» »

Audacity - težava z latenco

Audacity - težava z latenco

ananchel ::

Pozdravljeni.

V programu Audacity se mi je danes prvič pojavil nek problem: ko kliknem rdeč gumb za snemanje, mi ne začne snemat, ampak "vse stoji na mestu" in potem se mi izpiše "težava z latenco" (prilagam sliko).
Ne vem, kako rešiti problem.

ananchel ::

Sem ponovno zagnala računalnik, pa ne pomaga; potem sem odstranila program Audacity in ga ponovno inštalirala, pa tudi ni pomagalo. :(

nsa_ag3nt ::

Prvo prestavi UI na angleščino, nato bo lažje googlati.Za prvo silo išči pod "audacity latency issue".

Kateri os imaš ?


Kaj javi DPC Latency Checker tool ?
https://www.thesycon.de/eng/latency_che...

Vidim da ima Audacity tudi latency checlerja https://manual.audacityteam.org/man/lat... .
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

ananchel ::

nsa_ag3nt je izjavil:



Kateri os imaš ?


Win10

ananchel ::

nsa_ag3nt je izjavil:




Kaj javi DPC Latency Checker tool ?
https://www.thesycon.de/eng/latency_che...




Ampak Current Latency preskakuje iz sekunde v sekundo. Giblje se med 1022 in 1560 milisekund.

Naj povem, da program uporabljam že več kot 1 leto, digitalizirala sem kakšnih 200 kaset in ta problem se mi je včeraj pojavil prvič (nenadoma). Nobenih nastavitev nisem pred tem spreminjala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Han ::

Jih je pa zato Microsoft, ki ves čas "frizira" Windows 10... ;(>:D:P

ananchel ::

In kaj moram zdaj naredit?

Han ::

Odstranit določeno posodobitev, uporabit ali počakat na novejši Audacity, zamenjat program, sistem, računalnik... Možnosti je veliko...

ananchel ::

Kateri program mi priporočaš za zamenjavo? Da je brezplačen.

hamez66 ::

Ne vem, za kaj se uporablja ta Audacity, ampak če imaš težave z zvokom, morda ne bi bilo neumno izklopit in še enkrat priklopit vse usb in druge naprave, ki so vklopljene v računalnik (s poudarkom na tistih, ki so povezani z zvokom oz. audacityjem). Meni so štekali youtube videoti (zvok je zaostajal), po izklopu in ponovnem priklopu usb slušalk z aktivno zvočno kartico pa so se problemi rešili.

Sicer je verjetnost, da bo to rešilo problem, bolj majhna, ampak če probaš, ne boš izgubila ravno preveč časa..

ananchel ::

Han je izjavil:

Odstranit določeno posodobitev, uporabit ali počakat na novejši Audacity, zamenjat program, sistem, računalnik... Možnosti je veliko...

Han, hvala ti neštetokrat za tole. Sem namestila novejši različico in sedaj spet deluje. :)

hamez66 je izjavil:

Ne vem, za kaj se uporablja ta Audacity, ampak če imaš težave z zvokom, morda ne bi bilo neumno izklopit in še enkrat priklopit vse usb in druge naprave, ki so vklopljene v računalnik (s poudarkom na tistih, ki so povezani z zvokom oz. audacityjem). Meni so štekali youtube videoti (zvok je zaostajal), po izklopu in ponovnem priklopu usb slušalk z aktivno zvočno kartico pa so se problemi rešili.

Sicer je verjetnost, da bo to rešilo problem, bolj majhna, ampak če probaš, ne boš izgubila ravno preveč časa..

Hamez, to sem že takoj poskusila, ampak ni bil problem v tem. Hvala vseeno za pomoč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

hamez66 ::

Oki.

Kako pa izgleda sporočilo, ki si ga pokazala v originalnem komentarju, če je v angleškem jeziku..? Si poskusila search na tisto sporočilo (to, kar je predlagal nsa agent)?

Če še tisto pokažeš, bomo morda lažje rešili problem.

ananchel ::

Danes ne dela več!! :(
Sedaj mi pa ni jasno ...

ananchel ::

Kateri brezplačen program je najbolj podoben Audacity?

Han ::

Tudi Windows Zip (portable) verzija zafrkava?

Neprimerno boljši je Adobe Audition, a ni zastonj, če ga plačaš. ;)

ananchel ::

Han je izjavil:

Tudi Windows Zip (portable) verzija zafrkava?


Tega pa nisem še poskusila ... Ga bom. ;)

Naj povem, da sedaj Audacity mi snema (ker prej mi par ur ni hotel - sploh se ni premaknil), ampak ko posnetek shranim, ni zvoka. :((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Han ::

Torej nimaš izbranega pravega vira...

ananchel ::

In kako izberem pravi vir?

Sedaj se spet ne premakne. Ne snema :( Ni mi jasno, zakaj se to dogaja ...

Tako izgleda:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

ananchel ::

Enkrat se premakne z mesta, drugič ne; ampak tudi takrat, ko se premakne in "snema", ko je posnetek shranjen, ni zvoka.

SaXsIm ::

Najbrž je težava z gonilnikom zvočne kartice. Če nimaš kakšne zunanje zvočne kartice, predlagam kakšen ASIO4all.
SaXsIm

Han ::

Uredi -> Nastavitve -> Naprave

ananchel ::

Han je izjavil:

Uredi -> Nastavitve -> Naprave

In zdaj ne vem, kako naj to uredim.

Han ::

https://www.nirsoft.net/utils/usb_devic...

Proti koncu je povezava za prenos... S tem programom odstraniš nepotrebno USB "solato".

ananchel ::

Če sem pravo prenesla, zgleda sedaj tako:


in ne vem, kaj naj sedaj naredim.

Han ::

Desno klikneš na določeno napravo in izbereš Uninstall. Npr. na obe Audio, pa vse Unknown...

Po tem sistem znova zaženeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ananchel ::

Sem naredila tako, ampak ne pomaga. :( Sedaj noče niti snemat (kliknem "record" in sploh ne gre števec naprej). :(

Han ::

Znova namesti Audio USB, v kolikor snemaš prek te naprave...

meho7 ::

Intel/AMD procesor?

ananchel ::

Han je izjavil:

Znova namesti Audio USB, v kolikor snemaš prek te naprave...

To sem namestila: https://www.driverscape.com/download/us...

In je sedaj takšno stanje:

ananchel ::

Ampak to je plačljivo ...

Ma v bistvu jaz nisem nikoli nameščala nobenih driverjev za snemanje. Namestila sem Audacity in priklopila digitalizator na PC in to je bilo vse. Tako sem digitalizirala okrog 200 kaset in nikoli ni bilo nobenega problema - do pred nekaj dnevi, ko se mi je na vsem lepem izpisalo tisto obvestilo o težavi z latenco.
In sedaj nobena verzija Audacity ne deluje več (niti najnovejša).

Han ::

Rabimo več podatkov o digitalizatorju in Audio USB ali zvočni kartici oziroma zvočnem čipu v računalniku.

Dejstvo je, da M$ ves čas spreminja Windows 10. V zadnjem letu je ravno na področju zvoka povzročil veliko težav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

ananchel ::

Digitalizator je takšen: https://www.conrad.si/digitalizator-kas...

Za Audio USB ali zvočno kartico oziroma zvočni čip pa ne vem, kako pogledam, kakšni so.

Han ::

Navedeš, kam priklopiš digitalizator, v kateri prenosnik, na katero osnovno ploščo stacionarnega računalnika... Tudi Upravitelj naprav ponavadi razkrije, kateri zvočni vhodi in izhodi so v računalniku...

ananchel ::

Digitalizator priklopim na prenosnik Lenovo Thinkpad SL510.
Ne vem, kako pogledam, kateri zvočni vhodi in izhodi so v računalniku ...

Ne vem, če vam ta podatek kaj pomaga:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ananchel ()

Han ::

To je 10 let stara mašina iz časov Windows 7. Verjetno ima Realtek ALC269 HD Audio čip.

Na sveže namesti Windows in Audacity ter upaj, da bo zadeva delovala za daljše časovno obdobje.

TheBlueOne ::

Poskusi drug kabel in ostale USBje. Vcasih ne uporabi avtomaticno enake naprave, ce uporabis drug USB vhod.

ananchel ::

TheBlueOne je izjavil:

Poskusi drug kabel in ostale USBje. Vcasih ne uporabi avtomaticno enake naprave, ce uporabis drug USB vhod.

Hvala ti nestetokrat za tole. :):) To je pomagalo. :):)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413931 (2635) XLapse
»

Virtual DJ - slab zvok

Oddelek: Zvok in slika
241461 (933) klemzy113
»

Bass kitara na komp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
563797 (3158) dottor
»

izklop naprav in procesov pri bootu

Oddelek: Pomoč in nasveti
5910 (824) Spajky
»

[Audacity] Težave z zajemanjem zvoka

Oddelek: Programska oprema
401687 (1391) CCfly

Več podobnih tem