici celo ostaneš v istem razredu :)

ziga1990 ::

Po slikah sodeč ni bil avto lahko bi bil kaki mulc s kolesom priletel
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Thuban ::

ni, ker gre za enakomerno črto. Če bi mulc prletu bi padel, ne bi vlekel od prednjega do zadnjega dela.

Razmisli kak objekt bi to lahko bil, resno ti pravim. Kater avto. samo tako boš prepričal cenilca.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

ziga1990 ::

sem rekal lahko ne vem kaj točno je naredilo ris samo sem prepričan da ni bil avto
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Thuban ::

oprosti, morda si že napisal vendar ne najdem. Kej je bil avto parkiran?
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

b0rc ::

Glede na to da ni barve, js si nekako vseskozi predstavljam prikolico, v vzratno, proti sprednjem delu avta, potem pa naravnost pa še po zadnjem blatniku.

Thuban ::

ne, poglej zadnja vrata. pritisnejna so od spredaj nazaj. Se vidi ko je nek objekt zadel ob zadnja vrata in zvil prednji del zadnjih vrat nato pa nadaljeval ris.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

b0rc ::

Avto je bil parkiran 2 uri (21-22:30) na parkirišču pred vrtcom, kjer je en lokal zraven. Ni bilo ne levo ne desno en parkirni prostor nobenega. Potem pa čez noč, pred blokom na parkiriču.

Thuban ::

nimam idej. opazil sem še detajl da je na zadnjem blatniku avto poškodovan ravno nad blatnikom (ravna črta) medtem ko spodnji del blatnika ni. Torej avto zagotovo ni bil, prikolica pomojm tudi ne.

Bil je nek štrleč objekt. Nekako razumem zakaj je bil cenilec tečen. Prav tako razumem zakaj tebi teži da je bil tečen.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

na hitro:
- otroški voziček ni mogel biti ker so zadnja vrata preveč zvita za kaj takšnega (razen če je superbabica porivala voziček ker se ji je mudilo v cerkev).
- nekdo na kolesu ni mogel biti ker bi padel takoj za takšnim, črta ne bi bila ravna
- avto/prikolica ni mogel biti ker potem bi bila črta na drugih mestih

+ morda je bil kak natreniran jezen matematik ki je dal ravnilo na tvoj avto in s crowbarom potegnil čez celo.

razmišljaj dalje, kaj bi lahko bilo? Ti veš kaj ponavadi parkira tam kjer si ti parkiral svoje vozilo.
Pač ja, lahko se pizdiš na forumu vendar s tem ne boš dosegel nič. Razmišljaj kaj bi lahko bilo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

korenje3 ::

b0rc je izjavil:

Pozdravljeni,

v soboto zjutraj opazim da je čez celotno desno stran avto oddrgnjen. Se ne sekiram preveč, itak imam polni kasko. Grem na policijo, jim povem, da je sigurno bilo na parkirišču, ker vem, da ga jaz nisem.
Danes grem cenilcu in mi model reče, da to je sigurno bilo v vožnji, da sem najverjetneje v ograjo nekje zapeljal.
Bolj mu jaz govorim, da edini vozim avto in da ga nisem štemplal, on meni nazaj, mogoče pa je kje kaj ven štrlelo in da sploh nisem opazil. Na vse možne načine mi torej med vrsticami pravi, da sem lažnivec ali pa da sem imel iz petka na soboto amnezijo in pozabil, da sem štemplal ograjo, ki je na 1 km dolgi poti od koder sem se zapeljal do doma sploh ni.
Pa sej mam full kasko (v najvišjem razredu, eno popravilo celo zastonj, da ne izgubim bonusa). Torej po njegovo naj koristim svoj kasko, pa malo neki zraven doplačat (odbitna franšiza)! On je strokovnjak in je že videl več takih poškodb in je sigurno bilo v vožnji (splošno znano da so strokovnjaki nezmotljivi).
Mu rečem, da če ne bo po moje, bom po več kot desetletju zamenjal zavarovalnico. Vseskozi pa maha neki z glavo in poka neke ksihte, da bi mu najraje za vrat skočil.
Pač rečem, da ne bom sprejel in da zdaj čakamo na policijski zapisnik in odločitev komisije. Škodo je ocenil na 750 €.
Slike:
http://prntscr.com/awoiny
http://prntscr.com/awojbs
http://prntscr.com/awojlc

A sploh imam kakšno izbiro, kot da sprejmem njihovo strokovno odločitev?


ta poškodba je bila narejena med vožnjo, ker je po celi dolžini. če bi se nekdo z avtom zaletel vate, bi bila praska na enem mestu, ali pa kar udrtina na avtu. take črte ne narediš tudi če nekdo parkira zraven tebe.
karkoli že, sam sebi lažeš.

čist tko, tudi meni se je to zgodilo. sam fora je ker z desne strani skoraj nikoli ne pogledaš in pol si misliš da je to narejeno isti dan. lahko je pa že kak mesec dni nazaj.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

korenje3 ::

kohoutek111 je izjavil:

Tudi meni izgleda kot ograja... žal... verjamem, da to cenilec noče kupiti kot tujo krivdo... sem imel enak primer, našel avto na parkirišču z dvema vzporednima črtama na avtu, cenilec trdil, da sem se na avtocesti ob ograjo obdrgnil... . Grem merit ograjo, res, razdalja med črtama in višina ustrezata. Pa s tistim avtom en čas sploh nisem bil na AC? kaj zdaj? Potrpel sem in plačal sam... tu smo pač šibkejša stran.


sej pravim, desne strani avta noben ne gleda in so poškodbe lahko stare 1 mesec ali več...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

b0rc ::

korenje3 je izjavil:

b0rc je izjavil:

Pozdravljeni,

v soboto zjutraj opazim da je čez celotno desno stran avto oddrgnjen. Se ne sekiram preveč, itak imam polni kasko. Grem na policijo, jim povem, da je sigurno bilo na parkirišču, ker vem, da ga jaz nisem.
Danes grem cenilcu in mi model reče, da to je sigurno bilo v vožnji, da sem najverjetneje v ograjo nekje zapeljal.
Bolj mu jaz govorim, da edini vozim avto in da ga nisem štemplal, on meni nazaj, mogoče pa je kje kaj ven štrlelo in da sploh nisem opazil. Na vse možne načine mi torej med vrsticami pravi, da sem lažnivec ali pa da sem imel iz petka na soboto amnezijo in pozabil, da sem štemplal ograjo, ki je na 1 km dolgi poti od koder sem se zapeljal do doma sploh ni.
Pa sej mam full kasko (v najvišjem razredu, eno popravilo celo zastonj, da ne izgubim bonusa). Torej po njegovo naj koristim svoj kasko, pa malo neki zraven doplačat (odbitna franšiza)! On je strokovnjak in je že videl več takih poškodb in je sigurno bilo v vožnji (splošno znano da so strokovnjaki nezmotljivi).
Mu rečem, da če ne bo po moje, bom po več kot desetletju zamenjal zavarovalnico. Vseskozi pa maha neki z glavo in poka neke ksihte, da bi mu najraje za vrat skočil.
Pač rečem, da ne bom sprejel in da zdaj čakamo na policijski zapisnik in odločitev komisije. Škodo je ocenil na 750 €.
Slike:
http://prntscr.com/awoiny
http://prntscr.com/awojbs
http://prntscr.com/awojlc

A sploh imam kakšno izbiro, kot da sprejmem njihovo strokovno odločitev?


ta poškodba je bila narejena med vožnjo, ker je po celi dolžini. če bi se nekdo z avtom zaletel vate, bi bila praska na enem mestu, ali pa kar udrtina na avtu. take črte ne narediš tudi če nekdo parkira zraven tebe.
karkoli že, sam sebi lažeš.

čist tko, tudi meni se je to zgodilo. sam fora je ker z desne strani skoraj nikoli ne pogledaš in pol si misliš da je to narejeno isti dan. lahko je pa že kak mesec dni nazaj.


Maš pravico do svojega mnenja. Če misliš pa da potrebujem nek forum, da se operem krivde, se pa motiš. Imam čisto vest!

korenje3 ::

jaz si nič ne mislim kaj ti potrebuješ in me dobesedno boli k. za tebe in tvoj avto. sam povem realno stanje kaj se je v resnici zgodilo. in ti kot oškodovanec iščeš krivdo nekje drugje namesto da požreš to kar si naredil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Miha 333 ::

V družini smo imeli zelo podoben primer. Šlo je za vandalizem. Bil je narejen policijski zapisnik. Zavarovalnica je po nekaj dneh pisno odobrila popravilo pri dogovorjenem izvajalcu. Čez kak dober teden ali dva pa dobimo od zavarovalnice dopis, da odklanja kritje, ker v zahtevku naj ne bi navedli resničnih dejstev. Seveda smo se pritožili. Najprej na zavarovalnico, potem na njeno komisijo in nazadnje še na Slovensko zavarovalno združenje, kot je določen vrstni red inštanc. Zavarovalno združenje je na koncu odločilo, da lahko zavarovalnica po lastni presoji brez razloga pač odkloni izplačilo, da je to njena pravica, ki izhaja iz kodeksa/statuta/zakona, ne vem več točno. Preostala nam je samo še tožba, vendar v to potem nismo šli, konec koncev je bilo škode za ca. 300 EUR.

Seveda smo takoj zamenjali zavarovalnico. Pri tej zavarovalnici smo bili 10 let, imeli smo zavarovane 3 avtomobile, hišo ter 2x življenjsko zavarovanje. Vse smo prestavili, ker smo dobesedno dobili občutek, da nas ima zavarovalnica za norce.

Thuban ::

Miha 333 je izjavil:


Seveda smo takoj zamenjali zavarovalnico. Pri tej zavarovalnici smo bili 10 let, imeli smo zavarovane 3 avtomobile, hišo ter 2x življenjsko zavarovanje. Vse smo prestavili, ker smo dobesedno dobili občutek, da nas ima zavarovalnica za norce.


probably je istočasno nekdo iz neke druge zavarovalnice prešel k tvoji bivši iz istega razloga..... in zgodba se nadaljuje in nadaljuje in nadaljuje in zavarovalnice živijo.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

b0rc ::

Thuban je izjavil:

Miha 333 je izjavil:


Seveda smo takoj zamenjali zavarovalnico. Pri tej zavarovalnici smo bili 10 let, imeli smo zavarovane 3 avtomobile, hišo ter 2x življenjsko zavarovanje. Vse smo prestavili, ker smo dobesedno dobili občutek, da nas ima zavarovalnica za norce.


probably je istočasno nekdo iz neke druge zavarovalnice prešel k tvoji bivši iz istega razloga..... in zgodba se nadaljuje in nadaljuje in nadaljuje in zavarovalnice živijo.


Čista resnica. Zavarovalnica me ne bo pogrešala, me bo pa moja agntka.

ziga1990 ::

b0rc je izjavil:

korenje3 je izjavil:

b0rc je izjavil:

Pozdravljeni,

v soboto zjutraj opazim da je čez celotno desno stran avto oddrgnjen. Se ne sekiram preveč, itak imam polni kasko. Grem na policijo, jim povem, da je sigurno bilo na parkirišču, ker vem, da ga jaz nisem.
Danes grem cenilcu in mi model reče, da to je sigurno bilo v vožnji, da sem najverjetneje v ograjo nekje zapeljal.
Bolj mu jaz govorim, da edini vozim avto in da ga nisem štemplal, on meni nazaj, mogoče pa je kje kaj ven štrlelo in da sploh nisem opazil. Na vse možne načine mi torej med vrsticami pravi, da sem lažnivec ali pa da sem imel iz petka na soboto amnezijo in pozabil, da sem štemplal ograjo, ki je na 1 km dolgi poti od koder sem se zapeljal do doma sploh ni.
Pa sej mam full kasko (v najvišjem razredu, eno popravilo celo zastonj, da ne izgubim bonusa). Torej po njegovo naj koristim svoj kasko, pa malo neki zraven doplačat (odbitna franšiza)! On je strokovnjak in je že videl več takih poškodb in je sigurno bilo v vožnji (splošno znano da so strokovnjaki nezmotljivi).
Mu rečem, da če ne bo po moje, bom po več kot desetletju zamenjal zavarovalnico. Vseskozi pa maha neki z glavo in poka neke ksihte, da bi mu najraje za vrat skočil.
Pač rečem, da ne bom sprejel in da zdaj čakamo na policijski zapisnik in odločitev komisije. Škodo je ocenil na 750 €.
Slike:
http://prntscr.com/awoiny
http://prntscr.com/awojbs
http://prntscr.com/awojlc

A sploh imam kakšno izbiro, kot da sprejmem njihovo strokovno odločitev?


ta poškodba je bila narejena med vožnjo, ker je po celi dolžini. če bi se nekdo z avtom zaletel vate, bi bila praska na enem mestu, ali pa kar udrtina na avtu. take črte ne narediš tudi če nekdo parkira zraven tebe.
karkoli že, sam sebi lažeš.

čist tko, tudi meni se je to zgodilo. sam fora je ker z desne strani skoraj nikoli ne pogledaš in pol si misliš da je to narejeno isti dan. lahko je pa že kak mesec dni nazaj.


Maš pravico do svojega mnenja. Če misliš pa da potrebujem nek forum, da se operem krivde, se pa motiš. Imam čisto vest!


Glej ti si dal vprašanje z slikami na forum in to pomeni, da potrebuješ mnenje/nasvet foruma, če nebi potreboval mnenja ali nasveta nebi vprašal na forumu.

Kar se je zgodilo z tvojim avtom je pa tako poškodbe so take da je skoraj nemogoče, da bi jih naredil avto in sedaj lahko menjaš zavarovalnico in kaj boš potem ko bo tudi ta cenilec ocenil isto kot prvi?
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

ncc2000 ::

tipična betonska rajsa, ograja, steber, stena z izbolkino....

...glede na to, da se ponavadi ograja ne vozi...

Edino vozilo, naloženo s kakšnimi betonskimi jajci, prikolica moooogoče, a če ni očevida, težko dokazat..

Počakaj, da se pojavi kakšna buška od drugega vozila na parkirišču, potem pa daj skupaj ocenit, popravit, bodo lažje zamižali ... in ni za pričakovat, da bi katerikoli cenilec realno TO zadevo ocenil drugače. Pri nobeni drugi zavarovalnici.

bambam20 ::

Pinzl je izjavil:

Zdaj ko vem katero zavarovalnico ima OP me ne preseneča... Uveljavi kasko, plačaj 5%, naslednje leto pa pojdi drugam.
Priporočam Triglav.
Pri 55 milijonih dobička se jim , za 1 milijon v takilih škodah dobesedno j**e :)

Preden karkoli narediš, si najdi agenta, povej situacijo, mogoče pri drugi zavarovalnici celo ostaneš v istem razredu :)



za katero zavarovalnico pa gre? Tilijo, Grawe, Generali ?

Za takšno poškodbo se uveljavi vandalizem na parkingu.

Itak lahko letno do 3--krat brez problema uveljavljaš delni kasko. Eni ste tud tko naivni. Pa to ne greš k cenilcu osebno pač pa do ličarja, ki opravlja storitve za zabarovalnico.

Poznam primere, ko so uporabili delni kasko za parking, da so dali spolirat vozilo :).

ziga1990 ::

^^Vandalizem je pod vprašajem, ker zgleda kot da je poškodbo naredila ograja.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ziga1990 ()

b0rc ::

ziga1990 je izjavil:

b0rc je izjavil:

korenje3 je izjavil:

b0rc je izjavil:

Pozdravljeni,

v soboto zjutraj opazim da je čez celotno desno stran avto oddrgnjen. Se ne sekiram preveč, itak imam polni kasko. Grem na policijo, jim povem, da je sigurno bilo na parkirišču, ker vem, da ga jaz nisem.
Danes grem cenilcu in mi model reče, da to je sigurno bilo v vožnji, da sem najverjetneje v ograjo nekje zapeljal.
Bolj mu jaz govorim, da edini vozim avto in da ga nisem štemplal, on meni nazaj, mogoče pa je kje kaj ven štrlelo in da sploh nisem opazil. Na vse možne načine mi torej med vrsticami pravi, da sem lažnivec ali pa da sem imel iz petka na soboto amnezijo in pozabil, da sem štemplal ograjo, ki je na 1 km dolgi poti od koder sem se zapeljal do doma sploh ni.
Pa sej mam full kasko (v najvišjem razredu, eno popravilo celo zastonj, da ne izgubim bonusa). Torej po njegovo naj koristim svoj kasko, pa malo neki zraven doplačat (odbitna franšiza)! On je strokovnjak in je že videl več takih poškodb in je sigurno bilo v vožnji (splošno znano da so strokovnjaki nezmotljivi).
Mu rečem, da če ne bo po moje, bom po več kot desetletju zamenjal zavarovalnico. Vseskozi pa maha neki z glavo in poka neke ksihte, da bi mu najraje za vrat skočil.
Pač rečem, da ne bom sprejel in da zdaj čakamo na policijski zapisnik in odločitev komisije. Škodo je ocenil na 750 €.
Slike:
http://prntscr.com/awoiny
http://prntscr.com/awojbs
http://prntscr.com/awojlc

A sploh imam kakšno izbiro, kot da sprejmem njihovo strokovno odločitev?


ta poškodba je bila narejena med vožnjo, ker je po celi dolžini. če bi se nekdo z avtom zaletel vate, bi bila praska na enem mestu, ali pa kar udrtina na avtu. take črte ne narediš tudi če nekdo parkira zraven tebe.
karkoli že, sam sebi lažeš.

čist tko, tudi meni se je to zgodilo. sam fora je ker z desne strani skoraj nikoli ne pogledaš in pol si misliš da je to narejeno isti dan. lahko je pa že kak mesec dni nazaj.


Maš pravico do svojega mnenja. Če misliš pa da potrebujem nek forum, da se operem krivde, se pa motiš. Imam čisto vest!


Glej ti si dal vprašanje z slikami na forum in to pomeni, da potrebuješ mnenje/nasvet foruma, če nebi potreboval mnenja ali nasveta nebi vprašal na forumu.

Kar se je zgodilo z tvojim avtom je pa tako poškodbe so take da je skoraj nemogoče, da bi jih naredil avto in sedaj lahko menjaš zavarovalnico in kaj boš potem ko bo tudi ta cenilec ocenil isto kot prvi?


Vprašal jih bom kaj si oni mislijo, kaj je vzrok te poškodbe. Če ocenijo isto kot trenutni, bom vseeno sklenil zavarovanje z njimi, ker vsaj vem da me ne poskušajo pridobit na podlagi lažnih obljub.

Go-ahead ::

Prijel si -je ograjo pri ca 60 km/h. Jebat ga tako pač je. Si je mogoče kakšen kolega šel kupit cigarete ko ste bili v lokalu?

bambam20 ::

ziga1990 je izjavil:

^^Vandalizem je pod vprašajem, ker zgleda kot da je poškodbo naredila ograja.


Vse se da, če je normalna zavarovalnica. Od tega živijo potem tudi ličarji ,pa prodajalci karoserijskih delov :).

Veš kaj je meni na servisu rekel vodja ličarske delavnice? Da imajo ob tem vsi delo, pa tudi, če ni vedno resnica :).

Utk ::

Ja pošteni pa naj plačujejo potem dražji kasko, pa še jebejo jih cenilci, ker je blo letos že dost škod.
No, mene ne.

b0rc ::

Go-ahead je izjavil:

Prijel si -je ograjo pri ca 60 km/h. Jebat ga tako pač je. Si je mogoče kakšen kolega šel kupit cigarete ko ste bili v lokalu?


60 km/h bi že prekoračil omejitev. To je v naselju in kot sem že omenil ni kakšne ograje.

Thuban ::

dobro, predlagal kaj misliš da to je.

Vse pa kaže da cenilec ni kreten, kot si ga želel prikazati glede na to da zaenkrat še nisi našel človeka ki bi verjel tvoji zgodbi.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

marvin42 ::

Tudi meni zgleda kot da je bilo vse skupaj storjeno med vožnjo.
Mostly Harmless

b0rc ::

Draconis, če bi bil jaz cenilec bi mogoče znal kaj več povedat, kaj si jaz mislim da je bilo in tudi teme ne bi odpiral. Me pa zanima, kakšno mnenje bi bilo, če ne bi prej podal ocene cenilca?
Pokaži kje sem cenilca hotel prikazati kot kretena?
Pa če bi ti bil nasproti cenilcu, ki bi ti trdil da je v vožnji, ko ti praviš da ti nisi bil, a bi se strinjal z njegovo oceno?

korenje3 ::

itak človek je prišel sem po potrditev za njegovo nakladanje. sej veste, če nekdo "potrdi" da ima kao prav, se bo bolje počutil in bo še naprej težil.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

jalovec09 ::

sm zadnjič nekoga videl kako je podrgnil avto ob škarpo na ovinku in niti ni posumil, vrjetno glasen radio...to je bil vesel ko je prišel domov.

shadeX ::

Kolegu pa je podrgnil kamion s prikolico v ovinku (kolega se je premalo umaknil nazaj - ozka cesta ter 90 stopinj ovinek). Tudi videl šele ko je prišel domov.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto majhna škoda na parkirišču, cenilec pa komplicira (polica Triglav, LJ) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5313039 (6847) LeQuack
»

Koliko plačujete za avtomobilsko zavarovanje? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
26669657 (37248) ;-)
»

Zavarovalnica - kasko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6718968 (17447) fosil
»

Odrsan avto na parkingu

Oddelek: Loža
4011015 (9766) c00L3r
»

Zapel količek na parkirišču

Oddelek: Loža
3410064 (8937) OZZY

Več podobnih tem