» »

Zavarovalnica - kasko

Zavarovalnica - kasko

«
1
2

_Dormage_ ::

Imam problem, pri Adriatic-u zavarovan avto, ki vključuje poškodbe na parkirišču je bil poškodovan in storilec ni neznan.
Škoda sama ni nič posebnega očitno je pri čelnem parkiranju slabo ocenil odaljenost vozila in pri parkiranju zadel mojega. Počil je plastičen odbijač.
Na njihovi spletni strani piše takole.

D4 - Poškodbe na parkirišču
Krita je škoda, ki nastane zaradi poškodovanja ali uničenja pravilno parkiranega osebnega vozila, in jo je z neposrednim dotikom povzročilo drugo neznano motorno vozilo (škoda na parkirišču) kot tudi škodo zaradi strešnih snežnih gmot in ledenih sveč ali ledenih tvorb, ki padejo s streh stavb na pravilno parkirano vozilo.

Šel na Adriatic in prijavil škodo na parkirišču, dobil odgovor, da navedene škode niso nastale zaradi neposrednega udarca neznanega vozila.

WTF?
A moram res to dokazovat? KAKO!?
Vse kar lahko dokažem je, da sem v času ko se je to zgodilo bil pri zdravniku, to lahko zdravnik potrdi.
Avto je bil parkiran pred zdravstvenim domom.
Razumem, da je storilec pobegnil in nemorem dokazat, da je bilo na parkirišču, ampak tudi oni nemorejo kar trdit, da ni!
Kako pa oni dokažejo da ni res?

Ima kdo izkušnje z tem? Prosim za pomoč.
P.S prosim, da se premakne zadeva v Ložo, ker sem zgrešil v polno :)
Hvala

fosil ::

Napiš pritožbo.
To je vedno prva stvar.
Tako je!

_Dormage_ ::

Bom, hvala :)

joze67 ::

_Dormage_ je izjavil:

... in storilec ni neznan.

D4 - Poškodbe na parkirišču
...povzročilo drugo neznano motorno vozilo ....



Če je povzročitelj znan, seveda ne gre iz *tega* zavarovanja. Tako da poizvedi, kaj jih točno muči, potem pa se (kot že sugerirano) ustrezno pritoži.

Go-ahead ::

Daj, prilepi sliko odbijača. Se bomo malo smejali!

klemenSLO ::

Predvidevam, da je cenilec ocenil, da si se ti sam zaletel v kako nizko škarpo....
Prilepi sliko.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

_Dormage_ ::

klemenSLO je izjavil:

Predvidevam, da je cenilec ocenil, da si se ti sam zaletel v kako nizko škarpo....
Prilepi sliko.

Nekaj takega, čeprav tega ne pojasnjuje.
Ob priliki grem pofotkat pa prilepim sem, sej je samo odrgnina pa pri spodnji meglenki malček počene plastike, če se prav spomnem.

Odgovor, pa so mi poslali čisto z navadno pošto in napisali, da imam možnost pritožbe do 15 dni od prejema odklonitve.
A ni, da morajo v takih primerih pošiljat priporočeno, kako bodo drugače vedli kdaj sem jst odpru poštni nabiralnik ?

Zgodovina sprememb…

koyotee ::

te zavarovalnice so itak največji šalabajzerji ko se gre za izplačilo. Edino triglav ni nič mutil, ko se je vame zaletel njihov zavarovanec. Tilia drek, ZM drek,...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Opanka ::

Jaz sem na parkirišču poklical policijo, da je naredila zapisnik.
Ko sem bil na zavarovalnici in je cenilec nekaj mutil,
sem mu samo povedal, da je bil narejen policijski zapisnik, pa
je bilo takoj vse ok, in zadeva je šla skozi bp.

RockyS ::

Tako je. Tudi meni se je nekdo "počohal" ob spredni odbijač in sem poklical policijo, rekli so da so si moj klic zabeležli in da naj kar grem na zavarovalnico (triglav) in če bodo težave naj se oglasim na PP. Itak so na zavarovalnici komplicirali zato sem šel na PP, kjer so naredli zapisnik. Potem več ni bilo težav.

fosil ::

Jah sej to je problem, policaji ne hodijo gledat prask na parkiriščih. Sej verjetno če bi jih, bi lahko cel dan samo to počel.
Zavarovalnice imajo pa rade, če je zapisnik. Čeprav meni do sedaj pri triglavu še niso kompliciral.

Itak je pa tako, da tudi če bi za določeno prasko verjetno lahko dokazal če jo je naredil avto ali stena, pa je praktično nemogoče dokazat, ali ti jo je res naredil drug avto, ali pa si ti sam opraskal drug avto in pri tem še svojega. No seveda je vedno krivec nekdo drug :D
Tako je!

Go-ahead ::

Stavim da ne bo slike!

koyotee ::

seveda se da ugotovit a je stena al drug avto, pozna se barva drugega vozila.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

RockyS ::

Lahko se zaletiš v pobarvano kovinsko/kamnito ograjo pa boš ravno tako imel barvo "drugega vozila". Barva ne more bit verodostojni dokaz. Recimo da ti nekdo "rukne" v vrata in zvije pleh, ob tem počita barva in lak tako da je popravilo kar drago. Kako določiš ali si to naredil sam, ali nekdo drug? Težko.

darkz ::

Najbolš v takem primeru da pokličeš policijo da maš en dokaz... Če se ne motim moraš obvezno poklicat policijo za kasko? al je to bilo le nekaj let nazaj?

RockyS ::

Če je nekomu težko poklicat policijo potem mu ko pride položnica iz zavarovalnice tud naj nebo težko. En klic na PP pa je vse rešeno.

_Dormage_ ::

Ni težko poklicat policijo, ampak voznik je pač ni.
Smešno je to, da če poveš policiji je tvoja beseda dovolj, če poveš zavarovalnici pa ni.
Ko mi vrnejo tak odgovor so mi hkrati povedali, da lažem!
Torej jst plačam organizaciji vsako leto, da ko pride dan ko potrebujem pomoč mi rečejo da lažem!
Not fair!

Good Guy ::

in policaj je dolžen priti če ga pokličeš, zarad take bedarije?.. halo policija.. rabim zapisnik ker mam 1 praskico na avtu an parkirplacu...

amigo_no1 ::

Ko avto prodajaš se kupci kaj radi zapičijo v te praskice...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

Good Guy ::

amigo_no1 je izjavil:

Ko avto prodajaš se kupci kaj radi zapičijo v te praskice...


nima veze prodaja.. zanima me sam če je policaj dolžan priti na mesto kjer ga čakaš? tut zaradi praskice

_Dormage_ ::

Good Guy je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Ko avto prodajaš se kupci kaj radi zapičijo v te praskice...


nima veze prodaja.. zanima me sam če je policaj dolžan priti na mesto kjer ga čakaš? tut zaradi praskice

Mislim, da če je samo materialna škoda se plača, da pridejo.
Kolkr jst vem je tako pri prometnih nesrečah, če kličeš policijo, da razsodi krivca in nardi zapisnik napiejo položnico :)

-žiga- ::

Good Guy je izjavil:

amigo_no1 je izjavil:

Ko avto prodajaš se kupci kaj radi zapičijo v te praskice...


nima veze prodaja.. zanima me sam če je policaj dolžan priti na mesto kjer ga čakaš? tut zaradi praskice


Ne vem, če je dolžan, ampak v mojem primeru (sicer se je šlo za vandalizem na avtu) sem poklical lokalno PP in so mi povedali čez koliko časa bi se lahko kdo oglasil. Ker mi časovno ni zneslo, sem povprašal, če lahko pridem do njih. So mi povedali, kam se zapeljat in sem uredil v petih minutah.

Drugače pa mi za praske na parkirišču na Triglavu niso komplicirali, pa nisem prijavil na policijo.

Zheegec ::

triglav praktično ne komplicira. sem ravno zmenjen z njihovim pooblaščenim servisom, da mi poslika praskice na avtu in gre barvanje pod kasko.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

_Dormage_ ::

Zheegec je izjavil:

triglav praktično ne komplicira. sem ravno zmenjen z njihovim pooblaščenim servisom, da mi poslika praskice na avtu in gre barvanje pod kasko.

Predlagaš zamenjavo zavarovalnice ? :)

Kakšni nasveti za pritožbo? Na podlagi katerih argumentov naj se pritožim?
Kako naj spišem, da bom kej dosegu?

koyotee ::

dej rockys ne bluzi, avtolaki se ne uporabljajo za barvanje karkoli drugega kot avtomobilov. In po barvi lahko določijo znamko in mogoče tudi model vozila!
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Good Guy ::

koyotee je izjavil:

dej rockys ne bluzi, avtolaki se ne uporabljajo za barvanje karkoli drugega kot avtomobilov. In po barvi lahko določijo znamko in mogoče tudi model vozila!


pomoje pa se jim pa ne da s tem ubadat. napiše da je parkirišče, pa je rešen tega sranja.

dost folka izkorišča tole na tak način, da če se pač nekam butnejo(parkir plac na zavarovalnic, ne bi priznal), pa doma najdejo bojler oz neki s katerim pustijo neki barve na avtu... in vsem je uspel do zdje nategnt zavarovalnico.

da bi pa šli preverjat ali je barva od avtomobila, al ne se mi zdi pa potrata časa, denarja...

Go-ahead ::

Če bi avtor teme si upal prilepit sliko bi verjetno večina forumašev ugotovila, da je olupil odbijač na kakšnem zidu!

Ker tega ne stori si mislim, da je hotel nategniti zavarovalnico.

koyotee ::

in s tem vse tiste, ki pošteno plačajo za zavarovanje
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

_Dormage_ ::

Go-ahead je izjavil:

Če bi avtor teme si upal prilepit sliko bi verjetno večina forumašev ugotovila, da je olupil odbijač na kakšnem zidu!

Ker tega ne stori si mislim, da je hotel nategniti zavarovalnico.


Zakaj tako hitro sklepaš?
Vozilo, ki je bilo poškodovano mi ni vedno pri roki in zaradi izpitnega obdobja nisem imel časa ali priložnosti it poslikat.
Tebi na čast bom poslal sliko pa če tudi kasneje!
Avto je resnično samo popraskan in nimam nobenega razloga, da bi resnico skrival na forumu!! Ne razumem zakaj?
Resnica je, da pred obiskom zdravnika avto bil vredu! Po pregledu je avto, parkiran pred zdravstvenim domom bil poškodovan!
Ker sem naivno zaupal, da bo zavarovalnica to brez problemov pokrila nisem paničaril z policijo kar obžalujem !
Na forum pa sem napisal samo zato ker sem ogorčen nad odgovorom zavarovalnice.
Hvala vsem za pomoč.

RockyS ::

Zakaj pa nisi ogorčen sam nad sabo in tem da nisi poklical 113?
Pozabljaš da zavarovalnice te ne ščitijo, ščitit moraš sam sebe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

_Dormage_ ::

RockyS je izjavil:

Zakaj pa nisi ogorčen sam nad sabo in tem da nisi poklical 113?
Pozabljaš da zavarovalnice te ne ščitijo, ščitit moraš sam sebe.


Saj sem že prej napisal, da mi je žal, da policije nisem poklical.
Glede zavarovalnic ne pozabljam, ampak se motim!
Naivno sem misli, da za zaščito plačujem zavarovalnici vsako leto !

Če nas zavarovalnice ne ščitijo, kaj za vraga jim plačujemo?

T-h-o-r ::

koyotee je izjavil:

te zavarovalnice so itak največji šalabajzerji ko se gre za izplačilo. Edino triglav ni nič mutil, ko se je vame zaletel njihov zavarovanec. Tilia drek, ZM drek,...

ZM je zame super, zaenkrat 0 problemov pri raznih parkiriščih
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-žiga- ::

RockyS je izjavil:

Zakaj pa nisi ogorčen sam nad sabo in tem da nisi poklical 113?
Pozabljaš da zavarovalnice te ne ščitijo, ščitit moraš sam sebe.


Prosim tu ne govorit o 113. To je za nujne primere. Ob praski na avtu se pokliče na navadno številko policijske postaje.

T-h-o-r ::

a ti veš za vse telefonske številke postaj?
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-žiga- ::

T-h-o-r je izjavil:

a ti veš za vse telefonske številke postaj?


Ne.
Lahko pa pokličeš na informacije in vprašaš. Ni treba smetiti interventne linije.

T-h-o-r ::

koliko pa imajo informacije št. :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

-žiga- ::

Hehe, dobro vprašanje :)
Sicer cenejši način za iskanje številk je tako ali tako mobilni internet ali pa pokličeš kolega, ki ima računalnik blizu.

šernk ::

-žiga- je izjavil:

RockyS je izjavil:

Zakaj pa nisi ogorčen sam nad sabo in tem da nisi poklical 113?
Pozabljaš da zavarovalnice te ne ščitijo, ščitit moraš sam sebe.


Prosim tu ne govorit o 113. To je za nujne primere. Ob praski na avtu se pokliče na navadno številko policijske postaje.


sorry, osebno bom naslednjič ravno na 113 klical, pa čeprav bo le praska (pač slabe izkušnje te pripeljejo do tega). nekako se sicer neumno počutiš, ker to da oni pridejo zadeva stane najbrž več kot pride skupaj popravilo, vendar pri nas ko je kaj komu za izplačat, hitro najdejo vsako las, da ti dajo čim manj oz nič. verjemite mi, da nikomur ni do čakanja policajev tudi več kot 1 uro da pridejo, vendar na eni strani 1 ura, na drugi strani pa 150€ škode, mislim da malokdo zasluži v eni uri 150€. če pridejo policaji se počutiš sicer neumen tistih 15min, v drugem primeru se pa tolčeš po glavi čez 2 dni zakaj jih nisi klical.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

_Dormage_ ::

Kot obljubljeno, tukaj so slike.
Na slikah sem z krogcem označil kar sem tudi cenilcu povedal praska, ki je čisto na dnu odbijača je bila že tam pri nakupu avtomobila vse ostalo pa ne.






Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

RockyS ::

Malo čudni so mi navpični(poševni) risi,odpadla barva in pa dolžina poškodbe, ker začne skoraj pri sredini avta pa vse do stranskega dela. Če že, potem je nekdo hotel vzratno parkirat in je po celi dolžini potegnil in ker je plastika ni slišal da rajsa... pa da je okvir meglenke zlomil je tud moral konkretno zvit tvoj spojler, ni počil?

_Dormage_ ::

Pojma nimam kako mu je to uspelo. Počila mi je samo plastika pri meglenki in luč se mi premika sem pa tja tko, da predvidevam, da je malcek močneje pritisnu da se dejansko maje.
Če ne vpoštevamo spodnje rajse, ki je verjetno nastala ko je prejšnji lastnik nasadu robnik iz česa je razvidno, da ni bilo na parkirišču?

Go-ahead ::

Hvala za slike. Brez provokacije očitno ne bi šlo.

V spodnjem delu si pred kratkim prijel robnik. V zgornjem delu se ti je barva odluščila in popokala zaradi predhodnih popravil odbijača. Luč ima verjetno zlomljen kakšen nosilec (če se maje). OB prijavi si verjetno moral narisati kako skico.

Če si vozilo risal s prednjim koncem obrnjenim proti pločniku, potem bi moral povzročitelj voziti po pločniku, kar je malo verjetno!

Ker vse poškodbe delujejo sveže oz enako stare so ti zadevo odklonili.

Okvir meglenke je lahko počil, ko si s spodnjim delom prijel robnik. Ker se pri tem deformira cel odbijač, ti predvsem že popravljan odbijač hitro popoka in se barva odlušči.

Dopuščam pa možnost, da si imel res kako sled druge barve na vozilu iz kakšne druge škode, kar pa je v tvojem primeru zanemarljiva škoda.

_Dormage_ ::

Brez provokacije očitno nebi šlo.
Hvala za izčrpno razlago...:|
Poškodba na spodnjem delu odbijača niti malo ne izgleda sveža!
Vozilo je bilo narisano kakor je bilo parkirano nevem zakaj brez argumentov vstrajaš pri temu, da sem sam razbil!
Če bi ga sam razbil bi mi tudi to morali kriti samo prijavil bi drugače!
Okvir meglenke ni počil ko sem prijel robnik.
Barvne sledi na avto skoraj, da ni so samo bele rajse.

Zadeva je šla naprej, hvala vsem za pomoč.
Obupam z prepričevanjem Go-ahead, očitno mi nebo uspelo kaj ? :D

Go-ahead ::

Tvoja izjava malo višje:

"Resnica je, da pred obiskom zdravnika avto bil vredu."


_Dormage_ je izjavil:

Brez provokacije očitno nebi šlo.
Hvala za izčrpno razlago...:|
Poškodba na spodnjem delu odbijača niti malo ne izgleda sveža!
Vozilo je bilo narisano kakor je bilo parkirano nevem zakaj brez argumentov vstrajaš pri temu, da sem sam razbil!
Če bi ga sam razbil bi mi tudi to morali kriti samo prijavil bi drugače!
Okvir meglenke ni počil ko sem prijel robnik.Barvne sledi na avto skoraj, da ni so samo bele rajse.

Zadeva je šla naprej, hvala vsem za pomoč.
Obupam z prepričevanjem Go-ahead, očitno mi nebo uspelo kaj ? :D


Če prav razumem si prijel robnik?! Al kaj?

Upam, da si dojel namen provokacije? Verjetno bom obupal tudi jaz!

klemenSLO ::

Men osebno tole tud ne deluje kot poškodba ki bi jo pozročil avtomobil na parkirišču.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...

imagodei ::

Ko te na parkirišču nekdo butne in imaš kasko zavarovanje, se pokliče policijo, da naredi zapisnik.

Period.
- Hoc est qui sumus -

fosil ::

In oni v hipu pridrvijo s sirenami, ker nimajo nič drugega za počet.
Če tvoja zavarovalnica komplicira zaradi prask na parkirišču, zamenjaj zavarovalnico.
Tako je!

Super Sonic ::

"Ko te na parkirišču nekdo butne in imaš kasko zavarovanje, se pokliče policijo, da naredi zapisnik."

A je kdaj to kdo prakticiral? Jaz sem, 2x.

Prvič sem čakal 1 uro in pol, ter nato dočakal dva skrajno nezadovoljna policista, ki sta bila zelo slabe volje. Naredila sta zapisnik na katerega je potem moja zavarovalnica čakala več kot 4 tedne.

Drugič - beri prvič.

V takem primeru ob priliki zamenjaš zavarovalnico. Predno prekineš zavarovanje jim poveš vzrok menjave in basta. Za parking se brukirajo samo najslabše zavarovalnice.

Je pa zanimivo, da imam tudi sam (zelo) slabe izkušnje z zavarovalnico Adriatic.
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

imagodei ::

Aha itak, zlobna zavarovalnica.

Al pa opraskaš avto po lastni neumnosti in ker ti praska ni všeč, doma na vrtu vzameš bejzbol kij ter stolčeš luč in odbijač, potem pa hop na zavarovalnico, češ da te je na parkirišču nekdo butnil?
- Hoc est qui sumus -

klemenSLO ::

kolikor mi je znano policijski zapisnik ni nujno osnova za odločitev o vzroku. Cenilec se lahko odloči drugače saj naj bi bil vendarle strokovno bolj podkovan kot pa policist.
Life is not measured in minutes, but in MOMENTS...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali mi velja zavarovanje, če imam drug odbijač?

Oddelek: Na cesti
213444 (2590) zmaugy
»

Cenilec prepričan v svoj prav (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8618571 (15188) D3m
»

Hit & run

Oddelek: Na cesti
426292 (4179) Ajama
»

Nakupovalni voziček podrgnil avto

Oddelek: Na cesti
385350 (3477) p|X|
»

Zapel količek na parkirišču

Oddelek: Loža
3410066 (8939) OZZY

Več podobnih tem