» »

Heatsinks za rame na r9500

Heatsinks za rame na r9500

rap3r ::

Zanima me kako kej hladite rame na svjih radeonih 9500 pro ali ne pro sej majo iste ta nove CPBje.
Mene mot un konektor gor sam z unmu bom že opravu ni problema.
Sprašujem predusem zato ker me zanimajo ideje ki ste jih uporabl za hladit:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

VASkO ::

radeona sem nesel enemu majstru, ki mi je konektor za napajanje prespajkal na zadnjo stran kartice (kot je na herculesih 9500 PRO) z njegovo opremo, ki posesa cin, tak da se ne vidi, da je doma narejeno. zgleda kot tovarnisko spajkanje. danes pa sem na RAMe zalimal hladilna rebra in jih pustil nekje 6 ur pod tezkimi knjigami - navijal se pa nisem, da bi videl, kako dobro gre. prej je delal na 333mhz (infineon 3.0ns) samo je po 5 minutah 3d nacina se vse sfukalo - se je pregrel RAM zgleda. bom videl, kako bo zdaj. no na GPU pa mislim dati se en bakren 1U rackmount hladilnik, samo ga nikjer ne dobim...

Fury ::

jest mam en p2 cooler razrezan na koscke 1.5x1.5 cm, ki se pol navzven razveji... pa dela dobr :) vroci so ko prasica tko da je kontakt dober :) uporabu sem pa zalmanov termalni lim

VASkO ::

nic ne pomaga to pasivno hlajenje - treba vsaj se neki tok zraka cez njih usmerit, ker ko se segrejejo, zadeva zacne artefaktat.

morphling1 ::

Sej to je logično, pasivno hlajenje pri takem segrevanju ne pomaga veliko, razen če bi bila površina močno povečana, ta pa pri malih ramsinkih, ni.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

Jst pridem s svojim r9500NP ki ima gor hynxe 3.6ns le na 308mhz kar je vec se delajo artefakti, kar pa me zelo
cudi glede na to da sem z Herculesom r8500LE z lahkoto prsel na 310mhz pa je mel gor 4ns ram...;( In tud mislim da kaj velik
ram sinki ne bodo pomagal razen ce ne bi bili bakreni katerih pa ni za dobit(Morph usmili se naz, pa ze enkrat pa naredi
eno serijo bakrenih reber. Amen;) )...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Fury ::

ne, ne, je povrsina kr orenk vecja :) vsak heatsink je visok cca 3cm in ima ene 5 reber gor .. res je velik :) + v ohisju imam veter :) tko da ce je ohisje zaprto je dosti boljsa situacija glede gretja ramov.. ce ga odprem in ne piha dobro cez se dost bolj segrejejo... sem priobil kaksnih 15mhz na ramu s temi sinki... tko da kar deluje :) zdej dam lahk na 315 pa dela normalno.. prej sem dal na 315mhz pa je cez kaksnih 20 minut zacel vse artefaktirat :) stabilna meja je bla nekje okol 300 mhz

VASkO ::

mene pa zanima, ce mas kako serijo vodnih resitev za 9500pro kartice? (nekaj takega, kot si mel za 8500 serijo)

ker enkrat, ko ma clovek CPU blok, bi rad vse pod vodo spravil

morphling1 ::

Če bi imel sam to kartico bi to že naredil. Samo taka zadeva mi vzame preveč časa, ki ga trenutno nimam. Še prej bi moral premeriti te kartice in narediti design. Mogoče čez nekaj časa, če se bo ena zadeva izpeljala po planu...
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

freejack ::

morph: sam a ne bi blo potem boljš, da bi namesto na vsak ram nalepil tisto 3x1 rebro, naredil 1 rebro za dva rama? Skratka, namesto dvakrat 3x1 daš npr. 3 al 4 x 6, al kaj takega, da z enim kosom pokriješ dva. S tem dobiš večjo izmenjevalno površino, pa še vent bo to rebro boljš hladil.. A ne?

morphling1 ::

Sem slučajno trdil kaj drugega :) Seveda da je bolje, samo včasih je težje to izvesti.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

rap3r ::

Jah treba je pobrust heatsinke tko, da lahko un uporcek k je med rami, lepo pride v lukno na heatsinkih.
Pol je pa ql, sam...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Fury ::

jest sem razmislu, pa sem ugotovil da ni tok boljse, da bi se splacal tist brusit (nimam aparatov in bi mogel rocno) ce pa mas masino/dreml karkol.. pol pa niti ni problem :)

Dr_M ::

najbols je ce ma usak cip svoj hladinlik, ker rami niso cist ravno prilotani gor. pa cim debelejse jedro more met hladilnik, pa visoka rebra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

THX ::

tudi jaz imam r9500 in bi nekak rad shladil rame...
sm že neki iskal rebra pa nism mel kej dost uspeha, zato me zanima če kdo ve, kje majo kšna primerna rebra. kartica je na tanovem pcbju, torej so rami v vrsti, zato bi rad hladilnik, ki bi pršu čez vse skupi in zadeo kvalitetno shladil.

Clemento ::

Kot kaze se spet prodajajo r9500NP z L shaped ramom- se pravi r9700 PCBjem...prodaja jih NEWEgg
in kot kaze je so GPUji sedaj boljsi ker ta ki je na sliki naj bi se vsajka zmodala brez Artefaktov
ce le ima 3.3ns ram...ker obstaja se 3.0ns vezija ki pa se ne da(sam se pa nivija tok bols nezmodana;) )
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

freejack ::

Da rami niso ravno prilotani gor... Damn, na to pa nisem pomislil, ja to pa je problem pol. No ja, sam vseen bi lahk dal malce večjo površino rebra, kot tisto, ki je potrebna da ram pokrije,..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

radeon 9800se Saphir-navijanje problem

Oddelek: Navijanje
141078 (920) GUFY
»

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost? (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Navijanje
89041235 (23633) sharp
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714873 (4142) Gejmer
»

ali se splaca? ti4200->ti4400

Oddelek: Kaj kupiti
341797 (1436) mare87
»

navijanje radeona9000pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
754566 (3783) c3R4R

Več podobnih tem