» »

Grafični oblikovalci, kako je to možno?!?!

Grafični oblikovalci, kako je to možno?!?!

«
1
2

zvocnik ::

Intel Core 2 duo CPU T6600 2.20Hz - 4 leta star prenosnik...
4GB RAM....

Intel Core i7 4700HQ 2.40Hz - nov prenosnik!
8GB rama....


V Photoshopu odprem dokument

Width: 70cm
Height: 100cm
REsolution 300 pixels/inch
CMYK....

Skratka, hočem povedati, da mi star računalnik hitreje sprogresira recimo, če želim pobarvati cel dokument na rdeče....skratka, render pri novem je počasnejši....kako je to mogoče?? V ozadju ne laufaju nobeni drugi programi kot samo Photoshop....to je sicer prvi program, ki sem ga probal, drugih sploh ne želim sprobati.

Kako lahko izboljšam vse skupaj, ker sem kupil nov prenosnik ravno zaradi tega in na koncu je vse skupaj počasnejše. Pričakoval sem, da karkoli bom delal na tako velikem dokumentu, da bodo stvari tekle popolnoma brez zatikanja ampak temu tudi približno ni tako. Vse skupaj se zatika ravno tako kot na starem prenosniku, praktično neuporabno za delo!
  • spremenilo: zvocnik ()

garamond ::

Pritisni ctrl-k za nastavitve, pod Performance vključi strojno pospeševanje. Ps uporablja tudi grafično kartico.

opeter ::

To imaš isto verzijo PS-a na obeh mašinah?

Recimo meni je Photoshop CS3 ustrezno hitrejši pri določenih opravilih kot npr. CC, katerega demo verzijo sem preizkusil pred krakim.
https://creative.adobe.com/products/pho...

Verjetno je to zaradi bloata in ogromno dodanih funkcij.

Je pa zanimivo, da je ta stari, 32-bitni program dosti hitrejši, če ne drugje pri zagonu/odpiranju samega sebe v primerjavi s poznejšimi verzijami. Če bi zdaj imel možnost, bi namestil še CS1, tisti bi bil šele poskočen na SSD-ju.

zvocnik je izjavil:

V Photoshopu odprem dokument

Width: 70cm
Height: 100cm
REsolution 300 pixels/inch
CMYK...


Sicer pa, zakaj bi delal v tako visoki resoluciji? Če delaš grafiko za plakat, je 100-150 dpi vrh glave dovolj ... nekoč smo delali na še manjši resoluciji. Saj ne gledaš iz enega centimetra ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zvocnik ::

Ma dejstvo je, da razlika v procesorjih oz mašinah je OGROMNA in je vse skupaj smešno, da praktično ni nobene razlike oz. minimalna.....Res, da imam na starem CS3 verzijo na novem pa CS5, pa tudi, če bi imel CC, bi morala biti razlika OČITNA!

Zakaj delam v tako visoki resoluciji? Pač ziher je ziher. Bom pa očitno moral delati v manjši kajti kakšnega filtra v tako visoki resoluciji sploh ne morem uporabit, ker je očitno ''preslaba mašina'', da bi bila to zmožna narest. Sem bil 100% prepričan, da bo na Intel Core i7 4700HQ 2.40Hz vse delovalo brez zatikanja!

zvocnik je izjavil:

Ma dejstvo je, da razlika v procesorjih oz mašinah je OGROMNA in je vse skupaj smešno, da praktično ni nobene razlike oz. minimalna.....Res, da imam na starem CS3 verzijo na novem pa CS5, pa tudi, če bi imel CC, bi morala biti razlika OČITNA!

Zakaj delam v tako visoki resoluciji? Pač ziher je ziher. Bom pa očitno moral delati v manjši kajti kakšnega filtra v tako visoki resoluciji sploh ne morem uporabit, ker je očitno ''preslaba mašina'', da bi bila to zmožna narest. Sem bil 100% prepričan, da bo na Intel Core i7 4700HQ 2.40Hz vse delovalo brez zatikanja!
In, če res ni nobene rešitve sem totalno razočaran. Stran vržen denar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

einstein :P ::

Ne sekiraj se, mora biti nekaj programskega, kajti tale i7 ki ga imaš je zelo dober (skoraj 3× boljši od q6600, ki si ga imel prej)
STAY OUT OF MY TERRITORY!

opeter ::

einstein :P je izjavil:

Ne sekiraj se, mora biti nekaj programskega, kajti tale i7 ki ga imaš je zelo dober (skoraj 3× boljši od q6600, ki si ga imel prej)


Seveda je programsko: tem se pravi neoptimizacija.

Ampak v času večjedrnikov in gigabajtov RAMa se jim zdi, da je to nemiselno in se jim ne splača (vsaj tako sem bral).
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zvocnik ::

Ah brez zamere, ampak zdaj govoriš bedarije. Praviš, ne kupujte novih mašin kajti Adobe programi ne gredo naprej s časom.

Mi je tudi smešno ko prebiraš razna mnenja po forumih glede tega kaj kupiti recimo za grafično oblikovanje predvsem za Adobe programe in vsi pišejo vsaj 4 jedra, čim več ramov.....ko pa zadevo kupiš in poveš, da to dejansko ne dela tako kot mora, so pa spet vsi pametni, da je to čisto logično in da ni to nič posebnega...aja pa tole ne leti nate opeter, govorim na splošno.

Sem pa res razočaran, kajti resnično dela vse skupaj bolje na starem prenosniku kot na novem. Optimizacija gor ali pa dol, meni zadeva ne deluje in pri tem ne morem nič naredit in ne se sekirat zaradi tega je skoraj nemogoče, če pač rabim te programe.....

opeter ::

zvocnik je izjavil:

Ah brez zamere, ampak zdaj govoriš bedarije. Praviš, ne kupujte novih mašin kajti Adobe programi ne gredo naprej s časom.


Za enkatere to res velja. Recimo Illustrator.

Sicer pa to nisem napisal. Napisal sem samo, da niso "dovolj" optimizirani. Zakaj je to, vedo oni sami. Jaz govorim samo kot navadni uporabnik, ki nekatere njihove izdelke uporablja dnevno in vidim, kako delujejo ali ne ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Engineer_ ::

sem bil vedno trdno prepričan da je pri photoshopu mnogo pomembnejša grafična kartica kot procesor. se motim?

ko kupuješ stroj moraš pač gledat da ima grafično ki podpira strojno pospeševanje.

več o tem:
http://photo.stackexchange.com/question...

http://photo.stackexchange.com/question...

Adobe Photoshop CS6

Graphics Card:

Photoshop CS6 does utilize the graphics processing unit for enhanced performance. Here is some detail from Adobe staff:

Some features require a compatible video card to work; if the video card or its driver is defective or unsupported, those features will not work at all. Other features use the video card for acceleration and if the card or driver is defective those features will run more slowly.

Additional info here.

Processor:

From Adobe:

Photoshop CS5 and CS6 require a multicore Intel processor (Mac OS) or a 2 GHz or faster processor (Windows). Photoshop generally runs faster with more processor cores, although some features take greater advantage of the additional cores than others.

Recommendation

If you have already maxed out your RAM and storage options, I would then decide which program speed and efficiency are more important to you. For example if you are a much heavier user of Lightroom, I would choose processor over GPU. If you are much heavier user of Photoshop, it is a harder decision, and really gets into the specific processor model and GPU model(which I won't go into here, and would be better suited for superuser.com). If it is a desktop model, I personally would go with the CPU over GPU since it is likely you can upgrade the GPU anyways.

To answer your secondary question, if you are using an older version of Photoshop that does not have heavy requirements on the GPU, you still need a graphics card to handle things like Windows and the actual display on your monitor, it just won't be used by Photoshop to offload the heavy tasks it does with many new features.

na kratko: če si kupil prenosnik z i7 procesorjem in brez posebne grafične (torej da imaš vgrajeno default intelovo grafično) nisi naredil nič. zato obstaja slo-tech, da se pred nakupom vpraša kaj se splača kupiti.
Je pa to moje mnenje, ki ni osnovano na dolgoletnih izkušnjah temveč le na izkušnjah drugih uporabnikov. Sam nikakor nisem nek heavy user photoshopa tako da se morda motim!!

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

@zvocnik napiši katero grafično(če ima kako ekstra poleg integrirane) ima prvi prenosnik in katero drugi...

Sicer pa neoptimizacija gor ali dol, v naslabšem primeru bi moralo delati isto, razen če je bottleneck kje drugje kot v procesorju, samo malce dvomim da tista stara verzija podpira kako grafično procesiranje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

einstein :P ::

@zvocnik

Guglaj: cinebench download in prenesi ta program. Poženi ga na novem in starem računalniku, pa primerjaj.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

opeter ::

Lonsarg je izjavil:

@zvocnik napiši katero grafično(če ima kako ekstra poleg integrirane) ima prvi prenosnik in katero drugi...

Sicer pa neoptimizacija gor ali dol, v naslabšem primeru bi moralo delati isto, razen če je bottleneck kje drugje kot v procesorju, samo malce dvomim da tista stara verzija podpira kako grafično procesiranje.


En primer, recimo Adobe InDesign (vseeno, katera verzija, koliko se spomnim, so to uvedli z CS4):
 Indesign - Live Screen Drawing

Indesign - Live Screen Drawing



V osnovi je to nastavljeno na "Immediate". Nekateri pa imajo to celo na "delayed".

Do zdaj še nisem videl računalnika, kateri bi pri več desetstranski publikaciji z goro fotografij (pa, čeprav je predogled slik na medium/low) delalo v normalno hitri, torej tekoči obliki, sploh, ko se uporabnik z rokico plazi po dokumentu, premika elemente itn.

Najmočnejša mašina, na kateri sem do zdaj uspel tole preizkusiti je bil na dvanajstjedrniku z 32 GB RAMa.

To je kot "lag", katerega opazijo igralci računalniških iger. Torej "lag", katerega opazijo oblikovalci oz. tisti, ki se s tem dnevno srečujejo. Ali pa vsaj tisti, ki smo (bili) navajeni hitrega dela v starejših verzijah QuarkXpress-a, kjer nisi čakal, da dobiš povpratno informacijo postavitve.

Če bodo/so to popravili v CC verziji InDesigna, pa ne vem, ker ga ne uporabljam.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Invictus ::

Pozabljate da je največje grlo pri tem disk. Kupite SSD ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zelnick ::

Invictus je izjavil:

Pozabljate da je največ¨je grlo pri tem disk. Kupite SSD ...

Ma kaj ima disk tu veze če mu pri odprti datoteki počasi procesira?!!

Jaz imam 2500k na 4.8 +16gb rama in 7850 2gb in nimam problema pri datotekah 1000cm x 1000cm z filanjem barve(kot OP).
Op naj prvo odgovri, č¨e ima GPU pospeševanje omogočeno in če ima dedicated GPU! Sicer pa se pri meni Cpu ne obremenjuje prek 15% pri osnovnih operacijah.
I can remember a time before the Internet. But I don't like to.

zvocnik ::

Intel Core i7 4700HQ 2.40Hz
NVIDIA GeForce GT 750 4GB
8GB rama...

Jaz mislim, da so to specifikacije, ki bi definitivno morale zadostovati za tekoče delo ampak temu ni tako.

En čisto navaden primer, ki pri meni ne dela tekoče, je uporaba PEN TOOLA. Že pri samem klikanju/označevanju je zamik. Če bi na hitro rad označil eno linijo z PEN TOOLOM je zamik že tolikšen, da morem enostavno počakat, da vse označi...Tukaj res več ne vem v čemu je problem

Drug primer je premikanje besedila. Če primem besedilo in ga hočem hitro premaknit spet pride do zatikanja, to res ni normalno! Pa to govorimo o navadnem bannerčku 300x250 in ne neki veliki resoluciji.......

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

zvocnik ::

Lonsarg je izjavil:

@zvocnik napiši katero grafično(če ima kako ekstra poleg integrirane) ima prvi prenosnik in katero drugi...

Sicer pa neoptimizacija gor ali dol, v naslabšem primeru bi moralo delati isto, razen če je bottleneck kje drugje kot v procesorju, samo malce dvomim da tista stara verzija podpira kako grafično procesiranje.


Nov prenosnik
NVIDIA GeForce GT 750 4GB


Star prenosnik
ima RADEON grafično 1GB, zdaj točno ne vem na pamet katero ampak je 4 leta stara in nič posebnega...

Ampak jaz mislim, da to vseeno ne bi smelo vplivati na stvari, ki sem jih opisal v zgornjem postu.

matonson ::

Naj bo na obeh računalnikih CS3 ali CS5 in potem primerjaj. CS3 hitreje izrisuje. Za hitrejši izris v CS5 obkljukaj "Force Bilinear Interpolation" pod OpenGL advanced settings.

Ali ti photoshop uporablja IntelHD ali Nvidia grafično?

eric_cartman ::

Takole.. Malo sem raziskal tale problem. Sam stalno uporabljam Photoshop na desktop računalniku, pa mi nikoli ni delal nobenih problemov, tudi sedaj s to verzijo ne..

System info:
Adobe Photoshop Version: 13.0 (13.0 20120315.r.428 2012/03/15:21:00:00) x32
Operating System: Windows 7 64-bit
Version: 6.1 Service Pack 1
System architecture: Intel CPU Family:6, Model:10, Stepping:9 with MMX, SSE Integer, SSE FP, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2
Physical processor count: 4
Processor speed: 3430 MHz
Built-in memory: 16345 MB
Free memory: 13052 MB
Memory available to Photoshop: 3255 MB
Memory used by Photoshop: 60 %
OpenGL Drawing: Enabled.
OpenGL Drawing Mode: Advanced
OpenGL Allow Normal Mode: True.
OpenGL Allow Advanced Mode: True.
OpenGL Allow Old GPUs: Not Detected.
Video Card Vendor: NVIDIA Corporation
Video Card Renderer: GeForce GTX 660 Ti/PCIe/SSE2

Zasledil sem, da se ta bug (pen, brush, clone stamp tool lag) pojavlja pri naslednjih verzijah: PS 13.0.1.2, 13.0.1.3, 13.1.2 in na 14.1.2 na windows 7 (64 bit). Laga še niso odstranili in ga niti ne poizkušajo odstraniti. Očitno se jim ne zdi dovolj velik problem, glede na to, da je na prejšnjih verzijah zadeva lepo delala.

Za to so lahko krive že avtomatske posodobitve Photoshopa. Temu pa potem sledijo lahko tudi naslednje stvari:
1. Neoptimizirani driverji za grafično kartico (ali pa grafična kartica, ki ni optimizirana za delo v Photoshopu)
2. Pogosto prihaja do tega lag-a če imaš inštalirano verzijo Wacom driverjev za grafično tablico. Nekateri so se lag-a uspeli znebiti z odstranitvijo driver-jev. Samo potem si brez grafične tablice.
3. Nepravilne nastavitve za performance v Photoshopu
4. Pogosto pregrevanje notebook-ov lahko povzroči lag. Preveri s Speccy-em kakšno imaš kaj temperaturo
5. Imej zaprte vse programe, na katerih laufajo kakršnekoli flash aplikacije ala Chrome, Mozilla itd.

Edit: In ne pozabi vsakič znova ugasniti Photoshopa, sicer se ti nastavitve ne spremenijo.

@Zvočnik
Če imaš katero od tistih zgoraj opisanih verzij, potem ni kriv tvoj računalnik pač pa bug, ki ne glede na sposobnost tvojega računalnika povzroča lag na teh tools-ih.

In strojna oprema je še kako pomembna za delovanje grafičnih (beri, sploh 3D) programov. RAM in dobra grafična ter procesor ti pomagajo pri procesiranju velikih fajlov in se to še kako pozna proti starim mašinam. Pri majhnih fajlih pač specifikacije računalnika niso tako pomembne, ker jih zmore sprocesirat že vsak povprečen računalnik. Od tu torej nasveti kakšen računalnik kupiti za grafično oblikovanje, ker se ponavadi vsi v tem poslu srečujemo z ogromnimi fajli ali pa celo (v mojem primeru) z animacijami v After Effectsih in Mayo.

Zgodovina sprememb…

zvocnik ::

matonson je izjavil:

Ali ti photoshop uporablja IntelHD ali Nvidia grafično?


Sicer ravno ne vem kje sploh nastaviš katero grafično naj uporablja Photoshop...Če prav gledam je piše pod performance da je detected graphics processor NVIDIA..., če je to to potem uporablja Nvidio.

zvocnik ::

eric_cartman je izjavil:

Za to so lahko krive že avtomatske posodobitve Photoshopa. Temu pa potem sledijo lahko tudi naslednje stvari:
1. Neoptimizirani driverji za grafično kartico (ali pa grafična kartica, ki ni optimizirana za delo v Photoshopu)
2. Pogosto prihaja do tega lag-a če imaš inštalirano verzijo Wacom driverjev za grafično tablico. Nekateri so se lag-a uspeli znebiti z odstranitvijo driver-jev. Samo potem si brez grafične tablice.
3. Nepravilne nastavitve za performance v Photoshopu
4. Pogosto pregrevanje notebook-ov lahko povzroči lag. Preveri s Speccy-em kakšno imaš kaj temperaturo
5. Imej zaprte vse programe, na katerih laufajo kakršnekoli flash aplikacije ala Chrome, Mozilla itd.


1. Ne bi vedel ali so optimizirani ali ne
2. Tudi tukaj ne znam pogledati katero verzijo driverjev imam nameščeno. Edina opcija, ki je, da jih zbrišem in namestim z uradne Nvidia strani nove. Kajti driverjov se nisem nič dotikal, ker so bili v originalu že vsi driverji nameščeni.
3. Tole me najbolj skrbi, kajti nikoli se mi ni bilo treba ukvarjati z samimi nastavitvami, da je zadeva delovala. Niti ne vem kakšne so pravilne nastavitve, vsaj tiste osnovne.
4. to odpade
5. Ok, verjamem da pomaga imeti zaprte programi, ampak problem, ki sem ga opisal je tak, je prisoten pri recimo 50k velikem fajlu...v tem primeru mislim, da bi imel lahko odprtih 50drugih programov v ozadju in bi moralo delati tekoče.

No saj razumem, da je strojna oprema še kako pomembna ampak jaz se z 3D oblikovanjem niti ne ukvarjam zato sem bil prepričan, da za moje potrebe bo specifikacija, ki jo imam čisto zadosti.

Res pa je, da še nisem probal kako bi se obnesla CS3 verzija Photoshopa, ampak kot sem že povedal skoraj nemogoče je, da CS5 verzija ne bi delala tekoče....Malo sumim vse skupaj tudi na operacijski sistem WIN 8, je možno?

Še system info, če bo kaj pomagalo...

Adobe Photoshop Version: 13.0.1 (13.0.1.3 20131024.r.34 2013/10/24:21:00:00) x64
Operating System: Windows NT
Version: 6.2
System architecture: Intel CPU Family:6, Model:12, Stepping:3 with MMX, SSE Integer, SSE FP, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, HyperThreading
Physical processor count: 4
Logical processor count: 8
Processor speed: 2394 MHz
Built-in memory: 8075 MB
Free memory: 2322 MB
Memory available to Photoshop: 7113 MB
Memory used by Photoshop: 100 %
Image tile size: 128K
Image cache levels: 4
OpenGL Drawing: Enabled.
OpenGL Drawing Mode: Advanced
OpenGL Allow Normal Mode: True.
OpenGL Allow Advanced Mode: True.
OpenGL Allow Old GPUs: Not Detected.
Video Card Vendor: NVIDIA Corporation

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

harvey ::

Pa še en butast bug sem zasledil pri novejši verziji photoshopa cs6, da zrastrira pdf/ai datoteko tako da je vse nekam "sfrknjeno" za razliko od cs3, kjer deluje normalno.

Enako opažam, da je tole novo programje totalen bloat napram starim verzijam in starim mašinam,tam nekatere stvari prav letijo.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

zvocnik ::

A pa to pomeni, da bi stara verzija na novi mašini delala bolje, bi sploh izkoriščala vse kar nudi nova mašina ali ne?

opeter ::

Poglej, že v mojem prvem postu sem napisal, da nove verzije zaradi bloata, torej ogromno različnih dodanih (včasih nepomembnih) funkcij počasneje delujejo kot stare.

S starimi verzijami je samo en problem: na novejših sistemih se zna zgodit, da ne delujejo oz. določene funkcije delujejo napačno itn. Zahvala pa gre softverskim firmam, ki nočejo stare programe prilagoditi/popravljati, saj drugače novih sploh ne bi kupovali.

Dober primer tega je, da npr. na MacOS X Maverick uradno deluje samo Adobe CS6 oz. CC.

Starejše sicer verzije sicer delujejo, a v kolikor se bo to zaradi kakšnega update-a s strani podjetja Apple spremenilo, Adobe ne garantira za nič.
http://helpx.adobe.com/x-productkb/glob...

Zelo verjetno je, da so določene zadeve (goniliki, izris grafike itn.) v Windows 8 in 8.1 rahlo drugačne v primerjavi z WDM v Windows Visto in sedmico, sploh pa z GDI v Windows xp.

Windows 9 pa naj bi dejansko prelomil tradicijo in obstaja možnost, da stari programi (obdobje pred Windows 7/Vista, predvsem pa 32-bitni) sploh ne bodo več delovali.

Priporočam, da v kolikor imaš dovolj prostega časa, naložiš trial verzijo Photoshop CS3 ali CS4 in preizkusiš hitrost obdelave slik v teh:
http://prodesigntools.com/download-adob... (pojdi dol po strani, v tabelah najdeš namestitvene datoteke)

Potem pa poročaj, kako se ti zdi.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

eric_cartman ::

@zvočnik
Tole se mi zdi malo zaskrbljujoče:

Built-in memory: 8075 MB
Free memory: 2322 MB
Memory available to Photoshop: 7113 MB
Memory used by Photoshop: 100 %

Primerjava z mojim:
Built-in memory: 16345 MB
Free memory: 13052 MB
Memory available to Photoshop: 3255 MB
Memory used by Photoshop: 60 %

Ti praktično ves RAM dodeliš Photoshopu in ta ti ga kuri 100 %. To pomeni, da ti čisto malo ostane za ostale procese. In še to je res ogromno, da ti Photoshop lahko pokuri 100 % od 7000 MB RAM-a. Jst mam naštiman na 3500 MB pa še od tega mi kuri max. 60 %.


Lahko je problem ravno v tem. Samo tu je očitno problem v Photoshopu, ker ti kuri toliko RAM-a. Tvoja verzija PS-ja (13.01) sovpada ravno z bug-om pri teh verzijah. In še vprašati se moraš kaj ti kuri 5 Giga RAM-a poleg PS-ja... Tut to je preveč.. Windows 8 naj bi požrli še manj spomina kot win7.

Zgodovina sprememb…

zvocnik ::

To da mi kuri 7gb sem sam nastavil. V osnovi sem imel tudi jaz nastavljeno nekaj takega kot ti, ampak če prav razumem, več ko mu daš hitreje naj bi delalo....Skratka, ni delalo niti z prejšnjimi nastavitvami, niti s temi, ki jih imam zdaj ne dela.

eric_cartman ::

Ne Zvočnik.. Narobe je to, da ti sploh kuri tako veliko RAM-a.. Meni Afterji pri zahtevnem renderiranju s 3D layerji poberejo toliko RAM-a. Skratka bistvo je to, da meni Photoshop ne skuri nikoli več kot max 4 giga RAM-a, ne glede na to kaj delam.. Ne vem zakaj tebi pokuri vseh 7 dodeljenih giga... To kaže na neoptimizacijo oz. na bug. In je čisto logično da ti ne dela.. Če bi povečal na Photoshopu dedicated RAM še za pou giga, bi ti še tistega pou giga požrl.. Se ti ne zdi to malo čudno?? Meni pa pri istem delu poje pol manj RAM-a.

opeter ::

Zakaj bi hitreje delalo zaradi dodeljenega RAMa? RAM je zato, da lahko obdeluješ več dokumentov naenkrat/oz. čim večji so dokumenti, tem več pomnilnika rabiš.

S hitrostjo to nima nobene zveze.
Evo, kaj piše pri nastavitvah za slikarski risarski program Corel Painter Lite glede RAMa:

 Painter Lite nastavitve

Painter Lite nastavitve



Pa še to preberi:
http://photo.stackexchange.com/question...

Predvsem pa tole:
http://superuser.com/questions/677722/f...

I just went through this for some of our computers.

We had Core 2 Duo, 4GB of RAM and a 250GB hard drives.

For CS6, my first instinct was RAM and I had a pair of 4GB to swap for the 2GB and it made next to no difference.

The users were working with 600 - 700MB images, so I used performance Monitor and created a custom set of filters with RAM, CPU and Hard Drive usage. I then let the users edit the images for a while and checked the logs.

IO on the hard drive was constantly high, or full. RAM and CPU was consistently low waiting on the hard drive.

I swapped the 250GB 7,200 RPM Western Digital Blacks for a 120GB SSDs and it saved the day.

If I were looking to fix CS6 again, I would go straight to Performance Monitor in Windows, profile the system and then probably go straight to buying more SSDs if my findings remained consistent.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

zvocnik ::

Evo zdaj sem sprobal še vse ostale opcije in rezultat je PORAZEN!


1.) Namesto CS 6, sem zdaj probal na obeh računalnikih CS3 in na novi mašini ne dela zadeva čisto nič, ampak čisto nič hitreje, prej bi rekel, da slabše kot na stari mašini. Na stari mašini je bistveno manj zatikanja kot na novi. Na novi sploh nebi smelo biti ZATIKANJA!

2.) Sem pa verzijo CS6, ki sem jo imel prvotno na novi mašini sprobal na kolegovem prenosniku, ki ima intel(R) Core™ i7 procesor i7-3540M (3,0-3,7 GHz) (slabši kot moj) in grafična kartica AMD Radeon HD7570M 1 GB GDDR5 (tudi slabša kot moja, recimo) in ne boste verjeli zadeva laufa SVETLOBNO HITRO!!! Ima pa win 7 in ne 8.

3.) Sprobal sem tudi Adobe Premiere CS5 in tudi tukaj ni brez težav, ko je treba na koncu expotrirati oiroma rendirati HD video do 80% še nekako gre potem pa se začne čakanju tudi do 40 min za 3 minutni video, KATASTROFA!

Skratka tudi programi sami se odprejo praktično počasneje na novi mašini kot stari, dlje časa traja! Medtem ko na kolegovem prenosniku je zadeva čisto drugačna pa ima slabše specifikacije kot jaz!

In zdaj, KAKŠNA JE REŠITEV ZA MENE??? Sem totalno Pissed off.

Zheegec ::

1. Pokvarjen trdi disk ali pa bistveno počasnejši trdi disk v tem novem prenosniku. Imamo premalo informacij.
2. Programska težava. So Windowsi updejtani, naloženi pravi gonilniki?! So bili Windows že nameščeni, ali si to sam počel? Pravi gonilniki za tvojo verzijo OS?
3. Napaka v prenosniku, mogoče odpravljena s posodobitvijo BIOS!? Kateri prenosnik je?
4. Kakšna naključna težava v Photoshopu, ki povzroča težave ravno v kombinaciji z nečim v novem prenosniku. Je Photoshop licenčen (ne-skrekan) in posodoboljen?
5. itd itd itd

Map ::

Imam podoben primer in sicer z modelirnim programom. PC z 2GB rama in Core 2 Duo procesorjem deluje hitreje kot PC z 4GB rama in i7 procesorjem. Bolj natančno gre za simulacijo sile na nek komad, in tastari prikaže simulacijo kot mora, tekoče, ta novi pa s komaj nekaj fps. V ozadju ni drugih programov. Pa to je čudno, da je na tastarem 2GB rama dost, na tanovem pa vseh 4GB požre. Se da to kako optimizirat?

Zheegec ::

Kot rečeno, je lahko cel kup stvari. Na pamet težko reči, še pregled v živo včasih ne pomaga takoj :)

zvocnik ::

Zheegec je izjavil:

1. Pokvarjen trdi disk ali pa bistveno počasnejši trdi disk v tem novem prenosniku. Imamo premalo informacij.
2. Programska težava. So Windowsi updejtani, naloženi pravi gonilniki?! So bili Windows že nameščeni, ali si to sam počel? Pravi gonilniki za tvojo verzijo OS?
3. Napaka v prenosniku, mogoče odpravljena s posodobitvijo BIOS!? Kateri prenosnik je?
4. Kakšna naključna težava v Photoshopu, ki povzroča težave ravno v kombinaciji z nečim v novem prenosniku. Je Photoshop licenčen (ne-skrekan) in posodoboljen?
5. itd itd itd



1.)Ni pokvarjen, ne da bi vedel, in tudi bistveno počasnejši ni, pa tudi ne vem, če je disk kriv za zatikanje, ne tekoče delovanje
2.) Gonilniki so pravi, prvotni, ki so bili naloženi. Win 8 so bili prednameščeni, naredil sliko z HDD na SSD ( pa ne se prec obesit na to, da je zdaj sigurno to krivo)
3.) Če bi vedel, da bo BIOS res odpravil težavo bi ga posoddobil, ampak po mojih izkušnjah še nikoli ni vsaj pri meni posodobitev BIOSA odpravila kakšno napako, prej obratno. Prenosnik je Prenosnik ASUS N550JV-CN211H i7/VGA/W8/15,6"
4.) Photoshop je posodobljen

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

garamond ::

Kaj pa stvari, ki jih je omenil eric_cartman? Sumljivo je, da Windowsi porabijo toliko RAMa ... če pa imaš slučajno odprte še druge programe, pa ima nastavitev, da lahko Photoshop porabi 100% spomina ravno obratni učinek -- vse je veliko počasnejše. Optimalno je 60%, se mi zdi.

zvocnik ::

garamond je izjavil:

Kaj pa stvari, ki jih je omenil eric_cartman? Sumljivo je, da Windowsi porabijo toliko RAMa ... če pa imaš slučajno odprte še druge programe, pa ima nastavitev, da lahko Photoshop porabi 100% spomina ravno obratni učinek -- vse je veliko počasnejše. Optimalno je 60%, se mi zdi.


Probal CS3 in je 60% ampak to ne reši nobene težave.

zvocnik ::

Aja še to sem pozabil povedati, na stari mašini mi ponavadi vedno pri recimo Adobe Premiere pri renderju našopa ventilatorje in cpu do konca. Na novi mašini kot da ni nič, nič se ne poveča.

opeter ::

Jaz bi vseeno poskusil s formatiranje in na novo naložil sistem + programe. Ker potem bi takoj našel dežurnega krivca. Ali je to disk, slabi gonilniki ali kaj tretjega pa enostavno ne moremo povedat.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

zvocnik ::

Hec je v temu, če vse skupaj formatiram in ne bo nič boljše, se bom še vedno spraševal ali imam prave gonilnike ali je disk v redu. Moje mnenje je, da če ne bi imel pravih gonilnikov ali pa, da bi bilo kaj narobe z diskom bi se to kazalo tudi kje drugje ne samo pri Adobe programih, lahko pa da se motim.

ST-777 ::

@zvocnik, SSD je mnogo hitrejši kot HDD, odporen proti tresljajem, idealen za prenosnik in poceni. Zakaj ne zamenjaš HDD s SSD-jem?

zvocnik ::

se vidi, da si se na blef vklopil ;). To je prvo kar sem naredil.

Nummy ::

Zheegec je izjavil:

1. Pokvarjen trdi disk ali pa bistveno počasnejši trdi disk v tem novem prenosniku. Imamo premalo informacij.
2. Programska težava. So Windowsi updejtani, naloženi pravi gonilniki?! So bili Windows že nameščeni, ali si to sam počel? Pravi gonilniki za tvojo verzijo OS?
3. Napaka v prenosniku, mogoče odpravljena s posodobitvijo BIOS!? Kateri prenosnik je?
4. Kakšna naključna težava v Photoshopu, ki povzroča težave ravno v kombinaciji z nečim v novem prenosniku. Je Photoshop licenčen (ne-skrekan) in posodoboljen?
5. itd itd itd


Človek ima 8GB RAM-a, dokument na katerem dela je nekje okoli 110MB na 1 layer 1 history states. Torej pomeni, da bi moral biti photoshop sposoben v RAM stlačiti vsaj nekaj history state-ov in tu disk nima nobene veze, ker je vse v RAM-u. Hitrost diska ne vpliva na hitrost photoshop-a dokler ne prekoračiš količino RAM-a, ki jo ima photoshop na voljo, šele potem gre photoshop kopirat podatke na "scratch" disk. V njegovem primeru močno dvomim, da mu že šrota po disku.

ST-777 je izjavil:

@zvocnik, SSD je mnogo hitrejši kot HDD, odporen proti tresljajem, idealen za prenosnik in poceni. Zakaj ne zamenjaš HDD s SSD-jem?


SSD ni najboljši za photoshop scratch disk. Če imaš premalo RAM-a in se scratch disk uporablja na veliko, uničiš SSD v roku pol leta do enega leta. Veliko folka je imelo probleme z temi diski, razen z intelovimi, ki so pa dragi (govorim seveda o top rang shit-u).
Bolje kupiti več RAM-a na začetku, kot furati SSD za scratch disk. Čeprav imajo SSD-ji deklarirano tudi po 30.000+ pisanj življenske dobe, imajo marsikateri to življensko dobo precej krajšo. Scratch disk pa računaj da deluje kot page file samo da je v praksi non-stop v uporabi, če nimaš dovolj RAM-a.

Sam imam win 8.1 in imam tudi resne performančne probleme s pohotoshopom na mojem računalu, tako da sedaj laufam hackintosh-a 10.9 in tam mi dela veliko bolje. Na windowsih uporablja PS vsa 4 jedra, ampak samo 50%, na mac-u mi uporablja vsa jedra 100%. OP preveri porabo CPU-ja, če ti ne pride nad 50%, potem imaš enak bug kot jaz.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nummy ()

b3D_950 ::

A ne moreš enostavno vzet disk iz starega prenosnika in ga vtaknt v novega, da vidiš razliko?

ST-777 ::

zvocnik je izjavil:

To je prvo kar sem naredil.
@zvocnik, SSD-ja v prvem postu nisi omenil, ampak šele mnogo kasneje. Nisem tega opazil, ker je nit dolga.

zvocnik je izjavil:

Win 8 so bili prednameščeni, naredil sliko z HDD na SSD
Ko prenosnik uporabljaš za resno delo, je najbolje Win naložiti povsem na novo, če se želiš izogniti kasnejšim problemom. Moj nasvet: formatiraj SSD in ponovno naloži Win.

Kateri SSD imaš?

Hayabusa ::

Če imaš na obeh windows 7, poženi windows "experience index" ter prilepi score obeh.

Poženi tudi oba produkta iz http://www.futuremark.com/benchmarks ter prilepi score.

b3D_950 ::

Stari procesor nima HT. Probaj ga izklopit na novem.
http://macperformanceguide.com/Reviews-...

zvocnik ::

opeter je izjavil:

Jaz bi vseeno poskusil s formatiranje in na novo naložil sistem + programe. Ker potem bi takoj našel dežurnega krivca. Ali je to disk, slabi gonilniki ali kaj tretjega pa enostavno ne moremo povedat.


Evo me nazaj. Zakaj bi ob ponovno naloženem sistemu našli dežurnega krivca, če ga zdaj ne moremo?

Hayabusa je izjavil:

Če imaš na obeh windows 7, poženi windows "experience index" ter prilepi score obeh.

Poženi tudi oba produkta iz http://www.futuremark.com/benchmarks ter prilepi score.


Nimam na obeh Win 7. Na novem imam Win 8 na starem Win 7. Sicer me mika, da bi dal tudi na novem Win 7 gor, ampak uradno sploh ne obstajajo gonilniki za Win 7 na novem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

rfmw ::

Kaj pa, če ti tvoj notebook po defaultu zniža delovno frekvenco procesorja, da čimmanj pokuri elektrike? Lahko, da se mu zdi, da tvoj Photoshop ni dovolj velika obremenitev za dvig frekvence na delovno? Preglej, če je kje v BIOSu nastavitev, da goniš procesor vedno na max frekvenci...
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

solatko ::

Imaš 32 bitni PS. Namesti 64 bitni in problemi bodo izginili. Na starem si imel 32 bitne W, tu imaš 64. Imaš home edition ali PRO?
Delo krepa človeka

zvocnik ::

rfmw je izjavil:

Kaj pa, če ti tvoj notebook po defaultu zniža delovno frekvenco procesorja, da čimmanj pokuri elektrike? Lahko, da se mu zdi, da tvoj Photoshop ni dovolj velika obremenitev za dvig frekvence na delovno? Preglej, če je kje v BIOSu nastavitev, da goniš procesor vedno na max frekvenci...


Nikjer v biosu nisem našel nastavitev, ki bo omogočale to kar si napisal.

solatko je izjavil:

Imaš 32 bitni PS. Namesti 64 bitni in problemi bodo izginili. Na starem si imel 32 bitne W, tu imaš 64. Imaš home edition ali PRO?


Imam 64bit! Imam home edition. Sem dal dol trial version CS6 64bit z uradne Adobe strani...delovanje je porazno! Tudi približno ne morem premakniti napisa, slike....ne da bi se zatikalo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zvocnik ()

solatko ::

Home edition ni za profesionalno uporabo in temu primerno okleščen. Verjetno ti manjka kar nekaj servisov, ki so v pro verzijah.
Vzemi stari disk, nanj instaliraj Windows pro 64bit (preizkusno različico) in cs6 ter poizkusi. Morda je pa grafa počasna?
Delo krepa človeka

zvocnik ::

solatko je izjavil:

Home edition ni za profesionalno uporabo in temu primerno okleščen. Verjetno ti manjka kar nekaj servisov, ki so v pro verzijah.
Vzemi stari disk, nanj instaliraj Windows pro 64bit (preizkusno različico) in cs6 ter poizkusi. Morda je pa grafa počasna?


Sem imel že na kar nekaj Home edition verzijah PS in je le ta vedno deloval primerno glede na zmogljivost računalnika! Zdaj pa imam Stroj napram starim računalnikom in zadeva ne deluje čisto nič bolje, kvečjemu slabše! Sem pa skoraj prepričan, da ni razlog različica Windowsow. Grafična je tudi veliko boljša kot v prejšnjem prenosniku.

Enostavno se mi zdi, da ni rešitve! Ampak rad bi vedel zakaj je to tako, ker definitivno ni logično!!!
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

računalnik za obdelavo fotografij (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8113926 (5357) DamijanD
»

Ali MacBook Pro 13 Retina ali ASUS? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
27052182 (42003) Nummy
»

PC za photoshop/premiere/aftereffect (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
599724 (8530) Nummy
»

Photoshop CS6 kuri ram in sesuva sistem

Oddelek: Programska oprema
101831 (1712) Nummy

Več podobnih tem