» »

Kupljen rabljen računalnik - KATASTROFA!!

Kupljen rabljen računalnik - KATASTROFA!!

«
1
2

anelis nim ::

Pozdravljeni.

Na Bolhi sem kupila rabljen prenosni računalnik HP Compaq 61. Prodajalec je rekel, da je star okrog 4 leta, da ima naložene WIN10 SLO, 3 GB RAM, 320 GB DISK. Imel naj bi naložen najnovejši Office. Dodatno naj bi mi naložil še par drugih programov.
Ko sem računalnik dobila in ga prižgala, se je izpisalo samo tole:

Boot Device Not Found
Please install an operating system on your hard disk.
Hard Disk - (3FO)

Če prav razumem, na računalniku sploh ni inštaliran noben operacijski sistem. :(

Danes sem ga seveda vrnila in upam, da bom dobila vrnjen denar. Za ta računalnik sem odštela 100 EUR.

Že dvakrat sem temu prodajalcu pisala na Bolhi, pa se ne oglasi več, kar mi je čudno. Deloval mi je izjemno kompetentno ipd.

Kaj menite: a sploh ni inštalirano nič na računalniku?

Kaj ::

Bodi vesela, da je bil v paketu sploh računalnik in da se sploh prižge. Takle nakup računalnika na slepo je res neumnost.

Mare2 ::

Kaj je izjavil:

Bodi vesela, da je bil v paketu sploh računalnik in da se sploh prižge. Takle nakup računalnika na slepo je res neumnost.


Win 10 naj ne bi bil problem naložiti, če vse drugo dela.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

shadeX ::

Po domače, mal te je nategnu, če ti je napisal da je vse inštalirano gor.

Če vse drugo dela, windowsov ni problem dat gor.

N0t0ri0us ::

Verjetno si mu poslala računalnik nazaj z 100€ odkupnine? Ali si mu samo poslala računalnik nazaj brez odkupnine in zahtevaš, da ti sedaj vrne denar?

Kakorkoli.. Če te je imel namen nategnit te bo nategnil.. razlika je samo v tem, da če si mu poslala nazaj z odkupnino bo računalnik 14 dni na pošti, potem ga pa dobiš nazaj in plačaš dvojno poštnino. Če si mu ga samo poslala nazaj bo on računalnik prevzel in od njega ne bo več ne duha ne sluha :))

Opcija je tudi, da ti je on poslal delujoč računalnik in so poštni uslužbenci med "prekladanjem" pošiljk uničili disk.

anketar ::

nevem no, če neki kupujem za 100 evrov bi najbrž preveru osebno, če deluje, če to ne bi bilo možno bi pač privarčeval neki keša in kasneje kupil stvar, če pa nujno rabš pa si lahka tud v knjižnci izposodš laptop proti plačilu seveda

AapocalypseE ::

Najlažje je pametovat po forumu :))

Anelis, a nimaš kakšnega moškega zraven sebe, da bi to uredil po moško? :)

Zgodovina sprememb…

mgermo ::

In kaj naj on uredi po moško? Gre do tipa in ga s tičem po čelu?

AapocalypseE ::

Itak :D

Država fkurcu pol pa še me bo nek nategun jebal zarad laptopa? Ne se hecat...

m0LN4r ::

Povezava do uporabnika na bolhi? Napisi malo kdo je to itd.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

AapocalypseE ::

To je tudi zaželjen podatek ja, da vsi, ki imate slabe izkušnje na bolhi, da še napišete kdo je to.

solatko ::

Ta jajc je s sistemom vred, vreden 50€. 10-ka verjetno sploh ne zalaufa.
Delo krepa človeka

MasterTade ::

HP pa še 4 leta star..Denar dobi nazaj pa kupi kaj drugega..Drugače pa če ne gre za osebni prevzem se vedno pozanimaj približno od koga kupuješ če ne te tak nategnejo da je vesele
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

anelis nim ::

m0LN4r je izjavil:

Povezava do uporabnika na bolhi? Napisi malo kdo je to itd.


nima nobenega oglasa več; tistega z računalnikom je zbrisal.
http://www.bolha.com/uporabnik/uros_xx

To je pa njegov naslov: Uroš Nišavić, Dolenjska cesta 45D, 1000 Ljubljana

No, danes mi je končno odpisal in dejal, da mi je vse inštaliral in da se je verjetno disk iztaknil.

MasterTade je izjavil:

HP pa še 4 leta star.

kaj pa je narobe s HP-jem???? a ni to najboljša znamka za računalnike?
in 4 leta star se ti zdi dosti???
jaz pišem s HP-ja, starega 8 let in sem ful zadovoljna z njim.n8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BorutK-73 ()

PredatorX ::

Bl kot ne je vsaka znamka lahka jajc.. razen tistih znam, ki majo laptope 700EUR+ Kjer se najde dober proc, harddrive in dGPu-M.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PredatorX ()

737 ::

Kvaliteta 4 leta starega HP-ja je na žalost na ravni Acerja. Starejši so bili še ok. Pravijo pa, da se zopet popravljajo.

MasterTade ::

Odvisno od uporabnika, s hp-ji je pa ponavadi največ problemov, še posebej ko gre za pregrevanje..Sem imel toshibo satellite cca 700€, po 4 letih je bil skoraj kot nov, s tem da sem ga vmes parkrat odprl sčistil,...pa 2 bateriji menjal
Mors omnia aequat

bambam20 ::

Men najde pod Compaq 61 - Compaq Presario CQ61 ?

Notri pa AMD sempron :))

solatko ::

Odlična zadeva za podstavek za rože:)
HP že dolgo ni dobra znamka - je med brand name, kvečjemu najslabša.
Delo krepa človeka

anelis nim ::

737 je izjavil:

Kvaliteta 4 leta starega HP-ja je na žalost na ravni Acerja.

A Acer je slaba znamka?

bambam20 je izjavil:

Men najde pod Compaq 61 - Compaq Presario CQ61 ?

Notri pa AMD sempron :))

Kaj to pomeni?

solatko je izjavil:

Odlična zadeva za podstavek za rože:)
HP že dolgo ni dobra znamka - je med brand name, kvečjemu najslabša.

Katera pa je najboljša?

Zgodovina sprememb…

loveJDM ::

anelis nim je izjavil:


solatko je izjavil:

Odlična zadeva za podstavek za rože:)
HP že dolgo ni dobra znamka - je med brand name, kvečjemu najslabša.

Katera pa je najboljša?


Pri novem vzameš tisto znamko,ki ti da največ garancije...pri rabljenih pa tak ne moreš vedet kaj kupuješ.

bambam20 ::

Dober ti je tole podtaknu za 100€.

mat xxl ::

Pa samo Winsi in Office stanejo preko 200 eur, kako vi pričakujete , da bo za 100 eur vse to pa še komp ???

TOP ::

Stanejo ja ma original,tukaj ni dal gor orginal verzijo.

mihec87 ::

mat xxl je izjavil:

Pa samo Winsi in Office stanejo preko 200 eur, kako vi pričakujete , da bo za 100 eur vse to pa še komp ???

Haha je licenca zraven? če ne je drag download..

Tilen ::

Ne mečite vseh HP prenosnikov v isti koš. Moj HP Elitebook G1 je super. 3 leta garancije tudi na baterijo. :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

korenje3 ::

ne vem kdo sploh še kupuje robo za 100€. take stvari nesejo ljudje na odpade. kupi nov računalnik za 1000€ in to je to za naslednjih 5 let.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

mihec87 ::

Ni treba za jurja...sam prej malo prečekirat..

loveJDM ::

Samo reees,3gb ram,320gb disk 100€,4leta star...v leclercu pa acer al asus 4gb ram pa tera disk 200€ nov

R1710 ::

Tilen je izjavil:

Ne mečite vseh HP prenosnikov v isti koš. Moj HP Elitebook G1 je super. 3 leta garancije tudi na baterijo. :)

Manemoj, napšiši še kakšno močno.
Ko ga razstaviš, pa točno vidiš kje so cigani šparali na ojačitvah pri Envy-ju.

MarkoMan ::

Sramotno kakšni odzivi!!! Ali so sami otroc se na SloTechu??

Če ti je prodal izdelek, ki ni kot je opisan imaš pravico zahtevati vračilo kupnine ali vzpostavitev stanja, kot je bilo obljubljeno v oglasu... Je pa v praksi to malcek tezje..

1.Probaj se lepo z njim pogovoriti, da naj vzpostavi stanje, kot je obljubljeno v oglasu, oz vrnitev denarja (kar bi raje)
2.Če ne bo hotel nič od tega mu povej, da se zavedaš svojih pravic, mogoče še grožnja s prijavo na policijo zaradi prevare, tožba,...itn
3.Prijava na Bolho ...
itn .. idej je še nekaj..

Upam, da ti uspe na lep način doseči željeno. Vrjetno ti je pa že sama izkušnja dobra šola..

Srečno.

p.s. sicer pa tudi ni tako težko inštalirat Windowsov in bi ti lahko z nekaj koraki pomagali tudi tukaj..
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MarkoMan ()

MarkoMan ::

Dodatno, stric google pravi da je 3FO error mozno odpravit:

1 Turn off your laptop
2 Disconnect the laptop and turn off the battery
3 Take off the hard drive and the CMOS battery
4 Leave the laptop without both batteries and hard drive for 5 minutes
5 Connect the laptop WITHOUT both batteries and hard drive and turn it on.
6 Wait until the display gives a signal
7 Turn the laptop off and disconnect.
8 connect the hard drive and the CMOS battery
9 Enter to the BIOS or SETUP.
10 Enable legacy settings and boot first from hard drive before any other drive
11 Now you will see the expected answer.

ey to solve this problem. Pres F10 go to Bios..System configuration... boot options...Legacy suport> enable and problem is solved Smiley Happy enjoy

BIOS setup, Advance >Boot options > Change it from Legacy to UEFI Hybrid.

You may also have to disable secure boot and/or delete the stored keys for it. This is especially true if you are replacing the hard drive.
vsak zacetek in zacetnik je tezek

Starscream ::

Takih stvari se ne kupuje na slepo, še več, ne kupuje se od tipov z bivše juge...še več, ne kupuje se od nategunov......in za konec, če kupuješ stvari v katere se ne spoznaš, za pomoč prosiš prijatelja, ki področje obvlada.

Skratka, skrajno sramotno je, da pred nakupom nisi odprla teme, ko pa si ugotovila, da si bila nategnjena in zato prikrajšana še za vse užitke, ki spadajo zraven, si pa odprla cry temo.....pojej svoj izdelek in pojdi naprej.

That`s all folks.

Ti zadrž svoje neumesne komentarje zase. Vsak sam najbolj ve kaj bo kupil in od koga. Kar se tiče pa tipov z bivše juge sem prodal že malo morje stvari tule gori in drugje pa nikoli težav, tko da ne govori neumnosti. Če si nategun si in boš ostal, narodnost tu nima veze.

MasterTade ::

korenje3 je izjavil:

ne vem kdo sploh še kupuje robo za 100€. take stvari nesejo ljudje na odpade. kupi nov računalnik za 1000€ in to je to za naslednjih 5 let.

Če imaš pa laptop za 1k samo za pet let si pač nespo
Mors omnia aequat

Phantomeye ::

Starscream je izjavil:

Takih stvari se ne kupuje na slepo, še več, ne kupuje se od tipov z bivše juge...še več, ne kupuje se od nategunov......in za konec, če kupuješ stvari v katere se ne spoznaš, za pomoč prosiš prijatelja, ki področje obvlada.

Skratka, skrajno sramotno je, da pred nakupom nisi odprla teme, ko pa si ugotovila, da si bila nategnjena in zato prikrajšana še za vse užitke, ki spadajo zraven, si pa odprla cry temo.....pojej svoj izdelek in pojdi naprej.

That`s all folks.

Ti zadrž svoje neumesne komentarje zase. Vsak sam najbolj ve kaj bo kupil in od koga. Kar se tiče pa tipov z bivše juge sem prodal že malo morje stvari tule gori in drugje pa nikoli težav, tko da ne govori neumnosti. Če si nategun si in boš ostal, narodnost tu nima veze.



resno??

MasterTade je izjavil:

korenje3 je izjavil:

ne vem kdo sploh še kupuje robo za 100€. take stvari nesejo ljudje na odpade. kupi nov računalnik za 1000€ in to je to za naslednjih 5 let.

Če imaš pa laptop za 1k samo za pet let si pač nespo


what? ce je bil tvoj namen kupit zmogljiv laptop, zaradi zahtev, ki jih imaš, jih tak laptop cez 5 let ne bo več dosegal. Kje tocno je tukaj "nesposobnost"?

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

fajn se počuti, ker ve da je sam nesposoben, in če reče nekomu, ki je daleč nad njem, nesposoben je to samozadovoljstvo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

D3m ::

In je OP rešila problem.
|HP EliteBook|R5 6650U|

opeter ::

MarkoMan je izjavil:

Če ti je prodal izdelek, ki ni kot je opisan imaš pravico zahtevati vračilo kupnine ali vzpostavitev stanja, kot je bilo obljubljeno v oglasu... Je pa v praksi to malcek tezje...


Recimo fizične osebe v Nemčiji zelo rade poudarjajo/izpostavljajo sledeče: "ker je to prodaja s strani fizične osebe, je vsaka vrsta garancije oz. reklamacije izključena".

Ampak to ni tako ... in ima končni kupec tudi v primeru nakupa rabljenih strani fizični oseb kar nekaj pravic. Predvsem pa si lahko odvetniki majejo roke.

Zanimivo branje za tiste, ki razumete nemško:
http://www.it-recht-kanzlei.de/gewaehrl...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

MasterTade ::

@Phantomeye če se gre že zaradi zahtev se za 1k računalnik sestavi in se ne splača kupovat laptopa. OP-ju zahteve niso pomembne (HP star 8 let), zato je kupovala hpja za 100EUR. Moj point je bil da se ornh laptop da imeti veliko dlje kot 5 let, da deluje povsem normalno. Mogoče bi prebral temo
@kurene Moj odgovor ni ciljal nate ampak na splošno; laptop za 1000EUR se ne splača kupovat če ga boš imel le 5 let..Razen če rad razsipavaš z denarjem..Če hočeš mašino daš malo več in ga sestaviš in bo zahteve lahko dosegal še kar nekaj časa.
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

MasterTade je izjavil:

@Phantomeye če se gre že zaradi zahtev se za 1k računalnik sestavi in se ne splača kupovat laptopa. OP-ju zahteve niso pomembne (HP star 8 let), zato je kupovala hpja za 100EUR. Moj point je bil da se ornh laptop da imeti veliko dlje kot 5 let, da deluje povsem normalno. Mogoče bi prebral temo
@kurene Moj odgovor ni ciljal nate ampak na splošno; laptop za 1000EUR se ne splača kupovat če ga boš imel le 5 let..Razen če rad razsipavaš z denarjem..Če hočeš mašino daš malo več in ga sestaviš in bo zahteve lahko dosegal še kar nekaj časa.


Jah, tako si oblikoval stavek. Sicer se pa da imeti še slabše računalnike več kot 5 let.

bambam20 ::

A bo kdo napisal, če je to stacionarc ali laptop? Men vrže glede na oznako , da je to laptop. V tem primeru pa za 100€ in tok star laptop ne more normalno delat.

V tem primeru kakšen elitebook za 3500€ z garancijo ali pa low buget nov laptop za 250-300€.

shadeX ::

Na Bolhi sem kupila rabljen prenosni računalnik HP Compaq 61.

dela ::

Avtorica, pusti zdaj to, katera znamka naj bi bila najboljša in podobne čenče. Če ti prodajalec ni v pomoč, si poglej tale video, izvijač v roke in vzemi pokrov dol (ti vzame manj kot minuto) ter poglej, ali je sploh trdi disk not. Lahko tudi poslikaš in prilepiš sem, pa ti bomo pomagali naprej. Trdi disk izgleda nekako takole
 zgoraj

zgoraj



 spodaj

spodaj



Najprej to ugotovi, potem pa lahko naprej rešujemo problem.

AapocalypseE ::

Prenosnik je odposlala po pošti nazaj...

dela ::

Se opravičujem, spregledal. No, v redu, naj ima ta nasvet za primer, da ga dobi po pošti nazaj :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

PacificBlue ::

Res ne vem, zakaj bi morala odpirat računalnik, da preveri prisotnost diska, če se pa to lepo v biosu da videt..

Kaj ::

PacificBlue je izjavil:

Res ne vem, zakaj bi morala odpirat računalnik, da preveri prisotnost diska, če se pa to lepo v biosu da videt..


Ženska, ki očitno ni domača na tem področju, bo morda hitreje ugotovila ali se pod pokrovčkom skriva srebrna HDD škatlica, če le-ta pokrovček odpre, kot pa se v BIOSu prikopala do pravega zavihka in iz vseh podatkov razbrala, kaj tam sploh kaj pomeni.

Kaj več pa je sploh brezveze tu pametovati. Naj prenosnik pokaže znancu, ki o vsem skupaj morda kaj več ve in ji po možnosti namesti sistem. Škoda da se sama muči, ker kot je očitno, ji do sedaj ni šlo ravno krasno.

MasterTade ::

@Phantom Ja sem drugače mislil ;((
Mors omnia aequat

Zgodovina sprememb…

dela ::

PacificBlue je izjavil:

Res ne vem, zakaj bi morala odpirat računalnik, da preveri prisotnost diska, če se pa to lepo v biosu da videt..


Se da videt, če ni iztaknjen ali ni elektronika diska pokvarjena. Če je, se pa nič ne da videt.

sodnicaN ::

ja glede na to kako pošta ravna s paketi je možno, da se je disk res samo iztaknil

sicer se tuki pojavi vprašanje zakaj tako pozen odgovor, jaz takoj kupcu recem da naj takoj stestira če je vse ok in to tud potrdi (oziroma še raje pa vidim če je prevzem v živo in to skupaj stestirava.... nazadnje sem prodal nek ram in sva s kupcem šla do njega domov, je dal v svoj računalnik stestiral kolkor je hotel in potem plačal.... in sedaj sva oba lahko dost zihr da mu nisem zanalašč prodal pokvarjenega, da je ob prevzemu delal, da ga ni on mogoče zanalašč pokvaril in se pol spomnil da sem takega prodal in tako naprej) in se težko pogovarjamo o kaki prevari.... mogoče vseeno crkne čez 2 meseca, ampak zato pa ima tudi račun in garancijo
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

poceni prenosniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
312916 (1681) modelno1
»

Življenjska doba računalnikov (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
559537 (7363) Seljak
»

Velik nateg Kuponko.si (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6816679 (13559) Brias
»

apple ali pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911169 (9047) m0LN4r
»

Prenosniki za DZ (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Problemi človeštva
44550745 (41649) enadvatri

Več podobnih tem