» »

Obračunavanje Mastercard?

Obračunavanje Mastercard?

RejZoR ::

Mi lahko kdo razloži kako banke obračunavajo Mastercard kreditno? Predvsem me zanimajo datumske fore.
Recimo, kartica ima 300 EUR limita katerega si del že porabil. Kdaj se ta limit spet sprosti na polnih 300 EUR? S plačilnim dnem al je kako drugače? Ker sem se že pogovarjal z lastnikom kartice katero si deliva pa tud njemu ni bilo čist jasno al gre od prvega do zadnjega dne v mescu in se obračuna na plačilni dan v naslednjem al je od enega plačilnega dne do drugega. Do zdej se je vglavnem kupovalo samo za majhne zneske in to niti ni bil nikoli problem. Zdej pa je v planu en precej večji nakup, ki pa že presega skupni limit in me zdej zanima kdaj zaboga se bo zadeva spet sprostila. Sem že gledal na NLB strani pa nimajo napisanega čist nič pametnega glede tega.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

RejZoR ::

Ok, sem opazil eno zanimivo stvar na linkih, ki si jih dal. Nakazilo zneska na kreditno namesto izrednega povišanja limita. Se to pri Mastercardu pri NLB da naredit? Ker to bi bila men tud fajn opcija. Gor bi nakazal toliko denarja kot rabim in je stvar rešena, pa mi ne bi bilo treba čakat na sprostitev limita.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gandalfar ::

Se da. ~24 ur traja in se pokaze na stanju v Kliku.

RejZoR ::

Klika sicer nima ampak bi to naredil na banki.

Torej če je zdele limit presežen in ne morem kupit izbrane zadeve, gor nakažem točno toliko kot stane izdelek in čez 24 ur bom lahko prek neta naročil kot da limita ne bi bilo? Če prav razumem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gandalfar ::

Jaz si raje kar malo vec, da lahko v tistem obdobju se kaj uporabljam kartico. Recimo imas limita 500, porabil si ze 300, torej je zdaj 200 frej. Rad bi pa kupil nekaj za 600. Torej si gor nakazes 300+600+100 (za zihr). Pa na koncu meseca bo pac na izpisku pisal, da je ze vse placan. Tistih 100 extra, ce jih en bos porabil, se ti bo pa preneslo v dobro v naslednji mesec. Pa ce imas en kup denarja par mesecev gor te tudi poklicejo in te povprasajo, ce ga bos porabil ali ti ga dajo na racun nazaj.

RejZoR ::

Aha, fajn, tega pa sploh nisem vedel, da je možno. Jezst bi dal nekje toliko kot rabim za ta nakup, tko da bi vbistvu že v naprej tud pokril zadevo, preostali limit pa bi ostal še naprej na voljo (večji del od 300 EUR limita, ki pa je vseeno premajhen za ta nakup). Vsaj če prav zastopim, bi moralo it tko ne?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Gandalfar ::

Ce jaz razumem gre nakazilo prvo v to, da poplacas obstojeci dolg, kar je presezka se ti pristeje k limitu.

RejZoR ::

No sej ko potegneš črto bi moralo v vsakem primeru delovat.

Limit: 300 EUR
Zapravljeno: okoli 100 EUR (ker nisem vedel kateri so zajeti not zaradi datumov)
Planiran nakup: 250 EUR

Če gor nakažem 250 EUR bo potem kakorkoli obrnem dovolj za tisti 250 EUR izdelek, tud če bo to najprej pokrilo obstoječe dolgove. Razen če mi je logika zaciklala...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

RejZoR ::

Ok, zdej mi pa ni pol K jasno kaj zaboga muti ta klinčeva banka. Kartica je bila poplačana v petek 19. (ja, en dan po obračunskem dnevu), danes ob skoraj 15:00 še vedno niso naredil nič. Dafak no. Razumem, da je bil vikend vmes in da noben klinac na banki takrat ne dela, ampak danes bi pa zaboga lahko že zrihtal. V čem je fora!?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Si lahko malce bolj natančen česa kdo ni naredil? Ker to kar si povedal nima ne repa ne glave.

Predvsem, če si v petek karkoli nakazoval (po možnosti popoldan) bo nakazilo poknjiženo šele danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

RejZoR ::

Se pravi bo sproščena šele jutri. Geez si pa res vzamejo sweet time da neki naredijo. Očitno si cele dneve praskajo riti da tolk časa traja... ko pa slučajno ne plačaš točno na dan pa ti še isti moment pošlejo opomin. Tam pa nikol ni problem bit hiter...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

St235 ::

Glede nakazil ni problem v uslužbencih ampak v sistemu, ki tranzakcije zajema po urniku. In se lahko uslužbenec na banki na glavo postavi pa ne bo nič drugače. Enako je sistem pošiljanja opominov v veliki meri avtomatiziran.

Tako, da pizdit čez lene uslužbence je enako kot prodajalce v trgovini krivit za pokvarjen izdelek.

RejZoR ::

In po kerem urniku naj bi to bilo? Ob 8:00 ? 15:00 ? 23:00 ? Očitno po nobenem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

RejZoR je izjavil:

Nakazilo zneska na kreditno namesto izrednega povišanja limita.


Lahko prosim kdo pojasni, kako se to stori in na kaksen nacin in kam se denar nakaze. Iscem, pa ne najdem info. glede tega.
lp, d.

RejZoR ::

Ne vem, sestra je vprašala na banki pa so ji rekli da se to ne da (NLB). Lahkos amo zaporsiš za izredni limit. Tko da ne vem kaj točno so razlagal mal višje... razen če imajo različne banke drugačne pogoje ampak skor ne verjamem...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

delfinus ::

Hoj,
jap, tocno zato sem vprasal, ker slednje nisem se videl v praksi. Imam NLB in dosedaj sem ob takih situacijah vedno zaprosil za zacasni povisan limit na kreditni kartici. Ce pa Gandalfar ali kdo drug ve vec, pa prosim za pojasnilo.

lp, d.

St235 ::

Teorija je sledeča na kreditno kartico si preko spletne banke nakažeš XY EUR ta deanar se prišteje k tvojemu mesečnemu limitu (ouzoroma se ustrezno zmanjša do tedanja prodaba).

Sam s tem nimam praktičnih izkušenj, kar precej ljudi tudi na teme forumu pa trdi da to deluje BP.

St235 ::

RejZoR je izjavil:

In po kerem urniku naj bi to bilo? Ob 8:00 ? 15:00 ? 23:00 ? Očitno po nobenem...


recimo za abanko: http://www.abanka.si/sys/cmsres.aspx?Fi...
banka celje http://www.banka-celje.si/osebne-financ...

sicer govori samo o zadnjem zajemnaju.
Kolikor je meni znano so zajemanja trikrat, eno takoj zjutraj (8h), eno 12h in potem še ob 16h.
Točne ure ti bo moral pa kdo iz bančnega foha povedat.

fosil ::

Lakotnik spet laže.
Medbančna plačila se obdelajo 5x na dan, vsake 2 uri od 8h do 16h. In to samo v delovnih dneh.
Ampak banke interno naredijo presek že prej, običajno pol ure prej.
Če torej plačaš v petek ob 15.31 bo denar prišel šele v ponedeljek po 8 uri.
To velja če sta plačnik in prejemnik pri različnih bankah.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

BigWhale ::

fosil je izjavil:

Lakotnik spet laže.
Medbančna plačila se obdelajo 5x na dan, vsake 2 uri od 8h do 16h. In to samo v delovnih dneh.
Ampak banke interno naredijo presek že prej, običajno pol ure prej.
Če torej plačaš v petek ob 15.31 bo denar prišel šele v ponedeljek po 8 uri.
To velja če sta plačnik in prejemnik pri različnih bankah.


Ce se on laze, si ti nepismen. :)

A ljudje dandanes res ne znamo vec komunicirati?

delfinus ::

St235 je izjavil:

Teorija je sledeča na kreditno kartico si preko spletne banke nakažeš XY EUR ta deanar se prišteje k tvojemu mesečnemu limitu (ouzoroma se ustrezno zmanjša do tedanja prodaba).

Sam s tem nimam praktičnih izkušenj, kar precej ljudi tudi na teme forumu pa trdi da to deluje BP.


Vprasanje: Kako si pa nakazes na kreditno kartico? Edino kar sem jaz sedaj prakticiral, da sem si nakazoval sredstva na kreditno je raba Paypala, ampak to je cisto druga storija. No, NLB mi je vedno avtomaticno prenesel vsa nakazana sredstva s kreditne na moj osebni transakcijski racun.

lp, d.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

_Denny_ ::

recimo enkrat nimaš pokrite porabe, ti pošljejo opomin z "znesek čimprej nakažite na trr xy, kot referenco uporabite številko kartičnega računa"; potem imaš vse potrebne podatke za nakazilo na Mastercard :P
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

RejZoR ::

Zakaj se men zdi da vi mešate nakazilo na tekoč račun z nakazilom na Mastercard? Ker Mastercard ti trgajo iz TRR, kar pa ne pomeni da lahko na Mastercard zapraviš toliko kot imaš na TRR ampak toliko kot ti dopušča limit Mastercarda. Pa imaš lahko na TRR 50.000 EUR, pa ti to ne bo pomagalo če je limit na Mastercard ne vem, 300 EUR.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

gendale ::

delfinus je izjavil:

St235 je izjavil:

Teorija je sledeča na kreditno kartico si preko spletne banke nakažeš XY EUR ta deanar se prišteje k tvojemu mesečnemu limitu (ouzoroma se ustrezno zmanjša do tedanja prodaba).

Sam s tem nimam praktičnih izkušenj, kar precej ljudi tudi na teme forumu pa trdi da to deluje BP.


Vprasanje: Kako si pa nakazes na kreditno kartico? Edino kar sem jaz sedaj prakticiral, da sem si nakazoval sredstva na kreditno je raba Paypala, ampak to je cisto druga storija. No, NLB mi je vedno avtomaticno prenesel vsa nakazana sredstva s kreditne na moj osebni transakcijski racun.

lp, d.

jaz sem prek klika banki poslal vprašanje in so mi dali št računa pa referenco in ostale reči

je pa res malo glupo, da traja vsaj 1 dan da so sredstva vidna na mcju
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

_Denny_ ::

evo ga, sem našel to: http://www.nlb.si/placilo-obveznosti
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

telexdell ::

Vsi potrebno podatki za nakazilo vam pišejo na izpisku porabe, katerega prejmete na dom vsak mesec ali je viden v elektronskem bančništvu, če ste se odločili le za elektronsko poslovanje.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

delfinus ::

Sem vprasal uradno na NLB, ker sem bil ravno v situaciji, da si moram nakazati na svojo kreditno kartico in s tem povecati razpolozljiva sredstva. Torej mozno je nakazilo na lastno kreditno kartico, ce trenutno ni na razpolago dovolj razpolozljivih sredstev, ki spadajo pod limit dolocene kredine kartice. Placio je mozno z UPN. Slednje velja za NLB in je potrebno na UPN specificirati:

Koda namena: CDBL
Namen: poraba-kartice XXXXXXXX-XXX (vsak ima svojo stevilko)
BIC: LJBASI2X, IBAN: SI56 0100 0000 0200 097
REFERENCA: SI05 9074732-XXXXXXXX-XXX (vsak ima svojo svetvilko)
Naziv: NLB d.d.
Naslov: Trg Republike 2
Kraj: Ljubljana

in poljuben znesek, ki ga zelite prenesti med razpolozljiva sredstva na kreditni kartici. Pri NLB so mi dali se info o urniku placilnega prometa

- če je plačilo opravljeno do 13:30 ure, je na kartici nakazilo naslednji dan ;
- če je nakazilo izvedeno po 13:30 uri, je nakazilo na kartici vidno čez 2 dni;
- če je nakazilo izvedeno v petek do 13:30 ure, je na kartici v soboto;
- če pa je nakazilo izvedeno v petek po 13:30 uri, je nakazilo na kartici v torek.

lp, d.

fukich ::

a mogoče vete ob kateri uri se sprosti mastercard?
Hvala

branc ::

Če si imel poravnavo danes, potem po 12. uri. Spremljaj v Kliku ali Klikinu.

tikitoki ::

St235 je izjavil:

Glede nakazil ni problem v uslužbencih ampak v sistemu, ki tranzakcije zajema po urniku. In se lahko uslužbenec na banki na glavo postavi pa ne bo nič drugače. Enako je sistem pošiljanja opominov v veliki meri avtomatiziran.

Tako, da pizdit čez lene uslužbence je enako kot prodajalce v trgovini krivit za pokvarjen izdelek.


Si zw videl izdelke, ki morajo biti hranjeni v hladilniku, na nehlajenih policah?
Vcasih so tocno usluzbenci krivi.

St235 ::

Ti to sebe opisujes, glede na to da si 4 leta star post ven privlekel?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delavska hranilnica (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
837184851 (5276) V-i-p
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738919 (21950) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134839 (14803) igi82m
»

18. v mesecu (plačilo kreditne kartice) (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6126093 (6575) St235
»

Dvig denarja na paypalu

Oddelek: Pomoč in nasveti
4112653 (7513) St235

Več podobnih tem