» »

Velik nateg Kuponko.si

Velik nateg Kuponko.si

1
2
»

Blazz ::

DELL D630 >>>> tale HP crap... pa še cnej je na bolhi... tole je overpriced, močno....

solatko ::

RejZoR + ostali - Nihče ne trdi, da ta računalnik ni vreden tega denarja,
gre za nategunsko reklamo s prikazano ceno, za nov tak računalnik (vsem na tem forumu je jasno, kaj dobiš za 1100€ in s tem povezan mail o 87% - nem popustu.

To je nateg potencialnih kupcev, ki so prepričani, da so odličen prenosnik dobili za 22% cene. V resnici so dobili obnovljen zastarel računalnik, ki je preko firme iz D, celo 10€ cenejši.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Folk se čist preveč obremenujuje s procenti in premalo z dejansko končno vrednostjo... koga briga če dajo kao 500% popusta, če je končna cena prava, koga brigajo procenti eh?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

RejZoR - Ti si kao trgovc, bi ti moralo biti jasno, kaj pomeni lažnjiva reklama, na kuponkotu, kjer ljudje iščejo res ugodne nakupe!

To je večji nateg, kot če mi na bolhi, civil, prodaja 478 računalnik za 500€, saj ponudba kuponkota ne more biti enako tretirana, kot ponudba privat prodajalca, rabljene stvari.

Ja, procenti so včasih več vredni, kot izdelek, ki ga z lažnim "popustom", prodaja trgovec!
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Ja, glih jezst kot "kao trgovc" vem, da je folk absolutno obseden s procenti neglede na to koliko je potem res končna cena. Ker ima skoraj vsak dan folk, ki nerga da ima X trgovina pa Y procentov popusta čeprav je pri nas kljub nižjim procentom končna cena vseeno nižja. Tko da ja, vem o čem govorim.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

solatko ::

RejZoR - Izgleda, da ne veš o čem govoriš ali pa nisi razmišljal, kot potrošnik.
Zame bi bila reklama pravilna, če bi mi nudili 87% nižjo ceno, od tiste za katero izdelek dobim v prosti prodaji, torej 22% od cene, ki je navedena v letaku, ne pa od cene, ki je za ta prenosnik veljala pred petimi leti!

Še enkrat trdim, da ni nič narobe s samo ceno ali realno vrednostjo prodajanega šrota, gre za nateg, da ga kupujem s takšnim popustom, v resnici pa je vreden ravno toliko, za kolikor ga prodajajo, pa niti cena ni med ugodnejšimi, saj ga dobiš pri kakšnem drugem trgovcu s takimi izdelki, tudi cenje.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

Ti si pa čisti tipičen primerek kupca, ki sem ga omenjal zgoraj. Na kuponko jasno piše, da ima samo 3 mesece garancije in da je obnovljen. Če piše, da je znižan za 500 miljonov procentov, kakšno vezo ima to? Resno, kakšno? Končna cena je 240 EUR za tovarniško obnovljen prenosnik s 3 mesece garancije. To je vse kar rabiš vedit. Če pa se vtikaš v vse nepomembne podatke je pa to povsem tvoj problem in nezmožnost razumevanja enostavnih napisanih besed.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Magic1 ::

Teh potez se na veliko poslužuje Spar. Večino izdelkov, ki jih imajo v knjižicah s popusti 50%, sploh nimajo v redni prodaji in jim seveda določijo dvakratno vrednostno ceno. Tako ti na koncu prodajo artikel, za katerega misliš da si ga dobil s 50% diskontom, po ceni, ki je drugje normalna cena.
Magic

echo ::

Če bi folk kupoval stvari, ki jih rabi,
namesto stvari, ki so poceni,
tega problema (in še mnogo mnogo drugih) ne bi imeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echo ()

Brias ::

z mojim tastom sva za njega zamudila 2nd hand ( bbt.si ) za 510 eur ,... saj bodo dobili nove, ampak tuguje ze 2 tedna :)

imeli so 20+ kos ... vse je slo v 3-4 dneh ,...

Intel Core 2 Duo Processor T9600 (2.80 GHz, 6 MB L2 cache, 1066 MHz FSB)
8192 MB 800 MHz DDR2 SDRAM; two slots supporting dual channel memory
NVIDIA Quadro FX 3700M with 1 GB of dedicated video memor
Hard Drive 250 GB 5400 rpm SMART SATA II
17.0-inch diagonal WUXGA wide-viewing angle anti-glare (1920 x 1200 resolution)


njega ne bos za nic drugega preprical kot 2nd hand elitebook ...

solatko ::

RejZoR - Ti pa si tipičen trgovec - nategun, če podpiraš take poteze.
Morda imam namen kupit dober prenosnik, po neki sprejemljivi ceni. Ko v mailu opazim to reklamo, me takoj prime, da bi rezerviral, saj se prodaja v nekaj minutah, lahko zapre (kot na licitaciji).
Nekaj mi ne da miru in oglas preberem skupaj z drobnim tiskom, karakteristike HW-ja so mi znane in hitro ugotovim, za kakšen bliskovit nateg gre.
Ko vidim, da je uspel pri 200+ naivnežih, me prime, da to tudi javno obelodanim.

Seveda se med prvimi oglasi "trgovec", ki to goljufijo veselo zagovarja, če prav ve, da gre za lažnivo reklamiranje in zavajanje.
Vedi - dober trgovec, je pošten trgovec. Tak ima tudi prihodnost. Slab trgovec te nategne samo enkrat, izgubi pa s tem, kar nekaj potencialnih strank.

Zame je reklamiranje popusta, pošteno samo takrat, ko je tak izdelek v redni prodaji, res toliko dražji. Če je reklamirani izdelek nekje cenejši, mi bo dober trgovec dal ta izdelek še ceneje, slab trgovec pa bo trdil, da je kvoto popusta izrabil, da dela že sedaj v lastno izgubo (takega trgovca ne poznam) in da oni drugi, prodaja za nižjo ceno, slabši izdelek, čeprav je enak.


Bo že čas, da se naučiš poštenega trgovanja, sploh, če nameravaš v prihodnosti odpreti svojo trgovino.
Delo krepa človeka

RejZoR ::

A zdej sem pa jezst nategun, če je folk funkcionalno nepismen. Deary me...

In ti men govoriš o poštenosti, pa sem verjetno eden redkih, ki še vedno ugovarjam politiki podjetja, da naj prodam čimveč in čim dražje pa magari preko trupel, samo da se proda. Dobesedno. Nekaj flancajo kravatarji v upravi, drugo pa je kaj vidim v realnih situacijah in tko pač ne mislim delat. In rednih strank pač ne moreš tko obdelat, ker kmalu ne bojo več redne. Zato mi prosim ne pridigaj o poštenosti, ker me enostavno ne poznaš.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Brias ::

99,9% stvari na kupone je nateg ... povsod ...

se v spar restavraciji je porcija na kupon OBCUTNO manjsa. ..

Double_J ::

99,9% stvari na kupone je nateg ... povsod ...


Ne vem no... za Burger kinga res niso bli nateg.
Dve šivanki...

BaToCarx ::

Se samo meni zdi ali se je urca napolnila, enkrat včeraj je blo par ur do izteka? Btw mislim da je tistih 200 prodanih kar lepo bullshit, enako kot z "NA VOLJO JE ŠE NEKAJ KUPONOV".

Pa od kje si spet tega kuponkota na gladino privlekel, sem že mislil da ne obstaja več.


p.s. Lepo videt slike nove, pa nikjer "simbolična". ;) Aja ZPS ma neki mali članek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

BaToCarx ::

Ups zgornji link ima "testiranje", jebemti admine. Pravi je ta.

spirit ::

Komp je za ta keš dober in poje vse novega za 300€, če se pa človek spravi dat notri SSD potem pa sploh zmaga. Kar se tiče vaših primerjav z raznimi Toshiba Satellite je kot je že nekdo omenil rabljeno merco pa novo tavrijo... je res da je navajanje popusta po svoje nateg in ja ljudje v prevečih primerih kupujejo popuste kar je poč neumno, mene zanima koliko plačam ne koliko dobim popusta, nekatere pa zanima le da je dal x% manj kot pa je bila prva navedena cena. Sem imel stranko ki bi za svoje želje/potrebe lahko porabil 30€ na koncu jih je čez 100 je pa res da je dobil popust, pa nism nategun povem vsakemu kaj priporočam on pa je šel razred višje in rekel koliko dobim popusta... pa je zapravil več.
Tako ne razumem vas ki govorite da je nateg prenosnik kot tak, ker ni, je pa malo natega v naglaševanem popustu. Samo to je politika kuponkota in vseh podobnih, ker pri njih ne moraš imeti nič če ni vsaj 50% popust in za to imaš potem polno kitajske robe z dvignjeno oglaševano ceno in 50+% popusta.

solatko ::

spirit - Ravno zato gre - nategunska reklama!
Nekaj se jih je verjetno kar lepo nategnilo.
Kar pa se tiče 5 let starega računalnika, znamke HP, bi pa primerjal nakup fičota in 101-ke.
Delo krepa človeka

Brias ::

evo dobili .. sicer malo slabsi model ...

ampak bo pocakal na boljsi konfig ... za 30 eur razlike je bilo 8gb rama, boljsi LCD in malenkost boljsi proc ...

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.66 GHz (T9550), L2 6 MB
RAM: 4 GB DDR2 (2 x DIMM, max. 8 GB)
Disk: 250 GB SATA
Velikost zaslona: 17''
Ločljivost: 1680 x 1050
Kamera: ne
Grafika: NVIDIA Quadro FX 3700M
Optična enota: DVD-RW
Mrežna kartica: 1000/100/10
Wlan: da
Licenčna nalepka: Vista Business
Zunanji priključki: 4 x USB 2.0, VGA, Firewire 1394, LAN, HDMI, eSATA
Teža: 3.4 kg
Ostalo: Express Card/54, Smart Card Reader, čitalec spominskih kartic, čitalec prstnih odtisov

482 eur

http://www.bbt.si/hp-elitebook.8733w-mo...



nateg je pa za enak model z zaklenjenim biosom ...
http://www.bbt.si/hp-elitebook-8730w-mo...

ce ti crkne cmos baterija ( datum ura, ne spusti te naprej, hoce v bios, ne mores v bios .. ), ce zelis spremeniti ram, ce ti crkne disk ( HPje doma sem testiral, ce mu menjas disk z popolnoma enakim, narejenim na isti datum, ko ga zamenjas, hoce v bios da potrdis spremembo ... in le ta pri zaklenjenem biosu ni mogoca ... )

tako da ta, z zaklenjenim biosom, 437 eur z ddv .... zame ... bi bila realna cena ,,, 100 eur ...
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Macbook?

Oddelek: Kaj kupiti
265086 (3561) Uporabnix
»

obnovljeni računalniki

Oddelek: Pomoč in nasveti
185251 (236) a_borlak
»

Amazon začel prodajati obnovljene izdelke

Oddelek: Novice / Ostale najave
208120 (5129) zdufs
»

Koliko je vreden tale laptop? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7020941 (19314) zuz3k
»

Skupinski nakup prenosnikov. (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
595822 (4185) T-Majo

Več podobnih tem