» »

i: bančne transakcije v času vikenda

i: bančne transakcije v času vikenda

Ijus ::

Zdravo.

Banke izvajajo denarne transakcije (tudi mednarodne) v času vikenda?
Danes - malo prej - sem videl da so mi iz tujine dali nakazat denar.
  • spremenil: Ijus ()

Apple ::

Datum valute je danasnji?
LP, Apple

DC- ::

Ne.

Banke delajo obdelave zgolj v delovnih dneh.

krneki0001 ::

Medbančni plačilni promet deluje od 5h do 16:30 pri vseh bankah v sloveniji.

Lahko je bilo nakazilo že dano prej, pa je potem nočna obdelava obdelala podatke in ti "dostavila" denar na račun.

Edina plačila ki delujejo normalno, tudi po zaključku plačilnih sistemov, so prenosi iz enega na drug račun v okviru iste banke.

N0t0ri0us ::

nekateri nujni nalogi delujejo tudi ob sobotah.

carota ::

Po vsej verjetnosti je nekdo na banki, ki sprinta podatke o transakciji, jo na roke podpiše in vloži v mapo ter na koncu dneva vse nese v arhiv. Ne znam si drugače pojasniti zakaj v tretjem tisočletju to ne bi šlo v nekaj sekundah naprej.

Miha 333 ::

Nekoč, še preden smo bili del evra, se je plačilo posebnih položnic (ne pa tudi navadnih položnic BN-01) izvedlo isti dan, če si na banki plačal do 19. ure in celo v soboto do 12. ure. Ko smo dobili UPN, pa smo nazadovali, saj je sedaj treba na banki plačati do 15.30, da gre isti dan naprej in to samo ob delavnikih brez sobot. Napredek. Aja, pa še to, da moraš sedaj v primeru ročnega izponjevanja položnice nekatere podatke napisati 2x (na položnico in na potrdilo), včasih pa so se samodejno kopirali na drug izvod - potrdilo. Tega res ne morem smatrati kot napredek.

Ijus ::

Mnja. Jaz sem šel pol na googla gledat za bančne transakcije pa našel nek PDF od banke NLB kjer imam odprt račun. Odprl. Pregledal. Ni velik: 1 1/3 strani. Nč jasn.
Sej načeloma se mi nič ne mudi. Bom pač šel v ponedeljek na bankomat enkrat pred opoldnevom pa pogledal ko najbrž že bom mel nakazan. Zoprno mi je sam po nepotrebnem jt na bankomat pogledat če lahko tle vprašam - da ne hodm po nepotrebnem dihat svež zrak in mešat molekule in spreminjat tok prihodnosti ter s tem povzročit kje v kraški jami al recimo sred atlantika kak orkan al da komu kak kapnik na glavo pade pa da se po možnosti onesvesti.

Dal sem withdrawat priigran denar na bet365 pa oni najprej pregledajo zahtevek pa odobrijo (kar kokr sem opazil vedno traja in to full) in sem včeraj enkrat okol 16:00 videl da je šlo nakazilo naprej. Da ni blo več možnosti preklica withdrawanja.

krneki0001 ::

carota je izjavil:

Po vsej verjetnosti je nekdo na banki, ki sprinta podatke o transakciji, jo na roke podpiše in vloži v mapo ter na koncu dneva vse nese v arhiv. Ne znam si drugače pojasniti zakaj v tretjem tisočletju to ne bi šlo v nekaj sekundah naprej.


Nope, podatki se nabirajo v datotekah, ki se ponoči v batch obdelavah obdelajo.

Miha 333 je izjavil:

Nekoč, še preden smo bili del evra, se je plačilo posebnih položnic (ne pa tudi navadnih položnic BN-01) izvedlo isti dan, če si na banki plačal do 19. ure in celo v soboto do 12. ure. Ko smo dobili UPN, pa smo nazadovali, saj je sedaj treba na banki plačati do 15.30, da gre isti dan naprej in to samo ob delavnikih brez sobot. Napredek. Aja, pa še to, da moraš sedaj v primeru ročnega izponjevanja položnice nekatere podatke napisati 2x (na položnico in na potrdilo), včasih pa so se samodejno kopirali na drug izvod - potrdilo. Tega res ne morem smatrati kot napredek.


S SEPA standardom smo šli 50 let nazaj tudi po varnosti, ne samo po počasnosti.

V času plačilnih sistemov v domovini pred SEPA je moral biti vsak račun vpisan v sistem in zaveden pri banki slovenije, drugače se denarja niti ni dalo nakazat. Po SEPA standardu lahko nakažeš denar na katerokoli cifro, le da se ujema kontrolka.

Zgodovina sprememb…

krneki0001 ::

Ijus je izjavil:

Dal sem withdrawat priigran denar na bet365 pa oni najprej pregledajo zahtevek pa odobrijo (kar kokr sem opazil vedno traja in to full) in sem včeraj enkrat okol 16:00 videl da je šlo nakazilo naprej. Da ni blo več možnosti preklica withdrawanja.


Sam sem prodal par bitcoinov na kraken.com v nedeljo zvečer, si nakazal denar na transakcijski račun in dobil denar v torek zjutraj.

Ijus ::

krneki0001 je izjavil:

Ijus je izjavil:

Dal sem withdrawat priigran denar na bet365 pa oni najprej pregledajo zahtevek pa odobrijo (kar kokr sem opazil vedno traja in to full) in sem včeraj enkrat okol 16:00 videl da je šlo nakazilo naprej. Da ni blo več možnosti preklica withdrawanja.


Sam sem prodal par bitcoinov na kraken.com v nedeljo zvečer, si nakazal denar na transakcijski račun in dobil denar v torek zjutraj.



Kaj bi se smejal, če bi se ti zgodil': "... in dobil denar v torek nazaj." Haha.

Sorry.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitstamp nakazilo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kriptovalute in blockchain
12841696 (8862) buttcrack
»

Študent in denar (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5110434 (8351) Jerry000
»

Moneybooker/Srill (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6910165 (7034) Auba
»

PayPal - Moneybookers

Oddelek: Loža
274456 (3439) alless

Več podobnih tem