» »

Problem s predvajanjem posnetih CDjev

Problem s predvajanjem posnetih CDjev

fantom20 ::

Pozdravljeni,

Imam nekoliko starejši glasbeni stolp s CD predvajalnikom. Opazil sem da predvaja vse originalne CDje in prav tako vse neoriginalne posnete CDje, ki so bili posneti že pred mnogimi leti (npr 10 leti), tiste, ki pa jih posnamem sedaj na nove CD medije, pa noče več predvajati.
Glasbeni stolp je star cca 10 let od AIWE in podpira tudi mp3 CDje.
Malo sem pogledal strukturo CD medijev in tisti starejši so manj prosojni, kot te, ki jih je moč kupiti sedaj. Morda je nekaj odvisno tudi od samega zapisnovalnika, probal sem zapisati medije pri najnižji hitrosti (8X), vendar to ni pomagalo.
Ima morda kdo kak nasvet kaj naj naredim, kje naj kupim medije, ki jih bo tak starejši predvajalnik predvajal? Ko sem bil zadnjič v Big Bangu sem to omenil prodajalcu, k mi je dejal, da gre verjetno za nekompatibilnost z novimi verzijami CD medijev. Verzije naj bi baje nosile oznake 1.0, 1.1, 1.2 in 1.3. Je to res? To namreč prvič slišim.
LP

cekr ::

Kater program za zapisovanje pa uporabljaš?
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

mirkuma ::

Ter pri kateri hitrosti zapisuješ? Čim nižja, čim boljše!
...all those moments will be lost in time, like tears in the rain...

fantom20 ::

Probal sem z XP writerjem. Kot sem že napisal, uporabljam najnižjo podprto hitrost 8X.
Aja naj omenim še, da vsi CDji, ki jih v tem starem AIWA rpedvajalniku ne morem predvajati, delujejo normalno v vseh ostalih novejših predvajalnikih.
LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fantom20 ()

gzibret ::

Zapeči na 2x. Seveda se to da tudi na XP writer (ki je super program). Poglej malo opcije....
Vse je za neki dobr!

Han ::

V trgovinah je na voljo še kar nekaj različnih znamk CD-R plošč. Katere ti ne delujejo?

Sam sem npr. opazil, da 20 let star Technics CD predvajalnik malce težje prebere TDK CD-R, posnet s 15 let staro TEAC pečko (8x), medtem ko isti CD-R, posnet s 5 let staro Optiarc pečko prebere takoj (8x). Zanimivo je tudi to, da CD-R, posnet s Teacom, po enem tednu Technics prebere (obdeluje) malce hitreje.

@gzibret: novejši pekači podpirajo le hitrosti od 8x navzgor.

cekr ::

Z Nerotom probaj. Pa glej,da nastaviš čisti CD audio.

Pa še: kvaliteta CD-jev se meri tudi po tem, kako hitro ga zlomiš.
Včasih so uporabljali pravi PC in se plošček tudi pod razno ni zlomil.
Sedaj Kitajci uporabljajo kar PS in je normalno, da so problemi.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Han ::

Program za snemanje ne igra tu nobene vloge, če je glasbeni CD pravilno zaključen (Disc-At-Once).

fantom20 ::

Preizkusil sem vsaj tri različne CD medije (TDK, VERBATIM in nekaj iz špara v tortici 25 kos). Nobeden ne deluje. Vsi so bili zapisani z najnižjo mogočo hitrostjo (v mojem primeru 8X), jasno vse v načinu z zaključkom CDja po katerem ni več mogoče nanj pisati. Pečki sta optiarc in samsung, oboje staro nekje 5 let.

Z AUDIO CDji še nisem poizkusil, zadnjič v Big Bangu sem hotel enega kupiti, pa ga žal ravno takrat ni bilo.

OFF TOPIC: Ali kdo slučajno ve kje se še dobi CD RW medije. V Šparu in Big Bangu jih ni.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fantom20 ()

cekr ::

Han je izjavil:

Program za snemanje ne igra tu nobene vloge, če je glasbeni CD pravilno zaključen (Disc-At-Once).


Pa še kako ima veze, če ima več možnih nastavitev.
V NERO-tu sigurno ni najnižja hitrost 8x.
Še v najboljših časih nisem nikoli pekel CD-jev s takšno hitrostjo.
Če se ne mudi, je 2x čisto dovolj.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Bellzmet ::

Jaz sem vedno vse pekel na max hitrost pa je vse delalo.

prozax ::

Poizkusi spremenit način zapisa. File sistem. Iso-joilet oz UDF.
Lp.
I always tell the truth, even when i lie. Pacino @ Scarface

Han ::

Jaz imam s TDK (made in Taiwan) do sedaj kar dobre izkušnje, saj jih predvajajo tudi bolj 'izbirčni' predvajalniki. Navadni indijski Verbatim so podobne kvalitete, precej boljši pa so Printable z modrim ekstraktom. Za CD-RW poglej v LeClerc, Harvey Norman in spletne trgovine.

@cekr: Če pečka podpira najnižjo hitrost 8x, bo tudi v Neru na voljo le 8x.

@cekr & prozax: Za Audio CD praktično ni posebnih nastavitev, ki bi vplivale na predvajanje. Ključno je, da je CD posnet v eni seji in zaključen (Disk-At-Once, Finalize CD).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

fantom20 ::

Danes sem kupil AUDIO CD od TDK in uspešno posnel CD tako, da ga stari predvajalnik bere. Uporabil sem NERO 16.
Hvala vsem za nasvete!

LP

Spajky ::

fantom20 je izjavil:

OFF TOPIC: Ali kdo slučajno ve kje se še dobi CD RW medije
... probaj še v Mečkator-Tehniki ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Han ::

Mimogrede, danes sem snemal glasbo na ca. 7 let stare Plextor (Taiyo Yuden, made in Japan) CD-R s TEAC CD-R58S SCSI pekačem (tudi made in Japan). Technics SL-PG370A jih prepozna takoj in predvaja brezhibno. Skratka, kvaliteten CD-R igra veliko vlogo...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Hi-Fi] - Debata: original CD vs CD-R (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
10110779 (8175) Quikee
»

tezave s pekacem liteon

Oddelek: Pomoč in nasveti
131375 (970) jurre
»

S kakšno hitrostjo pečti audio CDje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
526670 (5584) City
»

Kako posneti glasbene CD-je

Oddelek: Zvok in slika
293912 (3542) SpiDEr8
»

Katere cd-je za audio??

Oddelek: Zvok in slika
241730 (1273) miranpozar

Več podobnih tem