» »

Kvaliteta CD-R medijev

Kvaliteta CD-R medijev

Kaj ::

Razlika med proizvajalci glede kvalitete?
(Verbatim, Maxell, Durable, Sony, HP,...)
Res smo že leta 2016, a vseeno se CDje še kdaj rabi. Če ne drugega, ko te kak sorodnik prosi, da mu daš nekaj na CD za na njegov radio ipd. In ker imam občutek, da so se kakšni kdaj hitreje spraskali, me zanima če so kakšni znani kot bolj/manj kvalitetni. (ker že ravno kupujem danes)
Lp
  • spremenil: Kaj ()

68bullitt ::

sam kupujem maxell, verbatim in tdk, vse ostalo je bv

The Player ::

Danes, ko so "pekači" kvalitetni, uveljavljeni in cenovno ugodni niti ni takšne razlike, kot v dalnjih časih, ko je tehnologija bila še v razvoju.

Spomnim, se časa ko sem si lastil nek CD pekač Sony, ki je bil mastno drag in je failal skoraj 90% vsega časa. Nato, sem ugotovil, da daje najboljše rezultate, če se "peče" na traxdatovih CDjih na 20x hitrosti. Kakšna je kvaliteta Traxtadovih CDjev danes ne vem.

Sem pa pred kratkim kupil TDKjeve CDje in sem bil zelo razočaran, ko mi je CD pekel celo uro pri 16x hitrosti 8-O, no kmalu sem ugotovil, da so CDji OK, ker mi ga je na prenosniku "spekel" brez problema in ugotovil, da je že moj "pekač" v pokvarjenem stanju, saj je na nektatere CDje pekel na druge pa ne, medtem ko je pri nekaterih celo "failu".

Samo s časom boš ugotovil kateri CDji so ok in kateri ne. Sam načeloma nimam problemov s podatki je pa res, da starih cdjev ne uporabljam več veliko in ne vem v kakšnem stanju so podatki na starih cdjih. Imam ene par cdjev, ki so komaj berljivi, se pa ne spomnim točno modela cdja.

So pa včasih bili zelo priljubljeni cdji od smarbuy-a. A kdo ve kaj se je zgodilo z omenjenim podjetjem?

drugače pa tudi ni neke velike ponudbe na trgu kot jo je bilo recimo včasih, tako, da s kakim verbatimom ne moreš sfaliti.

ST-777 ::

The Player je izjavil:

So pa včasih bili zelo priljubljeni cdji od smarbuy-a. A kdo ve kaj se je zgodilo z omenjenim podjetjem?
Smartbuy CD-R je naprodaj na amazon.com. Več kot 10 Smartbuy DVD-jev imam, podatki so bili nanje zapisani leta 2004, CD/DVD zapisovalec jih prebere brez težav. Prav tako prebere podatke, ki so na CD-R Targa iz leta 1997. Sedaj kupujem CD-je ali DVD-eje firme Verbatim.

Nagi Bator ::

Kaj je izjavil:

In ker imam občutek, da so se kakšni kdaj hitreje spraskali...

Praske so se najmanjsi problem, ce jih lih ne meces s spodnjo stranjo po šmirgl papirju.
Vecji problem je oksidacija odbojne plasti, tako da poglej za tistimi, ki imajo to plast kvalitetnejso.

Kaj ::

Nagi Bator je izjavil:

Kaj je izjavil:

In ker imam občutek, da so se kakšni kdaj hitreje spraskali...

Praske so se najmanjsi problem, ce jih lih ne meces s spodnjo stranjo po šmirgl papirju.
Vecji problem je oksidacija odbojne plasti, tako da poglej za tistimi, ki imajo to plast kvalitetnejso.


Praske v smislu, da zapečeš tri mp3 CDje, jih vstaviš v radio in dva od treh štekajo na kakšnem mestu...

Nagi Bator ::

Kaj je izjavil:

Praske v smislu, da zapečeš tri mp3 CDje, jih vstaviš v radio in dva od treh štekajo na kakšnem mestu...

Prej napaka pekaca. Nov CD nikdar ne bo mel take praske, da bi zaradi tega preskakoval takoj potem, ko je zapecen.
Se pa praznim CD-jem zivljenska doba krajsa se hitreje kot ze zapecenim.

Spajky ::

Danes ste vsi nekam površni in neučakani! Jest pečem pri 12x hitrosti (sony CD-R), da mi tudi star DVD/Vcr prebere Xvid-e BP. Prej sem Verbatim, pa sem naletel na en slab paket (sem moral prepečt!)

Pa ne pozabljajte zaključevat CD-jev; čene se zna zgodit, da drugi komp ne prebere! Moj best frend je kar v Win7 pekel, pol pa smo ugotovili, da bo moral instalirat drugi pekač program, da je CD-R pravilno zaključil!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

68bullitt ::

sam pa pečem pri 8x, ker moram, v laptopu imam Matshita pekač, ki zanimivo dvdje snema bp, ko pa snemam avdio cdje, pa dela res samo na verbatim, mislim...
Razmišljam da bi kupil en zunanji pekač, za avdio cd, samo spet ne vem kateri zagrabi Maxell, TDK...

ST-777 ::

68bullitt je izjavil:

Razmišljam da bi kupil en zunanji pekač ...
Asus sdrw-08u7m-u zunanji pekač ima močnejši laser kot drugi zapisovalniki, ker zapisuje tudi na M-DISC DVD, poleg tega ima podatkovni kabel USB in ločeno kabel USB za napajanje, kar je bolje, kot samo en kabel. Morda ti bo ustrezal ta model: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Spajky ::

68bullitt je izjavil:

sam pa pečem pri 8x ...zanimivo dvdje snema bp, ko pa snemam avdio cdje ...
Če v Win (programu) za pečenje ne nastaviš posebej za CD-je npr. 12x (manj kot 2Mbit/s), ti bo probalo pečt z brzino 8x DVD-ja = 12Mbit/s oz. manj, kar je z max.brzino, ki jo kao prenese CD-R ... Think about that !!! Ni čudno, da imaš probleme. Zamenjaj program za pečenje!
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Martin Krpan ::

Pa saj kolikor vem v vsakem programu najprej nastaviš kaj pečeš , DVD ali CD.

Riff ::

men verbatim cd ji služijo zelo dobr

He-Man ::

Iz dolgoletnih lastnih izkušenj: Sony CD-R in Sony DVD+R, najnižja hitrost "pečenja". Še niti eden mi ni odpovedal.

Riff ::

jaz pa vedno najvišjo hitrost pa zelo redko ker odpove :D

Miha 333 ::

Znamka optičnega medija še ne pove, kdo ga je dejansko naredil. Večino praznih medijev proizvede 4 ali 5 proizvajalcev na svetu (MoserBaer, Ritek, Mitusbishi, Kodak, Taiyo Yuden, ...) in ni nujno, da je pod isto znamko vedno tudi medij istega proizvajalca. Kvaliteta je seveda različna. Določeni programi (npr. ImgBurn) lahko preberejo kodo, ki določa proizvajalca medija.

http://kivuko.com/news/4/Blank-DVD%7B47...

hojnikb ::

menjaš avtoradio, ki je malo bolj sodoben (think ima podporo za sd/usb) pa nimaš problemov z to antično tehnologijo aka optični mediji
#brezpodpisa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za peko CD-R-jev (audio CD-ji)

Oddelek: Pomoč in nasveti
313194 (2065) Daliborg
»

Kopiranje CD-jev

Oddelek: Pomoč in nasveti
213179 (2817) joze28
»

Ali so CD-R mediji izdelani v Sloveniji dobre kvalitete označba 1010

Oddelek: Kaj kupiti
302105 (1557) Poldi112
»

Kaj NE kupiti!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1379568 (5892) jastreb
»

MSI pekac

Oddelek: Strojna oprema
281318 (1075) HroSCeK

Več podobnih tem