» »

Poceni vs draga sončna očala

Poceni vs draga sončna očala

1 2
3
4 5

starboi ::

igor0203 je izjavil:

Pred dnevi sem dobil Veithdia očala in sem prijetno presenečen. Bi si upal trditi, da če bi bila to neka znana znamka, bi bile takoj 50+ eur.


+1 tudi sam sem jih dobil prejšnji teden in sem maksimalno zadovoljen. Odlična očala za fenomenalno ceno .

Naročil sem pa ta model očal :

http://www.ebay.co.uk/itm/351660890266 . Lp

Malajlo ::

Je kdo našel prodajalca, ki ima več velikosti okvirjev?

profii ::

Kupil:
http://www.aliexpress.com/item/HD-Alumi...

Zelo zadovoljen, nobenega popačenja, polarizirane, super vidljivost, kvaliteten okvir. Tisti karbon pri strani je malo češki, ampak me ne moti. Over all zelo zadovoljen z nakupom. Raje bom še kupoval "kitajce" kakor premium....

r3dkv1c4 ::

Za foro sem pred časom naročil en par za probo od proizvajalca Veithdia.

Model Veithdia 6592 in sem prijetno presenečen.
So super očala za šport in prosti čas, vendar jih žal ne morem primerjat z adidasovimi ali pa dirtydog.......

Glede cene so absolutno vredne nakupa, kaj več bom pa lahko napisal po kakšnem polletnem obdobju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Tavher ::

r3dkv1c4 je izjavil:

Za foro sem pred časom naročil en par za probo od proizvajalca Veithdia.

Model Veithdia 6592 in sem prijetno presenečen.
So super očala za šport in prosti čas, vendar jih žal ne morem primerjat z adidasovimi ali pa dirtydog.......

Glede cene so absolutno vredne nakupa, kaj več bom pa lahko napisal po kakšnem polletnem obdobju.


Kaj npr. je slabše kot pri Adidasu? V primerjavi z Adidasom na sploh ali kakšen točno določen model?

mared ::

še en zelo zadovoljen prejemnik očal veithdia. naročil http://www.aliexpress.com/item/Hot-2014...

in jih lahko samo pohvalim. lepa izdelava, nič popačenja, polarizacijski filter, skratka super!

Thuban ::

Magic1 je izjavil:

Mi delujejo te Rudi kot rebrandane Veithdia. Verjetno je še isti proizvajalec.


sigurno ni isti proizvajalec =)

Čudno da upate kupovat očala znamke Veithdia.... ta šrot nima niti napisane lokacije podjetja na uradni spletni strani =)

hi-tech.... seveda, zato stanejo 10 dolarjev =)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

darkolord ::

V keri kitajski ulici je firma, je pa res važno, ja.

Thuban ::

za moje oči je, za tvoje pa se sam odloči :P :)
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

darkolord ::

Kje pa piše lokacija podjetja na uradni spletni strani rayban? Al pa Rudy, for that matter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

paraboŁa ::

Uf tele vethida za 10$ zgledajo top. Kaj me briga iz kje so, zanima me kvaliteta leč in polarizacija. Če tudi jih zlomim čez 14 dni. Čeprav sem kupil adidasova pred kratkim, bom pomojem nabavil še te.

Shkorc ::

Pri Veithdia sem pri enem modelu opazil, da se črna barva kar hitro spraska z magnezijevega okvira.

Plus gumici, ki prideta pri ušesih nista fiksirani in se z lahkoto premikata. Malo lepila pa je problem rešen; samo omenim, da se ve kje se pozna nizka cena očal.

r3dkv1c4 ::

Tavher je izjavil:

r3dkv1c4 je izjavil:

Za foro sem pred časom naročil en par za probo od proizvajalca Veithdia.

Model Veithdia 6592 in sem prijetno presenečen.
So super očala za šport in prosti čas, vendar jih žal ne morem primerjat z adidasovimi ali pa dirtydog.......

Glede cene so absolutno vredne nakupa, kaj več bom pa lahko napisal po kakšnem polletnem obdobju.


Kaj npr. je slabše kot pri Adidasu? V primerjavi z Adidasom na sploh ali kakšen točno določen model?


Več modelov sem imel in moram rečt, da je za oči bistveno prijetnejše gledanje čez "stekla" adidasovih očal, kot veithdia, da o večurni noši ne govorim.
Po 2h sem veithdio moral snet z glave, ker sem začel opažat utrujenost oči.

Adidas sem imel na glavi ure in ure in nikoli nobenih problemov, enako z Dirtydog in Julbo.

Okvir adidasa je neprimerno kvalitetnejše izdelave v primerjavi s kitajcom.

Polarizacija tudi ni primerljiva.....vsaj za volanom ne.....na kolesu tudi ne.....sploh po gozdu, kjer je konstantno menjanje svetlo temno.
Kaj več pa bom lahko povedal po nekem obdobju.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

Thuban ::

darkolord je izjavil:

Kje pa piše lokacija podjetja na uradni spletni strani rayban? Al pa Rudy, for that matter.


http://www.rudyproject.com/customer-ser...

Rudy Project Headquarters
Via B.Marcello, 44
31100 Treviso - ITALY


https://www.google.si/maps/@45.6710612,...!3m6!1e1!3m4!1sWNtUdq9u-0rnbmkz7P_9yw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=sl
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

tule je glavna stavba, vsaj ta podatek je
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

šernk ::

Več modelov sem imel in moram rečt, da je za oči bistveno prijetnejše gledanje čez "stekla" adidasovih očal, kot veithdia, da o večurni noši ne govorim.


in ko že skoraj imam na kliku da bom vrgu spet 10eur za ta očala za sporbat, pride en s takšno izjavo ven. skratka sedaj končno obupujem. še najbolj razmišljam da dam cca 140 eur in nabavim še ena identična kot jih imam že 5-6 let. sem jih dobil v UK na voljo pri: http://www.yourdesignersunglasses.co.uk/

več kot očitno vas večina tu nosi sončna očala pol ure na dan in ne po 5 ur+ ko pozabiš da jih imaš sploh na nosu ne glede na vreme, tiste na petrolu mi ni uspelo sprobat ker mi čas trenutno ne dopušča oz. si ne vzamem časa. morda bom adidas 3x preplačal a vsaj vem kaj kupim, kupujem pa očala za kolesarjenje 2-3 ure na vsak drugi dan.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r3dkv1c4 ::

šernk je izjavil:

Več modelov sem imel in moram rečt, da je za oči bistveno prijetnejše gledanje čez "stekla" adidasovih očal, kot veithdia, da o večurni noši ne govorim.


in ko že skoraj imam na kliku da bom vrgu spet 10eur za ta očala za sporbat, pride en s takšno izjavo ven. skratka sedaj končno obupujem. še najbolj razmišljam da dam cca 140 eur in nabavim še ena identična kot jih imam že 5-6 let. sem jih dobil v UK na voljo pri: http://www.yourdesignersunglasses.co.uk/

več kot očitno vas večina tu nosi sončna očala pol ure na dan in ne po 5 ur+ ko pozabiš da jih imaš sploh na nosu ne glede na vreme, tiste na petrolu mi ni uspelo sprobat ker mi čas trenutno ne dopušča oz. si ne vzamem časa. morda bom adidas 3x preplačal a vsaj vem kaj kupim, kupujem pa očala za kolesarjenje 2-3 ure na vsak drugi dan.

Jaz nosim očala cel dan po več ur, včasih tudi od sončnega vzhoda do zahoda.

Povedal se opažanja in lahko na hitro podam tudi overall mnenje.

Kitajci so v redu za kakšno delo, šport......kjer ne šparam očal in kjer me ne skrbi zanje.

Za vse ostalo pa kvaliteto.

Nihče me ne bo prepričal, da se kitajci lahko kosajo v kvaliteti z raznimi adidas, rayban, dirtydog, etc.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

darkolord ::

šernk: ja če se ti 10 eur zdi preveč, potem pač daj 140 eur pa boš imel "mir".

Dejstvo je, da je tudi pri očalih za 150 eur materiala za nekaj centov. In da brand name že samo okvirji stanejo čez 100 eur. Ni treba biti znanstvenik, da ugotoviš, da tukaj nekaj ne štima.

Med dobrimi kitajskimi in brand name očali je razlika kvečjemu v odtenkih in zatemnjenosti. Modre 80% zatemnjene in zelene 60% zatemnjene bodo pač drugačne. Za kaj jih rabiš in katere ti bolj ustrezajo, moraš pač ugotoviti sam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

andromedar ::

Sam sem kupil sončna očala v Hoferju za 5 eur - polarizirana. Najboljša očala, ki sem jih imel kdaj na sebi. Žal mi je edino, da si nisem kupil treh komadov - za rezervo, če jih slučajno kje zgubim/uničim

Pred tem sem imel očala znamke Tom Taylor iz optike za katere sem dal 40 eur (kao 50% znižana). Sama stekla so totalni poraz. Proti tem za 5 eur iz hoferja nimajo za burek. Dejansko niso vredna niti 1 eur. Slika se dejansko popači, ko gledaš skozi njih. Sploh ne vem kako lahko kaj takega prodajajo.

Če kupujete, kupite polarizirana, res se splača.
Eh?

šernk ::

Sam sem kupil sončna očala v Hoferju za 5 eur - polarizirana. Najboljša očala, ki sem jih imel kdaj na sebi.

sem jih tudi sam kupil, po 2km na kolesu so šle v zadnji žep, po 5ih km so pa šle v smetnjak ker niso bile vredne da jih še 40km vlačim za seboj.

Dejstvo je, da je tudi pri očalih za 150 eur materiala za nekaj centov. In da brand name že samo okvirji stanejo čez 100 eur. Ni treba biti znanstvenik, da ugotoviš, da tukaj nekaj ne štima.


se zavedam tega, vendar doslej očal vrednega svojega imena pod 20eur še nisem imel na nosu. in okvir če naročim sedaj samo okvir kot rezervni del stane 40eur za moja adidas, za 100eur dobim pa še šipce zraven (polarizirane) - navadne stanejo 30eur. sej lahko je res samo zatemnjenost in prileganje obrazu, sem imel tudi očala za 200eur na nosu pa so bila slabša od teh ki jih imam za 120eur. tako kot recimo čelada za na kolo, testiral sem čelade od 30 do 250eur, na koncu sem uzel res edino ki mi je bila 100% ok in je stala 38eur. morda res ni toliko varna kot una za 200eur ampak tiste za 200eur ne bi nosil ker so me vse tiščale. iz istega razloga sovražim recimo rayban očala. tudi če stanejo 800eur bodo zame zanič ker mi pride sonce iz vseh strani mimo očal.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

fosil ::

Psihologija tudi dela svoje.
Ker adidas je znan izdelovalec optike in so zato njegova očala tako super a ne?

sem jih tudi sam kupil, po 2km na kolesu so šle v zadnji žep, po 5ih km so pa šle v smetnjak ker niso bile vredne da jih še 40km vlačim za seboj.

Ta izjava lepo pokaže da nakladaš. Na kolesu si dal očala v zadnji žep?
In na kolesu si se raje vozil brez očal?
Nehaj nakladat.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

starboi ::

Priporočam da si vsak pred nakupom sončnih očal ogleda spodnji video :

šernk ::

Ta izjava lepo pokaže da nakladaš. Na kolesu si dal očala v zadnji žep?
In na kolesu si se raje vozil brez očal?

in kaj točno je v tem stavku nakladanje? zadnji žep? 3 imam na majici.

in ja raje se vozim brez očal kot s slabimi, pa sem naredil lani samo v drugi polovici leta cca 1500km, letos pa še 500 vse brez očal, vendar je zadeva predvsem zaradi mušic problematična, mojih mi je pa škoda, čeprav bom sedaj nabavil pač nove enake sem se odločil.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

r3dkv1c4 ::

@fosil
Psihologija tudi dela svoje.Ker adidas je znan izdelovalec optike in so zato njegova očala tako super a ne?


Poznaš tale očala.

Tu ne dela nobena psiha in ne vem še kaj si ti misliš ampak zgolj kvaliteta, udobje, cena in pa vzdržljivost.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

freesty ::

Evo tudi sam narocil te Veithdia ocala. 12€ sem placal. Glavno mi je, da "nosilec za na nos" ni del okvirja in pa, da se slika ne popaci. Torej po prebranem bi morale biti dobra izbira. Bom pa napisal kaj vec, ko jih dobim.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

r3dkv1c4 ::

starboi je izjavil:

Priporočam da si vsak pred nakupom sončnih očal ogleda spodnji video :


Safilo poznaš?

Oni proizvajajo večino brand name očal ampak to ne spremeni dejstva, da je ves šrot enak po kvaliteti.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

fosil ::

Si upam trdit da bi na slepem testu poceni in šminkerskih znamk očal, pogrnili vsi kvazi eksperti za očala.
Placebo efekt deluje celo pri operacijah kaj šele pri sončnih očalih.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

kosarkar ::

Ales je izjavil:

kosarkar je izjavil:

Magic1 je izjavil:

kosarkar je izjavil:

Prejšnji mesec sem kupil očala do sedaj meni nepoznane blagovne znamke in sem za njih plačal 150€. Podjetje je vodilno v izdelavi polariziranih stekel. Njihova prva sončna očala so imela tehnologijo, ki jo je razvila NASA kot sončno zaščito za satelite. Priporočam vsem, ki so pripravljeni plačati nekoliko več.

A si to v v top shopu kupil:))?


Še ne, ampak bom. Za ta denar so super očala 8-)

Najprej si jih kupil, potem jih nisi. Zih neka NASA tehnologija z Warp drajvom. >:D


Si ali se delaš?

Fuks ::

Sledim to temo že nekaj časa ker tudi rabim nova očala :)

Naročil sem ena od Veithdie, pa da vidimo kaj bo ;)

Potem pa sem našel še Sili očala in sem kar navdušen! Izgleda da so bila croudfunded:


Lahko se customiza izgled, stanejo pa 46 GBP s kuponom GIMME15, shipping je free worldwide :) Vsa stekla so polarizirana. Poročam o kvaliteti ko dobim ;)
http://www.silisunglasses.com/pages/bui...

r3dkv1c4 ::

fosil je izjavil:

Si upam trdit da bi na slepem testu poceni in šminkerskih znamk očal, pogrnili vsi kvazi eksperti za očala.
Placebo efekt deluje celo pri operacijah kaj šele pri sončnih očalih.

Jaz upam trdit , da ne.

Test bi moral trajat par ur nošenja in verjemi, da bi oči govorile zelo hitro.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

dr.Akula ::

Fuks je izjavil:

Sledim to temo že nekaj časa ker tudi rabim nova očala :)

Naročil sem ena od Veithdie, pa da vidimo kaj bo ;)

Potem pa sem našel še Sili očala in sem kar navdušen! Izgleda da so bila croudfunded:


Lahko se customiza izgled, stanejo pa 46 GBP s kuponom GIMME15, shipping je free worldwide :) Vsa stekla so polarizirana. Poročam o kvaliteti ko dobim ;)
http://www.silisunglasses.com/pages/bui...

Tale Sili se mi zdijo zanimiva, ampak sem potem malo gledal po netu za review-e, pa skoraj pri vsakem na koncu piše da so dobili očala oz. popust nanje v zameno za "honest" review. Ne bi rekel če bi zasledil samo ene dva taka opisa, ampak da jih je pa večina mi je pa malo fishy. Bom počakal, da vidim kaj boš ti povedal o njih.
ni podatka

The Player ::

Za vse tiste, ki nebi radi porabili celega premoženja za sončna očala jih imajo zelo poceni v decathlonu. Na hitro ko sem jih sprobal delujejo dost kvalitetno, tut udobne so, je pa potrebno za to ceno jih jemat s kančkom previdnosti 8-)

cene se gibljejo od 4EUR (nepolarizirane) - 35EUR in več (polarizirane)

krneki0001 ::

The Player je izjavil:

Za vse tiste, ki nebi radi porabili celega premoženja za sončna očala jih imajo zelo poceni v decathlonu. Na hitro ko sem jih sprobal delujejo dost kvalitetno, tut udobne so, je pa potrebno za to ceno jih jemat s kančkom previdnosti 8-)

cene se gibljejo od 4EUR (nepolarizirane) - 35EUR in več (polarizirane)


dechatlon pač ni merilo kvalitete. Izdelki tam niso vredni pol p***e mrzle vode.

Avenger ::

Imam stara kvalitetna sončna očala, potem sem pa za foro kupil hipsterska z zeleno-srebrnimi šipcami. UV blokira, skoznje se pa vidi malo megleno in bognedaj da svetloba pade na tisto ploskev ki je pred očmi - se blešči kot ogledalo. Pred leti sem bil na eni poroki in je vsak svat dobil sončna očala, itak da najcenejša, ker je bil joke, ampak videl sem pa samo meglo. Zanimivo, da nihče ni pisal o tem, ali imam samo jaz tako težavo?? Proizvajalci cheap šipc so torej odpravili največji strah potrošnikov - da bodo poceni očala prepuščala UV in tega zdaj nikjer ni več, so pa šipce optično šit. Enkrat sem pa kupil Cavalli očala iz italjanske e-štacune, spet ista težava z meglenostjo, le da je bolj blaga hiba, pa vseeno je opazno. Rajš par € več, pa mam HD z retina zaslonom...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

fosil ::

Rajš par € več, pa mam HD z retina zaslonom...

Kaj boš s HD, danes je minumum 4K :))
Ne moreš verjet kaj dela marketing.
Tako je!

The Player ::

krneki0001 je izjavil:

The Player je izjavil:

Za vse tiste, ki nebi radi porabili celega premoženja za sončna očala jih imajo zelo poceni v decathlonu. Na hitro ko sem jih sprobal delujejo dost kvalitetno, tut udobne so, je pa potrebno za to ceno jih jemat s kančkom previdnosti 8-)

cene se gibljejo od 4EUR (nepolarizirane) - 35EUR in več (polarizirane)


dechatlon pač ni merilo kvalitete. Izdelki tam niso vredni pol p***e mrzle vode.


hya, če se spomnš so ljudje rantal prvi dve strani kok se ne da dobit poceni očal

ne vem zakaj potem nebi ljudem pomagu.

krneki0001 ::

Pa saj 200€ za nekaj kar nosiš več let ni drago. Vsaj meni se ne zdi drago. Sej to ni stvar, ki bi jo po enkratni uporabi stran vrgel.

MTB ::

Če išče kdo športna očala (ali njim podobna), naj si malce pogleda bolle delovna očala, za majhen denar bo dobil kakovostna očala s certifikatom. Najdete jih po trgovinah z osebno varovalno opremo, npr. Zavas. Sam imam že par let bolle polarizacijska, ki sem jih kupil za 30€, pa jih ne menjam za nobene druge.

r3dkv1c4 ::

Ogromno znanih znamk sem našel po angleških ribiških trgovinah, ijer se prodajajo po pol cene, v primerjavi z našimi ponudniki.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

borisk ::

no, sem pred parimi leti bil na ekskurziji v careri optil v Ormožu, na dan naredijo nekaj tisoč očal. ni šans, da so stroški za tista očala kaj več kot 20€

Ales ::

Je kdo v živo primerjal tele Orao iz Decathlona z Veithdia, kar se kvalitete tiče? Najbrž so tam tam...

Ima kdo izkušnje z Polaroid sončnimi očali?

M-XXXX ::

Ravno danes dobil Veithdia iz Aliexpresa. Ej za tak dnar boljšega najbrž zelo težko dobit... Razmišljam, da bi še ene dvoje naročil...

theBill ::

Za vse brihtole, ki mantrajo "če ti je kaj do svojih oči blablabla..." in kako naj bi imela draga sončna očala boljšo UV zaščito od poceni očal.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/te...

bambam20 ::

krneki0001 je izjavil:

Pa saj 200EUR za nekaj kar nosiš več let ni drago. Vsaj meni se ne zdi drago. Sej to ni stvar, ki bi jo po enkratni uporabi stran vrgel.



je drago, ker v tem primeru plačaš okvir proizvajalca ;).

V optiki ti lahko v vsak noname okvir za 5-10 EUR vstavijo sončne šipce za 50-60EUR s certifikatom , ki potrjujejo kvaliteto. In še izbiraš lahko, ali želiš 50-60-70-80% zatemnitev .

Lp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bambam20 ()

M-XXXX ::

Pa saj 200EUR za nekaj kar nosiš več let ni drago. Vsaj meni se ne zdi drago. Sej to ni stvar, ki bi jo po enkratni uporabi stran vrgel.

Kako da ni drago? To je recimo 190-150€ več za isto stvar z drugim imenom.

MrStein ::

theBill je izjavil:

Za vse brihtole, ki mantrajo "če ti je kaj do svojih oči blablabla..." in kako naj bi imela draga sončna očala boljšo UV zaščito od poceni očal.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/te...

Vse teste so najbolje prestala očala, kupljena za 200 evrov v optiki, in otroška očala,

You were sayin' ?
(nisem otrok)

UV pa se itak "več ne meri", ker to ima vsak.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

RockyS ::

Prispevek je prikazal točno to kar se že cel čas "trobi" v tej temi, razlika je samo v kvaliteti izdelave okvirjev (in kar spada zraven). Kvaliteta leč je pa enaka. In to je meni zelo pomembno, ker lahko izgubim/polomim 10 očal za ceno enih (200€).

bambam20 ::

RockyS je izjavil:

Prispevek je prikazal točno to kar se že cel čas "trobi" v tej temi, razlika je samo v kvaliteti izdelave okvirjev (in kar spada zraven). Kvaliteta leč je pa enaka. In to je meni zelo pomembno, ker lahko izgubim/polomim 10 očal za ceno enih (200€).



Ene šipce so no name s poceni premazi , druga imajo kvalitetne šipce priznanih izvajalcev. Ne vem zakaj je tukaj govora o predragih okvirjih?

Bistvo očal so šipce in verjetno priznana podjetja vlagajo precej denarja v razvoj in obstojnost premazov oz. nanosov? Raziskave stanejo.

Sicer pa kupujte očala po 5€ na tržnici. kdo vam brani. Oftalmologi potrebujejo stranke.

K3kec ::

bambam20 je izjavil:



Sicer pa kupujte očala po 5€ na tržnici. kdo vam brani. Oftalmologi potrebujejo stranke.

Potem nam pa "kmečko" razloži, zakaj bom potreboval oftalmologa z poceni očalami, ki očitno precej dobro opravljajo primarno fukncijo v primerjavi z dražjimi očali?

MrStein je izjavil:

theBill je izjavil:

Za vse brihtole, ki mantrajo "če ti je kaj do svojih oči blablabla..." in kako naj bi imela draga sončna očala boljšo UV zaščito od poceni očal.

http://www.24ur.com/novice/slovenija/te...

Vse teste so najbolje prestala očala, kupljena za 200 evrov v optiki, in otroška očala,

You were sayin' ?
(nisem otrok)

UV pa se itak "več ne meri", ker to ima vsak.

Kaj pa se meri?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

bambam20 ::

K3kec je izjavil:


Potem nam pa "kmečko" razloži, zakaj bom potreboval oftalmologa z poceni očalami, ki očitno precej dobro opravljajo primarno fukncijo v primerjavi z dražjimi očali?




Višja prepustnost UV žarkov. Tega pa niso potestiral, ker na Inštitutu ne morejo. Samo preverili so, če imajo vsa očala ustezen nanos, ki je po zakonodaji.;).

Znano je, da v svetu porast očesnih bolezni.

Sicer pa. hej. Mladi smo. oči so pa večne. Starosti pa nihče ne bo dočakal.

lp.
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

katera sončna očala? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21957863 (937) del0
»

Naročilnica - Recept za očala (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11829701 (4082) energetik
»

Korekcijska zaščitna očala

Oddelek: Loža
4513321 (12654) ulemek
»

Sončna očala 21. stoletja

Oddelek: Loža
4010383 (7478) Steinkauz
»

Ray Ban (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6517682 (15675) Rok Woot

Več podobnih tem