» »

Slabo delovanje prenosnika - je normalno?

Slabo delovanje prenosnika - je normalno?

kosta ::

Pred nekaj časa sem si kupil gamerski prenosnik z dobrimi specifikacijami, takoj po nakupu pa ga še nadrgadil, da bo res deloval kot se spodobi. Težava je v tem, da sem za te specifikacije, ki jih premore (napisane malo nižje) pričakoval več. Največja težava je, da je računalnik komaj občutno hitrejši od domačega PC (i5 3300k, 4GB DDR3, integrirana GPU...), čeprav je na papirju dosti boljši.

Naslednja težava je v tem, da računalnik med delovanjem, naj si bodi v kakšnem špilu ali pa med brskanjem po netu velikokrat zmrzne oz. se komaj odziva in moram zapreti vse, kar imam odprto in refreshati vse skupaj ali pa celo restartati računalnik. Še največkrat se težava pojavi, ko zaporedoma pogledam nekaj posnetkov na yt.

Računalnik sem stestiral s PassMark Performance testu, ki je pokazal solidne razultate. Kolega ima podoben laptop po specifikacijah, na PassMarku nima veliko večjo številko, a je delovanje dosti boljše, dela tekoče, ne zmrzuje... skratka deluje tako, kot naj bi moj. Tukaj so moje specifikacije:

ASUS G75VW-T1392H
Procesor Intel i7 3630QM 2.40 GHz
43,9 cm (17,3") FHD LED (1920x1080)
pomnilnik 16 GB, 256 GB SSD + 750 GB disk, DVD-RW
nVIDIA GeForce GTX670M 3GB
Windows 7 Ultimate 64-bit



Bi znal kdo pojasniti, zakaj takšno delovanje in kako ga popraviti? :|

hojnikb ::

smrdi po pregrevanju...
#brezpodpisa

technolog ::

Ta passmark je približno 2x prenizek.

Smrdi po malwareu in Windowsih.

kosta ::

Windowsi letijo dol, ker niso originalni in jih bo zamenjala original različica iz Dreamsparka. ;)

technolog ::

Po moje bo boljše potem. Poročaj.

Riff ::

ta prenosnik bi mogu trgat brez štekanja

nUUb ::

SSD?
i7 2600k@4.8GHz - nV 760 - 850 EVO 250GB - 4TB FreeNAS
ASUS 1920x1080@144Hz

pviran3 ::

preglej disk s hdtune ipd

r3dkv1c4 ::

Ah...sem prepričan, da ima en kup krame, ki mu laufa v ozadju in onemogoča normalno delovanje.

nUUb & pviran3 nima disk nobene veze tu....sem prepričan.


Skratka, po fresh install oken bo zadeva delovala....nekaj časa...vedno počasneje...pač problem uporabnika.

Je pa OP podal tako veliko zalogo info, da se težko znajdemo iz vseh teh podatkov....kar malo preveč.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: r3dkv1c4 ()

kosta ::

Redkvica, povej katere podatke potrebuješ, pa ti jih bom takoj posredoval.

MIHAc27 ::

Kaj nima disk nič veze.....o pa še kako lahko disk zamori celo mašino, če je v stanju izdiha.
Kot prvega krivca bi jaz postavil ravno disk, še posebaj če je klasičen in ne ssd (pa tudi ssd-ji lahko postanejo počasni).
Malware bi postavil šele na drugo mesto.

111111111111 ::

Prosim napiši katere znamke je SSD?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sestava računalnika in še vprašanje (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
22317359 (10708) Han
»

Pri Applu nič novega: poslovni rezultat v presežkih, delnice kot kamen (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
8529181 (25333) bobby
»

RAM za prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
192366 (2106) slitkx
»

Grafični oblikovalci, kako je to možno?!?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7117962 (15034) ST-777
»

apple ali pc (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6911400 (9278) m0LN4r

Več podobnih tem