» »

RAM za prenosnik?

RAM za prenosnik?

lanced ::

Zdravo,

rad bi zamenjal RAME v prenosniku ASUS N550JA.

Trenutno imam originalne 8GB 1333MHz CL11, bi pa rad zamenjal za 16GB 1600MHz (to je največ kar sprejme plošča).

Gledal in bral sem različne forume in prišel do ugotovitve, da moram gledati 1,35V (ne 1,5V), da bom imel najmanj težav ter znamko Kingston (naj bi se najbolj razumela z različnimi komponentami), pa tudi Corsair Vengeance 16GB ni slaba izbira. Gledal sem malo po straneh ter našel npr. Kingston HyperX 16GB (https://www.mimovrste.com/pomnilniki/ki...

Kaj priporočate, da dobim največ iz komponent?

hojnikb ::

trenutno palčko obdrži in dodaj še eno 8GB 1333MT cl11
Prideš najceneje skos.

Čeprav se je tut za vprašat, če je sploh smiselna nadgradnja rama. S kakim ssdjem bo stvar sigurno bolj odzivna kot pa +8GB rama.
#brezpodpisa

lanced ::

Na prenosniku je že nadgrajen SSD.

Težava pri RAMu je ta, da ga moram zamenjati, saj ga počasi zapušča poslušnost (stalno prihaja do rebootanja sistema, diski preverjeni in so ok, RAM pa ni (tudi med MEMTESTom se računalnik ugasne)).

Tako, da bom najprej poskusil z menjavo RAMa, potem pa upam, da do napake ne bo več prihajalo.

Sami ::

Se čisto izklopi?

Sklepam, da je v plata v okvari.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

shadeX ::

Poskusi prvo s kakšnim drugim ram-om če ga imaš na voljo dobit. Ker da bi sedaj zapravil denar za nove RAM-e in bi prihajalo do iste napake, to nebi bilo ravno dobro.

Olórin ::

lanced je izjavil:

Na prenosniku je že nadgrajen SSD.

Težava pri RAMu je ta, da ga moram zamenjati, saj ga počasi zapušča poslušnost (stalno prihaja do rebootanja sistema, diski preverjeni in so ok, RAM pa ni (tudi med MEMTESTom se računalnik ugasne)).

Tako, da bom najprej poskusil z menjavo RAMa, potem pa upam, da do napake ne bo več prihajalo.


priporočam da zadevo preikusiš drugače saj sumim da pri tebi ni v okvari RAM. Ker če bi bil, bi dobil BSOD.
Če je RAM v okvari se to običajno kaže s tem, da računalnik povsem zašteka ALI dobiš BSOD ALI oboje. zelo redko se računalnik ugasne zaradi okvarjenega rama.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

lanced ::

Nisem dobro razložil.

RAMi so že bili menjani (sposojeni) in takrat je sistem deloval BP, z originalnimi pa se mi laptop reboota večkrat dnevno (odvisno od obremenjenosti).

sandmat ::

lanced je izjavil:

Na prenosniku je že nadgrajen SSD.

Težava pri RAMu je ta, da ga moram zamenjati, saj ga počasi zapušča poslušnost (stalno prihaja do rebootanja sistema, diski preverjeni in so ok, RAM pa ni (tudi med MEMTESTom se računalnik ugasne)).

Tako, da bom najprej poskusil z menjavo RAMa, potem pa upam, da do napake ne bo več prihajalo.


med memtestom se računalnik ne ugasne (vsaj ne zaradi napak na ramu), saj memtest samo bere in zapisuje vzorce v ram. Problem imaš drugje, zato najprej identificiraj problem preden vložiš preveč denarja v potencialno nedelujoč sistem.

shadeX ::

lanced je izjavil:

Nisem dobro razložil.

RAMi so že bili menjani (sposojeni) in takrat je sistem deloval BP, z originalnimi pa se mi laptop reboota večkrat dnevno (odvisno od obremenjenosti).


Pol zna bit da so res lahk tud RAMI čeprav jaz bi prej rekel da niso. Koliko časa pa si testiral da si prišel do tega zaključka?

(dajmo prvo to razčistit in pol ti svetujemo glede RAM-ov) :D

Olórin ::

lanced je izjavil:

Nisem dobro razložil.

RAMi so že bili menjani (sposojeni) in takrat je sistem deloval BP, z originalnimi pa se mi laptop reboota večkrat dnevno (odvisno od obremenjenosti).


po mojem gre za naključje.

Si spremljal temperature? Ali si zagnal računalnik in šel direktno v BIOS in pustil računalnik tam teči 20 minut, ob tem pa spremljal temperature?

Ali si prepričan da ni napajalnik fuč? Takrat ko si testiral prijateljev ram, si računalnik isto obremenil kot ponavadi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olórin ()

lanced ::

No, da razložim zadevo.

Pred cca 6 mesecev sem menjal disk za SSD (MX100 512GB), ker se mi je prvotni disk zelo počasi odzival. Čez nekaj časa po menjavi, se mi je začel računalnik rebootati (čisto naključno). Ker se je sistem takoj postavil nazaj (cca 5s), se nisem ravno obremenjeval in ga naprej uporabljal. Zadnje čase pa je bilo teh rebootov vsak dan več (recimo zadnji teden gledano na event logger cca 80 resetov).

Vmes sem že testiral SSD (po testih v SSDlife) je kazalo, da je vse ok, menjal sem disk (starega nazaj notri), tudi tu je bilo vse ok.

Nato sem testiraš še memtest in mi je (zanimivo), vsakič rebootal na isti točki (MEMTEST 6.0 reboot na PASS 1/4, TEST 6 - 25,6%. Ko sem zamenjal rame, se je test normalno končal (PASS 4/4, no error).

V EVENT LOGGERJU mi je vedno ob rebootu javilo isto napako "Critical": File System Filter 'npsvctrig' (6.3, ?2013?-?08?-?22T13:38:22.000000000Z) has successfully loaded and registered with Filter Manager.21:46
ID 6 (sedaj tega več ne morem preveriti, saj sem ravno zamenjal disk in installiral nove winse). Po tej napaki je takoj sledil REBOOT.

Po preverjanju te napake naj bi bili razlog RAMi...

Seveda se vse skupaj tudi meni zdi čudno, saj obstaja zelo malo možnosti, da bi RAM rebootal cel sistem.

No, po malo brainstorminga pa sem prišel še do ene ideje, ki povzroča reboot. To je napajalnik, kot je bilo že zgoraj omenjeno. Jaz imam laptop 24/7 priklopljen na napajalnik in lahko, da se je pokvaril v tem času (ali pa je prišlo do kakega stika z notranjo baterijo). Kako naj preverim delovanje napajalnika?

Tudi kakršnakoli druga ideja bi bila več kot dobrodošla, saj sem že kar malo obupan.

dj_uro ::

vw-klub.si

lanced ::

Hvala za link, vendar to je že bilo vse preverjeno (Inter drivers, SSD firmware,...)

Sploh pa je fora v tem, da nimam BSOD, takoj gre v reboot.

Poleg teh testov lahko povem še tole, da so bili na sistemu naloženi različni winsi (7, 8 in 8.1) in je vedno bila ista težava, tudi zamenjava diskov ni prinesla izboljšav (SSD MX100 ter HDD WD).

Ravno danes nameščeni novi windows 8.1 na HDD, zagnan MEMTEST in spet REBOOT (če v biosu nastavim zagon na USB, kjer imam MEMTEST, je potem kot v nekem loopu). Zagon testa, PASS 1/4, 58% overall, Test 6 - 26%, reboot, in ponovno ...


PS: Admin lahko topic prestavi v drugo temo, saj tukaj ni ravno primerna :)

slitkx ::

Alora, prišel bo tudi čas za nadgradnjo pomnilnika.
eu.crucial.com pravi tole: http://eu.crucial.com/eur/en/compatible...

Torej, bi zaupali predlaganemu 4 GB modulu (kupil bi dva) ali preferirate drugega? (Če, zakaj?)
Vsi predlagani moduli so DDR2. Se mi potlej za mojo mašino DDR3 ne splača? (Ali pa ni kompatibilen?)

Zmerne cene, se razume. :) Nisem igračar. Niti ne potrebujem za masovno obdelavo slik in videa.

hojnikb ::

prvo prever kaj sploh maš za en ram noter..

ne kr neki mešano na žaru kupovat..
#brezpodpisa

slitkx ::

System Manufacturer: Hewlett-Packard
System Series / Model: HP EliteBook 8730w
System Version: F.20
Motherboard Manufacturer: Hewlett-Packard
Motherboard Model: 30EC
Total Installed Memory: 4 GB
Memory Type: DDR2
Modules Installed: Slot "BANK 0" has 2 GB installed
Slot "BANK 2" has 2 GB installed
Operating System: Microsoft Windows 10 Pro Insider Preview (64-bit)

Hide Advanced Details
Module Details: Slot "BANK 0", 2 GB, Speed "800 MHz SODIMM", Type "DDR2", Manufacturer "Qimonda"
Slot "BANK 2", 2 GB, Speed "800 MHz SODIMM", Type "DDR2", Manufacturer "Qimonda"
Memory Available to OS: 3.9 GB
System Family / Range: 103C_5336AN
System Architecture: x64-based PC
Physical Processors: 1
Processor Cores: 2
Motherboard Version: KBC Version 91.25
Bios Vendor: Hewlett-Packard
Bios Version: Default System BIOS
Bios Release Date: 12/07/2011

hojnikb ::

ddr2 rabis in nic druga..
#brezpodpisa

slitkx ::

Vseeno, kateri proizvajalec? Pri čem se pozna višja frekvenca?

hojnikb ::

Katerikoli proizvajalec in frekvenca nima veze (podpira ti itk samo do 800MT)...

Čeprav boš več profitiral z ssdjem, kot +4GB rama :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

slitkx ::

No, dobro je vedeti za vnaprej, kaj vzeti, če bo potrebno.
SSD je pa naročen.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Ultimate "Blue screen" vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141233 (845) rk7254
»

rami + napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
191221 (1059) wade
»

Memtest najde napako

Oddelek: Pomoč in nasveti
192559 (2070) Clubraider
»

Blue screen problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
352400 (2067) taz
»

RAM problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
71360 (1260) amigo_no1

Več podobnih tem