» »

Panama papers

Panama papers

1 2 3
4
5

erunno ::

dice7 je izjavil:

wikileaks ma tut nekaj socnih za povedat

https://twitter.com/wikileaks/status/71...
"US govt funded #PanamaPapers attack story on Putin via USAID. Some good journalists but no model for integrity."

https://twitter.com/wikileaks/status/71...
"#PanamaPapers: If you censor more than 99% of the documents you are engaged 1% journalism by definition."

https://twitter.com/wikileaks/status/71...
"#PanamaPapers Putin attack was produced by OCCRP which targets Russia & former USSR and was funded by USAID & Soros."

Glede na to da, zaveda očrni politike, posameznike in podjetja iz celega sveta, če z "nekaj sočnih povedat", hočeš rečti razkril svoje prave barve, kot Kremlinova lutka, potem definitivno.

xxxul ::

Klemenčič: Seznam "ujetih" ne obeta sprememb
Na splošno ma kr prav, ampak se mi zdi da je še vedno optimist:
Povedano drugače: dokler bodo ključne svetovne ekonomije tolerirale razne offshore in davčne oaze, toliko časa bomo imeli tovrstne davčne utaje, korupcije, avtokratske voditelje, polne denarja na tujih računih ... Še drugače povedano: v trenutku, ko bi na primer EU in OECD skupaj sprejela predpise, po katerih banke ne bi smele poslovati z bankami v državah, ki ne zadoščajo pogojem transparentnosti, bi bilo zgodbe konec.

Davčne optimizacije itd. se bodo dogajale dokler ne bo na vsem svetu popolnoma enake davčne stopnje. ker se (bojda) pogovarjamo o triljonih, je tud 1% zelo veliko denarja...

Edit: razn če jst to narobe razumem, in ni problem v davčnih optimizacijah, utajah, etc, ampak v samem lastništvu in uporabi podjetij v "zloglasnih" državah.

noraguta ::

Dragi goran bi pa posegal kar v suverenost na tujem. Priceless. Namesto v konkurančnost doma.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AC_DC ::

Seveda, Slo napove vojno Panami in jo okupira.
Svet nam bo hvaležen !

Karaya 52 ::

noraguta je izjavil:

Dragi goran bi pa posegal kar v suverenost na tujem. Priceless. Namesto v konkurančnost doma.


Hej, še kaj bolj drznega je naredil, recimo državni udar. Ampak tole z davčnimi oazami je tudi zanj preveč. Nasploh deluje nekoliko opešano od svoje inkvizitorske epizode dalje. Slab spanec ali kaj podobnega, kaj vem...

Zgodovina sprememb…

poweroff ::

windigo je izjavil:

BTW ZGD po novem in po lobiranju in intervenciji g. Ivanjka (Šime, ne Leo) spet omogoča tihe družbenike v gospodarskih družbah pri nas, torej se lahko skriješ tudi brez Paname (v času ko je Zavec ustanavljal to firmo se pa morda res ni dalo).

Zanimivo. Imaš kakšen URL za tole? Me namreč precej zanima...
sudo poweroff

RockyS ::

Zakaj pa je vse čisto v primeru Tine Maze in Monaka?

noraguta ::

Kva pa je z njo?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

          ::

noraguta je izjavil:

Kva pa je z njo?


Fovš smo ji pa bi bilo fajn, če bi jo kdo malo potunkal.

Karaya 52 ::

Tokrat je Arbeiter udaril po Slokarju. Anuška bo kot kaže po kapljicah spuščala v javnost vsebino (oz. njen del) panamaleaksov, kar smo tudi že napovedali. Še ena klasična predstava samooklicanih social justice warrior, ki je v resnici samo trgovina s podatki pridobljenimi na nelegalen način. Nekateri bi to imenovali medijska prostitucija, drugi to imenujejo raziskovalno novinarstvo v obeh poimenovanjih pa gre za dober biznis. Nekaj izkušenj žurnalistka že ima iz izmišljene zgodbe o orgijah bivšega direktorja NKBM. Ob vsem tem se verjetno še Dragan Tosic počuti kot žrtev diskriminatorne kazenske zakonodaje.

Matako ::

Lahko začnemo pobirati stave, kdo bo naslednji.

Tinca? Rajmond?
/\/\.K.

Okapi ::

A teh avtorjev Swamp Attacka pa nihče ne pozna?

BlaY0 ::

Če mi bi nekdo dal možnost, da dam denar v davčno oazo ali svoji državi zato da bo dokapitalizirala nekaj, kar bo potem za pest riža prodala naprej, bi bil za prvo varianto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Invictus ::

BlaY0 je izjavil:

Če mi bi nekdo dal možnost, da dam denar v davčno oazo ali svoji državi zato da bo dokapitalizirala nekaj, kar bo potem za pest riža prodala naprej, bi bil za prvo varianto...

Zakaj pa tega že ne delaš, če imaš denar ?!?!?!?!
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K3kec ::

BlaY0 je izjavil:

Če mi bi nekdo dal možnost, da dam denar v davčno oazo ali svoji državi zato da bo dokapitalizirala nekaj, kar bo potem za pest riža prodala naprej, bi bil za prvo varianto...

Javne storitve bi pa koristil? Takim kot se ti se reče šalabajzer, pa se strinjam, da je pri nas vodenje države in njenega premoženja precej butalska.

Invictus ::

K3kec je izjavil:


Javne storitve bi pa koristil? Takim kot se ti se reče šalabajzer, pa se strinjam, da je pri nas vodenje države in njenega premoženja precej butalska.

Malo je shizofren.

V drugi temi pa nabija, kako verjame v strokovnost državnih inštitucij.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Denar imaš lahko v davčni oazi, pa vseeno plačuješ vse davke, ki jih od tebe zahteva in pričakuje država. Eno je skrivanje denarja pred davkarijo, nekaj drugega pa iskanje najugodnejših zakonitih (davčnih) rešitev.

Kot rečeno, jaz kot zasebni podjetnik imam že v Sloveniji na voljo en kup možnosti.
V osnovi d.o.o. ali sp, lahko bi pa se odločil tudi za kaj tretjega (d.n.o., k.d., d.d., fundacija, zavod).
Ko sem se odločil za sp, sem lahko izbiral med ugotavljanjem dohodka z upoštevanjem dejanskih ali normiranih stroškov. Lahko sem se odločil, ali bom ali ne bom zavezanec za DDV.

Ob enakih prihodkih je "izplen" lahko zelo različen, odvisno, katero od zgoraj naštetih možnosti izbereš. Tudi ni nujno, da je tista možnost, pri kateri plačaš najmanj davkov, najugodnejša (recimo kot sp odgovarjaš z vsem premoženjem, kot doo pa ne).

Ampak ne glede na to, za katero možnost sem se odločil, so vse zakonite, poštene, moralne ...

Prav tako bi lahko odprl podjetje tudi v davčni oazi, in če bi vse delal po predpisih in nič ne bi skrival, bi bilo vse povsem zakonito, pošteno, moralno ...

Konkretno sem se recimo nekaj časa ukvarjal z mislijo, da bi se preselil na Irsko, ker so tam avtorski honorarji (ti predstavljajo večino mojega zaslužka) povsem neobdavčeni. Ampak ker to ni edini dejavnik, se nisem.

          ::

BlaY0 je izjavil:

Če mi bi nekdo dal možnost, da dam denar v davčno oazo ali svoji državi zato da bo dokapitalizirala nekaj, kar bo potem za pest riža prodala naprej, bi bil za prvo varianto...


Saj ti nihče ne brani da se preseliš v davčno ugodnejše okolje. Če pa si z zgornjo izjavo misli to, da bi se sam izogibal plačilu davkov, hkrati pa bi koristil vse, kar ti nudi država in ti krijejo ostali, ki davke plačujemo pošteno, pa nisi nič boljši od tistih, čez katere se v svoji izjavi huduješ.

marS ::

sicer je zaklenjeno, ma ćloveku ki je kar lepo vsoto zaslužil s par filmi je vredno prisluhniti... (1. del) Okorn: Hvala bogu za davčne oaze - vsem priporočam, naj si tam odprejo račun!
...no more heroes...
https://ilbis.com/

K3kec ::

Če rabi kdo TL;DR vglavnem pluva čez državo

Matako ::

K3kec je izjavil:

Če rabi kdo TL;DR vglavnem pluva čez državo


Katero? Poljsko?
/\/\.K.

K3kec ::

Matako je izjavil:

K3kec je izjavil:

Če rabi kdo TL;DR vglavnem pluva čez državo


Katero? Poljsko?

Slovensko

[D]emon ::

Pljuvanje cez drzavo je itak slovenceljski nacionalni sport.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

          je izjavil:


Saj ti nihče ne brani da se preseliš v davčno ugodnejše okolje. Če pa si z zgornjo izjavo misli to, da bi se sam izogibal plačilu davkov, hkrati pa bi koristil vse, kar ti nudi država in ti krijejo ostali, ki davke plačujemo pošteno, pa nisi nič boljši od tistih, čez katere se v svoji izjavi huduješ.

To se samo tolažijo tisti, ki nimajo jajc za davčne oaze. Sicer je pa sama Slovenija davčna oaza.

4% davka na prihodek plus prispevki nima nobena evropska država.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

4% davka na prihodek plus prispevki nima nobena evropska država.
To seveda ni res. Normirane stroške poznajo tudi drugod in recimo na Irskem avtorski honorarji sploh niso obdavčeni.

Mali "samonezaposleni" podjetniki, kot je temu rekel Delboy, so marsikje samo simbolično obdavčeni.

O.

Invictus ::

Seveda jih. Samo tako nizkih ne ...

Češka ima efektivno 8% plus prispevki.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

nekikr ::

4% davka na prihodek plus prispevki nima nobena evropska država.

A večja podjetja tudi lahko to izkoristijo ali velja samo za nepomembne garažarje? Toliko, da nam pač prav pride, ko je treba povedati, da smo v bistvu tudi mi davčna oaza z zelo smiselnimi davki.

Okapi ::

Samo za male.

MajorM ::

Invictus je izjavil:


4% davka na prihodek plus prispevki nima nobena evropska država.


Kolikor je meni znano je to samo za normirani ("popoldanski") s.p. ker moraš biti v osnovi zaposlen za polni delovni čas drugje.
Je dobro v tem primeru za dodaten zaslužek ne moreš pa po takem procentu priti skozi po defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MajorM ()

nekikr ::

Lahko si klasičen s.p. in tako lahko uveljaviš do 100.000€ prihodkov pri čemer pri 50.000€ postaneš zavezanec za DDV. Kar je pljunek. Pride pa prav slovenčkom, ki jim je to taka nepredstavljiva vsota, da na podlagi nje slovenijo uvrščajo med ostali davčni raj, ane Invictus? Sosedov Lojze, štromar, ki včasih še kaj izolacije položi, je vrh slovenske podjetniške predstave, vse ostalo je pa itak natega.

Okapi ::

100.000 € je samo, če imaš vsaj enega zaposlenega. Če nimaš zaposlenih, je meja 50.000 €.

O.

nekikr ::

Lahko si sam zaposlen seveda. Kar ne spremeni ostalega. 100.000€ je maksimum, kar lahko zasluži predstavnik najbolj delovnega naroda pod soncem, preden mu država pobere večinski delež. In to je nepredstavljiva številka za slovenceljne.

mat xxl ::

Invictus je izjavil:

          je izjavil:


Saj ti nihče ne brani da se preseliš v davčno ugodnejše okolje. Če pa si z zgornjo izjavo misli to, da bi se sam izogibal plačilu davkov, hkrati pa bi koristil vse, kar ti nudi država in ti krijejo ostali, ki davke plačujemo pošteno, pa nisi nič boljši od tistih, čez katere se v svoji izjavi huduješ.

To se samo tolažijo tisti, ki nimajo jajc za davčne oaze. Sicer je pa sama Slovenija davčna oaza.

4% davka na prihodek plus prispevki nima nobena evropska država.
Bitte wählen Sie eine Versandmethode aus und zahlen Sie, um Ihren Kauf abzuschließen. Danach verschickt collectorion Ihren Artikelovsem

Dej ne govori no tak na glas..... pa povsem legalna....

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Lahko si klasičen s.p. in tako lahko uveljaviš do 100.000EUR prihodkov pri čemer pri 50.000EUR postaneš zavezanec za DDV. Kar je pljunek. Pride pa prav slovenčkom, ki jim je to taka nepredstavljiva vsota, da na podlagi nje slovenijo uvrščajo med ostali davčni raj, ane Invictus? Sosedov Lojze, štromar, ki včasih še kaj izolacije položi, je vrh slovenske podjetniške predstave, vse ostalo je pa itak natega.

Kar zasluži 100k ... Meni čisto ustreza ...

Seveda so potem še tuje opcije, če se zadeva prekorači ...

Okapi je izjavil:

100.000 EUR je samo, če imaš vsaj enega zaposlenega. Če nimaš zaposlenih, je meja 50.000 EUR.

O.

Oz. si samozaposlen ...

nekikr je izjavil:

Lahko si sam zaposlen seveda. Kar ne spremeni ostalega. 100.000EUR je maksimum, kar lahko zasluži predstavnik najbolj delovnega naroda pod soncem, preden mu država pobere večinski delež. In to je nepredstavljiva številka za slovenceljne.

Ti ziher služiš 1000k. Svaka čast ...

100k je trenutno tudi v Evropi neka zgornja meja, ki jo lahko zasluži en povprečen freelancer.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

krneki0001 ::

Avstrija ima boljše pogoje za sp-je kar se tiče prispevkov. 470€ na 3 mesece, pri nas je pa 364€ na mesec prispevkov. Je pa potem malo več davka, ampak v končni fazi prispevki + dohodnina je manj kot pri nas.

Invictus ::

Sam moraš pol tja prenesti davčno rezidentstvo ;).

Poleg tega ima kaka zabačena zvezna dežela še boljše pogoje... Ni povsod enako.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

nekikr ::

Ti ziher služiš 1000k. Svaka čast ...

Ne, milijona letno ne. Toliko pa, da tole z normiranim statusom ne pride v poštev. Pa sem majhna riba v velikem ribniku. Zato mi 100.000EUR letnega dobička ne predstavlja nekega nenormalno dobrega davčnega raja, kot si razni Invictusi predstavljajo, da je Slovenija, ker niti slučajno ni. Zato se nas pa vsi izogibajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Matako ::

Delo niza dafuq za dafuqom.

Tako Gorazd Nejedly danes v svoji kolumni:

Je Dejan Zavec mala riba, ki ni bil v "službi domovine"? Trdobojcu privoščim vsak cent, ampak biti hkrati ljubljenec ljudskih src in skrivač (nikoli ni želel razkriti svoje tarife) ne gre skupaj. Ujela ga je slaba karma. Naj je še tako bahav, Floyd Mayweather Jr. pred nikomer ne skriva krvavo prisluženega bogastva. Zavec je bil delno tudi javni uslužbenec. Njegova "panama" je lahko le opomin za vse tiste, ki služijo tudi na naš račun.

http://www.delo.si/mnenja/kolumne/zavca...

WTF? Tarifa? Javni uslužbenec, karma? O čem sploh ta lik razpreda?

Pod nivojem celo povprečnega spletnega nabijača na naključnem forumu. Naj nekdo tej hiši že skrajša muke.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Okapi ::

Bil je "zaposlen" v Policiji, tudi tule na slo-techu pa smo se pogovarjali o tem, koliko pravzaprav zasluži s svojimi boji, ker ni nikoli razkril nobenih številk (moja teza sicer je, da jih je skrival, ker niso bile tako visoke, da bi se lahko z njimi hvalil). Skratka, v čem je problem?

Matako ::

Okapi je izjavil:

Bil je "zaposlen" v Policiji, tudi tule na slo-techu pa smo se pogovarjali o tem, koliko pravzaprav zasluži s svojimi boji, ker ni nikoli razkril nobenih številk (moja teza sicer je, da jih je skrival, ker niso bile tako visoke, da bi se lahko z njimi hvalil). Skratka, v čem je problem?


V vsem, ta članek je pod nivojem celo mojih nabijanj. Kaka tarifa? Je Gorazdova kurba, da ima tarifo? Kaka karma?

Ah pozabi.

No saj pravim, čez par let bomo pa brali litanije o propadu "klasičnega novinarstva" pa "država reši Delo".

Ko jih jebe. Šus v glavo pa zdravo. Žival se matra.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Ti ziher služiš 1000k. Svaka čast ...

Ne, milijona letno ne. Toliko pa, da tole z normiranim statusom ne pride v poštev. Pa sem majhna riba v velikem ribniku. Zato mi 100.000EUR letnega dobička ne predstavlja nekega nenormalno dobrega davčnega raja, kot si razni Invictusi predstavljajo, da je Slovenija, ker niti slučajno ni. Zato se nas pa vsi izogibajo.

Kot sem napisal, za povprečnega freelancerja ali takega, ki se mu ne ljubi delati celo leto in zajebavati z davčno, je ...

Sam bom moral letos vzeti 4 mesece dopusta, da ne presežem ... Ali najti drugo rešitev ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

A ti kaj na cipru zrihtamo? :))

Invictus ::

Obstajajo boljše variante. Ciper je v EU ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

ahh, pa sem že mislu, da boš dol firmo odpru in bom jaz tam doli tvoja telefonistka (žena si želi v tople kraje). :))

Invictus ::

Ciprska davčna je precej bolj zaj***na kot slovenska.

Najemi dobrega računovodjo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

krneki0001 ::

Imam računovodjo doma. Dela knjigovodske in računovodkse storitve za nekje 97 firm. Verjemi, da je odličen računovodja.

Sam jst sem tist, ki bi šel ležat na ciprske plaže. :))

Len sem to pomlad, nič se mi ne da delat.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

krneki0001 je izjavil:


Sam jst sem tist, ki bi šel ležat na ciprske plaže. :))

Len sem to pomlad, nič se mi ne da delat.

Welcome to the club ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

mat xxl ::

Pa saj ali niso na Cipru ukinili Offshore podjetij in imajo sedaj samo navadne firme z nekaj nižjo obdavčitvijo in rizikom, da ti njihova banka čapne ves denar iz računa, kar so pred 2 leti že storili.

krneki0001 ::

Na grškem delu ja.

japol ::

A lahko nekdo po domače razloži kako to "pranje" poteka? Oz. naj me popravi če se motim.
Recimo da imamo nek software oz. igro. Poiščemo človeka v Panami, ki bo za nas ustanovil podjetje in bo on direktor ("kot samo na papirju") in on potem prodaja/trži,... naš izdelek? Denar od prodanega pa je v Panami.
Kako pa naprej? Kako iz te države do tega denarja?
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple bo Italiji po dogovoru plačal 318 milijonov evrov zaostalih davkov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Tožbe
15537142 (33654) Invictus
»

Apple se je samo v Avstraliji v desetletju izognil davku na devet milijard dobička (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
6218145 (13802) nekikr
»

Drugačni načini reševanja krize

Oddelek: Problemi človeštva
193871 (3273) Kamran
»

okupirajmo davčne oaze (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10615540 (13511) monster-x

Več podobnih tem