» »

10 let star CD in disk

10 let star CD in disk

jalovec09 ::

CD-R še vedno predvaja slike, stare 10 let, disk pa je že pred 5 leti romal v smeti zaradi odpovedi.
Ene 10 let nazaj sm spraševal, kam se splača shranjevat slike.

[D]emon ::

In point te teme je ... ? Si pac imel sreco s CD-jem in malo manj srece z diskom. Nothing new.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gddr85 ::

na dvd archival diske, cloud in hdd backup

ST-777 ::

jalovec09 je izjavil:

... kam se splača shranjevat slike.
Na M-DISC. Potrebuješ pa zapisovalec, ki podpira M-DISC. Eden od njih se kupi pri nas: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

M-DISC: "Rated to last 1,000 years ... But M-Discs aren’t cheap. At retail, the DVDs are about $3, the 25GB discs about $5" to so zapisali julija 2015

BCSman ::

Meni CD zapečen v več sejah od 2003-2004 še vedno deluje, 1% slik noče odpret mogoče. Zdaj shranjujem podatke na usb disk + notranji. Preden priklopim usb, na pc-ju namestim vse posodobitve, prečekiram za virusi in podobnim, odklopim internet in restartam windows.

[D]emon ::

Z opticnimi nosilci je bolj tako-tako, odvisno na kaksnega naletis. So mi ze crknili eno leto stari DVD-ji priznane znamke, medtem ko mi no-name CD-R iz leta cca 2001/02 (tisti srebrni, ki si jih lahko kupil v paketu 50 komadov za drobiz) dela brez problema.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

bambam20 ::

Kakšna je življenska doba Cd-r ja in dvd-r ja? Men še vsi posneti cd-ji iz začetnega obdobja 2000 delujejo BP.

[D]emon ::

Cista loterija. Lahko ti drzi 15 let, lahko ti pa crkne po enem.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

fosil ::

Zgodnje generacije CD-jev so bile veliko bolj kvalitetne kot kasnejše.
Ni nič nenavadnega, da ti 10 let star CD dela brez problem, 5 let star pa je neberljiv.
Tako je!

Heavy ::

Imam par zapečenih albumov (8 let?), kljub temu da so bili pečeni na nizkih obratih včasih v stolpu malo zatrokirajo. Na drugem koncu imam nekje Age of Empires 2 (zapečeno ob izidu) pa še vedno bere in igra brez težave.

6 let nazaj sem kupil CD pack od Mediona v Hoferju. 3 leta kasneje sem vrgel stran zadnje 10 praznih CDjev, ker noben se ni hotel zapeči - na dveh različnih računalnikih.

Imel sem par disket pa sem rabil za bios posodobit na stari mašini. Po 14 letih ni niti ena delala.

USB ključek Corsair Voyager, star nad 11+ let, kljub redni uporabi še vedno deluje - četudi počasi.
#TeamFelix

mtosev ::

a niso bili najboljši/najzanešljivejši mediji taiyo yuden?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

ST-777 ::

mtosev je izjavil:

a niso bili najboljši/najzanešljivejši mediji taiyo yuden?
Doba trajanja je precej odvisna od tega, kako je CD/DVD shranjen. Morda so bile v tem primeru plošče shranjene na napačnem mestu: "I have a few old Taiyo Yuden's that failed to read after more than 10 yrs." http://forums.stevehoffman.tv/threads/b...

opeter ::

Odvisno. Ricoh in KODAK Gold CD-ji iz začetka 90-ih še dandanes brez težav delujejo. Smartbuy CD-ji in nekateri DVD-ji so se mi po enem letu luščili, nekateri pa v celoti porumenenli, podatki v glavnem nedostopni.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

[D]emon ::

@opeter: meni je pa ravno Kodak Gold CD porumenel, na nekaterih mestih pa se vidi, da je alu plast odstopila od polikarbonata. Pa je bil vedno shranjen v skatlici. :) Zato pa pravim, da je pri teh zadevah dosti loterije.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Nagi Bator ::

jalovec09 je izjavil:

CD-R še vedno predvaja slike, stare 10 let, disk pa je že pred 5 leti romal v smeti zaradi odpovedi.
Ene 10 let nazaj sm spraševal, kam se splača shranjevat slike.


Si imel disk za backup vecino casa spravljen v omari, ali je bil v uporabi. Ce drugo, se ne cudi, da je crknil.

ST-777 ::

opeter je izjavil:

Smartbuy CD-ji in nekateri DVD-ji so se mi po enem letu luščili, nekateri pa v celoti porumenenli, podatki v glavnem nedostopni.
Več kot 10 Smartbuy DVD-jev imam, podatki so bili nanje zapisani leta 2004, CD/DVD zapisovalec jih prebere brez težav. Prav tako prebere podatke, ki so na CD-R Targa iz leta 1997.

[D]emon ::

ST-777> CD-R Targa

OMG enega tega pa se imam nekje :D Dobri stari casi, ko si dal lahko konkretno cez 50,000 SIT za en CD-R pogon. :D
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

opeter ::

ST-777 je izjavil:

opeter je izjavil:

Smartbuy CD-ji in nekateri DVD-ji so se mi po enem letu luščili, nekateri pa v celoti porumenenli, podatki v glavnem nedostopni.
Več kot 10 Smartbuy DVD-jev imam, podatki so bili nanje zapisani leta 2004, CD/DVD zapisovalec jih prebere brez težav. Prav tako prebere podatke, ki so na CD-R Targa iz leta 1997.


Vse je odvisno od materialov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

ST-777 ::

[D]emon je izjavil:

Dobri stari casi, ko si dal lahko konkretno cez 50,000 SIT za en CD-R pogon.
Moj stari Plextor CD writer je imel približno takšno ceno.:D

opeter je izjavil:

Vse je odvisno od materialov.
... in shranjevanja. Najbolje je, da se CD ind DVD shranjuje v popolni temi, recimo v mapi, ki je v omari.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ST-777 ()

[D]emon ::

ST-777> Moj stari Plextor CD writer je imel približno takšno ceno.

Jaz se sicer ne spomnim, katera firma je bil moj prvi pogon, najverjetneje tudi Plextor... me je pa kostal 58,000 SIT. :))

In ja, dosti je tudi odvisno od tega, v kaksnih pogojih shranjujes ploscke.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteta CD-R medijev

Oddelek: Pomoč in nasveti
162570 (2031) hojnikb
»

Problem s predvajanjem posnetih CDjev

Oddelek: Zvok in slika
151557 (1281) Han
»

kateri cd/dvd zapisovalnik

Oddelek: Kaj kupiti
71658 (1533) johnym13
»

"garancija" na cd-je

Oddelek: Zvok in slika
232424 (2034) badabim
»

Smartbuy cdji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1168454 (5869) City

Več podobnih tem