» »

mylemon

mylemon

«
1
2 3

timotejs ::

Zanima me če se da pri mylemonu plačati po povzetju, saj deli za računalnik pridejo več kot 200€ ceneje kot pri katerikoli slovenski trgovini. Zanima pa me tudi kakšne izkušnje imate z to trgovino. In kako je z poštnino in garancijo.

galu ::

Plačat moraš na tekoči račun. Glede garancije so baje super, dobiš pa pošiljo nekje v roku 5-7 dni po tem ko jim pošlješ denar.
Tako to gre.

timotejs ::

Aha hvala.

LapD ::

pri naročili iz tujine pač ne gre po povzetju... jst z mylemon še nisem imel težav, zaenkrat je vse prišlo v roku 2-3 dni, z garancijo še nimam izkušenj in upam da jih tudi ne bom imel :D
web&motion designer

NoBody- ::

Me samo zanima če pošiljajo tudi v SLO al je treba pošiljko dvignit na eni izmed pošt v Avstriji. Prav tako me zanima če bi se lahko do njih gor zapeljal in kupil vso potrebno robo?

lp

Dr_M ::

Robo posljejo v Slo, postnina je okoli 20€ (+- nekaj drobiza).
Ko sem sam narocal, sem v ponedeljek nakazal denar, v petek je bila roba pri meni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TOP ::

Ja sej cene majo ful dobre nekaj kar profitiraš sam kaj ko ne poznam Avstriskega jezika in je pol težko naročit,ker ne zastopm

bluefish ::

sam kaj ko ne poznam Avstriskega jezika
To bo nemščina. Potek naročila pa je itak univerzalen in se ne razlikuje dosti od drugih tujih angleških strani.

Dr_M ::

Tudi jaz ne znam nemsko, pa nisem imel tezav pri narocanju.
Sem si pa malo pomagal z google translate.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kmetek ::

plačilo samo preko bank? nimajo american express ali diners?

bluefish ::

Le Visa in MasterCard očitno. Sicer pa je bančno nakazilo smešno poceni.

phys ::

Jaz sem imel pa z Mylemon same težave. Želel sem kupiti komponente na firmo, torej brez davka. Najprej so potrebovali en dan, da so mi rekli, naj jim pač nakažem brez davka. Ko sem jim omenil predračun (Proformarechnung), so rekli, da ga lahko pošljejo skupaj s paketom. To mi pa nič ne koristi, ker ga potrebujem, da lahko sploh plačam stvari. Na maile odgovarjajo zelo počasi, na telefonih so pa dosegljivi samo zjutraj. Ko sem jih poklical, so rekli, da bodo takoj zrihtali, ampak sem mail dobil komaj drug dan.
Na koncu sem preklical naročilo.

NazgulRR ::

Me samo zanima če pošiljajo tudi v SLO al je treba pošiljko dvignit na eni izmed pošt v Avstriji.
lp


Mene tudi zanima, če je ta možnost na voljo.

TehDucky ::

V Slovenijo ziher pošiljajo (glej komponente v podpisu), zdej če te pa zanima za tadrugo možnost (vprašnje si postavil dvoumno :P), mislim da nebi bilo problemov. Sam ne vem pa kako to poteka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

NazgulRR ::

Pošiljanje v Slovenijo stane okrog 20EUR. To že vem. Ampak bi si raje naročil na pošto v Avstrijo - "postlagernd". Da grem na pošto in tam prevzamem. Poštnina bi bla dosti nižja. Pri kakih cenejših stvareh bi se to bolj splačalo, ker drugače pride s poštnino 20EUR že skoraj na slovenske cene.

Dr_M ::

Ene komponente se ti res ne splaca kupit.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

potepuhec ::

Posiljajo na posto pa tudi placas lahko po povzetju ce ti posljejo na posto v A, samo je potrebno placati se nekaj posti za placilo po povzetju samo ne vem vec tocno koliko 1-2EUR mislim.

LeQuack ::

Jaz sem ravno naročil en Asus prenosnik pri njih, denar nakazal prek banke. Je pa res, da je sedaj kar naenkrat čas dostave poskočil od 1-2 dni vse tja do 3 tednov. Tudi cena je poskočila za 70EUR odkar sem ga kupil, jaz sem sicer plačal še staro ceno.
Upam, da ne bo kakšnih nategov iz njihove strani, ocene na geizhals.at imajo zelo dobre, če pa pregledaš samo tiste, ki so pustili negativno mnenje, imajo podobne težave kot jaz. Se pravi naročili so artikel, ki naj bi bil na zalogi in se je potem izkazalo da ni, potem pa so čakali tudi po en mesec in jih večina prekinila naročila. Potem pa še kak mesec čakanja, da ti vrnejo denar. Upam, da se motim in bodo poslali v predvidenem roku, če bodo začeli zavlačevat bom kar storniral.

Kaj zdaj bo pa kar konc teme?
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

tomos ::

mene pa zanima, če lahko pri mylemon.at plačam preko BankaNet-a in me zanima kaj moram izbrati pri naročilo, da bom plačal na tak način?
LP

tomos ::

kako naj vem, da matična gigabyte ud3h 890gx podpira moje rame? corsair xms3 4gb cl8 1600MHz ?
kateri je najcenejši način plačila pri mylemon.at?
LP

LeQuack ::

tomos je izjavil:

kako naj vem, da matična gigabyte ud3h 890gx podpira moje rame? corsair xms3 4gb cl8 1600MHz ?
kateri je najcenejši način plačila pri mylemon.at?
LP


Za kompatibilne rame maš tukaj spisek:
http://download.gigabyte.eu/FileList/Me...

Kar se pa tiče kupovanja na mylemon je najcenejši način vsekakor predplačilo (vorkasse) oz. nakazili prek banke. Kar pomeni da na spletni banki izpolniš SEPA obrazec za čezmejna plačila (ali pa greš na bančno enoto in ti tam izpolnijo) in v roku nekje 2 delovnih dni bo denar pri njih, šele potem bodo stvar poslali. Podatke za SEPA obrazec maš tukaj:
http://www.mylemon.at/information,text,...

Za dostavo v Slovenijo je to pravzaprav edini možen način plačila, kreditne kartice sprejemajo samo avstrijske, prav tako je plačilo po povzetju samo za Avstrijo.
Quack !

LeQuack ::

tomos je izjavil:

mene pa zanima, če lahko pri mylemon.at plačam preko BankaNet-a in me zanima kaj moram izbrati pri naročilo, da bom plačal na tak način?
LP


Tu imaš še konkreten primer izpolnitve podatkov za Mylemon za SEPA obrazec v online banki (Sparkasse v mojem primeru), klik za povečavo:

Quack !

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: bluefish ()

bdoxx ::

Kaj kompov ne sestavlajo skupaj ali pač?

LeQuack ::

Dvomim, ampak vse je možno :) Vprašaj jih sej znajo angleško (sicer bolj polomljeno).
Quack !

bdoxx ::

ok sporočim, ko dobim odg. :)

black ice ::

Nisem vedel da je Lemon trgovina v Feldbachu. 8-O

hotlips ::

Zdravo!
A so se zadeve kej porihtale, pri naročanju na podjetje? In če je kdo v zadnjem času kej tazga izvaju, če mi lahko mal postopek opiše, ker jaz in nemščina na žalost nisva več na Du.

lp.hl

kos1 ::

black ice je izjavil:

Nisem vedel da je Lemon trgovina v Feldbachu. 8-O

marsikaj je tam..tudi odlicna porodnisnica kamor zahaja mnogo nasish stajerk

black ice ::

OT: Za porodnišnico vem, je tudi mama tam povila pred leti.
Moram pogledati točen naslov, enkrat se bom odpravil v trgovino. Itak sem naslednji mesec in pol vsak dan tam.

st0jko ::

Kdo ve, kako dolgo traja, da se izvede plačilo prek klika? Namreč predvčerajšnjim sem plačal, pisalo je da bo plačilo izvedeno naslednji dan, torej včeraj, do danes pa še nisem prejel potrdila o prejemu plačila iz mylemon. Je šlo kaj narobe, ali je normalno, da malo dlje traja?

@edit
Pozabite. Pravkar prišel mail da so dobili denar. =)
keks?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: st0jko ()

HighBane ::

Jaz sem plačal prek i-neta in jutri bo eden teden od nakazila (označil sem kot nenujno), samo mi še zmeraj niso potrdili prejetja. Podatke, ki sem jih napisal v nakazilo sem še enkrat preveril in so pravilni. Saj je najbolj pomemben IBAN in BIC? Zdaj ne vem kaj naj naredim.
Od stvari ki so mi jih poslali nisem uporabil Kontonummer in BLZ.

LeQuack ::

Kontonummer in BLZ ne rabiš. Najbolj pomembna sta IBAN in BIC, ter pa tudi to, da daš pod namen številko naročila. Pokliči na banko, če vejo kje je denar obstal :)
Lahko pa tudi, da so tam Avstrijci na dopustu in niso registriral nakazila še.
Quack !

HighBane ::

LeQuack je izjavil:

Kontonummer in BLZ ne rabiš. Najbolj pomembna sta IBAN in BIC, ter pa tudi to, da daš pod namen številko naročila. Pokliči na banko, če vejo kje je denar obstal :)
Lahko pa tudi, da so tam Avstrijci na dopustu in niso registriral nakazila še.


hvala, res upam da je kak dopust drugač sem vrgel skozi okno kar nekaj denarja :(

svetetko ::

Zdravo!
Je morda kdo za deljenje poštnine? Sam bi rad opravil nakup v naslednjih dneh, pa bi si lahko še s kom razdelil stroške pošiljanja. Lahko se menimo tudi prek zasebnega sporočila.
LP

psyke ::

hotlips je izjavil:

Zdravo!
A so se zadeve kej porihtale, pri naročanju na podjetje? In če je kdo v zadnjem času kej tazga izvaju, če mi lahko mal postopek opiše, ker jaz in nemščina na žalost nisva več na Du.

lp.hl


jaz tudi razmišljam o nakupu prek firme. najrajši bi se kar tja zapeljal. A to je dejansko prava trgovina in so v živo iste cene kot online?

bxxx ::

psyke je izjavil:

hotlips je izjavil:

Zdravo!
A so se zadeve kej porihtale, pri naročanju na podjetje? In če je kdo v zadnjem času kej tazga izvaju, če mi lahko mal postopek opiše, ker jaz in nemščina na žalost nisva več na Du.

lp.hl


jaz tudi razmišljam o nakupu prek firme. najrajši bi se kar tja zapeljal. A to je dejansko prava trgovina in so v živo iste cene kot online?


Ker sem glih včeraj pisal mail s tem vprašanjem...



Hello,

no sorry, we do not have a pick up store here in Feldbach. We just deliver items to your customers, thanks a lot!


Mit freundlichen Grüßen
Mag. Alexandra Eiper
mylemon / Support & Service Center


Lemon Technologies GmbH
Geschäftsführer: Patrick Harpf & Thomas Hopfer
Bürgergasse 6 / 8330 Feldbach / Österreich
UID: ATU65194167 / Firmenbuchnummer: FN328146v
t +43 (0)59 002 / f +43 (0)59 002 1000
http://www.mylemon.at



Bürozeiten: Montag bis Freitag, 08:00 - 12:00 und 13:00 - 17:00 Uhr.


lp

psyke ::

aha, hvala. no nekaj me še zanima, ali ti oni sestavijo računalnik sami ali ti pošljejo komponente, oz. je možnost da ti sami sestavijo in ali je zastonj?

strip ::

Zdravo, tudi jaz se odlocam za nakup novega PCja in slucajno sem zajadru na mylemon...ce primerjam z slovenijo je stvar ~140EUR cenejsa kar se moje konfiguracije tice. Ker sam se nisem kupoval v tujini, sploh pa ne v spletnih trgovinah me zanima kako je z dostavo, se postnina placa na cel paket, al na vsako komponento posebi? Mate kej izkusenj s tem ce stvari pridejo v enem kosu na naslov, al delajo z njimi kot "svina z mehom" :D Hvala!

tule je pa se racunlanik za primerjavo
PROC http://www.mylemon.at/artikel,nr,279191...
PLATA http://www.mylemon.at/artikel,nr,277719...
GRAFA http://www.mylemon.at/artikel,nr,304333...
RAMI http://www.mylemon.at/artikel,nr,249049...
DVD http://www.mylemon.at/artikel,nr,240478...
DISK http://www.mylemon.at/artikel,nr,196180...
NAPAJALNIK http://www.mylemon.at/artikel,nr,279858...
OHIŠJE http://www.mylemon.at/artikel,nr,246149...

cena 688EUR ... najcenejsa varjanta ki sem jo jaz nasel je bila ~820EUR

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: strip ()

galu ::

PPT je na celotno pošiljko (cca 15-20EUR), kompov pa NE sestavljajo (vsaj ne da bi jaz vedel..). Paket pa je v kar dobrem stanju (poštarski. Sama embalaža predmeta pa je čist vredu).
Tako to gre.

strip ::

hvala za odgovor, mislm da se bom kr odlocu za nakup pri sosedih :)

kmetek ::

samo 500gb disk?

TeraTM ::

Imam eno vprašanje. A ima slučajno kdo namen v kratkem naročiti kaj v tej trgovini, kupil bi namreč ta napajalnik : klik sam še nisem naročeval pri njih. Dam zraven za stroške dostave. :))

st0jko ::

Na tej trgovini so imeli par dni nazaj grafično 9500gt 1GBddr2 za 6EUR. Napaka očitno, ampak vseeno sem naročil in plačal dve. Mislite da bom dobil?

>:D
keks?

cinkaCR7 ::

st0jko je izjavil:

Na tej trgovini so imeli par dni nazaj grafično 9500gt 1GBddr2 za 6EUR. Napaka očitno, ampak vseeno sem naročil in plačal dve. Mislite da bom dobil?

>:D

lol, če je naročilo potrjeno je potrjeno. Mogoče se bo komu somljivo zdelo in te bo kontaktiral, če te pa ne bo bodo verjetno poslali, sam neveš kaj. Lahko da ti samo pakungo pošljejo :))
Osebno menim, da boš paket dobil.

st0jko ::

cinkaCR7 je izjavil:

lol, če je naročilo potrjeno je potrjeno. Mogoče se bo komu somljivo zdelo in te bo kontaktiral, če te pa ne bo bodo verjetno poslali, sam neveš kaj. Lahko da ti samo pakungo pošljejo :))
Osebno menim, da boš paket dobil.


Potrjeno, potrjeno... Tudi potrdilo, da so prejeli denar, sem že dobil. :) Poštnina je bla tolk ko dve grafični.
keks?

kmetek ::

ni nujno, edino fizično v trgovini ti mora trgovec dati....na daljavo in preko kataloga pač ne.

Dr_M ::

V enih drzavah imajo to dobro reseno. Prodat ti morajo po ceni, ki je veljala v trenutku narocila (oz sklenitve pogodbe)
V nasi banana republiki tega verjetno ni, mogoce pa v AT imajo tak sistem :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spy ::

Dr_M je izjavil:

V enih drzavah imajo to dobro reseno. Prodat ti morajo po ceni, ki je veljala v trenutku narocila (oz sklenitve pogodbe)
V nasi banana republiki tega verjetno ni, mogoce pa v AT imajo tak sistem :)

V fizični trgovini tovrstno pravico lahko uveljaviš z lahkoto, še zlasti s fotoaparatom ;) Tudi v našem ubogem umirajočem dildostanu...

DonMatejo ::

tudi v naši "banana" republiki to velja. Torej v lov za napakami, za izdelki s ceno 0 EUR, saj so zastonj. Te pa trgovina načeloma pokliče in prijazno prosi če razumete napako. če se vam da pričkat, navali narode.

kmetek ::

In vi ste še na koncu veseli, a? Kaj če bi vi delali v taki trgovini, vaša punca, žena, mož?
Ste 100% nezmotljivi?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

nov pc gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
698976 (8061) fr4nc
»

Katero GTX 560 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
659927 (8172) SloMaster
»

gaming rig do 800€

Oddelek: Pomoč in nasveti
331627 (1364) jazbec
»

5850 ali 460 ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10212858 (10829) 69charger
»

mylemon.at (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
769612 (5853) cvetyyy

Več podobnih tem