» »

Trdi disk - problem

Trdi disk - problem

Kleemen ::

Kupil sem nov prenosni trdi disk WD My Passport 1tb priklopim ga na prenosnik in normalno ga zazna, tudi datoteke se da normalno prenašat gor in dol. Ko pa želim narediti backup mi ga začne delati in po par sekundah samodejno prekine in napiše Waiting to complete first backup. Tako sem pustil par ur in vedno je bilo isto. Potem sem odklopil, formatiral (z različnimi formati) in vedno je bilo isto. Naredil sem polno diagnostiko diska in piše, da je vse ok. Na servisu so rekli, da ga lahko pošljem njim da ga pregledajo, ampak če je diagnostika ok bo verjetno z diskom vse ok in je problem v programski opremi, ki je potrebna za backup diska in ne v samem disku? Prej sem imel enak disk (samo prejšnji model) in vedno je delal brez problema, tako da nevem kaj bi lahko bilo tukaj narobe, da ne dela backupa.

Hvala za pomoč in nasvete.

Xserces ::

Zamenjaj software?
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Kleemen ::

Kako? Naložil sem samo kar je programov od WD, nisem pa se povezal na WD cloud oz. kar imajo sedaj na novo. Ampak dvomim da to vpliva na backup?

Xserces ::

Kam delaš backup? Lokalno ali cloud? Če lokalno potem probaj z drugim backup programov. Če v cloud potem kontaktiraj njihov support če je kdo imel take težave.
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Xserces ::

Imaš EaseUS Todo Backup, Acronis True Image, Paragon Backup & Recovery in še dosti drugih za lokalni backup
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Xserces ()

Kleemen ::

Lokalni iz diska na disk. Nevem ker nimam nobenega programa za backup na macbooku gre vse preko time machine avtomatsko ali rocno.

Kleemen ::

Torej kakšen predlog? Bom poslal na servis, ampak ker verjetno z diskom nič ni narobe ga bodo samo pregledali in vrnili.

Kleemen ::

Sedaj mi je naredilo backup do 90gb od skupno 240gb, se ustavilo in to je to. :D

Kleemen ::

Trdi disk sem poslal na servis in kot sem predvideval so disk stestirali in je z njim vse ok. Torej kaj bi lahko bil problem? Backup delam preko Time machine na Apple Macbook, tako da kakšnih nastavitev ni saj se disk samo priklopi in sam naredi backup, ročno ali avtomatsko.

Han ::

Piši na WD podporo...

Kleemen ::

Glede na to da mi na uradnem servisu WD in uradnem Apple servisu ne znajo pomagat sem se odločil, da disk prodam. Kateri disk mi priporočate da kupim za Apple OSX da bo sigurno delal backup? Do sedaj sem imel vedno WD in ni bilo problemov, ampak očitno moram zamenjat znamko oz. model diska.

crniangeo ::

firmware za disk ni ?
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

opeter ::

Jaz uporabljam samo navadno USB 3.0 ohišje od Inter-Tech*, v tem pa je Toshibin disk 1 TB disk.
Ta mi deluje že več kot dve leti, tako v MacOS kot pod Windows 10 (bootcamp).

Sem zdaj direktno preveril:


Cena takrat je bila okoli 7 evrov.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Kleemen ::

Firmware je posodobljen in zadnja verzija, tako da tudi to ni povezano s tem problemom očitno.

Cena ni problem, glavno da dela. Imam dva trda diska, enega za arhiv, drugega za backup + ssd na računalniku. Brez backupa sem že več kot en mesec.

Han ::

Si na tem problematičnem WD tudi izbrisal VSE particije (tudi skrite, v kolikor obstajajo)? WD orodje namreč ne odstrani morebitne VCD particije, ki lahko povzroča zgago...

https://support-en.wd.com/app/answers/d...

Kleemen ::

Glede na to, da je nov s trgovine je imel verjetno vse pobrisano? Potem sem ga pa večkrat formatiral, ampak to verjetno nima veze s tem, glede na to da že od prvega priklopa ne deluje backup oz. dela in se potem kar naenkrat ustavi.

crniangeo ::

kaj uporabljas za vezni člen (adapter?)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Kleemen ::

Kakšen vezni člen? Preko usbja imam povezano na prenosnik.

crniangeo ::

pa ti ta usb ok dela ? da ne gre morda v kaksn "sleep" * _=
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Kleemen ::

Ja saj pravim, da sem imel prej enak disk, samo prejšnji model in je tri leta delal brez problema preko istega usbja.

Han ::

Dvomim, da je bil enak - identičen - isti. Dandanes na takšne zapakirane diske namestijo marsikaj, tudi kontrolerji in diski kot taki so drugi...

Kleemen ::

Enak ne, samo novejši model. Prvi je bil iz leta 2015-16 WD Passport Ultra, tale je iz leta 2018-19 WD Passport. Oba imata auto backup in vizualno sta drugačna, ostalo naj bi bilo isto. Tale ima še My Cloud, ki pa verjetno nima veze z backupom.

Kleemen ::

Na mimovrste so mi dovolili izdelek vrniti s tem, da ga povrnem na tovarniške nastavitve. Kako to opravim na WD disku? Format na APFS bo dovolj?

Han ::

Kleemen ::

Hvala in kateri programi so na začetku na disku? Če se ne motim za Windowse ali tudi OSX?

There's no option to factory restore a WD My Passport Ultra. However, you can format the unit to NTFS and copy all associated applications and manuals from WD's site in order to mimic the unit's factory contrition.

Han ::

Očitno imaš dve levi roki...

https://support-en.wd.com/app/products/...

Na 5:20 vidiš, kaj je na novem disku...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Kleemen ::

Vsega tega kar je na 5:20 ni na strani od WD. Celotne mape od WD Discovery in WD Software Offline Installers naprimer. Pa Readme.txt tudi ne. Sem pa naložil WD Discovery in WD Drive Utilities za osx če ne bo dovolj pa naj ga pošljejo nazaj ali sami uredijo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zunanji disk 2.5

Oddelek: Kaj kupiti
132240 (1653) alpha1
»

težave z zunanjim diskom

Oddelek: Strojna oprema
71191 (992) MIHAc27
»

Trdi disk (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9612146 (10120) radmannsdorf
»

Kateri prenosni trdi disk?

Oddelek: Kaj kupiti
213958 (3201) JayKay
»

Razlika med zunanjim diski velikosti 2.5' in standardnimi

Oddelek: Pomoč in nasveti
51359 (1310) Zheegec

Več podobnih tem