» »

Prenosniki za DZ

Prenosniki za DZ

jype ::

Kako najboljše, če so kupili zanikrne mid-range prenosnike? Saj ne, da si takšne zaslužijo, ampak komot bi kupili bistveno boljše.

mtosev ::

Prenosniki za 1500EUR niso mid range, ampak high end. pustimo to, da so dobili popust, ker so vzeli 150 komadov.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Fukomuko ::

bond007 je izjavil:

Če jih bojo res uporabljal 4-5 let, pol OK naj majo, glede na to, da je cena za dobljeno solidna... Ampak res minimalno 5 let nimajo kaj za čivkat glede hitrosti. Pa tut pol... naj jim samo nove baterije po (potrebi) kupijo, ostalo pa ma da zdrži, če je tak top quality ohišje, SSD je pa tut future proof.

So jih pa definitivno preveč nabavli (verjetno kr mal tko za rezervo), sploh ko vidiš Jankoviču podobne, ko operirajo še v 2012 le s papirji.


Si pa res optimist, če misliš, da imajo 2x daljšo življenjsko dobo kot npr. prenosniki za 600 €. Večino komponent prav enako zdrži.

šernk ::

thinkpad za 1500€+ midrange loooooool?


Predsednik državnega zbora Gregor Virant obžaluje visoke izdatke v času krize in pravi, da bodo morali biti sedaj poslanci bolj učinkoviti. "Državni zbor bi moral biti previden, računalnike bi moral nabaviti ceneje. Zdaj so računalniki hitri, bodo poslnci delali hitreje. To da imajo hitro orodje, me še utrjuje v prepičanju, da morajo preiti v brezpapirno, to je elektronsko poslovanje," je še dodal Virant.


kaj bodo delali hitreje? sam opravljam vse pomembne stvari na 6 let starem compu.

Na vprašanje, ali ne bi za delo poslancev zadoščali šibkejši računalniki, pa odgovarjajo: "Ker računalnike kupujemo za daljše obdobje (4-6 let) in jih med tem časom ne želimo dograjevati in nadgrajevati, ker je to dolgoročno dražje


zakaj potem pogoj da imajo prenosniki eno prosto režo za ram, če se jih itak ne bo nadgrajevalo?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

enadvatri ::

Med vsemi bedarijami, ki si jih vlade privoščijo, se mi zdi to še kar dobra naložba. Če želijo fensi prenosnike, naj jih imajo! To JE drobiž

To, da je bil razpis favoriziran, se mi zdi bedarija. Čisto po zdravi logiki; kaj če si gospoda soglasno zaželi prenosnik določenega proizvajalca in določen model? Jaz bi jim dopustil, da si to izberejo. Tudi izbira ThinkPadov se mi ne zdi slaba.

Najbolj me je zbodlo v oči to, da je razpis dobil nekdo, ki je že v času prejšnjega mandata tega predsednika vlade bolje posloval kot v vmesnem mandatu.

Karaya 52 ::

To se jim od place trga, beri prevoz na delo odpade s tem ko si je nekdo izmislil, da tej funkciji pripada sluzbeni prenosnik? Mogoce se pedikura in bon za wellness center? Da bodo delali bolj sprosceno? Vam pravim, da tile nimajo POJMA kaksna je situacija na trgu. Dobim mravljince v desni roki, ko slisim jamranje zaposlenega v JU.

mtosev ::

lahko bi vedo, da poslanci ne spadajo pod javne usležbence.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

bond007 ::

Fukomuko je izjavil:

bond007 je izjavil:

Če jih bojo res uporabljal 4-5 let, pol OK naj majo, glede na to, da je cena za dobljeno solidna... Ampak res minimalno 5 let nimajo kaj za čivkat glede hitrosti. Pa tut pol... naj jim samo nove baterije po (potrebi) kupijo, ostalo pa ma da zdrži, če je tak top quality ohišje, SSD je pa tut future proof.

So jih pa definitivno preveč nabavli (verjetno kr mal tko za rezervo), sploh ko vidiš Jankoviču podobne, ko operirajo še v 2012 le s papirji.


Si pa res optimist, če misliš, da imajo 2x daljšo življenjsko dobo kot npr. prenosniki za 600 €. Večino komponent prav enako zdrži.

Komponente že, govora je o ohišu, ker baje prenosnike veliko prenašajo sem ter tja. Čeprav meni je low end prenosnik za 500€ tudi zdržal 4 leta, pa je parkrat padel po tleh (pa recimo, da sem imel srečo).
thinkpad za 1500€+ midrange loooooool?

Pusti jype-a, on je itak specialc, njemu so prenosniki s takšnimi konfiguracijami bolj podn in kar za njega ni ok, potem tudi za poslance ne more biti...

Karaya 52 ::

Zaradi mene lahko spadajo poslanci pod sove okice, dokler vlecejo denar davkoplacevalcev se bom p**** kolikor me je volja. ;(

Truga ::

Karaya 52 je izjavil:

Zaradi mene lahko spadajo poslanci pod sove okice, dokler vlecejo denar davkoplacevalcev se bom p**** kolikor me je volja. ;(

Saj ti nisi davkoplacevalec? Vsaj ne v sloveniji?

Karaya 52 ::

Trenutno sem v Sloveniji zaradi nedokoncanih administrativnih poslov. Point je seveda v smotrni porabi davkoplacevalskega kesa, ne pa to kam Karaya odvede vecino DDV.

jype ::

mtosev> Prenosniki za 1500EUR niso mid range, ampak high end. pustimo to, da so dobili popust, ker so vzeli 150 komadov.

High end je kar je več kot 3 jurje.

Truga ::

Karaya 52 je izjavil:

Trenutno sem v Sloveniji zaradi nedokoncanih administrativnih poslov. Point je seveda v smotrni porabi davkoplacevalskega kesa, ne pa to kam Karaya odvede vecino DDV.

Jaz nimam nobenih problemov s tem nakupom. Ce ze kaj, znesek se mi zdi premajhen glede na napisane specifikacije...

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> Prenosniki za 1500EUR niso mid range, ampak high end. pustimo to, da so dobili popust, ker so vzeli 150 komadov.

High end je kar je več kot 3 jurje.

lol? 3k je zate high end? kaj pa je pol prenosik za 500E, a je to Yugo Florida od prenosnikov? 3k ni high end, ampak je že top of the line luxury notebook.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jype ::

mtosev> 3k ni high end, ampak je že top of the line luxury notebook.

Tisto je nad 6k. W700ds stane 5, pa je čist navaden workhorse za fotografe/dizajnerje/arhitekte.

darkolord ::

In na podlagi česa si zaslužijo karkoli več?
Na podlagi tega, da vodijo državo? Zakaj hudiča bi drugače sploh kdorkoli šel v to?

Karaya 52 ::

Truga je izjavil:

Karaya 52 je izjavil:

Trenutno sem v Sloveniji zaradi nedokoncanih administrativnih poslov. Point je seveda v smotrni porabi davkoplacevalskega kesa, ne pa to kam Karaya odvede vecino DDV.

Jaz nimam nobenih problemov s tem nakupom. Ce ze kaj, znesek se mi zdi premajhen glede na napisane specifikacije...


Ce bi bolj pozorno bral bi videl da nisem nic napisal cez ceno.

Po kaksni logiki poslancu pripada sluzbeni prenosnik? Te privilegije je potrebno crtati asap. Kapitalizem za mase socializem za tiste pri koritu, no go.

Grey ::

jype je izjavil:

mtosev> 3k ni high end, ampak je že top of the line luxury notebook.

Tisto je nad 6k. W700ds stane 5, pa je čist navaden workhorse za fotografe/dizajnerje/arhitekte.

Ne mešaj jabolk in hrušk, jype. Zavajati ljudi ni lepo. Specificiraj high end za kateri segment uporabnikov gre. Tudi med high endi je razlika v ceni glede na to, za kaj se jih rabi ;) Be specific...

mtosev ::

mi poveš kdo v slo pa ima prenosnik za 6000EUR? verjetno ga še Ivo Boscolor nima. resno, povej kolk ljudi kateri nimajo vsaj 1m eur premožeja imajo prenosnik za 6000eur.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Truga ::

mtosev je izjavil:

mi poveš kdo v slo pa ima prenosnik za 6000EUR? verjetno ga še Ivo Boscolor nima. resno, povej kolk ljudi kateri nimajo vsaj 1m eur premožeja imajo prenosnik za 6000eur.

Jaz imam prenosnik za 4000 eurov. Ni glih sicer 6. A je dost bliz?

mtosev ::

fajn. živiš v SLO in ti ga je kupil delodajalec ali ne?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Truga ::

mtosev je izjavil:

fajn. živiš v SLO in ti ga je kupil delodajalec ali ne?

Kupil sem si ga sam ker ga rabim za sluzbo. Ne morem si privoscit ostat brez samo zato ker bi menjal sluzbo. Delodajalec ga je po tem ko je videl mojega kupil sebi in se nekomu v firmi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Truga ()

jype ::

mtosev> mi poveš kdo v slo pa ima prenosnik za 6000EUR?

Vsak, ki ga za svoje delo potrebuje, upam. Moje dekle dela s takšnim za 5 jurjev, pa bi težko rekel, da mine dan, ko ga do skrajnosti ne izrabi.

Moj je stal samo 2500, ker ne potrebujem zmogljivega grafičnega sistema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

enadvatri ::

Truga je izjavil:

mtosev je izjavil:

fajn. živiš v SLO in ti ga je kupil delodajalec ali ne?

Kupil sem si ga sam ker ga rabim za sluzbo. Ne morem si privoscit ostat brez samo zato ker bi menjal sluzbo. Delodajalec ga je po tem ko je videl mojega kupil sebi in se nekomu v firmi.


To je nadstandard, luksuz, takega NE potrebuješ. Verjamem pa, da si nanj ponosen. Tudi jaz se ga ne bi branil. :))

Karaya 52 ::

OK, to je bolj racunalniski forum. Ce bi bil to forumu prodajalcev wc papirja, bi tisti v javni upravi "srali dvakrat vec" kot ostali v gospodarstvu, razumem. Da pa poslanec potrebuje sluzbeni prenosnik, si je zmislil nek uradnicek pri katerem so ali niso lobirali prodajalci rac. opreme. Jasno. Js pravim da tega privilegija ne potrebujejo. Direktor wellness Lasko pa verjetno meni, da je za drzavo dobro, ce bi se javni usluzbenci razvajali v njihovih prostorih na racun davkoplacevalcev.

jype ::

Jaz sem prepričan, da poslanci nujno potrebujejo služben računalnik. Ne predstavljam si, kako lahko sploh učinkovito delujejo brez njega.

mtosev ::

jype je izjavil:

mtosev> mi poveš kdo v slo pa ima prenosnik za 6000EUR?

Vsak, ki ga za svoje delo potrebuje, upam. Moje dekle dela s takšnim za 5 jurjev, pa bi težko rekel, da mine dan, ko ga do skrajnosti ne izrabi.

Moj je stal samo 2500, ker ne potrebujem zmogljivega grafičnega sistema.

a je zaposlena v NASI ali? prenosnik za 5k ne rabi nihče razen mogoče kakšen top zanstvenik.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Karaya 52 ::

Js sm preprican da potrebujejo racunalnik. Svoj. Gredo v trgovino in si ga nabavijo.

darkolord ::

Jaz sem prepričan, da poslanci nujno potrebujejo služben računalnik. Ne predstavljam si, kako lahko sploh učinkovito delujejo brez njega.
Zdaj se bo oglasil nekdo, ki bo rekel, da v nobenem primeru ne delujejo učinkovito in je potemtakem itak vseeno

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Truga ::

enadvatri je izjavil:

Truga je izjavil:

mtosev je izjavil:

fajn. živiš v SLO in ti ga je kupil delodajalec ali ne?

Kupil sem si ga sam ker ga rabim za sluzbo. Ne morem si privoscit ostat brez samo zato ker bi menjal sluzbo. Delodajalec ga je po tem ko je videl mojega kupil sebi in se nekomu v firmi.


To je nadstandard, luksuz, takega NE potrebuješ. Verjamem pa, da si nanj ponosen. Tudi jaz se ga ne bi branil. :))

Lej, 3 leta sm delal na laptopu za 800e. Upam da se mi nikoli vec ni treba vrnit na to, ker low resolution ekrani, non-ssd diski in laptop ki se raztresci ce ga vrzes po tleh pac ni kvaliteta, ki jo pricakujem in zahtevam od stroja primernega za delo.

A ce kmet kupi tavelcga zetorja je tud to luxuz in nadstandard? Saj bi lahko zapregel bika in oral z rocnim plugom... Rabil bi sicer pol leta za zorat njivo ki jo s traktorjem v enem popoldnevu, a vendar!

mtosev ::

jype je izjavil:

Jaz sem prepričan, da poslanci nujno potrebujejo služben računalnik. Ne predstavljam si, kako lahko sploh učinkovito delujejo brez njega.

posebej kakšen janković, da mu lahko drugi sprintajo emaile, ker on sploh ne uporablja računalnika.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Ma, kaj vam gre toliko zdaj ta Janković v nos? A vseh ostalih 89 poslancev pa ima 76 certifikatov z računalniškega področja ali kaj? Vsaj eden menda niti srednje šole ni uspel skupaj spacati, pa je kupil spričevalo. ;((
No grave is deep enough to keep us in chains.

jype ::

mtosev> posebej kakšen janković, da mu lahko drugi sprintajo emaile, ker on sploh ne uporablja računalnika.

Tudi če poslančev pomočnik uporablja prenosnik, je prenosnik še vedno nujen.

Truga ::

mtosev je izjavil:

posebej kakšen janković, da mu lahko drugi sprintajo emaile, ker on sploh ne uporablja računalnika.

Ce ta prenosnik dobi njegova tajnica ko skos hodi znjim, in mu prebira in po nareku pise emajle ne vidim problema.

mtosev ::

fajn za tajnico. printala mu bo maile in gledala po facebooku,...na prenosniku za 1500EUR.no ja facebook bo hitreje delal na SSDju
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RejZoR ::

enadvatri je izjavil:

Med vsemi bedarijami, ki si jih vlade privoščijo, se mi zdi to še kar dobra naložba. Če želijo fensi prenosnike, naj jih imajo! To JE drobiž

To, da je bil razpis favoriziran, se mi zdi bedarija. Čisto po zdravi logiki; kaj če si gospoda soglasno zaželi prenosnik določenega proizvajalca in določen model? Jaz bi jim dopustil, da si to izberejo. Tudi izbira ThinkPadov se mi ne zdi slaba.

Najbolj me je zbodlo v oči to, da je razpis dobil nekdo, ki je že v času prejšnjega mandata tega predsednika vlade bolje posloval kot v vmesnem mandatu.


Ja, daš pa 5-6 takih bedarij skupaj pa imaš takoj 7 mestno številko. Miljon pa ni tko mal a? Te neumnosti pa se bliskovito množijo. Razlika je samo v tem da se pred leti o tem ni govorilo, sedaj pa novinarji vse izvrtajo in objavijo in prav je tko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Karaya 52 ::

Presenecen sem, kaj forumasi smatrajo pod dolznosti davkoplacevalcev. Naenkrat smo postali odgovorni za njihovo kvalitetno delo v DZ, ker ce jim ne kupimo novih kompov ne bodo zmozni dobro opravljati svojega dela, za katerega so kandidirali, torej so ze prej vedeli kaj se od te funkcije pricakuje in ja, laptop je gotovo stvar, brez katere normalen osebek ne kandidira na volitvah. Isto je s cunjami. Te so tudi pomembne, pa nikomur ne pade na pamet, da bi poslancem gate nabavljali, kaj sele kravate.

jype ::

Karaya 52> Presenecen sem, kaj forumasi smatrajo pod dolznosti davkoplacevalcev. Naenkrat smo postali odgovorni za njihovo kvalitetno delo v DZ, ker ce jim ne kupimo novih kompov ne bodo zmozni dobro opravljati svojega dela, za katerega so kandidirali, torej so ze prej vedeli kaj se od te funkcije pricakuje in ja, laptop je gotovo stvar, brez katere normalen osebek ne kandidira na volitvah. Isto je s cunjami. Te so tudi pomembne, pa nikomur ne pade na pamet, da bi poslancem gate nabavljali, kaj sele kravate.

WTF je s tabo? A ti smatraš, da če nekoga izvoliš, je njegova naloga potem zbrat denar za stol in računalnik in mikrofon v državnem zboru?

Karaya 52 ::

Prenosnik je kot toaletna torbica isto mobitel. Vsako leto studentje nabavljajo prenosnike, ker jih potrebujejo. Simpl. To se pricakuje od studenta.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

A ce kmet kupi tavelcga zetorja je tud to luxuz in nadstandard?


to pa sploh, kar pojdi pogledat koliko kmetje jokajo in pojdi pogledat njihov vozni park. pod 80KM mašin sploh ne pogledajo več, pol pa se vprašaš zakaj rabijo tiste konje? za vozit seno levo desno?

edini ki pri nas stane nad 3,5k€ je elitebook za 6k€ in glede na karakteristike je polovica cene prenosnika grafična kartica, ki pa je za 95% ljudi slabša od navadne nvidia 8800GT.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

amigo_no1 ::

Truga je izjavil:

mtosev je izjavil:

fajn. živiš v SLO in ti ga je kupil delodajalec ali ne?

Kupil sem si ga sam ker ga rabim za sluzbo. Ne morem si privoscit ostat brez samo zato ker bi menjal sluzbo. Delodajalec ga je po tem ko je videl mojega kupil sebi in se nekomu v firmi.

Boga tvoja firma, ki ti ne more nabaviti službenega.A mizo in stol si si tudi sam kupil (za službo) ?
Nam zaupaš zakaj potrebuješ ravno 4k vrednega ?

Lej, 3 leta sm delal na laptopu za 800e. Upam da se mi nikoli vec ni treba vrnit na to, ker low resolution ekrani, non-ssd diski in laptop ki se raztresci ce ga vrzes po tleh pac ni kvaliteta, ki jo pricakujem in zahtevam od stroja primernega za delo.

Aha, prenosnik za 4k je potem kot ruski tank napram 800e prenosniku in se ne raztrešči :)) ?
Iz katere oddaljene galaksije si ti ravno prispel ?

low resolution ekrani ?
http://www.mimovrste.com/katalog/1307/z...
15,6" HD (1366 x 768) je povsem spodobna ločljivost in velikost, DZ prenosniki imajo manjši zaslon (14") in dokaj visoko ločljivost 1600x900 ! Nima veze, važno da imajo magnezijevo ohišje 8-O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

darkolord ::

15,6" HD (1366 x 768) je povsem spodobna ločljivost in velikost
Za resno delo je to občutno premalo.

amigo_no1 ::

Tudi 17", kolikor imajo oni za +2k je !
2x 26" ali več je za resno delo.
Samo kakor je meni znano, poslanci med sejami ne modelirajo v 3d ali rišejo nebotičnikov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

mtosev ::

a poslanci ga rabijo za resno delo? branje emailov, gledanje videjev, brskanje po netu ni resno delo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

enadvatri ::

darkolord je izjavil:

15,6" HD (1366 x 768) je povsem spodobna ločljivost in velikost
Za resno delo je to občutno premalo.


Za pisanje dokumentov ne, za kaj drugega pa gotovo.

darkolord ::

Recimo že za to, da imaš na zaslonu dva dokumenta naenkrat, višja resolucija pride močno prav.

enadvatri ::

darkolord je izjavil:

Recimo že za to, da imaš na zaslonu dva dokumenta naenkrat, višja resolucija pride močno prav.


Zelo.

šernk ::

na 14" ti nobena resolucija ne pride prav, ker za resno delo je ekran premajhen, vsak prenosnik ima premajhen ekran za resno delo. je za kaj prebrat, spisat kakšen dokument, potem se pa zadeva zaustavi.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

RejZoR ::

Na 8,9 inčnem sem delal čist vse. Mogoče ne najbolj udobno ampak se je dalo. Če na 15 inčnem ne moreš, potem bolje da drezaš kroglice na abakusu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

guest #44 ::

Resno me zanima. Kakšno delo opravljajo v DZ?

Poslanke in poslanci uporabljajo prenosne računalnike tako v stavbi Državnega zbora na plenarnih zasedanjih državnega zbora ali sejah delovnih teles kot tudi v svoji poslanski pisarni oziroma v volilni enoti.


V stavbi DZ...mirovanje na mizi, poslanski klopi, PDF, Word, surfanje po netu.
Seje...isto kot zgoraj
Pisarna...kak video, mogoče programček ali dva.
Specifikacije so občutno prevelike četudi gre za obdobje 4 leta. Vse zgodaj omenjeno deluje tudi na laptopu iz 2003.

Naj jim potem raje kupijo boljše torbe, ker če fukneš laptop na mizo, bo crknu vsak!

Če bi recimo kupovali laptop za 800 EU z količinskim popustom cirka 600 EU.
http://www.mimovrste.com/artikel/275042...

Več jim ne rabi. Z tistimi 60000 € priharnka naj raje kupijo kako novo medicinsko opremo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci, ki kradejo. Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12225335 (19433) otago
»

Samsungovi prenosniki se poslavljajo iz Evrope, Toshiba zmanjšuje obseg proizvodnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6221228 (17456) SuperVeloce
»

Nakup prenosnika v ZDA

Oddelek: Kaj kupiti
263789 (3081) deltacqb
»

Vsak evropski poslanec dobi svoj iPad (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
8612711 (9973) Limit-sky

Več podobnih tem