» »

Ukraden (izgubljen) zunanji disk

Ukraden (izgubljen) zunanji disk

«
1
2

Sansa ::

Pozdravljeni,

prosim vas za nasvet...izgubila, kar težko rečem, ali ukraden mi je bil zunanji prenosni disk. Na njem sem imela veliko podatkov, od faksa, dela, precej osebnih slik, podatkov, vlog, ponudb, skratka skoraj cel računalnik. Da bi ga izgubila nisem prepričana, ker če bi mi padel iz torbice, bi verjetno slišala, ni tako lahek. Na vse lokacije, kjer sem se nahajala, sem šla osebno nazaj pogledat, če bi ga kje pozabila, tam sem pustila tudi svoje podatke, če ga slučajno najdejo. Bila sem v kopirnici, pošti in trgovini.

Itak najbolj mi gre za vse podatke, ki sem jih imela na disku+če jih kdo zlorabi. Kaj lahko storim? Bi vi prijavili na policijo?

Za vsakršnkoli nasvet se vam zahvaljujem!

LP, S

SeMiNeSanja ::

Te zadeve je dobro predvideti prej in prenosni disk kriptirati. Tako vsaj zlorabiti ne morejo podatkov, če se disk 'izgubi'.

Ampak po toči zvoniti ne pomaga kaj dosti. Bo pa mogoče koristilo pri naslednjem disku...

Jaz bi vsekakor podal prijavo na policijo. V primeru, da ga kakšen poštenjak najde, bodo tako vsaj vedeli, kam ga vrniti. Da bi ga pa iskali, pa kar pozabi.

Eventuelno lahko tudi tam, kjer misliš, da bi ga lahko izgubila nalepiš kakšno obvestilo, da pogrešaš disk in prosiš poštenega najditelja, če te pokliče.

Kaj dosti več od tega pa trenutno po moje ne moreš naresti.

Scorpia ::

Policija ne bo veliko naredila. V najboljsem primeru, da se najde na oglasih in ga odkupis. Pri tem pa upas, da ni narejen popolni format in bi lahko resila podatke.
////

Mare2 ::

V vsakem primeru na policijo pa v bife pojdi, kjer si pila kavico. Tam ti je izpadel, na klop, kjer si sedela. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

harvey ::

Morda so pa še dobri ljudje na svetu :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sansa ::

Hvala za odzive. Klicala na policijo, jutri grem še osebno tja. Po telefonu sem rekla, da je ukraden. A omenim, da nisem 100% prepričana, ker ne bom znala povedati točno kje, ker sem bila na treh lokacijah, storilca pa tudi nisem videla pri dejanju. Lahko mi je kdo iz torbice vzel, ko sem plačevala na pošti ali trgovini.

Mare2, ne, na kavici nisem bila, tudi na klopi nisem sedela.

Sem pa že oddala oglase na 3 radia in na net.

Ja, harvey, upam tudi sama na to.

Thuban ::

Sansa je izjavil:


Itak najbolj mi gre za vse podatke, ki sem jih imela na disku+če jih kdo zlorabi. Kaj lahko storim? Bi vi prijavili na policijo?


Če nimaš golih slik se ne sekiraj, jih ne bo nihče zlorabil. Za ostalo nevem.

Škoda da nisi podatkov kriptirala, če disk prsto po prešernu nosiš s seboj. Morda ga kdo najde in vrne vendar dvomim, da ga boš še kdaj vidla.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

...:TOMI:... ::

1. kupi novi disk.
2. kriptiraj ga.
3. delaj redno varnostne kopije podatkov in jih shrani na vecih lokacijah.

Vzemi to kot neko lekcijo v lajfu. Je precej draga, kruta in zoprna, vendar nekaj se bos naucila iz tega, ce si pametna.
Tomi

Mehmed ::

4. ne prijavljaj tatvine, ce do nje ni prislo

StajercSSS ::

Upam da dobiš kazen za krivo prijavo. Kaj ljudem ne pade vse na pamet.. 8-O
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Sansa ::

Gole slike ne, ok, kaki selfiji itak da so, pa slike z dopustov, družine, prijateljev itd. Eh, kr voljo zgubim, ko pomislim. Ja, velika šola mi je to. Pa prvič po dveh letih, ko nesem disk iz bajte, sem šla iz njega kopirati samo neke ponudbe.

StajercSSS, kakšno krivo prijavo? Sej verjetno ne bom prijavila točno določeno osebo, mar? Povedala bom, kakor je bilo. Če bi mi padel iz torbice, bi slišala.

Hvala vsem.

Sansa ::

Eh, torej po tvojem, ti noben ne more ničesar ukrasti, če ga ne vidiš?

D3m ::

Thuban je izjavil:

Sansa je izjavil:


Itak najbolj mi gre za vse podatke, ki sem jih imela na disku+če jih kdo zlorabi. Kaj lahko storim? Bi vi prijavili na policijo?


Če nimaš golih slik se ne sekiraj, jih ne bo nihče zlorabil. Za ostalo nevem.

Škoda da nisi podatkov kriptirala, če disk prsto po prešernu nosiš s seboj. Morda ga kdo najde in vrne vendar dvomim, da ga boš še kdaj vidla.


Bom za vsak slučaj srfal malo po 4chanu pa sporočim če bo kaj gor. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sansa ::

Kar, boš videl, kako doma torte pečem.

Alien123 ::

D3m, verjetno bo na 'gif' gor :D
Sansa, ne kužiš

Sansa ::

Ne, lahko pa pojasniš.

Alien123 ::

Zaradi tega ker ti sama ne veš kje si disk pustila je tak? Razlika je ce ti kolo zaklenes, pa ga ni pol več..

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Machete ()

D3m ::

Sansa je izjavil:

Kar, boš videl, kako doma torte pečem.


Dovolj za /b/ :))

Bom OP-u sporočil, da je en faggot.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Sansa ::

Torej...če ga dam na pošti na okence (kar nisem), pridem nazaj in ga več ni, je izparel ali ga je kdo vzel?

Šla sem po vseh lokacijah in vprašala zaposlene, če so ga oni videli in ga niso.

Egidij88 ::

Zunanji disk je za backup, zakaj bi ga sploh s seboj prenašal? Backupiraš lepo u miru doma. Izven doma pa cloud.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Egidij88 ()

Sansa ::

Vem, da je malo utopična ideja, pa vendar pošta in trgovina imajo videonadzor.

hdsdwn ::

banalno pa vseeno... dobro poglej še enkrat doma in po torbici. največkrat stvari le založimo na kakšno neobičajno mesto.

magha ::

C'est la vie

Predstavljaj si (in tudi tisti ki ti doma "pametujejo"),
da je disk crknil.

Če vse spomine nosiš v eni torbici je shit.
Upaj, da se bo našla dobra duša, ki ti bo zadevo vrnila,
ne pa prodala na bolhi kot formatiran rabljen disk.

D3m ::

Slednje zna biti bolj realno.

Kakšen disk pa je?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Tony710 ::

Ce nisi ravno Pablo Escobar ali Edward Snowden, res ne vem kaj bi si kdo sploh lahko okoristil z tvojimi podatki od faksa, kopalniskimi selfiji in nekaj druzinskih fotk.
Ce oseba ni totaln retard, ti bo disk sigurno vrnil v lokal.

Bellzmet ::

Če ga je ukradel ga ne bo vrnil. Če ga je našel ga bo mogoče vrnil.

Sansa ::

Samsung. Sem ze gledala oglase, ker si tak morm drugega nabaviti, naletala na oglas identicen mojemu prejsnjemu disku. Studiram, ce bi bil izgubljen in ga kdo nasel, bi dusa ze poklicala, saj so na njem vsi podatki.

Mare2 ::

Ti kar kupi disk, svoj. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

branc ::

Sem imel podobno situacijo. Iz avta ukradena torba, ena izmed stvari je bil tudi trdi disk. Ker mi ni dalo miru in bi tatu zmlel v sončni prah (škoda na avtu, težko dobavljiva in draga očala in draga tablica med drugimi ukradenimi stvarmi), sem ukradene stvari iskal na bolhi. Zadevo sem prijavil policiji. Popisali so serijske artiklov in to je bilo to.
No, na bolhi sem našel ta disk, ker je bil povsem običajen, močno izpod cene, brez papirjev, pojavil se je dva dni po kraji. Klical sem modela in nekako pod pretvezo hotel serijsko, ki je seveda ni hotel povedati. Policijo sem usmeril na ta oglas (verjetno je bila telefonska edini resničen kontakt) in so mi rekli, da ne morejo nič, da če hočem dobit nazaj, se moram osebno dobit s prodajalcem in slikati oz. 'overiti' serijsko. Na disku drugega, kot filmov, ni bilo, disk ni bil kriptiran. Šola za mojo neumnost, ker sem pustil v avtu, ni bila tako draga. Od takrat imam kriptirane VSE nosilce podatkov, ki jih imam v lasti.

Kaj želim povedati? Nobene možnosti nimaš, da boš disk dobila nazaj, razen, če bodo imeli pri kakšnem kriminalcu racijo in bodo tvoj disk našli pri njem..

Mehmed ::

Sansa je izjavil:

Vem, da je malo utopična ideja, pa vendar pošta in trgovina imajo videonadzor.

Ce mislis, da bi policaji zahtevali posnetke od vseh krajev kjer si bila pa jih gledali kje ti je padel iz torbe, ni lih realno ja.
Lahko pa sama na teh krajih zbrskas stevilko koga kontaktirat za posnetke. Morala bi biti na nalepki o videonadzoru. Jih kontaktiras sama, poves kdaj si bila tam pa svoj opis pa zaprosis za posnetke na katerih si.
Ce na njih najdes kaj uporabnega je to ze zacetek. Ce ne najdes lahko pa zacnes crtati kraje kjer naj bi se zgodilo.

Sansa ::

Moj ni. Namrec datum objave tega je kak mesec prej od izginotja mojega diska. Imam pa se org. skatlo doma, torej bom dala paznje na serijsko st.

Mehmed ::

Sansa, naredi si kak google alert za oglas.
http://google.about.com/od/personalizeg...

Branc, zakaj se potem nisi zmenil za nakup pa pogledal serijske na licu mesta?

Machete ::

Nalepi v okolici obvestila, da ga odkupiš nazaj anonimno za 100eur.
To ti je edina šansa. To je kar nekaj gramov horsa. Če ne, bo šel (je že šel) za 10eur do kolektorja teh stvari, ki ga bo seveda prvo sformatiral.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Oberyn ::

Ej Sansa, daj poskusi še ene parkrat pogledati v to torbico. Iz izkušenj okoli moje drage ženičke vem, da imajo ženske torbice neslutene in s fiziko skregane multidimenzionalne prostore, kjer stvari pogosto izginejo in se pozneje spet čudežno pojavijo. Moja gospodarica je že večkrat iz torbice potegnila že pred meseci izgubljen artikel. Včasih tudi iz druge torbice, ki je pri začetnem iskanju ni vzela v obzir. Potem pa še po žepih različnih oblačil poglej. Upoštevaj tudi oblačila, za katera si prepričana, da jih tisti dan nisi nosila. Vse to ti svetujem iz izkušenj, pridobljenih z opazovanjem moje predrage.

Sansa ::

Oberyn, sem ze parkrat dala vse pocez! Tudi avto. Zdaj grem na PU+obvestila z nagrado 80 eur.

branc ::

Mehmed je izjavil:

Sansa, naredi si kak google alert za oglas.
http://google.about.com/od/personalizeg...

Branc, zakaj se potem nisi zmenil za nakup pa pogledal serijske na licu mesta?


Je dva dni kasneje umaknil oglas in se ni odzival na klice.

Sansa je izjavil:

Oberyn, sem ze parkrat dala vse pocez! Tudi avto. Zdaj grem na PU+obvestila z nagrado 80 eur.


Če imaš na disku nenadomestljive podatke, bi jaz ponudil (bistveno) višjo vsoto, ti možnosti poveča.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: branc ()

Phantomeye ::

omg, Alien123 zgini iz te teme ven, če ti ni do tega, da bi pomagal. Prav vesel sem te funkcije za predlaganje izbrisa.

Kriva prijava bi bila, če bi vedela, da je nekaj zgubila, pa bi vseeno prijavila kot ukradeno. Če pa nekaj izgine in če sumi krajo pa je prijava LOGIČEN korak. Večina kraj se zgodi tako, da ne vidiš storilca. Če ga pa vidiš, pa pomeni, da si pravzaprav oropan.

Kraja je tudi, če nekaj zgubiš, pa tisti ki najde obdrži zase. Ampak pustmo to.

Zgodovina sprememb…

Sansa ::

Sem bila na policiji. Rekla, da zelim prijaviti pogresan disk. Skif se je samo smejal. Dobesedno mi je rekel, da lahko prijavim, ko bodo zlorabljeni podatki. Saj ne ves al bi se jokal al smejal.

darkolord ::

Si mu rekla pogrešan ali ukraden?

Sansa ::

Pogresan.

Invictus ::

Policija se ne ukvarja s takimi malimi vrednostimi.

Jebi ga, tudi oni imajo ekonomijo obsega.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Leprechaun ::

Sansa je izjavil:

Sem bila na policiji. Rekla, da zelim prijaviti pogresan disk. Skif se je samo smejal. Dobesedno mi je rekel, da lahko prijavim, ko bodo zlorabljeni podatki. Saj ne ves al bi se jokal al smejal.

Rekla bi, da imaš gor podatke in dokumenta v vrednosti preko 1M€, samo potem bi najbrž imela težave z FURS >:D.
Sicer pa mislim, da bo mejilo na čudež, če boš disk dobila nazaj, nikoli pa ne veš.
*************************************************************

Phantomeye ::

Leprechaun je izjavil:

Sansa je izjavil:

Sem bila na policiji. Rekla, da zelim prijaviti pogresan disk. Skif se je samo smejal. Dobesedno mi je rekel, da lahko prijavim, ko bodo zlorabljeni podatki. Saj ne ves al bi se jokal al smejal.

Rekla bi, da imaš gor podatke in dokumenta v vrednosti preko 1MEUR, samo potem bi najbrž imela težave z FURS >:D.
Sicer pa mislim, da bo mejilo na čudež, če boš disk dobila nazaj, nikoli pa ne veš.


Tako je. S tehničnega vidika najlažje nazaj dobiš laptopa ali pa telefon v primerjavi z diskom, ne na splošno (ker jima lahko potencialno slediš). Disk pa tega nima, razen, če ima vgrajen GPS :P

Zgodovina sprememb…

Sansa ::

Ja, ocitno res. Sem dala obvestila z nagrado 100 eur.
Upam na dobro duso, ki rabi kes.
Hvala vsem.

zero_max ::

Ko smo že pri 100 eur...
Western digital, 2TB, nastavitev enkripcije,...

99,89 eur

več

FX6300B ::

njen se gre za podatke..
May the force be with you!

Mare2 ::

Ko smo že pri kriptiranju. Katera enkripcija pa je dovolj učinkovita?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

zero_max ::

FX6300B je izjavil:

njen se gre za podatke..


Bodimo realni...99,99% možnosti je, da dobi nazaj disk in podatke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zero_max ()

FX6300B ::

to je res vendar 0,01%...>:D nikoli ne veš
May the force be with you!

Mehmed ::

Phantomeye je izjavil:


Kraja je tudi, če nekaj zgubiš, pa tisti ki najde obdrži zase. Ampak pustmo to.


Raj pustmo ja, ker ni.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zafrkniti tistega,ki ti je ukradel mobitel (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8026263 (8176) nergac
»

Zakonodaja videonadzora (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Informacijska varnost
10834211 (14389) St235
»

Videonadzor v bloku - smiselno?

Oddelek: Loža
426418 (4492) Mehmed
»

Praske z ključem po avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9124495 (21604) strup121
»

Kako izsledit Android telefon (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6629638 (27912) St235

Več podobnih tem