» »

Plačilo prek spletne banke

Plačilo prek spletne banke

CMpunk ::

Pozdravljeni,

na nek račun moram do nedelje nakazati denar, pa me zanima če nakažem v soboto popoldne, ko banke ne delajo, ali lahko še vedno dobim(si sprintam) potrdilo o plačilu? Ali pač se bo to plačilo le uvrstilo na čakalno vrsto in se izvršilo v ponedeljek dopoldne in potemtakem ne morem dobiti potrdila?

hvala, lp

ferdov ::

To plačilo se bo le uvrstilo na čakalno vrsto in se izvršilo v ponedeljek dopoldne in ne moreš dobiti potrdila.

CMpunk ::

Kaj pa če plačam v soboto dopoldne, delajo banke? spletna banka mislim

K3kec ::

Ne.

CMpunk ::

Poslovalnice obratujejo, spletna banka pa ne? narobe svet..

CMpunk ::

Torej, piše da naj bi bila transakcija izvedena naslednji delovni dan...in definicija delovnega dne pri njih je :
Delovni dan je čas, v katerem bančni delavci na svojem delovnem mestu opravljajo svoje delo. Banke pogosto uporabljajo še izraz poslovni čas ali delovni čas, ki označuje časovno obdobje, v katerem so bančni delavci na voljo strankam za opravljanje bančnih poslov. Delovni oziroma poslovni čas posamezne banke javno objavljajo.

Torej če plačam danes ali jutri dopoldan bi morala zadeva biti pravočasna.

K3kec če zavajaš, rajši ne odpiši.

Utk ::

Naslednji delovni dan je v ponedeljek. Osnove slovenscine. Razen ce nakazujes na isto banko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

CMpunk ::

Sem ti podal definicijo delovnega dne. Osnove slovenscine si pa nekam zatlaci.

BlaY0 ::

Ne štekam zakaj mora biti zadeva nakazana do nedelje? V čem je point? Če imaš slučajno datum na fakturi ali položnici ali se ti kakšen rok izteče na nedeljo, ne bo nič narobe, če bo plačano v ponedeljek.

Invictus ::

Banke v sobotah ne izvajajo plačilnega prometa.

Kaj tukaj ni jasno.

Zadnji rok je večinoma petek do 15:30, pač odvisno od banke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

K3kec ::

Boš mogel pa v slikcah narisat, ker drugače očitno OP ne razume da plačilni promet != odprt šalter na banki :)

Hajznberg ::

O kekec pa si le napisal mali vec od treh znakov. Bravo.

Utk ::

CMpunk je izjavil:

Sem ti podal definicijo delovnega dne. Osnove slovenscine si pa nekam zatlaci.

Tudi ce bi bila sobota delovni dan, pa ni, je naslednji delovni dan v ponedeljek. Sobota bi bila, ce bi bila, ISTI delovni dan. Rajsi napisi v cem imas problem, ker si se ga ocitno lotil resevat na napacnem koncu. Ce rabis potrdilo, gres jutri fizicno placat na posto. Denarja na racunu pa ne bo pred ponedeljkom. In ce je rok nedelja, se itak avtomatsko premakne na ponedeljek, v skoraj vseh primerih.

amacar ::

Potrdilo se lahko vseeno sprinta, vsaj na kliku.

issak ::

amacar je izjavil:

Potrdilo se lahko vseeno sprinta, vsaj na kliku.


Tisto je potrdilo o oddanem plačilu, ki ne pomeni nič. Lahko nimaš dovolj sredstev, lahko ga prekineš, karkoli že pač, tisto ni potrdilo o plačilu. Še nikoli ni nihče kompliciral če sem plačal stvar 1 dan po roku plačila, še posebaj če je bil ta na vikend.

Oddaj plačilo, izvedno se bo v ponedeljek zjutraj, in prejemnik ne bo nič kompliciral. Če pa bo, ga pa povprašaj kakšno banko on uporablja ki omogoča izvedbo plačila med vikendom.
Desktop: i7-12700F | 7900XTX | Asrock H670M-ITX/ax | 32 GB RAM | Dell G3223Q
Server: G4560 | 16GB RAM | 3x4TB
OLKB Planck | Logitech G Pro X Superlight | Sennheiser HD660S2

Invictus ::

issak je izjavil:

Če pa bo, ga pa povprašaj kakšno banko on uporablja ki omogoča izvedbo plačila med vikendom.

Takih bank ni ...

Ne me vprašat zakaj ne ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

hator ::

Sistem TARGET 2 in SEPA v soboto in nedeljo stojita. Tudi na velik petek in na velikonočni ponedeljek sta stala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

SaXsIm ::

Edina možnost je, da si komitent iste banke, kot tisti, ki mu nakazuješ. Potem lahko izvedeš interni nalog in pri nekaterih bankah se tej izvedejo takoj, ne glede na uro ali datum (pri večini bank cliring poteka od pon - pet med 8. in 16. uro). Npr. pri Abanki to zagotovo deluje. Enako pri Delavski hranilnici.
SaXsIm

OZZY ::

CMpunk je izjavil:

Sem ti podal definicijo delovnega dne. Osnove slovenscine si pa nekam zatlaci.


Uradni delovni dnevi za banke so od ponedeljka do petka. Sobota ni delovni dan.
Poleg tega moraš med delavnikom oddati plačilo do določene ure, da se zadeva še isti dan prikaže na računu drugega. To je urnik za opravljanje plačnih storitev.
Če v petek oddaš plačilo izven urnika je tako plačilo vidno na računu prejemnika šele naslednji delovni dan - to pa je ponedeljek zjutraj.

Pošta sicer dela v soboto in tam lahko plačaš. Vendar to ne pomeni, da bo denar v soboto ali nedeljo na računu prejemnika. Bo šele v ponedeljek.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

morosito ::

zakaj v sloveniji spletne trgovine nimajo direktno bremenitev preko SEPA?
mislim...kot ima amazon za slovenijo: vpišeš iban SI56 in BIC banke in izdelek ti takoj pošljejo brez da bi čakal potrdila o sprejetem plačilu.
kot da bi plačal na POS-u v fizični trgovini...!!???

Mislim si..ma kaj toliko zaostajamo spet? pismo...

WhiteAngel ::

morosito je izjavil:

zakaj v sloveniji spletne trgovine nimajo direktno bremenitev preko SEPA?
mislim...kot ima amazon za slovenijo: vpišeš iban SI56 in BIC banke in izdelek ti takoj pošljejo brez da bi čakal potrdila o sprejetem plačilu.
kot da bi plačal na POS-u v fizični trgovini...!!???

Mislim si..ma kaj toliko zaostajamo spet? pismo...


Zato, ker so pri nas IBAN javni.

CMpunk je izjavil:

Pozdravljeni,

na nek račun moram do nedelje nakazati denar, pa me zanima če nakažem v soboto popoldne, ko banke ne delajo, ali lahko še vedno dobim(si sprintam) potrdilo o plačilu? Ali pač se bo to plačilo le uvrstilo na čakalno vrsto in se izvršilo v ponedeljek dopoldne in potemtakem ne morem dobiti potrdila?

hvala, lp


Ne, ker SEPA dela samo od ponedeljka do petka od 8:30-17:30. klik

Zgodovina sprememb…

morosito ::

sem si pričakoval drugačen odgovor...kaj to pomeni javni iban?

če je javni iban torej bi jaz lahko napisal iban od banke slovenije ker bi lahko reku da sem državljan slovenije in si kupujem izdelek zase?

če jaz kupujem izdelek in vpišem iban in bic banke in oni mi sami direktno dol trgajo brez da bi jaz hodil na spletno banko na nakazoval denar....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mylemon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13450888 (3518) forplan
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447541 (2190) M-XXXX
»

Obračunavanje Mastercard?

Oddelek: Loža
3111922 (6593) St235
»

i: bančne transakcije v času vikenda

Oddelek: Loža
103177 (2633) Ijus
»

Hoh.de (strani: 1 2 3 428 29 30 31 )

Oddelek: Kaj kupiti
1507282489 (117275) darkolord

Več podobnih tem